Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1681748 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6570 Dátum: 2011.06.24 18:10:35 »
Nagyon szép munka, bár valami bőrfélével bevonva sokkal gyáribb hatást keltett volna, hisz az ajtókárpit is hasonló!

Csatlakozom  :szemez:  Egyébként teljesen rendben van ezen kívül a darab. Ha pedig a "hangjával" is elégedett vagy, akkor minden ok.  :)

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6571 Dátum: 2011.06.24 18:40:09 »
Nagyon szép munka, bár valami bőrfélével bevonva sokkal gyáribb hatást keltett volna, hisz az ajtókárpit is hasonló!

Igen. Ez az a megoldás, ami olyan 80 ezerbe fájt volna, a bőrözésnél sajnos úgy kell előkészíteni, mintha fényeznéd. Amikor ezt meghallottam, úgy döntöttem, emberszem ennél szebbet még nem látott...  :whistling: :)

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6572 Dátum: 2011.06.24 18:52:32 »
Megértelek. Annyi zsöcit kiköhögni érte nem lett volna praktikus dolog.  ;)

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6573 Dátum: 2011.06.24 23:11:01 »
De van más is. Tegnap szert tettem egy C90R fejre.   :D

Dobozzal, leírással, tokkal-vonóval, leírással, garancialevéllel, beszerelési útmutatóval. Előéletéről annyit lehet tudni, hogy előttem két tulaja volt, az előző tulaj egyáltalán nem használta. Az első tulajdonos valami jóképességű lehetett, mert a hattyúnyakas távirányító alapját benne hagyta a kocsijában, mert szét kellett volna fűzni....  :censored: Úgyhogy azt nem tudom használni. Beszerezni se nagyon, merthogy típusspecifikus a talp. De nem különösebben zavar, mert a kis Corollában nem is nagyon tudtam volna hová tenni. Ezen kívül nincs meg hozzá a gyári magnéziumszínű díszkeret, csak egy szabvány fekete Sony, ami szintén nem zavar, merthogy a Corollába nem is lehetne feltenni. Van viszont IR távirányító, ami működik, konkrétan a 7750-est is vezérli. A tokot már cserélték egyszer.

Kicsit kellett rajta mókolni, merthogy ezek a Sonyk nem ISO csatlakozósak, hanem körsarusak voltak, gondolom, nem véletlenül.... Na mindegy, ezektől feltétlenül meg kellett szabadítani a fejet, persze lehetőleg úgy, hogy a vezetékek jó rövidek legyenek. Két lehetőség maradt, az egyik állandóra beforrasztani az autóba, közvetlenül akksiról megtáplálni, és akkor jó. A kevésbé jót választottam, tekintettel arra, hogy nem tudom még, hogy van-e nyűgje (a kipróbáláskor nem volt): rá kellett forrasztanom egy ISO csatlakozót, úgyhogy délután vadászni voltam ISO-t, meg így hó végén (mikor máskor) vennem kellett persze egy forrasztópákát is. Persze csak dupla ISO tápot kaptam, amin rajta vannak a hangszórócsatlakozók is, ami ugye ennél a fejnél értelmezhetetlen, hiszen nincs végfoka. Úgyhogy amit kaptam szimpla ISO tápcsatlakozót a fejhez szétszabdalt-összetekergetett vezetékekkel, azt szétműtöttem, a műanyag foglalatból kiszedegettem a vezetékeket, meg persze az újból is, és miután öszeforrasztottam, az új vezetékvégeket bepászintottam a régi szimpla csatlakozóba. Forrasztásokat zsugorcsővel fedtem, úgyhogy öröm van. Meg izgalom, hogy a biztosan jól másoltam-e át a kölcsönfej működő bekötését. Ja, az erősítő vezérlőszálát is meg kellett hosszabbítani, mert abból 10 cm-t sem hagytak a szakszerű kiszereléskor...  :ph34r:

Holnap délután, vagy este próbaüzem van. Ha nincs a fejjel semmi gond, akkor később megtápolom akksiról, ahogy illik. Várom a holnap estét....  :D

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6574 Dátum: 2011.06.25 22:12:22 »
És itt van pár kép a félkész állapotról. Mármint a paneléről.

[a csatolmányt egy admin törölte]

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6575 Dátum: 2011.06.25 22:13:27 »
Ennyire van kivágva

[a csatolmányt egy admin törölte]

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6576 Dátum: 2011.06.25 22:14:00 »
Az üvegszálas alap

[a csatolmányt egy admin törölte]

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6577 Dátum: 2011.06.25 22:15:23 »
A helyén

[a csatolmányt egy admin törölte]

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6578 Dátum: 2011.06.25 22:15:51 »
Még nyers, nem volt eldolgozva...

[a csatolmányt egy admin törölte]

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6579 Dátum: 2011.06.26 00:24:54 »
...és természetesen nem volt erőm ma már betenni a másik fejet. Inkább holnap, pihenten.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6580 Dátum: 2011.06.26 16:37:47 »
Bent van végre a C90. Hogy milyen más világ az...  :hug:

És végre össze tudtam nézni, ki tudtam próbálni a három előlapot is. A kölcsön darabé volt a legramatyabb: a hangerőszabályzó gumiból készült, ez elég komolyan károsodott volt, kicsit kilágyult, tapadós-ragadós, ugyanakkor laza volt.

A sajátom ennél sokkal jobb állapotban van, valószínűleg azért, mert ezt nem a kocsiban tárolták; erre utal, hogy nincs már meg az eredeti tokja. Valószínűleg tönkre ment a nyitogatástól. Cserébe viszont nincs kilazulva, és ép a hangerőszabályzó gumija. És kattog, ha tekerem. Hát ez is kiveszett az előzőből... Ezen kívül mindkettőn csak a szokásos karcok.

Viszont a kijelzője mindkettőnek el van halványodva, majdnem azonos mértékben, ami arra utal, hogy nagyjából ugyanannyit voltak használva. Nappal, napsütésben alig látni belőlük valamit, szemben ugye a vadiújjal, ami abszolút jól olvasható. Nem tudom, hogy ez orvosolható-e, és így az évek távlatából azt kell hogy mondjam, ez tényleg egy komoly konstrukciós hiba. Kár, hogy nem volt még akkor OLED....  ::) Vagy egy akkori, jobban átgondolt technológia...

Bár ha belegondolok, hogy beállítani egyszer kell, egyébként meg kikapcsolt kijelzővel használom, nekem nem nagy tragédia... De ettől még a jelenség áll.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6581 Dátum: 2011.06.26 19:30:10 »
Nekem tetszik az eredmény. Kakucson, majd megszemlélném... :whistling:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6582 Dátum: 2011.06.26 22:22:37 »
Nekem tetszik az eredmény. Kakucson, majd megszemlélném... :whistling:

Sajnos nem valószínű, hogy tudok menni....  :no: Egyszer már kiszámoltam, és vagy éppen nyaraláson vagyok, vagy készenlétben.  :ph34r:

...viszont pont Te vagy az, akinek bármikor van rá lehetősége...  ;) :D

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6583 Dátum: 2011.06.27 10:04:17 »
Bent van végre a C90. Hogy milyen más világ az...  :hug:


DSP mikor lesz meg hozzá?

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6584 Dátum: 2011.06.27 10:20:33 »
Bent van végre a C90. Hogy milyen más világ az...  :hug:


DSP mikor lesz meg hozzá?

:összecsikarós:

 :D


mondjuk azt, hogy folyamatban, jó? ::)  Szólok, ha megvan.  ;)
« Utoljára szerkesztve: 2011.06.27 10:22:49 írta wolfman »