Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1687402 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5970 Dátum: 2011.02.06 08:58:46 »
Pénteken a generátorom látogatást tett, generátoros szakinál, ahol megállapították, hogy kutya baja, még a kondi is rendbevan rajta, ami zajszűrésért felelős. Na most akkor mi a szösz?
Az átkábelezés valahogy nem pálya... Na maj kiderül, várom már az új jövevényeket egyébként El3ment 12 sub+zártláda+hozzá pászoló erősítő Mészáros Gyuri ajánlásával, mert kell egy picivel több a mélyből, nem is több, hanem egy picivel "biztosabb" alap, mert a leglegalja hiányos most (egy picit)...
« Utoljára szerkesztve: 2011.02.06 09:00:21 írta taby »

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5971 Dátum: 2011.02.06 10:28:45 »

Hát ha az erősítőn nem lehet kikapcsolni a vágást, akkor a fejen kell. Amúgy azt szoktam tanácsolni, hogy ki kell próbálni mindkét eszközön a vágást, és amelyik jobb, azt kell használni.

Akkor a fejen a vágást kikapcsolom és vágok az erősítőn.....nincs más. Amíg passzív volt a rendszer a 4 csatornás erősítővel, a fejen vágtam a subot és az jobbnak tűnt. Ja és amúgy még 1 hiba eszembe jutott. Fázisfordítást a fejen csináltam a mélynek, pedig te is mondtad hogy jobb ha úgy kötöm be a ládába, ott fordítok fázist. Lényeg hogy ma el tudok ezzel szöszölni kicsit :yes:

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5972 Dátum: 2011.02.06 13:15:13 »

Akkor a fejen a vágást kikapcsolom és vágok az erősítőn.....nincs más. Amíg passzív volt a rendszer a 4 csatornás erősítővel, a fejen vágtam a subot és az jobbnak tűnt. Ja és amúgy még 1 hiba eszembe jutott. Fázisfordítást a fejen csináltam a mélynek, pedig te is mondtad hogy jobb ha úgy kötöm be a ládába, ott fordítok fázist. Lényeg hogy ma el tudok ezzel szöszölni kicsit :yes:

Úgy látom, a 755.6-on 32-320 Hz között állíthatod a vágást. Megpróbálhatod azt is, hogy az erősítőn föltekered 320Hz-ig, és vágsz a fejen. Mivel úgysem nagyon vágsz 100 Hz fölött a szubon, az erősítő egészen biztosan átengedi a fej vágását.....

De javítsatok ki ha tévedek....

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5973 Dátum: 2011.02.06 13:20:32 »

Jó lenne összefutni :yes: Kedden fél 5-kor a Lurdy háznál? Aztán csak sikerül valamit okosítani. Ma sokat hallgattam hazafelé, lent voltam Nagykanizsán és ott van a mély dinamikusan, ereje is van rendesen csak a beállítással lehet a baj szerintem. A vágással.

Hát, a Lurdyban lehet, hogy egyébként is lesz dolgom, de sajnos ezt még most nem tudom. Viszont inkább öt körüli időpontot kéne nézegetni, mert nem tuti, hogy ha négykor végzek az Árpád hídnál, akkor fél ötre oda tudom magam verekedni.....  ::)

Beszéljünk mán...

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5974 Dátum: 2011.02.06 13:24:35 »

Jó lenne összefutni :yes: Kedden fél 5-kor a Lurdy háznál? Aztán csak sikerül valamit okosítani. Ma sokat hallgattam hazafelé, lent voltam Nagykanizsán és ott van a mély dinamikusan, ereje is van rendesen csak a beállítással lehet a baj szerintem. A vágással.

Hát, a Lurdyban lehet, hogy egyébként is lesz dolgom, de sajnos ezt még most nem tudom. Viszont inkább öt körüli időpontot kéne nézegetni, mert nem tuti, hogy ha négykor végzek az Árpád hídnál, akkor fél ötre oda tudom magam verekedni.....  ::)

Beszéljünk mán...

oksa hétfőn átbeszéljük, nekem az 5-is jó. Nekem is van a Lurdyban dolgom, de csak 7-től. Ez a 320Hz-es téma nekem is eszembe jutott, de akkor is 2X vágok ami nem biztos hogy jó, kipróbálom. EMMA teszt CD-vel ki tudom próbálni melyik frekvenciákat szólaltatja meg a mély........

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5975 Dátum: 2011.02.06 13:33:44 »

Úgy látom, a 755.6-on 32-320 Hz között állíthatod a vágást. Megpróbálhatod azt is, hogy az erősítőn föltekered 320Hz-ig, és vágsz a fejen. Mivel úgysem nagyon vágsz 100 Hz fölött a szubon, az erősítő egészen biztosan átengedi a fej vágását.....

De javítsatok ki ha tévedek....

Látom nem érted, hogy vág egy hagyományos elektronika. Szerintem nem kéne erőltetni ezt a dolgot.

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5976 Dátum: 2011.02.06 13:35:53 »
EMMA teszt CD-vel ki tudom próbálni melyik frekvenciákat szólaltatja meg a mély........

Azzal nem jutsz sokra, amikor neked magasabb jelszint, dinamika, fázishelyes megszólalás kéne....

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5977 Dátum: 2011.02.06 14:05:50 »

Azzal nem jutsz sokra, amikor neked magasabb jelszint, dinamika, fázishelyes megszólalás kéne....

Akkor nincs más, fejen vágás kikapcs, erősítőn beállít :yes: Köszi! :hug:

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5978 Dátum: 2011.02.07 08:05:10 »

Látom nem érted, hogy vág egy hagyományos elektronika. Szerintem nem kéne erőltetni ezt a dolgot.


Ó. Ezek szerint rosszul gondoltam. Sajnálom, nem állt szándékomban félrevezetni senkit (tudom, a pokolba vezető út is jó szándékkal van kikövezve  ::) ).

Viszont érdekel, mi volt rossz a gondolatmenetemben. Hogyan vág egy hagyományos elektronika?

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5979 Dátum: 2011.02.07 08:05:52 »
És ezek szerint lehetséges, hogy egy hatcsatornás erősítő alkalmatlan aktív hajtásra, ha csak nem a saját keresztváltóját használom? És mi a helyzet azokkal a monoblokk szuberősítőkkel, amiknél szintén nem lehet kikapcsolni a vágást?  Azoknak is kénytelen vagyok a saját szűrőjét használni akkor is, ha a fej egyébként alkalmas lenne a megfelelő vágásra?

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5980 Dátum: 2011.02.07 08:55:59 »
És ezek szerint lehetséges, hogy egy hatcsatornás erősítő alkalmatlan aktív hajtásra, ha csak nem a saját keresztváltóját használom? És mi a helyzet azokkal a monoblokk szuberősítőkkel, amiknél szintén nem lehet kikapcsolni a vágást?  Azoknak is kénytelen vagyok a saját szűrőjét használni akkor is, ha a fej egyébként alkalmas lenne a megfelelő vágásra?


Hát ha van olyan csatornája, amit nem lehet széles sávban használni, akkor az mindenképpen erősen limitáló tényező.

A szubra optimalizált erősítők döntő többsége D-osztályú, mondjuk úgy, hogy digitális erősítő. Ezek úgy vannak optimalizálva, hogy csak egy szűkebb frekvenciatartományban dolgozzanak, ez növli a kimenőteljesítményt, javítja a jel-zaj viszonyt, egyszerüsíti a tápegység méretezését, stb. Igen, ezek nem használhatók teljes frekvenciatartományban.

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5981 Dátum: 2011.02.07 09:00:23 »

Viszont érdekel, mi volt rossz a gondolatmenetemben. Hogyan vág egy hagyományos elektronika?

Ismered azokat a vízcsapra szerelhető szűrőket, amikkel vizet lehet spórolni? Gyakorlatilag egy csomó légcsatorna kerül a vízsugárba, hála a fémhálónak. A vízsugár átmérője megvan, csak éppen kevesebb benne a H2O.

Na kábé így működik a kettős vágás is a szubon. Ha két ilyen szűrőt egymás mögé teszel, akkor a víz még átfolyik, kézmosásra elég is, de a cumisüveg sarkába beszorult bébitáp darabokat kicsapatni már nem. Egy szűrővel pedig menne.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5982 Dátum: 2011.02.07 09:56:09 »
Hát ha van olyan csatornája, amit nem lehet széles sávban használni, akkor az mindenképpen erősen limitáló tényező.

De olyannyira, hogy nem is lehet aktív keresztváltós fejjel használni?  :?: Mert akkor egy aktív rendszerben gyakorlatilag ki is esett az igazán nagy teljesítményű erősítők jelentős része....  :hmmmm:

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5983 Dátum: 2011.02.07 10:08:13 »

Ismered azokat a vízcsapra szerelhető szűrőket, amikkel vizet lehet spórolni? Gyakorlatilag egy csomó légcsatorna kerül a vízsugárba, hála a fémhálónak. A vízsugár átmérője megvan, csak éppen kevesebb benne a H2O.

Na kábé így működik a kettős vágás is a szubon. Ha két ilyen szűrőt egymás mögé teszel, akkor a víz még átfolyik, kézmosásra elég is, de a cumisüveg sarkába beszorult bébitáp darabokat kicsapatni már nem. Egy szűrővel pedig menne.

ehehe.  :D Szemléletes, köszi.

Én azért gondoltam korábban arra, amit leírtam, mert logikusnak tűnt, hogy ha ennyire magasra állítom a vágást a szubcsatornán, az erősítő keresztváltója  - mivel ott a vágás csak jóval-jóval feljebb kezdődne - nem szól bele egy sokkal alacsonyabb, fejen végzett vágásba. És ha ez így működött volna, használhatóak lettek volna a monoblokk szuberősítők is...

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5984 Dátum: 2011.02.07 19:40:00 »
Na igen és akkor ott van hogy a fejen sem tudom hol kell kikapcsolni a vágást. Elvileg amikor a meredekséget állítom, akkor ott 6dB/oktáv után jön a teljessáv. De sub-nál a 88RS legkisebb vágási meredeksége 12dB/okttáv ami tök mindegy a lényeg hogy így is van vágás :D Most belebújok a használati útmutatóba hátha........na mindegy de ennek utána járok.