Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2882281 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

barna.czukor

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4785 Dátum: 2010.01.10 13:43:54 »
Hibát feltárni, majd ha kell, akkor zárat cserélni. Lehet, hogy csak kilazult valami vagy szétesett belülről...

Ha nem értesz hozzá annyira, hogy nekiállj bontani, akkor vidd el egy szerelőhöz, aki szétszedi és megnézi, hogy mi ennek az oka. Sztem nem kell majd zárat cserélni, csak valami szétesett, kilazult...

tutinet

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4786 Dátum: 2010.01.10 14:38:59 »
Akit érdekel most van az angol ebayen TS Corollához egy jópár cucc. Komplett ülések első il. hátsó a piros mintás, van a régebbi fekete TS ülés is van  ezüst színű lözépkonzol ,első hátsó toronymerevítő, van bőr könyöklő, van bőr ajtóbelsőrész első és hátsó, van első hűtőrács kb. ennyi ami eszembe jut.


kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4787 Dátum: 2010.01.10 15:43:44 »
Idézetet írta: thami87
Hali, Költői kérdés: E12 sedanom van és még a régi vékony, lapos ködlámpa való bele, mivel nekem nem volt benne így vettem egyet, és mikor be akartam rakni, lögyög a helyén, kéne valami beépítő keret? és ha igen honnan lehet ilyet szerezni? vagy többféle méretben van ez a lámpatípus, tanácstalan vagyok! Tud valaki tanácsot adni hogy mitévő legyek. Köszi előre!!
         

barna.czukor

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4788 Dátum: 2010.01.10 16:02:23 »
Idézetet írta: thami87
Hali, Költői kérdés: E12 sedanom van és még a régi vékony, lapos ködlámpa való bele, mivel nekem nem volt benne így vettem egyet, és mikor be akartam rakni, lögyög a helyén, kéne valami beépítő keret? és ha igen honnan lehet ilyet szerezni? vagy többféle méretben van ez a lámpatípus, tanácstalan vagyok! Tud valaki tanácsot adni hogy mitévő legyek. Köszi előre!!
A mienkébe is ez a fajta való. Elméletileg nem kell beépítőkeret, úgy tudom. Ki kell pattintani a fedlapot és be kell csavarozni a luk helyére.

Egy féle mérettel készült tudomásom alapján, a facelift-esé már kör alakú volt. Nah, az beépítő keretes volt, de azt látja is mindenki azonnal.

A lötyögésre egyébként lehet találni szerintem megoldást, ki kell valamivel támasztani vagy másképpen kell rögzíteni.


Az utólagos beépítés egyébként csak a gyári lámpával esztétikus, miután görböl, egy univerzális Hellát képtelenség a görbület miatt szépen beépíteni. Én már sokat agyaltam ezen, végülis feladtam, mert nem ér annyit az egész. A gyári lámpát viszont gond nélkül be kell tudni építeni. Csavarral is kell természetesen rögzíteni, ez a lökös leszerelésével oldható meg szinte csak normálisan. Lehet, hogy a kolléga nem csavarozta le, csak bepattintotta, azt várja a csodát.

Amúgy a kábelezés is külön móka, ugyanis nálunk pl nincs előkészítve a vezetékezése. Az illetőnek kell behúznia, sőt kell egy autós relé is, mondjuk az sem egy nagy durranás, olyan 6-700 Ft. Meg ugye bizti is kell, nehogy leégesse a kocsit. A relé vezérlő körét meg úgy kell bekötni, hogy a helyzetjelzőről leszedi a 12V-ot, majd beviszi az utastérbe egy kapcsolón keresztül, majd a relébe. Így a relé csak akkor húz be (tehát világít), ha a helyzetjelző is ég már, illetve ha a benti kapcsoló is zárva van (be van kapcsolva). Így szabályos lesz és nem merülhet le az akku, hiszen a helyzetjelző lekapcsolásakor a ködös is kialszik...

Továbbá a balos bajuszkapcsoló sem tudja az első ködös funkciót, csak 1 kattanásig lehet tekerni a belső gyűrűt.
Csak a bajuszkapcsoló cseréjével lesz gyári a feeling, persze ez marhaság lenne. A kapcsolót a "cigitartó" fölötti pénztartó köré kell valahová beépíteni.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4789 Dátum: 2010.01.10 16:11:00 »
A sedan és a wagon ködlámpája hasonló, de picit más méretű, lehet, hogy az került bele.

R6Rider

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1083
  • Corolla E12 1.6 VVTi SOL Sedan
    • Q8
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4790 Dátum: 2010.01.10 16:40:27 »
Ezért ajánlott SOL felszereltségű Corollát venni, használtan nem olyan nagy az ár-diferencia. Ott az első ködlámpa is széria pl.  :clap:

Satriani

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4791 Dátum: 2010.01.10 18:43:21 »
Elkavartam a kézikönyvet.  :censored: Valaki meg tudná mondani, melyik biztosítékon van a középkonzol világítása és a rádió? Köszi.

tutinet

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4792 Dátum: 2010.01.10 18:56:30 »
Ezért ajánlott SOL felszereltségű Corollát venni, használtan nem olyan nagy az ár-diferencia. Ott az első ködlámpa is széria pl.  :clap:

Őszinte leszek: amikor a használtautók között kerestem a kocsimat FOGALMAM SEM VOLT mi az a SOL Corolla. Örültem, ha olyan használtat találtam:

- amit a tulaja árult
- nem volt törve
- megnézhető, kipróbálható
- hajlandó volt engedni egy kicsit :clap:
- hajlandó volt végleg törleszteni a hitelét miattam, hogy én már hitelmentesen törzskönyvel együtt vigyem. :clap:

Próbálj meg ilyen tulajt találni most...... :whistling:

A ködlámpa ott és akkor eszembe se jutott. Most viszont kéne de szerencsére előre van kábelezve az autó. Azért mégse voltak hülyék a japánok. Gondoltak az utólagos beszerelésre.
Aki meg nem SOL-t vett,mint én annak legalább van választási lehetősége kell-e az plusz alkatrész vagy nem. :flowers:

Satriani

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4793 Dátum: 2010.01.10 19:22:20 »
Elkavartam a kézikönyvet.  :censored: Valaki meg tudná mondani, melyik biztosítékon van a középkonzol világítása és a rádió? Köszi.

Tárgytalan, megtaláltam. A szivargyújtóval (jelölés: CIG) vannak egy körön.

tutinet

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4794 Dátum: 2010.01.10 19:30:05 »

Továbbá a balos bajuszkapcsoló sem tudja az első ködös funkciót, csak 1 kattanásig lehet tekerni a belső gyűrűt.
Csak a bajuszkapcsoló cseréjével lesz gyári a feeling, persze ez marhaság lenne. A kapcsolót a "cigitartó" fölötti pénztartó köré kell valahová beépíteni.

E12-höz van balos bajuszkapcsoló első ködlámpakapcsolóval : 15.000 HUF bontóban. Megéri ?

R6Rider

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1083
  • Corolla E12 1.6 VVTi SOL Sedan
    • Q8
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4795 Dátum: 2010.01.10 19:41:11 »
Ezért ajánlott SOL felszereltségű Corollát venni, használtan nem olyan nagy az ár-diferencia. Ott az első ködlámpa is széria pl.  :clap:

Őszinte leszek: amikor a használtautók között kerestem a kocsimat FOGALMAM SEM VOLT mi az a SOL Corolla. Örültem, ha olyan használtat találtam:

- amit a tulaja árult
- nem volt törve
- megnézhető, kipróbálható
- hajlandó volt engedni egy kicsit :clap:
- hajlandó volt végleg törleszteni a hitelét miattam, hogy én már hitelmentesen törzskönyvel együtt vigyem. :clap:

Próbálj meg ilyen tulajt találni most...... :whistling:

A ködlámpa ott és akkor eszembe se jutott. Most viszont kéne de szerencsére előre van kábelezve az autó. Azért mégse voltak hülyék a japánok. Gondoltak az utólagos beszerelésre.
Aki meg nem SOL-t vett,mint én annak legalább van választási lehetősége kell-e az plusz alkatrész vagy nem. :flowers:

Hát nekem ilyen tulajt sikerült  - nagy nehezen - találnom, kivéve a hitel kérdést, mivel az nem volt rajta! De 3 hónapba került, tegyük hozzá!  ::)

kisbalazs83

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
  • 2003 Corolla 1.4HB
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4796 Dátum: 2010.01.10 19:43:11 »
Hy!
 
2003-as Corolla 1.4HB központi zár problémával kapcsolatba szeretnék segítséget kérni. Nem távirányítós. A jobb első ajtóba a központi zár motor nem működik, de odáig kap áramot tehát nem szálszakadás és csak kulccsal tudom nyitni meg zárni az ajtót vagy belülről.  Viszont múltkor valami megszorulhatott a szerkezetbe, mert nem tudtam bezárni az ajtót se belülről se a kulccsal... Aztán gondolt egyet és másnap megint el tudtam fordítani a kulcsot és bezárni. Annyit már megtudtam hogy ez a Corolla kétféle ajtóval is gyártották és hogy bowden-es a zár szerkezet. Az Unix-nál hosszas telefonálgatás után az alváz számból kiderítették hogy melyik kell és gyárit tudnak  szerezni amin egybe van a zár és a motor 45e Ft-ért, de szerintem nekem csak a motor is elég lenne.
Szóval a kérdésem az lenne hogy lehet-e valahol kapni külön csak a működtető motort és az milyen árba lehet? Gyári vagy után gyártott.
Vagy valami bontót tudna-e valaki javasolni. Jó tudom ott a google, de akiket felhívtam nincs nekik meg annyira nem is érdekelte őket.
A segítséget és a választ előre is köszönöm!

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4797 Dátum: 2010.01.10 19:54:00 »
Bontók listáját megtalálod a főoldalon a bal menüben.
         

tutinet

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4798 Dátum: 2010.01.10 19:58:09 »
Bontók listáját megtalálod a főoldalon a bal menüben.

Ott se mindegy melyiket hívod. Van ott olyan is akinél soha semmi nem volt eddig amit kerestem..... :no:
A Madarassy László utcait hívd , nekik minden van de ők új cuccot is tudnak szerezni olcsóbban. :yes:

Taktoj

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 65
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4799 Dátum: 2010.01.10 19:59:39 »
Sziasztok.
a ventilátor-kapcsoló betétem buherálva volt, hál istennek meg is adta magát...különben sem szeretem a meleget :clap:
Vegyek bontóba..ha van ilyen egyáltalán, akkor a kérdésem hogyan lehet sérülésmentesen kipattintani a helyét magába foglaló szürke panelt?
Ha nem ez a jó megoldás akkor mi?