Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2882112 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2670 Dátum: 2009.01.17 22:10:15 »
Igen, az újabb Toyotákban egy extra pici biztosíték van, nem láttam még sehol hogy kapni lehetne. Természetesen a márkakereskedést kivéve. Ára pár száz Ft/db!

Juj de jooo  :hug:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2671 Dátum: 2009.01.18 17:57:23 »
Sziasztok. Segítsetek légyszi. Mekkora az E11 Corollába való, gyári helyre, gyári tálcára betehető legnagyobb akkumulátor? Nekem is, meg a barátomnak is döglődik, és vennénk.
Másik kérdés. Mi legyen a preferált márka? Bannert találtunk 12V-50 Ah, min 390 A-s. Asszem Banner Power Bull P50 a neve.....

Nekem kényszerűségből 70Ah-s van benn, ha sok pénzem lesz veszek majd egy kisebbet...mondjuk a tálca nincs benn, viszont azóta nem érdekli ha hidegen kell indulni:)

Azóta a haveromnak vettünk egyet, nekem még azt mondták, bírja egy pár hónapig. Megszorítás van kérem.Előbb kerüljön új szívósor az autóba, aztán majd jöhet az akksi. Ha csak nem adja meg magát egyik napról a másikra

Viszont amikor a srácnak le kellett adni a gyári Panasonic akksit, nem volt őszinte a mosolyom, mikor megtudtam, hogy ez gyárilag 50 ezer körül van.....Basszus nem mintha tudná használni, de akkor is....  :eek:

Szóval neki márvan új akksija. Én egy Exide-dal szemeztem erősen, mondták, hogy a Banner az utóbbi időben nem az igazi. Viszont amit vettünk, az vagy 3 centivel alacsonyabb volt, mint a gyári. Néztünk eleinte, hogy na ezt mivel fogjuk leszorítani. Végül szétnéztem a csomagtartóban és találtam egy gyári, összecsukható éket a kerékcseréhez (basszus, mik nem vannak egy japán Corollában...? úgyis lenyúlom tőle egyszer). ezzel lefogattuk annyira, hogy haza tudjon menni.... Jófejek a Toyotánál, hogy kizárólag a gyári (méretű) akksik lefogatására alkalmas pántot szereltek az autóba...

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2672 Dátum: 2009.01.18 17:58:35 »
Ja külön aranyos dolog, hogy a japán és az angol gyártás más-más akkut használ, de még a tálca mérete és formája is más...  :?:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2673 Dátum: 2009.01.18 18:06:04 »
Szóval neki márvan új akksija. Én egy Exide-dal szemeztem erősen, mondták, hogy a Banner az utóbbi időben nem az igazi. Viszont amit vettünk, az vagy 3 centivel alacsonyabb volt, mint a gyári. Néztünk eleinte, hogy na ezt mivel fogjuk leszorítani. Végül szétnéztem a csomagtartóban és találtam egy gyári, összecsukható éket a kerékcseréhez (basszus, mik nem vannak egy japán Corollában...? úgyis lenyúlom tőle egyszer). ezzel lefogattuk annyira, hogy haza tudjon menni.... Jófejek a Toyotánál, hogy kizárólag a gyári (méretű) akksik lefogatására alkalmas pántot szereltek az autóba...

Kis lécdarabot kell az akksi és a keret közé tenni, tökéletesen megfelel a célra tartósan is.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2674 Dátum: 2009.01.19 02:10:09 »
Felismeri valaki ?
Mondjátok már meg légyszi kié volt ez a járgány ?
Valahol már láttam ezt az autót........

Beszélnék a tulajjal.


A carstylingról nem lehet linkelni, de megnéztem :flowers:
Sz. Dávid, dorogi cartárs, jelenleg egy D-Cat Aurisa van  ::)
Pü-ben megy az emailcíme, és a telefonszáma.
« Utoljára szerkesztve: 2009.01.19 11:10:17 írta Palaczk »
kisa
born to ride

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2675 Dátum: 2009.01.19 09:29:14 »
Szóval neki márvan új akksija. Én egy Exide-dal szemeztem erősen, mondták, hogy a Banner az utóbbi időben nem az igazi. Viszont amit vettünk, az vagy 3 centivel alacsonyabb volt, mint a gyári. Néztünk eleinte, hogy na ezt mivel fogjuk leszorítani. Végül szétnéztem a csomagtartóban és találtam egy gyári, összecsukható éket a kerékcseréhez (basszus, mik nem vannak egy japán Corollában...? úgyis lenyúlom tőle egyszer). ezzel lefogattuk annyira, hogy haza tudjon menni.... Jófejek a Toyotánál, hogy kizárólag a gyári (méretű) akksik lefogatására alkalmas pántot szereltek az autóba...

Kis lécdarabot kell az akksi és a keret közé tenni, tökéletesen megfelel a célra tartósan is.

:eek: Három centi vastag lécdarabot...? Annak azér kell hogy legyen alapja is, hogy ne forduljon ki alóla...

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2676 Dátum: 2009.01.19 10:14:36 »
Nekem is egy darab bútorlap a közdarab :)
Nem esik ki.

Egyébként lehet venni japán szabványos akksit is és akkor nincs ilyen probléma. Általában 1-2 ezressel drágább mint az európai

dsl

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2677 Dátum: 2009.01.19 11:09:54 »
Sziasztok!
Eladó E12 corollához 2db hátsó féktárcsa és hozzá való fékbetétek. Zsír újak, tévedésből lett megvásárolva. Utángyártottak.
Ár: megegyezés szerint.
               70/5537755         vagy dsl@citromail.hu
 

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2678 Dátum: 2009.01.19 11:11:15 »
Szóval neki márvan új akksija. Én egy Exide-dal szemeztem erősen, mondták, hogy a Banner az utóbbi időben nem az igazi. Viszont amit vettünk, az vagy 3 centivel alacsonyabb volt, mint a gyári. Néztünk eleinte, hogy na ezt mivel fogjuk leszorítani. Végül szétnéztem a csomagtartóban és találtam egy gyári, összecsukható éket a kerékcseréhez (basszus, mik nem vannak egy japán Corollában...? úgyis lenyúlom tőle egyszer). ezzel lefogattuk annyira, hogy haza tudjon menni.... Jófejek a Toyotánál, hogy kizárólag a gyári (méretű) akksik lefogatására alkalmas pántot szereltek az autóba...

Kis lécdarabot kell az akksi és a keret közé tenni, tökéletesen megfelel a célra tartósan is.

:eek: Három centi vastag lécdarabot...? Annak azér kell hogy legyen alapja is, hogy ne forduljon ki alóla...

Azt, azt. Ráfekszik szépen az akksi tetejére, és a keret odaszorítja. Sok éven át így használtam a Camryt.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2679 Dátum: 2009.01.19 13:01:32 »
Felismeri valaki ?
Mondjátok már meg légyszi kié volt ez a járgány ?
Valahol már láttam ezt az autót........

Beszélnék a tulajjal.


A carstylingról nem lehet linkelni, de megnéztem :flowers:
Sz. Dávid, dorogi cartárs, jelenleg egy D-Cat Aurisa van  ::)
Pü-ben megy az emailcíme, és a telefonszáma.



Palaczk, megkérdezhetem, ez miért lett szerkesztve? :flowers:
kisa
born to ride

Satriani

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2680 Dátum: 2009.01.19 14:15:21 »
Szerintem kivette a válaszból a képet. Igaza van, tök fölösleges az összes előzményt teljesen beidézgetni.

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2681 Dátum: 2009.01.19 14:24:33 »
Szerintem kivette a válaszból a képet. Igaza van, tök fölösleges az összes előzményt teljesen beidézgetni.

Valóban volt benne hivatkozás, de az én böngészőm azt nem jelenítette meg semmilyen formában,, így bennehagytam :flowers:
kisa
born to ride

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2682 Dátum: 2009.01.19 15:56:07 »

Azt, azt. Ráfekszik szépen az akksi tetejére, és a keret odaszorítja. Sok éven át így használtam a Camryt.

hajaj....  :no: Így múlik el a világ dicsősége....
 :D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2683 Dátum: 2009.01.19 17:23:26 »
Palaczk, megkérdezhetem, ez miért lett szerkesztve? :flowers:

Ahogy Satriani megtippelte: kiszedtem a képet. Atomfölösleges képet idézni, pláne közvetlenül az azt eredetileg tartalmazó hsz fölött  :whistling:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2684 Dátum: 2009.01.19 17:26:13 »

Azt, azt. Ráfekszik szépen az akksi tetejére, és a keret odaszorítja. Sok éven át így használtam a Camryt.

hajaj....  :no: Így múlik el a világ dicsősége....
 :D

És miért  :szemez: ? Nem leszek hülye magasított akksit venni drágábban, csak azért, hogy ne kelljen közdarabot tenni a keret meg az akksi közé  :whistling: ... Ez ugyan a világon senkinek és semminek nem árt. Tök öncélú hülyeség ez a magasított akksi a japán autókban; ennél már csak egy rosszabb van: a spéci sarus Ford akksi  :fuk2: ... Az autógyártók próbálnak rólunk minél több bőrt lehúzni a direkt nem kompatibilisre gyártott alkatrészekkel: ahol lehet, ne hagyjuk :excl:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )