Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2889240 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #11745 Dátum: 2014.06.04 12:34:44 »
Van a szélvédőmön pár éve(már így vettem) egy kavicsfelverődés. Kb középen, de az anyósülés felé inkább. Kb 1-1.5 mm átmérőjű, és fehér. Tehát befehéredett az idők folyamán. Nem látványos de észrevehető. Az előbb megnézettem egy "szakival", de azt mondta nem érdemes vele foglalkozni, ill tehetne rá vmi védőréteget(fóliát?), 2500ért. Meg szerinte már javították is. Viszont most lesz műszakis a kocsi. 4 éve még nekem sem tűnt fel, vizsgán se szóltak, mondjuk akkor még nem volt fehér. 2 éve okosba vizsgáztattam ezért is, meg se időm se kedvem nem volt vizsgáztatni, egy ismerőst bíztam meg. Csak az úgy drága :)  És akárhogy olvasom, ezért biz megbuktathatják mert látótérben van. Sztem csak nem volt kedve dolgozni a faxinak.
Szerintetek ? :) Lehet elviszem egy másikhoz, meg persze vizsga előtt átnézetem a kocsit.

Kalmi

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 818
  • Corolla 1.3 XLI HB 1994
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #11746 Dátum: 2014.06.04 21:13:44 »
Vizsgán ez tutira nem gond erre még csak megjegyzést se fognak tenni. Az ablaktörlő lapát élettartam növelés miatt érdemes javítani.

Hosiminh

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 156
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #11747 Dátum: 2014.06.05 15:41:10 »
üdv:

tudnátok a következőben segíteni?:
kiégett a középkonzolban a világítás ahol a szellőzést tudom állítani, viszont nem tudom levenni azt a kis led-et, ami ugyanolyan mint a hamutartó megvilágítása, ami szintén kiéget és nem tudom cserélni.
hogy tudnám ezeket kicserélni



a műszerfalon is kialudt az egyik kis led, szépen kitudom csavarni, de milyen boltban tudom ezt pótolni (gondolom sima lámpa bolt nem nyert)?

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #11748 Dátum: 2014.06.05 15:52:09 »
Ahogy elnézem, nem LED-ről van szó, hanem sima izzóról. Én azt tanácsolnám első körben, hogy a képen látható izzót egyszerűen húzd kis a foglalatból és nézd meg, van-e rajta valami felirat. Arra vigyázz, hogy, ha mikroizzó a képen szereplő, akkor először a lábait kell kilazítani (így most hirtelen nem látom biztosan, hogy sima üveglábas izzó, mint a helyzetjelző, vagy mikroizzó, aminek lába van), máskülönben kitéped és eltörhet a foglalat.

Mikroizzót legegyszerűbben a Conradból tudsz venni, nekik millió féle van, honlapról ki lehet választani méret alapján (az otthoniról célszerű egy tolómérővel levenni az adatokat...  ;)

4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Hosiminh

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 156
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #11749 Dátum: 2014.06.05 16:44:18 »
Ahogy elnézem, nem LED-ről van szó, hanem sima izzóról. Én azt tanácsolnám első körben, hogy a képen látható izzót egyszerűen húzd kis a foglalatból és nézd meg, van-e rajta valami felirat. Arra vigyázz, hogy, ha mikroizzó a képen szereplő, akkor először a lábait kell kilazítani (így most hirtelen nem látom biztosan, hogy sima üveglábas izzó, mint a helyzetjelző, vagy mikroizzó, aminek lába van), máskülönben kitéped és eltörhet a foglalat.

Mikroizzót legegyszerűbben a Conradból tudsz venni, nekik millió féle van, honlapról ki lehet választani méret alapján (az otthoniról célszerű egy tolómérővel levenni az adatokat...  ;)

köszi, nagy küszködés árán de siker, nem tom hogy, de rettenetesen össze voltak gyógyulva.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #11750 Dátum: 2014.06.05 18:31:09 »

köszi, nagy küszködés árán de siker, nem tom hogy, de rettenetesen össze voltak gyógyulva.
a hő miatt osszeolvadtak. Örülök, hogy sikerült!;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #11751 Dátum: 2014.06.06 19:24:59 »
Elkezdett haldoklani a mama oldali ablakemelő kapcsoló. Kvestyön:
Kompletten kell vennem panelt, vagy lehet külön belet kapni?
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

kicsi8304

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 230
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #11752 Dátum: 2014.06.08 13:08:47 »
Sziasztok!

Érdeklődnék mik a tapasztalatok a Toyota 2.0 D-4D 90le motorjával kapcsolatban?
Köszönöm!

Balázs

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #11753 Dátum: 2014.06.08 22:25:20 »
Kéne egy kis help. Valami nyekereg kb a középkonzol mögött, kiszedtem a kesztyűtartót, és bal irányba elnézve fotóztam a lenti képet. Egy ilyen fehér műanyag kar le-föl jár, és idegesítő hangot ad ki.... úgy jár mint egy szárazföldi olajfúrótorony feje. Mi a fene lehet az? Kikapcsolt szellőztető berendezésnél is adja a hangot.
http://www.kepfeltoltes.hu/view/140608/corolla_nyillal_www.kepfeltoltes.hu_.png

Kalmi

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 818
  • Corolla 1.3 XLI HB 1994
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #11754 Dátum: 2014.06.09 09:48:00 »
Tipp:
-valamelyik légterelő csappantyúhoz tartozó kar, amit valami motor mozgat.
-beszorult oda a kék hifikábel (vagy a fekete kihangositós tápkábel) és eltört / átugrott valami
-azért mozog mert a motor próbálja pozícionálni (kikapcsolt szellőzőnél is vissza akar térni az alaphelyzetbe)

Csaszi4

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 32
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #11755 Dátum: 2014.06.09 13:08:37 »

gyújtás kapcsoló betétre gyanakodnék...
Kicseréltük, nem az! Van egy eladó gyújtáskapcsoló betétem, ha kell valakinek, bár inkább ne kelljen... Valakinek még egyéb ötlete?

Keresek egy vezérlő szálat ami kapcsolja (tápot ad) a műszerfalat, ablaktörlőt, ablakemelőt, ventilátort + légkondit, kormányszervót. Mikor visszatér az élet a kocsiba kattan egy relé a műszerfal mögött. Néztem, relé csak a szervónak van, de annak a motortérben van a reléje. A műszerfal pedig nem is relézett! Egyenlőre nem tudom a megoldást. Szombatra összeszedem a szerszámaim, meg magam is, és reggel szétbontom magam a kocsim! A riasztós a kocsira mutogat, a márkaszerviz meg a riasztóra. Köszi! Sehol semmi hiba nem látszik egyenlőre... Se kábel, se csatlakozó, se beázás, se rozsda.

Mára a jelenség állandósult, így bár a motor jár, és a féklámpa + fékrásegítés is működik, de a kocsi használhatatlan.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #11756 Dátum: 2014.06.09 18:32:59 »
Tipp:
-valamelyik légterelő csappantyúhoz tartozó kar, amit valami motor mozgat.
-beszorult oda a kék hifikábel (vagy a fekete kihangositós tápkábel) és eltört / átugrott valami
-azért mozog mert a motor próbálja pozícionálni (kikapcsolt szellőzőnél is vissza akar térni az alaphelyzetbe)
Köszi a tippeket, valószínűleg igazad lehet.
Örülök neki, mert kb 2éve a fűtőmotor adott ki nagyon idegesítő hangot, így cserélni is kellett, most meg megint valami idegesítő
hang az utastérben, és cserélni kell valamit..  ::)

viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #11757 Dátum: 2014.06.10 09:02:07 »
Sziasztok!

Újra feltenném itt a kérdést, hogy mi a fenéért eszik ennyi olajat az Auris? Tudnátok olyan gyártótól olajat ajánlani amit nem csipeget ennyire az 1.6-os benzines motor? Próbáltam most az Eneos-t és előtte Liqui-Moly.
Talán ez utóbbi ( talán ) jobb volt és nem evett annyit. Ötleteket szívesen fogadok. 
99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel


akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #11758 Dátum: 2014.06.10 09:09:45 »
elég,ha csak 1helyen teszed fel a kérdést,ha tudja a választ vki,ugyis megválaszolja.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Csaszi4

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 32
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #11759 Dátum: 2014.06.10 11:21:48 »
Sziasztok!

Újra feltenném itt a kérdést, hogy mi a fenéért eszik ennyi olajat az Auris? Tudnátok olyan gyártótól olajat ajánlani amit nem csipeget ennyire az 1.6-os benzines motor? Próbáltam most az Eneos-t és előtte Liqui-Moly.
Talán ez utóbbi ( talán ) jobb volt és nem evett annyit. Ötleteket szívesen fogadok.
Próbáld ki a Xado olajakat, illetve a revitalizálót. Ha az olaj még friss, akkor a revitalizálót bele, ez a hézagokat, repedéseket valami kemény anyaggal kitömi. A motorkerékpáromba most próbálom ki. Revitalizálót tettem a meglévő olaj mellé, és bár még csak 300km-t tettem meg a mocival, határozottan finomabban váltok, és kisebb a motor zaja is. A többi majd kiderül.

Ha az olaj öreg, akkor Xado olajat is vehetsz. Abban már benne van az anyag. De maradhatsz a kedvelt olajmárkádnál, és akkor csak a revi... kell bele.