Szerző Téma: Szerviz  (Megtekintve 2305359 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Szerviz
« Válasz #4650 Dátum: 2010.12.28 14:57:15 »
150.000km-nél ugyanezek, olaj és szűrője, levegő és pollenszűrő, fékolaj annak függvényében hogy mikor volt, gyújtógyertyák ellenőrzése
Teljes átvizsgálás, Neked szerintem akkora várható majd egy komplett fékcsere, legalábbis ahogy néztük amikor a kézifékedet csináltam

Köszi!
Még felhasználom a kedvezményeimet a márkaszervízben, aztán utána szerintem úgyis hozzád fogok menni  ::) .
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Szerviz
« Válasz #4651 Dátum: 2010.12.28 15:02:37 »
P.S.: Tekergessed vazze, ne a max. állásban legyen mindig :excl:

Köszi a részletes leírást!
Oké, tekergetem, megértettem  ::) :sorcerer: .
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Szerviz
« Válasz #4652 Dátum: 2010.12.28 15:05:37 »
Összeszedtem magam, és lementem a hidegbe megnézni a légszűrőt, mert nem hagyott nyugodni.
Szép tiszta, alapvetően fehér (Denso van benne), és a bordák aljánál picit szürke, szóval egészen jónak ítéltem  :D .
És ha már ottvoltam, megnéztem az olajszintet. Majdnem pontosan 13 ezer km van az olajban (Eneos 5w30), és természetesen még mindig maximumon van (az autó egy napja kint áll a -10 -15 fokban). Most a középbarnánál kicsit sötétebb a szine, de még mindig nem mondanám sötétbarnának.
« Utoljára szerkesztve: 2010.12.28 15:14:27 írta mondi »
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Szerviz
« Válasz #4653 Dátum: 2010.12.29 21:51:16 »
Légszűrőt 60 ezrenként KELL minimum cserélni, de nyilván koszosságtól függően kell megejteni. :)
Légszűrő 60ezres cserével...  :eek: lehet ezt leírta valaki valahová, de aki ezt betartja  :surrender:

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Szerviz
« Válasz #4654 Dátum: 2010.12.30 08:57:26 »
Én azért írtam, mert mondi ezt állította, én nem tudom, mi szerepel a kezelésiben. :surrender: Nálam 15 ezer után úgy néz ki a légszűrő mintha porzsákban fürösztöttem volna...
         

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Szerviz
« Válasz #4655 Dátum: 2010.12.30 11:06:08 »
A gépkönyvben van ez a 60 ezres érték.
Az enyém most 13 ezer után eléggé rendben van, de természetesen az olajcsere alkalmával kidobjuk  ::) .
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Szerviz
« Válasz #4656 Dátum: 2010.12.30 11:27:20 »
Más: a szellőzőventillátorból olyan hangot hallok, mintha csapágyas lenne, vagy lógna a cucc. Csak az 1-2 fokozaton, de nyilván magasabb fordulaton is van, csak elnyomja a motor hangja. Lehet vele valamit csinálni?
Nekem ugyanez volt most. Teljesen olyan volt, mintha a csapagy kialtana kenesert. A szervizben mondtam is. Aztan jottek, hogy csak egy falevel volt megakadva.  :lol: Azota mintha uj lenne.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Szerviz
« Válasz #4657 Dátum: 2010.12.30 11:43:44 »
Akkor bízom benne, hogy magas fordulaton kiküldi. Egyébként meg januárban úgyis megyek szervízre, hozzáírom a listához, ha nem múlik el. (már összeírtam nekik pár műszerfali világítást, lökhárító megigazítását stb  ::) ).
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

torbit

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 123
  • Corolla E12 1,4 D4D HB Luna
Re: Szerviz
« Válasz #4658 Dátum: 2011.01.02 10:23:24 »
Sziasztok!

Hamarosan elérkezünk az első közös szervízünkhöz, ami a 75 ezres lesz. Soha nem voltam még márkaszervízben kötelező szervizen (idősebb autójaim voltak, amiket a szerelő ismerős szervizelt). Tudnátok segíteni, hogy mire figyeljek, és mit takar a 75 ezres és kb. mennyibe fog kerülni?
Egyébként rendben van az autó, a kötelező dolgokon kívül a kéziféken szeretnék állíttatni, mert nem fog rendesen, és a kuplungom picikét nyikorog ha benyomom, mintha kis zsír kellene rá. Ezekért remélem nem fognak lehúzni.

Az olajat én szeretném vinni, LM Toptec 4300 5w30-ra gondoltam, szűrőt pedig talán érdemes a szervíztől a gyárit kérni? A monori szervizt ismeritek? Ők vannak a legközelebb hozzám.

Köszi szépen, és BUÉK Mindenkinek!

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Szerviz
« Válasz #4659 Dátum: 2011.01.02 10:27:36 »
Mindenképp kérj ajánlatot több márkaszerviztől, mindegyik más árakkal dolgozik és az olajat sem mindenhol engedik vinni. A 75 ezres úgy rémlik, kisszerviz (olaj, olajszűrő, levegőszűrő, pollenszűrő sztem). Kezelési könyved nincs hozzá? A kuplung nyikorgás sztem lehet, hogy WD-40 befújással otthon ingyen is megszüntethető.
         

torbit

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 123
  • Corolla E12 1,4 D4D HB Luna
Re: Szerviz
« Válasz #4660 Dátum: 2011.01.02 14:03:12 »
Mindenképp kérj ajánlatot több márkaszerviztől, mindegyik más árakkal dolgozik és az olajat sem mindenhol engedik vinni. A 75 ezres úgy rémlik, kisszerviz (olaj, olajszűrő, levegőszűrő, pollenszűrő sztem). Kezelési könyved nincs hozzá? A kuplung nyikorgás sztem lehet, hogy WD-40 befújással otthon ingyen is megszüntethető.

Köszi szépen. Van kezelési könyvem, megnézem ott is. WD-40-et hová fújjak a nyikorgást megszüntetendő?

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Szerviz
« Válasz #4661 Dátum: 2011.01.02 14:15:33 »
Sziasztok!
Hamarosan elérkezünk az első közös szervízünkhöz, ami a 75 ezres lesz. Soha nem voltam még márkaszervízben kötelező szervizen (idősebb autójaim voltak, amiket a szerelő ismerős szervizelt). Tudnátok segíteni, hogy mire figyeljek, és mit takar a 75 ezres és kb. mennyibe fog kerülni?
Egyébként rendben van az autó, a kötelező dolgokon kívül a kéziféken szeretnék állíttatni, mert nem fog rendesen, és a kuplungom picikét nyikorog ha benyomom, mintha kis zsír kellene rá. Ezekért remélem nem fognak lehúzni.
Az olajat én szeretném vinni, LM Toptec 4300 5w30-ra gondoltam, szűrőt pedig talán érdemes a szervíztől a gyárit kérni? A monori szervizt ismeritek? Ők vannak a legközelebb hozzám.
Köszi szépen, és BUÉK Mindenkinek!
Gyári levegő és olajszűrő ajánlott! Végül is pont annyiba kerül, mint egy márkásabb - és nem noname- utángyártott.
Egyébként ez egy kis szerviz, a leveőszörő 5000Ft, az olajszűrő 2500Ft, az olajat viszed, a munkadíj kb 0,8óra, az kb 7-8ezer FT. Így bruttó 15 000Ft-ot kell majd kb fizetned.
A pollenszűrőre kérdezz rá, abban nem vagyok jártas....azt sem tudom, hogy aktívszenest vagy simát adnak, de úgy emlékszem az elég drága, és mindig piszkosnak titulálják.
UI: ezek benzines 1,4árak, most nézem, hogy a Tied dízel....bár szerintem egy árban mennek a dolgok.

bilesaron

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 145
Re: Szerviz
« Válasz #4662 Dátum: 2011.01.02 14:36:07 »
Sziasztok,
olvastam a totalcaron egy kiás cikket, ebből adódan jutott az eszembe, hogy ha márkaszervizbe viszem a kocsit, viszont a hozzávalókat én virítom, vajon a gariban ha bármi bekövetkezik a TMH kötekedhet?
Auris, 2éves 30e szervíz lesz. Mert az igaz, hogy óradíjban plusz 20%al többért szervizelik, ha viszed a cumót, viszont azt számolgattam még mindig olcsóbban jövök ki. Pl levegőszűrő, pollenszűrőt megvettem 6,5ért és beraktam házilag az első éves szerviznél (igaz akkor ezek cseréje nem kötelező, de 20ért akarták a kettőt kicserélni márkába), viszont másodévnél ezek kötelező cserések. Én 5év garos vagyok, mert amikor vettem adtak gratisba két évet, viszont ha neadj isten bármi baja lenne, nem ér meg nekem most 20e ft spórolás, hogy később megszívassanak. Ha értitek mire gondolok.
Amúgy a 30e nagyszerviznél jól tudom, hogy pollen, levegő, olaj - szűrő , olajcsere, fékolaj csere van?
Köszi!

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Szerviz
« Válasz #4663 Dátum: 2011.01.02 14:43:07 »
Érdemes több márkaszervizből árajánlatot kérni, mert nagyon kemény különbségek lehetnek (mind árban, mind abban, hogy elfogadják-e a hozott anyagot vagy sem)!
         

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Szerviz
« Válasz #4664 Dátum: 2011.01.02 15:28:19 »
Sziasztok,
olvastam a totalcaron egy kiás cikket, ebből adódan jutott az eszembe, hogy ha márkaszervizbe viszem a kocsit, viszont a hozzávalókat én virítom, vajon a gariban ha bármi bekövetkezik a TMH kötekedhet?
Auris, 2éves 30e szervíz lesz. Mert az igaz, hogy óradíjban plusz 20%al többért szervizelik, ha viszed a cumót, viszont azt számolgattam még mindig olcsóbban jövök ki. Pl levegőszűrő, pollenszűrőt megvettem 6,5ért és beraktam házilag az első éves szerviznél (igaz akkor ezek cseréje nem kötelező, de 20ért akarták a kettőt kicserélni márkába), viszont másodévnél ezek kötelező cserések. Én 5év garos vagyok, mert amikor vettem adtak gratisba két évet, viszont ha neadj isten bármi baja lenne, nem ér meg nekem most 20e ft spórolás, hogy később megszívassanak. Ha értitek mire gondolok.
Amúgy a 30e nagyszerviznél jól tudom, hogy pollen, levegő, olaj - szűrő , olajcsere, fékolaj csere van?
Köszi!
Ez komoly, hogy +20% felár? :hmmmm: én még nem hallottam róla (Nekem 8500 Ft-os oradijjal számoltak, a Mayernél-mindent vittem)