Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2882273 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #8775 Dátum: 2012.07.23 10:16:23 »
Sztem neked autós Münchausen-szindrómád van  :D Nincs annak az autónak semmi baja, ne szórd már a pénzt. Ilyet az én ex kocsim is csinált, de nem mindig. Azóta is működik, és nem lett megbontva..
Hát már eljutottam oda, hogy inkább 155-ös Alfát kellett volna vennem: szervízigény ugyanaz és kamaszkori álom (pláne hogy akkoriban Olaszországban éltem, megvolt naponta a nyálcsorgatás) :D
Hát tavaly még betudtam a Lukoil pisztolynak, hogy csak félgázon ment a tankolás, viszont legutóbbi teletankolás végére már orrán száján dölt a nyál, mert képtelenség volt megállapítani hogy mikor van tele (még jó hogy nem dohányzom).
Szombaton meg tényleg már csak úgy ment bele a benya hogy csöpögtetve, pisztoly félig kihúzva és szögben tartva hogy levegőzzön  :wacko:
Úgy voltam vele, hogy a 700 ezres kocsi 1 misiben fog megállni mire rendbe teszem, most tartok 1 misi 50 ezernél, viszont tény hogy egyre jobb a vas,motor jól veszi a fordulatot, útfekvése is kiváló, most ilyen apróságok vannak mint a tank, elől némi ciripelés, ajtó zárásnál valami koppanó hang a csomagtér felöl, törött emelő, meg egy kis barnulás a jobb hátsó kerékíven :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #8776 Dátum: 2012.07.23 10:30:50 »
Nem hiszem, hogy a tank. A sapka alatt a csőben van egy szelep, az lesz a ludas szerintem.
Sajnos az autó ilyen műfaj, mindig költeni kell rá, soha nem mondhatod azt, hogy kész, mert mindig jön valami. A Suzukinál ebből lett elegem, és ezért keresem egy olyan autót, amivel hosszabbtávon el lehet tenni folyamatos ráköltés nélkül. A ráköltés persze itt is van, de azért mégis más a két autó.
Viszont a két legdrágább kopó alkatrészt kicserélted (kuplung és lengéscsillapítók), ennél már csak olcsóbb jöhet (és úgy tudom a fékek is rendben vannak).
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #8777 Dátum: 2012.07.23 10:38:32 »
Nem hiszem, hogy a tank. A sapka alatt a csőben van egy szelep, az lesz a ludas szerintem.
Sajnos az autó ilyen műfaj, mindig költeni kell rá, soha nem mondhatod azt, hogy kész, mert mindig jön valami. A Suzukinál ebből lett elegem, és ezért keresem egy olyan autót, amivel hosszabbtávon el lehet tenni folyamatos ráköltés nélkül. A ráköltés persze itt is van, de azért mégis más a két autó.
Viszont a két legdrágább kopó alkatrészt kicserélted (kuplung és lengéscsillapítók), ennél már csak olcsóbb jöhet (és úgy tudom a fékek is rendben vannak).
Igen, eddig van új (igaz már másfél éves) kipuf, vezérlés, hátsó fékbetétek (elsők kicsit megcsiszolva hogy ne nyikorogjon), kuplung munkahengerrel, négy lengéscsili, hátsó stabpálcák és szilentek.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #8778 Dátum: 2012.07.23 10:45:46 »
Nem hiszem, hogy a tank. A sapka alatt a csőben van egy szelep, az lesz a ludas szerintem.
Ott két lika van, a nagyobba dugom a pisztolyt, mellette van a szellőző.
De legalább jól szét kell bontani ahhoz hogy cserélve legyen?
Találtam egy ilyet, a hibajelenség nálam is megvan, majd belenézek öngyújtóval :D
« Utoljára szerkesztve: 2012.07.23 11:00:53 írta DonPrego »
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #8779 Dátum: 2012.07.27 12:19:32 »
Na szóval, ma még szabin vagyok (szabadságon, még mielőtt félreértitek, bár már késő).
Fényszóró tömítés jön ki, gondoltam megcsinálom.
Találtam a hűtő tetején fugázó-tömitő anyagot bekészítve pisztolyba, szal gondolom azzal kell.
Elég lesz a hiányzó részeken pótolnom szilikonnal, vagy egy szikével távolítsam el az egész szigetelést és ragasszam újra, vagy ha már ennyi kérdésem van inkább hagyjam a francba az egészet, majd ha kirohadt veszek másikat? :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #8780 Dátum: 2012.07.27 13:25:20 »
Mi négy éve csak ott ragasztottuk fel, ahol lejött. Most már a többi is elengedte, úgyhogy ha tudod, szedd le az egészet a picsbe és úgy rakd újra. Vagy bé megoldás, hogy most csak a lejöttet és csináld, ahogy mi. Így legalább nagyjából helyén marad, mert a sziló azért idő, amíg megköt, gondolom nem akarsz ott állni a Cori mellett és fogni a tömítést pár órát.  :devil:
         

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #8781 Dátum: 2012.07.27 13:30:59 »
Mi négy éve csak ott ragasztottuk fel, ahol lejött. Most már a többi is elengedte, úgyhogy ha tudod, szedd le az egészet a picsbe és úgy rakd újra. Vagy bé megoldás, hogy most csak a lejöttet és csináld, ahogy mi. Így legalább nagyjából helyén marad, mert a sziló azért idő, amíg megköt, gondolom nem akarsz ott állni a Cori mellett és fogni a tömítést pár órát.  :devil:
Hmmm, jah hogy ezt fogni is kell. Akkor esetleg kiszerelem, hazahozom, megcsinálom valami odafogatással, visszaszerelem?
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #8782 Dátum: 2012.07.27 13:32:21 »
Apu megoldása egyszerű volt. Vannak kis leszorító kampók, lámpánként 3 vagy 4, azokkal is odafogatta meg a biztonság kedvéért még oda is szigszalagozta (múlt héten vagy előtte pénteken épp ezért szívták a véremet, hogy hogy néz ki, de ezek szerint akkor te még nem értél oda a Mekihez).  :D
         

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #8783 Dátum: 2012.07.27 13:40:14 »
Apu megoldása egyszerű volt. Vannak kis leszorító kampók, lámpánként 3 vagy 4, azokkal is odafogatta meg a biztonság kedvéért még oda is szigszalagozta (múlt héten vagy előtte pénteken épp ezért szívták a véremet, hogy hogy néz ki, de ezek szerint akkor te még nem értél oda a Mekihez).  :D
OK, akkor holnapra napolom ezt is :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

dublin19

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 537
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #8784 Dátum: 2012.07.28 12:15:30 »
Szerintetek lehet kapni az injektor csatlakozójában lévő gumitömitést kapni (bordó) ? sajnos befújtam chipsprayvel és úgy kinyúltak a gumik h nem tudom visszanyomni a csatlakozót az injektorra :S :S :( ezért leszedtem őket egy el is szakadt és hátha lehet kapni :S a rajzon legjobban az "F" betűsre hasonlít ...

[a csatolmányt egy admin törölte]
« Utoljára szerkesztve: 2012.07.28 12:24:43 írta dublin19 »
'03 Corolla E12 4zz-fe

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #8785 Dátum: 2012.07.28 13:48:59 »
Legjobb amit tehetsz, hogy egy bontóba szépen megkéred, hogy vágjanak le neked egy autóról 4-et...
Xanyi

dublin19

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 537
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #8786 Dátum: 2012.07.28 14:23:06 »
vagy hagyom így... végülis nem lötyög meg semmi... baja nem lesz meg oda víz se tud bemenni...
'03 Corolla E12 4zz-fe

dublin19

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 537
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #8787 Dátum: 2012.07.28 16:49:51 »
vagy a franc se tudja valamivel lehet h le kéne szigetelni mert így gyorsabban oxidálódik a téma... :S
'03 Corolla E12 4zz-fe

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #8788 Dátum: 2012.07.30 23:34:03 »
Szal kioperáltam a kocsi szemét, van itthon ilyen fugázó anyag.
Szal akkor gumi levesz, maradék ragasztó eltávolít, új fugázó felvisz és a gumi vissza lenne a terv.
Amit észrevettem, hogy a fényszóró alsó részén nincs és látszólag nem is volt ragasztás. Ragasszam ott is oda?
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #8789 Dátum: 2012.07.31 20:59:57 »
Megcsináltam  :clap:
Szemtelenül
Persze megcsinálta az esti programot: az egyik gumin a szilikon már enyhén érdekes állapotú volt
pikcsör
szal spaklival kellett lekaparnom centiről centire úgy, hogy meg ne sértsem a gumit. Persze lehet mondani hogy kell szerezni egy újat, de most így kedd este nem találtam a tescóba.
Most már csak azon gondolkodom, hogy most szereljem vissza a kocsiba, vagy várjam meg amíg megköt (24 h).
Sajnos a gumi pont ott van elérve, ahol a rögzítők vannak, szal már csak a szilikon tartotta/tartja őket.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer