Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6650557 alkalommal)

0 Felhasználó és 12 vendég van a témában

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #30120 Dátum: 2014.05.04 21:54:33 »
sziasztok! Ez a hátsó szellőző honnan csekkolható? Látom a toyodiyen pontosan hol van... Csak azt nem tudom, honnan lehetne hozzáférni. Én is beázok. Váltókarnál valaki cserélte már a műanyag perselyeket? Egyáltalán lehet ilyet kapni? Az enyém eléggé ki van már kopva (én 3-at láttam) 321000 km után.
Biztos , hogy a kis perselyeknél kotyog? Nekem anagy perselynél kotyogott. Kicseréltem. Most már kicsir kotyog, ennyi idősen ez megengedett. A keresztirányú kotyogás oka kis persely, ez a váltókaron 1-1,5 cm. A hosszirányú több ,de az már nem a váltókarnál kotyog, hanem a váltónál a bowden végén. Van  ott egy kar, amit húzogat a bowden. Most keresek valakit, aki tudna esztergálni olyan kis fehér perselyt. De olyan jó anyagot nemhiszem, hogy találok. A nagy perselynél, ahol a fémgömb van a váltókaron,  van egy szorító gumigyűrű, azon leht javítani..
Prius 2 - a mosolygós autó.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #30121 Dátum: 2014.05.04 21:57:50 »
Tableten nem megy valami jól az írás...
Ha kérdésed van írjál PÜ-t, mert nem járok erre rendszeresen,
Prius 2 - a mosolygós autó.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10266
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #30122 Dátum: 2014.05.04 22:35:16 »
sziasztok! Ez a hátsó szellőző honnan csekkolható? Látom a toyodiyen pontosan hol van... Csak azt nem tudom, honnan lehetne hozzáférni. Én is beázok. Váltókarnál valaki cserélte már a műanyag perselyeket? Egyáltalán lehet ilyet kapni? Az enyém eléggé ki van már kopva (én 3-at láttam) 321000 km után.

Ezen a rajzon be tudod azonosítani? Lehet, hogy márkaszervizben tudnak hozni, de érdemes lenne rákérdezni, talán nem is annyira drága.

Jut eszembe, nekem eddig a gyári szelepfedélcucc nagyon bejön, hála Istennek  :yes:

Nfsman87

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 108
Re:Carina
« Válasz #30123 Dátum: 2014.05.05 17:19:55 »
Na uraim!

Megvan az első mért fogyasztási adatom, kb 50-50%-ban városban/országúton használtam. Ezzel most 7.78L/100km-re jött ki. Kifejezetten elégedett vagyok, tekintve, hogy városban gyakran csak 3-4-5km-es távokra van beindítva az autó. Az előző autóm (off: '90-es fiesta) ilyen körülmények között néha bevert 8-9 litert is, csak 1.4-es motorja volt és érzésre szerintem fele ennyi ló is...

carina_97_1.6_XLI

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 168
  • Carina E 1997 1.6 Xli AT190
Re:Carina
« Válasz #30124 Dátum: 2014.05.05 17:28:23 »
Tisztelt IP, Dani! Leszedtem a váltónál lévő műanyag boxot, és megvizsgáltam a hibát, egyértelműen elkopott a 2 kicsi, a nagy persely, valamint a tengelyen lévő kettőt is cserélném, DE! Ma voltam a márkaszervízbe, nem lehet perselyeket kapni, max az egész egységet (váltókarral) lehetne 50e +áfa, HA LENNE. De nincsen. Máshol is utánanéztem, esélytelen. A képen pedig a nagy persely egyáltalán nem látszik, cikkszáma sincs...  A Toyotánál nekem is az esztergálás ajánlották, viszont nekem is kellene szereznem valami jófajta műanyagot. Bontottat meg hülyeség belerakni, mert valószínűleg az is ugyanúgy kotyog. Ma én is körbeszilóztam a hátsó szellőzőket. Kb 1 hete cseréltem rotort, és elosztófedelet, és ma (2-300 km után) 70 km megtétele alatt 2x rántott az autó min a kétszer négyesben kb 2300-as fordulaton. Lehet a gyertyákat is kellene caerélni? Vagy valami más lehet?

oriza

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 392
Re:Carina
« Válasz #30125 Dátum: 2014.05.05 21:27:39 »
Én is megnéztem a váltónál a bowdeneket.  A rajzon a bal oldali kicsit kotyog. Sikerült elforgatnom a perselyt és jelentősen csökkent a kotyogás. 2-3 kapcsolás után visszaállt. Szép ovális lehet.
A 33820C csak egy alátét. Szerintem a persely a bowden része, (nincs is külön száma) annak pedig horror az ára.   
Műanyagok után kutatva ezt találtam:
Poliamid.. jó kopásálló.
http://vasszinesfem.hu/az_ipari_muanyagokrol
 Az ára sem vészes.
http://vasszinesfem.hu/vasarlas/ipari_muanyagok/poliamid_rudak

carina_97_1.6_XLI

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 168
  • Carina E 1997 1.6 Xli AT190
Re:Carina
« Válasz #30126 Dátum: 2014.05.05 21:47:55 »
Szia! Én is utánanéztem a polyamidoknak, és döntésre jutottam: kellene szerezni egy műanyag kalapácsot (aminek ez az anyaga), és abból esztergáltatni. Az bőven elég is lenne mindenre. Merthogy írják, azok is ebből az anyagból készülnek. Én teflonra gondoltam, mert az van itthon, de azt éppen nem ajánlják perselynek. Azt hiszem nézek valami olcsó kalapácsot... :)

carina_97_1.6_XLI

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 168
  • Carina E 1997 1.6 Xli AT190
Re:Carina
« Válasz #30127 Dátum: 2014.05.05 22:02:25 »
vagy a 60-asból 10 cm. Szerinted az elég lenne? Egész biztosan, nem? Postával együtt kb 2000ft lenne.

oriza

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 392
Re:Carina
« Válasz #30128 Dátum: 2014.05.05 22:03:35 »
Szia!
Én is a teflonra gondoltam elsőre, de az nem kopásálló.  Utána találtam ezt az oldalt. 2000 körül több mint 1métert lehetne beszerezni abból meg elég sok persely kijönne. Még egy esztergályost is kell nézni. Lehet hogy egyszerűbb egy olyan esztergályost keresni aki ilyenekkel foglalkozik és van is anyagja hozzá.  Na meg a pontos méreteket kell kitalálni. 
Az elosztó és rotor cseréje után kapott még 4 Denso-t és az előgyújtást is kellett állítanom.
Időnként nekem is rántott egyet. A gyertyacsere már nagyon aktuális volt. Most szerencsére nem rángat.

oriza

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 392
Re:Carina
« Válasz #30129 Dátum: 2014.05.05 22:07:49 »
60-as?   Olyan vastag kell a váltókarnál?  A váltónál talán elég a 25-30mm-es rúd.  De fogalmam sincs, hogy milyen hosszan kell befogni az esztergapadba.  :no:

Zsolt79

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re:Carina
« Válasz #30130 Dátum: 2014.05.05 23:10:53 »
Sziasztok
Szerintem CSAK AKKOR kellene lépni ezügyben hamár nem tudja a kulissza kapcsolni a sebességfokozatzokat :hmmmm:
Today Tomorrow Toyota

oriza

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 392
Re:Carina
« Válasz #30131 Dátum: 2014.05.05 23:16:43 »
Közben megnéztem a váltónál a bowden végét. Egy gumiba sütött rézpersely van ott ami kicsit oválisra kopott és van egy pici kotyogása.

carina_97_1.6_XLI

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 168
  • Carina E 1997 1.6 Xli AT190
Re:Carina
« Válasz #30132 Dátum: 2014.05.06 07:10:32 »
Nem szedtem szét a váltókart, nem láttam mi van a nagy gömb alatt de saccra kb 4-5 cm oldalhosszúságú négyzet és szerintem kb 2-4 cm magas lehet.
Ezért gondoltam hatvanasra. Igen, lehetne várni vele, de engem zavar, és carina-buzi vagyok, és mindíg akarok valamit jobbítani rajta. :)  Amúgy, ha jól néztem, az avensis mechanikája teljesen ugyanez. Esetleg az is járható út lehet, hogy olyat szerezni, de gondolom az is drága lehet. A méretekeről: Csak a gömbök átmérőjét kell megmérni, és azt a lyukat, amibe a persely megy, meg a hosszt. Nekem  a második szomszédom esztergályos, de mechanikus esztergálya van, így a sorozatgyártás nem nagyon járható, mert mindent egyesével kell kimarni.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #30133 Dátum: 2014.05.07 21:41:38 »
Nem szedtem szét a váltókart, nem láttam mi van a nagy gömb alatt de saccra kb 4-5 cm oldalhosszúságú négyzet és szerintem kb 2-4 cm magas lehet.
Ezért gondoltam hatvanasra. Igen, lehetne várni vele, de engem zavar, és carina-buzi vagyok, és mindíg akarok valamit jobbítani rajta. :)  Amúgy, ha jól néztem, az avensis mechanikája teljesen ugyanez. Esetleg az is járható út lehet, hogy olyat szerezni, de gondolom az is drága lehet. A méretekeről: Csak a gömbök átmérőjét kell megmérni, és azt a lyukat, amibe a persely megy, meg a hosszt. Nekem  a második szomszédom esztergályos, de mechanikus esztergálya van, így a sorozatgyártás nem nagyon járható, mert mindent egyesével kell kimarni.
Én ZéBalázstól vettem bontottat, és nagymértékben javult. A nagypersellyel szinte biztos,hogy nincs gond. A gumiszorítóval lehet javítani rajta. Csak a kicsit kellene újra csinálni. De csak a maximalizmus kedvéért.
Prius 2 - a mosolygós autó.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10266
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #30134 Dátum: 2014.05.07 22:05:47 »
[/youtube]
Szia Peti!

Na addig jó, amíg ezt nem látja az ember. Engedelmeddel próbálom javítani: