Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2882261 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13485 Dátum: 2017.03.10 12:39:17 »
Néhány éve itt egy kémikus elmagyarázta az aktívszén működését. Annyi maradt meg belőle, hogy egy ideig a nagy felületével megköti a szagokat, majd regenerálja magát, azaz lassan visszaengedi a környezetébe. Az E12 Corolla motorterének jobb oldalán egy hasáb alakú dobozban is az van, ami a benzingőzt szűri. A regenerálás miatt nem kell cserélni.
Aki rövidebb ideig akar szívni az hagyományos felépítésű szűrőt vesz, aki hosszabban, de alacsonyabb intenzitással az aktívszenest.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13486 Dátum: 2017.03.10 22:02:52 »
Aki rövidebb ideig akar szívni az hagyományos felépítésű szűrőt vesz, aki hosszabban, de alacsonyabb intenzitással az aktívszenest.

kutya legyek ha értem mit írsz..

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13487 Dátum: 2017.03.10 22:04:59 »
Most nézem az E12-es corolla szervizfüzetében, hogy a légszűrőt 4év/60 000 km csereperiódusra adja meg  :surrender:
, miközben az ékszíjat a 6. évtől kezdve évente  :eek: (vagy 15ezer km) cserére írja.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13488 Dátum: 2017.03.10 22:13:27 »
Most nézem az E12-es corolla szervizfüzetében, hogy a légszűrőt 4év/60 000 km csereperiódusra adja meg  :surrender:
, miközben az ékszíjat a 6. évtől kezdve évente  :eek: (vagy 15ezer km) cserére írja.
Nekem a márkaszervízben a szijra tartják a kezdeti intervallumot. Sőt legutóbb már én mondtam, hogy cserélni kellene, ők mondták, hogy megnézték, jó az még... Légszűrőt sem cserélnek mindig, ez igaz, viszont utána mindig meg szoktam nézni, kifújják szép tisztára.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13489 Dátum: 2017.03.11 07:45:28 »
Nekem a márkaszervízben a szijra tartják a kezdeti intervallumot. Sőt legutóbb már én mondtam, hogy cserélni kellene, ők mondták, hogy megnézték, jó az még... Légszűrőt sem cserélnek mindig, ez igaz, viszont utána mindig meg szoktam nézni, kifújják szép tisztára.
Ja a légszűrőt nem szeretik valamiért cserélni. Mondjuk az enyémhez egész másmilyen kell és már többször nem volt nekik :devil: inkább hagyták. Állítólag a fújkálás nem az igazi mert csak eltömíti a pórusokat..., de ha valaki megmondaná a tuttit az jó lenne.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13490 Dátum: 2017.03.11 09:16:57 »
Ja a légszűrőt nem szeretik valamiért cserélni. Mondjuk az enyémhez egész másmilyen kell és már többször nem volt nekik :devil: inkább hagyták. Állítólag a fújkálás nem az igazi mert csak eltömíti a pórusokat..., de ha valaki megmondaná a tuttit az jó lenne.

Mi az hogy nem szeretik cserélni? Én mindig külön kérem, hogy cseréljék, kb. 7000ft-os plusz tétel. Szerintem a tulajok nem szeretik azt cserélni.

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13491 Dátum: 2017.03.11 10:12:06 »
Ez a légszűrő kifújkálás kb olyan mintha az olajszűrőt öblítenék át, és tennék vissza... :no:

Ha nem kell cserélni, törölgesse ki a légszűrőház szűretlen felét, hogy legalább az a por ne a szűrőbe üljön le, azt kész. Fújkálás után csak ránézésre lesz jobb, a szűrési kapacitáson mit sem változtat...

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13492 Dátum: 2017.03.11 10:18:34 »
Ez a légszűrő kifújkálás kb olyan mintha az olajszűrőt öblítenék át, és tennék vissza... :no:

Ha nem kell cserélni, törölgesse ki a légszűrőház szűretlen felét, hogy legalább az a por ne a szűrőbe üljön le, azt kész. Fújkálás után csak ránézésre lesz jobb, a szűrési kapacitáson mit sem változtat...

 :yes: :yes: :yes:
 Ráadásul a szűrési képesség romlik. 
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10266
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13493 Dátum: 2017.03.11 11:28:52 »
Üdv!
Corollán nehéz hozzáférni a légszűrőhöz? Az enyémen nemrég cseréltem, új légszűrő kétezer forint, az egész csere kb. kettő perces művelet...
Szerintem annak, akinek így elnapolgatja a cserét a szerviz, nagyon pozitív élmény lenne, hogy egy új szűrővel mennyire jobban menne az autója.

TtkRN2


OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13494 Dátum: 2017.03.11 13:08:28 »
Üdv!
Corollán nehéz hozzáférni a légszűrőhöz? Az enyémen nemrég cseréltem, új légszűrő kétezer forint, az egész csere kb. kettő perces művelet...
Szerintem annak, akinek így elnapolgatja a cserét a szerviz, nagyon pozitív élmény lenne, hogy egy új szűrővel mennyire jobban menne az autója.

TtkRN2
Nem volt a márkaszervizben légszűrő :no: Elég ciki , de így volt. Ja és  a szűrő hozzá nem 2eFt hanem 7.000,- !
Na majd idén meglátom mi az új helyzet.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13495 Dátum: 2017.03.11 13:09:59 »
Ez a légszűrő kifújkálás kb olyan mintha az olajszűrőt öblítenék át, és tennék vissza... :no:

Ha nem kell cserélni, törölgesse ki a légszűrőház szűretlen felét, hogy legalább az a por ne a szűrőbe üljön le, azt kész. Fújkálás után csak ránézésre lesz jobb, a szűrési kapacitáson mit sem változtat...
Na akkor jól gondoltam :innocent:

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10266
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13496 Dátum: 2017.03.11 13:39:23 »
Nem volt a márkaszervizben légszűrő :no: Elég ciki , de így volt. Ja és  a szűrő hozzá nem 2eFt hanem 7.000,- !
Na majd idén meglátom mi az új helyzet.
Ezt az árat az enyémhez írtam. De tévedtem, mert 1500 volt Blue Print csomagolótól. Persze van ehhez is 3-4-szeres áron.
Ahogy néztem, a tiédhez is van 2-3 ezer körül Champion, Meyle név alatt. Knecht meg Bosch 7000 felett is akad.
Én elég sűrűn cserélgetem már, legkésőbb évente (kb. 8000 km után), ezért nem veszek drágábbat, pl. Mann-t. Ha mennék évente két-háromszor ennyit, akkor kérdés nélkül Mann-t kapna.
Azért kérdeztem milyen nehéz hozzáférni, mert otthon is meg lehet oldani pár perc alatt adott esetben, ha nem kell lebontani hozzá a fél autót  :yes:

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13497 Dátum: 2017.03.11 19:29:49 »
Ezt az árat az enyémhez írtam. De tévedtem, mert 1500 volt Blue Print csomagolótól. Persze van ehhez is 3-4-szeres áron.
Ahogy néztem, a tiédhez is van 2-3 ezer körül Champion, Meyle név alatt. Knecht meg Bosch 7000 felett is akad.
Én elég sűrűn cserélgetem már, legkésőbb évente (kb. 8000 km után), ezért nem veszek drágábbat, pl. Mann-t. Ha mennék évente két-háromszor ennyit, akkor kérdés nélkül Mann-t kapna.
Azért kérdeztem milyen nehéz hozzáférni, mert otthon is meg lehet oldani pár perc alatt adott esetben, ha nem kell lebontani hozzá a fél autót  :yes:
Őszintén eleinte foglalkoztam vele mit , mennyiért cserélnek, de az elmult 3 évben , csináljanak vele amit kell, max. pl most nem engedtem kicserélni a hátsó fékbetéteket, rá is írták a munkalapra, hogy esedékes hamarosan, de egy frászt cseréltetem, majd ha csikorog [rohog], azóta mentem 11ekmt, de még mindig semmi.

edyzol92

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 75
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13498 Dátum: 2017.03.12 14:46:24 »
Sziasztok!

E11-es sedan corollához szeretnék alufelnit venni, de sajnos nem igen értek hozzá... Fogalmam sincs, hogy milyen felni való rá... Annyit tudok, hogy a gyári felni 4 csavaros, 14 colos és 165/70-es gumi megy rá.
14 és 15 colos felniben gondolkodtam... Ha valaki le tudná írni, hogy milyen méretek között válogassak, vagy esetleg tudna linkelni 14 ezer forintos árig, azt nagyon megköszönném :)

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13499 Dátum: 2017.03.12 15:12:14 »
Szerintem erre a típusra a legideálisabb méret a 185/60 R15 gumi, bár nem váltóméret, nagyon jól, és stabilan viselkedik ezzel az autó.

A felni pedig valamilyen 4x100-as osztókörű, 5,5J széles, ET45 körüli. Én a 2-es Yaris gyári lemezfelnieit használom.  :yes: