Szerző Téma: Corolla Verso  (Megtekintve 1558482 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

andrew82

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 410
Re:Corolla Verso
« Válasz #5100 Dátum: 2016.07.28 23:16:52 »
Hát ez így a legkevésbé pontos, de tény, arra jó, hogy megtudd bizonyos körülmények között mennyit fogyaszt a verda.  :yes:

Igen, arra pont jó.

A te Corolládban milyen van? magától nulláz tankolásnál vagy nagyobb mozgásnál?

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Corolla Verso
« Válasz #5101 Dátum: 2016.07.29 00:15:01 »
Abban már régóta semmilyen...  :whistling:  De amúgy ezekben nem nulláz magától, és viszonylag pontos is volt.  :yes:

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Corolla Verso
« Válasz #5102 Dátum: 2016.07.30 10:33:02 »
Én azt vettem észre, hogy amikor elindul a telitanktól, akkor két ki szakasz kivételével úgy lehet számolni, hogy egy rovátka kb. 30 km-re elég. A két kivétel fél tank előtt, illetve negyedtank környékén van. Az elsőnél egy kicsit több kell, mint 30 km, a második előbb lassan megy, aztán gyorsan behozza. A sárga lámpa nekem másfél rovátkával az R előtt szokott kigyulladni.
Mennyiség. A sárga lámpánál kb 48,5 - 49 liter fogyott el, féltanknál kb. 31,5-32, tehát nagyjából lehet úgy számolni, - nem feledve, hogy nekem az összátlagom 7,8-7,9 között mozog - hogy kb. 2,5 liter egy beosztás. A mutató mozgása viszont relatíve hektikus sokszor van az, hogy egy ideig semmi, aztán 10-15 km alatt gyorsan odébb megy majd másfél rovátkányit. Tapasztalatom szerint fogyás szempontjából sajnos az a mérvadó, ahova gyorsan érkezik.
Nullázni általában akkor szokta magát, ha hirtelen nagy különbséget észlel a tankban lévő üzemanyag magasságában: tehát ha tankolsz, vagy ferdén állva parkolsz le (két kerékkel járdára, kisebb gödörbe, meredek úton. De nullázott már nekem menet közben (azaz járó motorral) sík úton is...
Tehát ha azt akarod tudni, hogy kb. mennyi van a tankban, akkor az a legjobb módszer, ha kitanulod előbb azt, hogy egyes mutatóállásokhoz mennyi benzin tartozik (én azt szoktam, hogy nemcsak a tankolási adatokat írom fel magamnak, hanem azt is, hogy hol állt a mutató közvetlen tankolás előtt), majd menet közben rendszeresen nézed, és egyúttal számolgatod az átlagfogyit is. Így egyrészt hagyatkozol a meglehetősen és rapszodikusan pontatlan bc adatra, másrészt a benzinóraállás/megtett km hányadosból is számolod, s a kettő együtt azért megnyugtató közelítéssel kiadja a helyes számot.
Csak a nézőpontot szélesítendő: a Yaris II-ben amikor már csak az utolsó téglácska marad a benzintszintjelző műszernél, akkor 4-4,5 liter van benne, azaz ha akkor kezdek el számolgatni, hogy hol lesz fajlagosan a legolcsóbb tankolni, akkor már késő, mert 50 km-en belül ezt meg kell tenni, a COV-val mentem már 160 km-t is folyamatosan égő sárga lámpa mellett.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Corolla Verso
« Válasz #5103 Dátum: 2016.07.30 10:38:56 »
Most nem azért, de van bármi valós haszna ennek a fogyasztásmérő kijelzőnek? Miért fontos? Nem fogyaszt tőle se kevesebbet, se többet...
Ó, dehogy! A pillanatnyi fogyimérő a legjobb fegyver a betoncipő ellen... Hiába tudod, hogy nem szabad nyomni, ha keveset akarsz etetni az autóval, ha látod folyamatosan a számokat, egész más a leányzó fekvése.
A Corsával 140-nel jártam autópályán, és utólag megállapítottam, hogy igen, megint 7 fölött lett az átlagom. Ha láttam volna, hogy ilyenkor mennyit eszik, tuti nem mentem volna 120-nál gyorsabban, az legalább egy liter különbség 100 km-en.
A másik, hogy jó körképet ad részfogyasztásokról. Ha pl. lesz egy tankolásod, aminek fele város, fele autóút, aztán lesz egy másik, aminek 80%-a autóút, de sok forszírozott előzéssel, és a kettő ugyanannyi, sose fogod megtudni, hogy mennyit ront az előzgetés.
music     

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Corolla Verso
« Válasz #5104 Dátum: 2016.07.30 18:30:20 »
Ha láttam volna, hogy ilyenkor mennyit eszik, tuti nem mentem volna 120-nál gyorsabban, az legalább egy liter különbség 100 km-en.
Rovid tavon nem is jelent sokat a 10-20 km/h kulonbseg a sebessegben. A fajdalmas az amikor 8-900 km van egy napra es dugokkal is kell szamolni. Ilyenkor jon az, hogy az ido penz, es ezt a benzinkutaknal ki is kell pengetni. Meg is fogom nezni megint a guminyomasokat, jut eszembe :).

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Corolla Verso
« Válasz #5105 Dátum: 2016.08.01 09:37:57 »
Igen, én általában Kecskemétre szoktam járni, az kb. 60 km autópálya.

Más. Nincs valakinek kéznél gépkönyve? Azt szeretném tudni, hogy a bal oldali helyzetjelzőknek, melyik táblán melyik a biztosítéka? Kösz
music     

fezso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:Corolla Verso
« Válasz #5106 Dátum: 2016.08.01 17:49:30 »
Nincs valakinek kéznél gépkönyve? Azt szeretném tudni, hogy a bal oldali helyzetjelzőknek, melyik táblán melyik a biztosítéka? Kösz

itt van: https://1drv.ms/f/s!AhLDgV-JftOvg5JBWeGRxMZs5a-OGg

andrew82

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 410
Re:Corolla Verso
« Válasz #5107 Dátum: 2016.08.08 19:53:05 »
Ma megint megtréfált a benzinszint :P Reggel még negyedig volt a mutató, 120-130-at írt ki. Hazafele beültem, lement az első második pálcika közé, majd kiírta hogy 57 km maradt. És persze pont bekerültem egy rohadt nagy dugóba a sziget miatt a rakparton. Végig egyesben. De szerencsére a vége felé elkezdett felfelé menni, már a kettes és hármas között volt és már 67 km-t jelzett. Egyszerűen nem bírom ezt a pontatlanságot megszokni, kéne valami megoldás erre, egy jobb rendszer vagy akármi. Kiszámíthatatlan... :( Az előző autómnál 9 év alatt 1x volt olyan hogy világított a led, ennél már nagyon sokszor, nem érzékelem még mindig rendesen.

De hogy jót is mondjak, 98-as benzinnel sokkal jobban megy  :D

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Corolla Verso
« Válasz #5108 Dátum: 2016.08.08 22:11:11 »
Tankolj sűrűbben, ha ennyire zavar.  ;)

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Corolla Verso
« Válasz #5109 Dátum: 2016.08.08 22:24:33 »
Ma megint megtréfált a benzinszint [emoji14] Reggel még negyedig volt a mutató, 120-130-at írt ki. Hazafele beültem, lement az első második pálcika közé, majd kiírta hogy 57 km maradt. És persze pont bekerültem egy rohadt nagy dugóba a sziget miatt a rakparton. Végig egyesben. De szerencsére a vége felé elkezdett felfelé menni, már a kettes és hármas között volt és már 67 km-t jelzett. Egyszerűen nem bírom ezt a pontatlanságot megszokni, kéne valami megoldás erre, egy jobb rendszer vagy akármi. Kiszámíthatatlan... :( Az előző autómnál 9 év alatt 1x volt olyan hogy világított a led, ennél már nagyon sokszor, nem érzékelem még mindig rendesen.

De hogy jót is mondjak, 98-as benzinnel sokkal jobban megy  :D
auchan 98as??
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

andrew82

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 410
Re:Corolla Verso
« Válasz #5110 Dátum: 2016.08.09 23:21:40 »
Tankolj sűrűbben, ha ennyire zavar.  ;)

Igy szokott lenni igen

andrew82

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 410
Re:Corolla Verso
« Válasz #5111 Dátum: 2016.08.09 23:23:22 »
auchan 98as??

Azt nem ismerem, agipes vagyok egy jo ideje. Elotte meg molos voltam.

Forky74

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Corolla Verso
« Válasz #5112 Dátum: 2016.08.10 00:04:55 »
Szia!
Klímás kérdésedre kaptál választ? Hol található a blogok között klíma kezelésével kapcsolatos beszélgetés? Nekem is elégé öntörvényűen működik a digit klíma. Csak lefelé tudom módosítani a hőfokot hűtésnél. Azt hittem, hogy a gomb koszolódott el, de fűtésnél müxik rendesen. Úgy érzem, hogy bizonyos tiltások vannak benne (legalábbis remélem), talán a berendezés védelme érdekében. El is fogadnám, ha látnék egy használható kezelési útmutatót, hogy mikor mit lehet, illetve nem lehet állítani, mert a gyári egy kalap sz@r, amiben csak az egyértelmű dolgokat írják le.
,,...a szerencse tudás dolga..."

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Corolla Verso
« Válasz #5113 Dátum: 2016.08.10 11:14:25 »
Azt nem ismerem, agipes vagyok egy jo ideje. Elotte meg molos voltam.
Hát már nem sokáig tankolsz az Agipnál  :no:

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Corolla Verso
« Válasz #5114 Dátum: 2016.08.10 12:42:06 »
Azt nem ismerem, agipes vagyok egy jo ideje. Elotte meg molos voltam.
dicsérik a 98as auchan taknyot...
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки