Szerző Téma: Corona  (Megtekintve 307759 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corona
« Válasz #300 Dátum: 2008.11.12 21:18:08 »
Jön a csomagom  :yes: :yes: :yes:

"2008.11.08 11:39 AUMXBR(AUSTRALIA) Küldemény felvéve

2008.11.10 11:00 AUMELB(AUSTRALIA) Indító posta kicserélő hivatalát elhagyta 
 
2008.11.11 22:39 Budapest 1005 Fogadó posta kicserélő hivatalába beérkezett 
 
2008.11.11 22:39 Budapest 1005 Vámkezelés alatt 
 
2008.11.11 23:37 Budapest 1005 Bejövő küldemény vámkezelve
"


Ez repülővel jött??? :eek: :eek: Azannya!!

EMS-el jön. 170 dollár postaköltségért legyen is gyors  :whistling: ... (OK, ebben az értékbiztosítás is benne van - de akkor is!)

Muszáj volt az EMS, mert az ausztrál posta nem vesz föl ajánlott küldeményt magyarországi desztinációra, a biztonsági kockázat miatt  ::)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corona
« Válasz #301 Dátum: 2008.11.17 12:55:46 »
Na, felhívtam a Simon-Cart. Segítőkészek voltak és bizalomgerjesztőek  :yes: ... Tömören a lényeg: csinálok részletes fotókat az autó javításra szoruló részeiről, elküldöm nekik, ennek alapján ők küldenek egy hozzávetőleges előzetes részletes árajánlatot, majd megbeszélünk egy időpontot. Előreláthatólag jövő április-május környékére, és először "csak" a munka fényezés nélküli részére, ami durva saccal, látatlanban olyan 250 ezer körüli nagyságrend lesz, ennyiért közvetlenül fényezés előtti állapotba hozzák az autót, de úgy, hogy utána az sem gond, ha esetleg megázik, vagy ha a fényezésre csak hosszabb idő múlva kerül sor stb.

Ez lesz az első lépcső; a fényezésre majd csak jóval később (most úgy saccolnám, hogy egy évvel később) fog sor kerülni, lévén az további 3-400 ezerbe kerül, mindennel együtt; ezalatt komplett fényezést kell érteni, alul-fölül, motortérben, utastérben stb.

Minden szükséges elő- ill. utómunkát vállalnak: utastér szétszedése, hajtáslánc kiszerelése stb.

Úgyhogy tavasszal minden bizonnyal nekifutunk  :clap: ... Vár rám a feladat, hogy addig összespóroljam a szükséges összeget  :whistling:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corona
« Válasz #302 Dátum: 2008.11.17 12:59:48 »
Ja, és még múlt hét csütörtök reggel megjött a csomag, tehát mindössze öt és fél nap alatt, értitek, Melbourne-ből  :sorcerer: :sorcerer: :sorcerer: ...

Mario olyan lelkiismeretesen becsomagolta, hogy az 5.5 kilós össztömegből szerintem 2.5-öt tutira a rengeteg újságpapír tett ki, amivel kitömte a dobozt a cuccok között/körül - de csak miután azokat egyesével, vastagon belecsavarta abba a buborékos ütésvédő műanyagba  :yes: ! Át is vészelték épségben a menetet.

Ja, és nem átallott még ezek után ajándékot is mellékelni: Egy piros, "Toyota - The Midship Sports" feliratú, emblémával ellátott, kézifékkarra való szövet huzatot  :clap: ... Ilyet még nem is láttam soha. Már be is került a Camrybe, majd teszek fel róla képet  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Corona
« Válasz #303 Dátum: 2008.11.17 14:22:21 »
Na, felhívtam a Simon-Cart. Segítőkészek voltak és bizalomgerjesztőek  :yes: ... Tömören a lényeg: csinálok részletes fotókat az autó javításra szoruló részeiről, elküldöm nekik, ennek alapján ők küldenek egy hozzávetőleges előzetes részletes árajánlatot, majd megbeszélünk egy időpontot. Előreláthatólag jövő április-május környékére, és először "csak" a munka fényezés nélküli részére, ami durva saccal, látatlanban olyan 250 ezer körüli nagyságrend lesz, ennyiért közvetlenül fényezés előtti állapotba hozzák az autót, de úgy, hogy utána az sem gond, ha esetleg megázik, vagy ha a fényezésre csak hosszabb idő múlva kerül sor stb.

Ez lesz az első lépcső; a fényezésre majd csak jóval később (most úgy saccolnám, hogy egy évvel később) fog sor kerülni, lévén az további 3-400 ezerbe kerül, mindennel együtt; ezalatt komplett fényezést kell érteni, alul-fölül, motortérben, utastérben stb.

Minden szükséges elő- ill. utómunkát vállalnak: utastér szétszedése, hajtáslánc kiszerelése stb.

Úgyhogy tavasszal minden bizonnyal nekifutunk  :clap: ... Vár rám a feladat, hogy addig összespóroljam a szükséges összeget  :whistling:

hú ez komoly! a hatvani céget? látod nem olyan drágák sztem.. miért olyan drága a fényezés? nem csak telibe kell fújni és kész?
annyit tudok felajánlani h ha kell pestkozeli garazs vagy tarolohely akkor segitek
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Corona
« Válasz #304 Dátum: 2008.11.17 14:24:07 »
Ja, és még múlt hét csütörtök reggel megjött a csomag, tehát mindössze öt és fél nap alatt, értitek, Melbourne-ből  :sorcerer: :sorcerer: :sorcerer: ...


szeretnék én ilyen országban élni...vagy ilyen barátokat.. :wacko:
képek jöhetnek.
be fog indulni ez a corona projekt. :wub: :wub:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corona
« Válasz #305 Dátum: 2008.11.17 14:37:45 »
Na, felhívtam a Simon-Cart. Segítőkészek voltak és bizalomgerjesztőek  :yes: ... Tömören a lényeg: csinálok részletes fotókat az autó javításra szoruló részeiről, elküldöm nekik, ennek alapján ők küldenek egy hozzávetőleges előzetes részletes árajánlatot, majd megbeszélünk egy időpontot. Előreláthatólag jövő április-május környékére, és először "csak" a munka fényezés nélküli részére, ami durva saccal, látatlanban olyan 250 ezer körüli nagyságrend lesz, ennyiért közvetlenül fényezés előtti állapotba hozzák az autót, de úgy, hogy utána az sem gond, ha esetleg megázik, vagy ha a fényezésre csak hosszabb idő múlva kerül sor stb.

Ez lesz az első lépcső; a fényezésre majd csak jóval később (most úgy saccolnám, hogy egy évvel később) fog sor kerülni, lévén az további 3-400 ezerbe kerül, mindennel együtt; ezalatt komplett fényezést kell érteni, alul-fölül, motortérben, utastérben stb.

Minden szükséges elő- ill. utómunkát vállalnak: utastér szétszedése, hajtáslánc kiszerelése stb.

Úgyhogy tavasszal minden bizonnyal nekifutunk  :clap: ... Vár rám a feladat, hogy addig összespóroljam a szükséges összeget  :whistling:

hú ez komoly! a hatvani céget? látod nem olyan drágák sztem.. miért olyan drága a fényezés? nem csak telibe kell fújni és kész?
annyit tudok felajánlani h ha kell pestkozeli garazs vagy tarolohely akkor segitek

Ja-ja, a hatvani cég. A fényezés azért ennyi, mert rendes munkát végeznek, rendes anyagokkal ;) ... És metál, és komplett, tehát nem csak külső, hanem motortér, csomagtér, utastér, alváz stb. Na most, ha ahhoz viszonyítom, hogy itt Pécsett egy korrekt, de nem csúcsminőségű helyen a Camryre 120-at mondtak csak külső (!) fényezésre, ráadásul normál (fehér!) színben - akkor ehhez képest nem vészes. Hasonlóra is számítottam, itt Pécsett a legjobbnak számító fényező 500-ért csinál egy komplett külső-belső metált!
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corona
« Válasz #306 Dátum: 2008.11.17 14:41:19 »
Ja, és még múlt hét csütörtök reggel megjött a csomag, tehát mindössze öt és fél nap alatt, értitek, Melbourne-ből  :sorcerer: :sorcerer: :sorcerer: ...


szeretnék én ilyen országban élni...vagy ilyen barátokat.. :wacko:
képek jöhetnek.
be fog indulni ez a corona projekt. :wub: :wub:

Ez a Mario minden elismerést és tiszteletet megérdemel :yes: ! Mondanom sem kell, úgy küldte el a csomagot, hogy akkor még el sem indítottam neki az átutalást. Előbb elküldte, utána írta csak meg a banki adatait  ::) ... Le a kalappal a segítőkészsége és a bizalma előtt  :flowers: :flowers: :flowers:

Ez ő, meg a két gyönyörű Skyline-ja  :cool2:


('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Corona
« Válasz #307 Dátum: 2008.11.17 14:55:52 »
hihetetlen.. :online2long:
ezek mik? coronák?
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Corona
« Válasz #308 Dátum: 2008.11.17 14:57:26 »
hihetetlen.. :online2long:
ezek mik? coronák?

"Ez ő, meg a két gyönyörű Skyline-ja"

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corona
« Válasz #309 Dátum: 2008.11.17 18:22:43 »
hihetetlen.. :online2long:
ezek mik? coronák?

Ember, néha tényleg olyan érzésem van, hogy el sem olvasod a hozzászólásokat  :tt2:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Corona
« Válasz #310 Dátum: 2008.11.17 19:22:27 »
hihetetlen.. :online2long:
ezek mik? coronák?

Ember, néha tényleg olyan érzésem van, hogy el sem olvasod a hozzászólásokat  :tt2:

bocs bebambultam.. :shifty:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corona
« Válasz #311 Dátum: 2008.12.01 21:28:49 »
Wazz, ma majdnem belefojtottam magam a saját garázsomba  :helpsmilie: ...

Elő kellett szednem a Coronát, hogy csinálhassak fotókat a Simon-Carnak. Na mármost, az autó orral kifelé áll a sátorgarázsban, hogy az orrához oda lehessen állni bikázni. Ergo a hátulja ott van a garázs hátsó "falánál", jó közel, mert különben nem fér be (4.40 a garázs hossza, 4.32 az autóé).

OK, odaállok elé a Camryvel, rárakom a bikakábeleket, beülök, letekerem az ablakot mert melegem van, indítok. Elsőre nem indul be, de ez normális, üres a karbi, fel kell pumpálja a naftát a tankból a (mechanikus) AC. Második kísérlet - semmi  ::) ... harmadik - semmi  :ph34r: ... negyedik - semmi  :eek: ... Mondom: mi van, nincs benzin? Az nem lehet... Ekkor jut eszembe, hogy én hülye, nem alkalmaztam a hidegindítási rutin eljárást (automata szivató), ami abból áll, hogy kétszer félig le kell nyomni indítózás előtt a gázt  :hammer: ... Na, megteszem, és újra indítózok. Láss csodát: röff  :yes: ... De utána nagy dadogás, szaggatott járás, lévén a sok indítózás közben jó alaposan teleszívta magát szerencsétlen  ::) ... Alapjáraton eleinte le is akart állni, kénytelen voltam túráztatni. Egy ideig fel sem tűnt, hogy mintha kezdene köd lenni vagy mi  :whistling: ... A motor életben tartása lekötötte a figyelmemet... Csak mikor a szemem elkezdett könnyezni, és rámjött a köhögés, akkor fogtam fel, hogy vastag kék füst gomolyog a garázsban, abból a szúrós szagú "túl dús a keverék" fajtából, de annyira, hogy a motorháztetőt alig látom, és persze az utastér is megtelt már vele rendesen  :helpsmilie: :helpsmilie: :helpsmilie: ... De ekkor már szó szerint alig kaptam levegőt, pár percen át inhaláltam a cuccot rendesen  :ph34r: ... Nosza, ugrottam is ki, és menekültem a friss levegőre (kissé támolyogva, milyen meglepő) ........

Darwin-díjas dolog lett volna, annyi szent  :yes: :whistling: :tt2:
« Utoljára szerkesztve: 2008.12.01 21:30:50 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Corona
« Válasz #312 Dátum: 2008.12.01 22:00:50 »
Nyugi, legközelebb sikerül.
 :sorcerer:

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Corona
« Válasz #313 Dátum: 2008.12.01 22:58:34 »
ez nem játék a multkor apámmal az enyémben vittunk faanyagot a hátso ulestamlak lehajtva a csomi nyitva lécek kilogatva és a hátszél visszacsapta a cuccot full megfulladtunk majdnem
de 50-60al mentunk!  minden ablakot le kellett engedni és logattam ki a fejem  :eek:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corona
« Válasz #314 Dátum: 2008.12.01 23:26:32 »
ez nem játék a multkor apámmal az enyémben vittunk faanyagot a hátso ulestamlak lehajtva a csomi nyitva lécek kilogatva és a hátszél visszacsapta a cuccot full megfulladtunk majdnem
de 50-60al mentunk!  minden ablakot le kellett engedni és logattam ki a fejem  :eek:

Ha az utastér nyitott hátrafelé, akkor az autó mögötti légörvénylés visszanyomja a kipufogógáz egy részét a beltérbe. Volt "szerencsém" ezt nekem is tapasztalni jópár alkalommal, karácsonyfa-szállítás meg más hasonló missionok során  :wacko: ...

Az ultimatív horror az volt, mikor egy ízben a Moszkvics kombival vittünk le jóbarátnémmel egy bazi nagy szekrényt Pécsről a Balatonra  :ph34r: ... A cucc nem fért el a csomagtérben, ezért nyitott ötödik ajtóval kellett menjünk. Csak úgy zúdult befelé a kipuff  :eek: ... És most képzeljétek el mindezt 120 km-en át  :helpsmilie: ... Január volt, de ennek ellenére full lenyitott ablakokkal mentünk, és így is teljesen rosszul voltunk már, mire odaértünk - szédültünk, hányingerünk volt, könnyezett a szemünk  :surrender: ... Azt az elátkozott utat azóta is emlegetjük (12 éve történt), "ilyet többé nem csinálunk" jeligével  :nono:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )