Szerző Téma: Szerviz  (Megtekintve 2305384 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

R6Rider

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1083
  • Corolla E12 1.6 VVTi SOL Sedan
    • Q8
Re: Szerviz
« Válasz #3600 Dátum: 2010.06.18 10:24:01 »
Meg elnézve a weblapját, elég nagy világszintű cég, nem gondolom, hogy az 5w30-at az EU felirat miatt valami olcsó GM szerű olajjal bekkeli ki....
http://www.eneos.eu/
A háttér valóban komoly, a Nippon oil nem kis Cég... Azonban nem értem miért nem nyilvános a letöltés helye, mint más Cégeknél (pl. Kuwait Petroleum), és azt sem értem, hogy TD-vel, ÁFA-val hogy tudják viszonteladók ennyire olcsón adni, ha valóban ennyire jó minőség... ha tud vki részleteket, kérem, ne tartsa magában (egy fórumtársunk már tett megjegyzést az ENEOS kétes származásával kapcsolatosan, de amikor pü-ben rákérdeztem, csak mellébeszélt, nem mondott semmi konkrétumot...)!  :hmmmm:

R6Rider

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1083
  • Corolla E12 1.6 VVTi SOL Sedan
    • Q8
Re: Szerviz
« Válasz #3601 Dátum: 2010.06.18 10:26:43 »
Megnéztem Tutinet kolléga a "minden titkok tudója", de nem beszél.... :D Le kellene kenyereznünk... ;)

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Szerviz
« Válasz #3602 Dátum: 2010.06.18 10:38:13 »
Meg elnézve a weblapját, elég nagy világszintű cég, nem gondolom, hogy az 5w30-at az EU felirat miatt valami olcsó GM szerű olajjal bekkeli ki....
http://www.eneos.eu/
A háttér valóban komoly, a Nippon oil nem kis Cég... Azonban nem értem miért nem nyilvános a letöltés helye, mint más Cégeknél (pl. Kuwait Petroleum), és azt sem értem, hogy TD-vel, ÁFA-val hogy tudják viszonteladók ennyire olcsón adni, ha valóban ennyire jó minőség... ha tud vki részleteket, kérem, ne tartsa magában (egy fórumtársunk már tett megjegyzést az ENEOS kétes származásával kapcsolatosan, de amikor pü-ben rákérdeztem, csak mellébeszélt, nem mondott semmi konkrétumot...)!  :hmmmm:
Érdekes, hogy ha a valami olcsó, egyből az ember elkezd gyanakodni  :lol:
Lehet azért is tud olcsó lenni mert nem tart fent az ENEOS magyar képviseletet, meg lehet ez az első 1-2év a beetető ár egyenlőre..... hisz Castrol/Mobil1 áron ki a hülye venne meg egy tök ismeretlen olajat..  :hmmmm:

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re: Szerviz
« Válasz #3603 Dátum: 2010.06.18 10:49:28 »
Szerintem az Eneos nem olcsó olaj, a többi a drága. És maradjon is így, én meg veszem az Eneost.-)))

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re: Szerviz
« Válasz #3604 Dátum: 2010.06.18 10:59:48 »
Lehet, rossz a gondolatmenetem, de: a honlapjukat én is megnéztem, többször is, de a MOL-é se csúnya, ott vannak a sportban is, nemzetközi cég, több országban jelen van... sőt, a szhbattai finomítójuk az egyik leghatékonyabb a környéken stb. Az, hogy ismerjük az Enesos olajok paramétereit, minősítéseit, oké, de a többire is rá van írva, még a VIPCar-ra is. Egyiket se tudjuk megvizsgálni, vagy nem?
Én mindenesetre tiszteletben tartom barna.czukor eddigi tapasztalatait; ennek ellenére egy kicsit még félek az Eneostól, lehet, alaptalanul.

Peti

  • Vendég
Re: Szerviz
« Válasz #3605 Dátum: 2010.06.18 11:14:25 »
Érdekes, hogy ha a valami olcsó, egyből az ember elkezd gyanakodni  :lol:

Ez így van, nem is oly rég itt parázs vita volt, hogy a netes olajkereskedések is mind-mind hamis olajat árulnak, átöntögetik usw.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Szerviz
« Válasz #3606 Dátum: 2010.06.18 13:00:13 »
Én mindenesetre tiszteletben tartom barna.czukor eddigi tapasztalatait; ennek ellenére egy kicsit még félek az Eneostól, lehet, alaptalanul.
A neten is jókat olvastam róla....én hajlok rá erősen. De még 7hónapom va rá, hogy döntsek :)))

G86

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
    • Hypermiler Gábor Jóska Ódala.
Re: Szerviz
« Válasz #3607 Dátum: 2010.06.18 13:31:57 »
Én is így vagyok az olajjal. Átöntögetéstől nem félek, inkább azoktól az olajoktól félek amik ugyanabba a flakonba van bizonyos gyártóknál. Pl az olcsó 15w40 meg a 0w30. Nem kell átöngötetni se, csak címkét cserélni. Azt meg vagy másikról leszedik és átcserélik - kipróbáltam, feltűnés nélkül meg tudtam csinálni, vagy van valaki aki tud szerezni ilyen címkéket. Lehet alaptalan a gyanúm, és csak felállítottam magamban egy ilyen lehetőség elméletét, de én is félek.
                                                                                                                                                   

barna.czukor

  • Vendég
Re: Szerviz
« Válasz #3608 Dátum: 2010.06.18 17:19:09 »
Nem teljesen értem, hogy a MOL olaj hogyan jön ide. A MOL olaj drága, de jó minőségű, aki azt használja, az nem jál rosszul. (Persze nem a 20W-50-es Botondról van szó, meg az MSE-ről...)

Mindent lehet töltögetni és hamisítani, de én nem ebből indulok ki, hanem a saját tapasztalatainkból...

Én azért megérzem egyből, ha egy ismerős autóban 15W-s olaj van és hideg a motor...
Nem arcozásból mondom, de engem nem vernek át olyan könnyen, mert érzem a motor indulásán, hogy mi van, meg elég csak az olaj színét, kinézetét megnézni. (Most nem a MoS2 olajakra gondolok.) Használtunk és használunk most is 10W-40-es olajakat, ez kell az összes Honda váltójába szinte. Azért Eneos-on belül is van különbség egy 5W-s és egy 10W-s olaj között. Ránézésre meg lehet mondani, hogy a 10W-s melyik. Az sokkal sötétebb, érezni rajta, hogy nem olyan homogénen tiszta, még szobahőmérsékleten is látni, hogy "sűrűbb", meg hát a szag gyerekek. Teljesen más szaga van egy ásványi és félszintis olajnak, mint egy fullszintnek...

A viccet félretéve, szagból megmondom, hogy melyik az ESP, melyik a 0W-20-as Eneos és melyik a 10W-40-es. Múltkor már kipróbáltam.  :D

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Szerviz
« Válasz #3609 Dátum: 2010.06.23 10:46:29 »
Hasznalta mar valaki azentoyotam-os kedvezmenykuponokat ugy, hogy sajat maga vitte az olajat?


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Hammer

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 564
Re: Szerviz
« Válasz #3610 Dátum: 2010.06.23 10:57:38 »
Hasznalta mar valaki azentoyotam-os kedvezmenykuponokat ugy, hogy sajat maga vitte az olajat?
En mar hasznaltam :yes:, vittem az olajat, de a tovabbi koltsegre (olajszuro, fekolaj, munkadij) termeszetesen elhasznalhato, pont 10 eft fole ment 1 picivel, igy 2 kupont is leteptek :flowers:

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Szerviz
« Válasz #3611 Dátum: 2010.06.23 11:08:41 »
Koszi  :flowers: Ez jol hangzik  :yes:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

torbit

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 123
  • Corolla E12 1,4 D4D HB Luna
Re: Szerviz
« Válasz #3612 Dátum: 2010.06.24 08:17:04 »
Tudtok ajánlani pesten valami jó szélvédőjavítót, aki szombaton is dolgozik?
Most vettem észre, hogy van 2 kavicsfelverődés a szélvédőn, és nem szeretném, hogy nagyobb baj legyen belőle.
Köszi.

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590
Re: Szerviz
« Válasz #3613 Dátum: 2010.06.24 09:24:28 »
Tudtok ajánlani pesten valami jó szélvédőjavítót, aki szombaton is dolgozik?
Most vettem észre, hogy van 2 kavicsfelverődés a szélvédőn, és nem szeretném, hogy nagyobb baj legyen belőle.
Köszi.

én velük csináltattam, szintén szombaton, és abszolút meg vagyok elégedve:
http://szelvedojavitas.hu/

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re: Szerviz
« Válasz #3614 Dátum: 2010.06.24 21:13:44 »
Tudtok ajánlani pesten valami jó szélvédőjavítót, aki szombaton is dolgozik?
A http://szelvedoklinika.hu/ nem tudom dolgozi-e hétvégén is, de egy telefont megér, különös tekintettel az általuk vállalt garanciára.