Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2889758 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

feryoo7

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1732
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #9105 Dátum: 2012.10.25 11:06:27 »
Pont emiatt inkabb hatra tedd az ujakat. Inkabb ne tudj elindulni mint keresztbefordulj egy nem vart helyzetben.
Én előnyösebbnek tartom azt hogy ha fordítom a kormány akkor arra mennyen a kocsi amerre én akarom.
Ha a hátulja kitör és ez nem oltári nagy sebességnél történik ( ugye télen azért nem száguldozok az ember ) azért ellen kormánnyal elég sok mindent meg lehet oldani.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #9106 Dátum: 2012.10.25 11:12:56 »
Alattam már fordult keresztba autó kb 5-10 km/óra sebességnél. Hidd el, elméletben meg lehet fogni, gyakorlatban pedig vagy igen vagy nem, de inkább nem... Elég csúszós volt az út, kormányozhattam bármerre, nem jelentett semmit. Szerencsére nem történt semmi baj, de ez nem rajtam, hanem a szerencsén múlt.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #9107 Dátum: 2012.10.25 11:13:23 »
Akkor van még idő. Bőven megtartja, csak a reggeli hidegben nem nyitott a szokásos lendülettel és rá kellett segíteni.
Amúgy megnéztem a Bárdinál a LIP valami 5-6000 körül van/ db, szóval nem olyan veszélyes.
Nekem anno volt egy 97.márc. rönó megánom,annak is xar volt a csomagtér telója. Méretre vágtam egy seprőnyelet oszt 2évig birta. Olcsó,jó megoldás!:-):-):-)
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #9108 Dátum: 2012.10.25 11:30:24 »
Alattam már fordult keresztba autó kb 5-10 km/óra sebességnél. Hidd el, elméletben meg lehet fogni, gyakorlatban pedig vagy igen vagy nem, de inkább nem... Elég csúszós volt az út, kormányozhattam bármerre, nem jelentett semmit. Szerencsére nem történt semmi baj, de ez nem rajtam, hanem a szerencsén múlt.

üdv mondi!
Meglepetés mindig érheti az embert, érdemes kimenni télen havas lefagyott parkolóba, ha nem is csak ökörködni, de megtapasztalni, milyen ha megindul az autó, hogyan reagál az ember és a technika! Így ha megcsúszol éles helyzetben, tudod hogyan viselkedhet az autó!


Nekem anno volt egy 97.márc. rönó megánom,annak is xar volt a csomagtér telója. Méretre vágtam egy seprőnyelet oszt 2évig birta. Olcsó,jó megoldás!:-):-):-)

üdv!

Pl. egy Samarában sem igényes megoldás, de jobb autóban azért nem tudnám elképzelni...  :no:

mardel

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 800
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #9109 Dátum: 2012.10.25 11:31:53 »
asszem akkor a 4et egyszerre cserélem le  :eek:
1.4 sol 2004

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #9110 Dátum: 2012.10.25 11:41:00 »

üdv!

Pl. egy Samarában sem igényes megoldás, de jobb autóban azért nem tudnám elképzelni...  :no:

Falura jóvolt a seprönyél,városon meg nem nézik ugysem!;)

A hóban való tapasztalatszerzés jo dolog! Sokmindent lehet meglátni,h mikor hogy merre megy a kocsi havas úton.
Én m5 melletti ósan parkolót használom erre évek óta.
Lent falun meg a sportpályát.ott lehet állatkodni is!;)
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #9111 Dátum: 2012.10.25 11:42:31 »
Nekem anno volt egy 97.márc. rönó megánom,annak is xar volt a csomagtér telója. Méretre vágtam egy seprőnyelet oszt 2évig birta. Olcsó,jó megoldás!:-):-):-)
Igaz, nem túl igényes  :D .
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re: Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #9112 Dátum: 2012.10.25 11:44:18 »
Igaz, nem túl igényes  :D .

;)
Jó volt az. Imádtam!;)
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #9113 Dátum: 2012.10.25 11:45:35 »
Télen szoktam mindig tanulási céllal csúszkálni. 12 éve vezetek eddig balesetmentesen, tudom mit csinálok.
Csak arra hívnám fel a figyelmet, hogy ne gondoljuk, hogy ha kitör a hátulja meg lehet fogni. Valószínűleg van amikor igen, de én azért erre nem építenék.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

mardel

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 800
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #9114 Dátum: 2012.10.25 11:46:45 »
én is szoktam, volt majdnem 11 literes átlagfogyim:)
1.4 sol 2004

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #9115 Dátum: 2012.10.25 11:51:57 »
12 éve vezetek eddig balesetmentesen, tudom mit csinálok....

Nana,mondi!!!

Láttam én már karón varnyút! Meg húztam is ki árokból olyat,aki ezt irta,mint te most!!!
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #9116 Dátum: 2012.10.25 12:04:39 »
Nana,mondi!!!

Láttam én már karón varnyút! Meg húztam is ki árokból olyat,aki ezt irta,mint te most!!!
Erre szoktam azt mondani: egyszer el lehet cseszni :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #9117 Dátum: 2012.10.25 14:12:33 »
Télen szoktam mindig tanulási céllal csúszkálni. 12 éve vezetek eddig balesetmentesen, tudom mit csinálok.
Csak arra hívnám fel a figyelmet, hogy ne gondoljuk, hogy ha kitör a hátulja meg lehet fogni. Valószínűleg van amikor igen, de én azért erre nem építenék.
Alattam már fordult keresztba autó kb 5-10 km/óra sebességnél. Hidd el, elméletben meg lehet fogni, gyakorlatban pedig vagy igen vagy nem, de inkább nem... Elég csúszós volt az út, kormányozhattam bármerre, nem jelentett semmit. Szerencsére nem történt semmi baj, de ez nem rajtam, hanem a szerencsén múlt.
Gyakoroljál sokat, hogy ne a szerencsén múljon, kamikaze is írta ott vannak az üres parkolók télen este erre a célra például. vagy a vezetéstechnikai tréningek. Azok írnak ilyeneket, akik azt hiszik ők már elérték a vezetési szint csúcsát és ha ők nem fogják meg az autót akkor senki sem, tehát marad a szerencse. Természetesen versenyzőket is láthatsz besokalni, de azok folyamatosan a határon táncolnak egy versenyen, közúton rá kell hagyni mindig, hogy maradjon tartalék, ha váratlan dolog történik. Aki nem gyakorol az azt sem tudja, hogy hol a határ és abból nem tud tartalékolni sem.
Szomszédom mesélte, hogy előtte törte tavaly totálkárra magát egy figura télen hóba, azt mikor kiszállt elkezdett kiabálni, hogy na ennyit érnek az új méregdrágán most vett téli gumik. Kérdeztem a szomszédtól, hogy mondta-e neki, hogy nem a téli gumikkal van baj, hanem a vezetési tudásával!
Itt Béres József akkor végig "szerencsés"  :D:
« Utoljára szerkesztve: 2012.10.25 14:32:28 írta FUBA »
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

mardel

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 800
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #9118 Dátum: 2012.10.25 14:46:14 »
oké, hogy a sokat látott/tanult sofőrök jó eséllyel fogják meg a kocsit, de a forgalomban nem egyedül autózik az ember, nem minden rajtad múlik
1.4 sol 2004

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #9119 Dátum: 2012.10.25 14:58:39 »
Sejtettem, hogy mindenki nagy Schumacher  ;) A hetkoznap viszont nem ures Tesco parkolo ahol van minden iranyban 50 metered megfogni az autot es kozben elkonyvelni hogy na most mar tudok vezetni  :flowers:
Pl egy foltokban lefagyott/havas korforgalomban ha kitor a feneke akkor azt a patka fogja meg es nem Ti? Akkor meg lehet a futomuveshez rohangalni stb. Nem veletlen ajanlja a legtobb autoklub es teszt, hogy hatulra keruljon a jobb allapotu gumi  :yes:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX