Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1681748 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5265 Dátum: 2010.11.02 22:53:52 »
És nem mond semmit, hogy valaki két erősítőt is adna a Te egyetlen készüléked áráért...?  ::)
Ráadásul egy még csak nem is különösebben brutális teljesítményű erősítőért..... én meggondolnám. Persze könnyen beszélek én, hisz tudom, mit keresek. Vagy legalábbis sejtéseim vannak...

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5266 Dátum: 2010.11.02 22:55:46 »
Egyébként tényleg megkaptam a C90R fejet kölcsön Hogy az hogy fog beférni, azt még nem tudom. Lóg rajta vagy két zavarszűrő, dobozka, DC-DC konverter, lengő RCA, anyámkínja....  :hmmmm:

olahjojo1990

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 948
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5267 Dátum: 2010.11.03 00:45:29 »
És nem mond semmit, hogy valaki két erősítőt is adna a Te egyetlen készüléked áráért...?  ::)
Ráadásul egy még csak nem is különösebben brutális teljesítményű erősítőért..... én meggondolnám.
Ezért kérdezlek titeket, hogy jó csere lenne-e vagy sem. Ha már az egyikkel tudnám hajtani a Powereket az már iszonyat jó lenne, nem beszélve arról, hogy lenne egy gagyibb szubnak erősítőm.
Apropó szub...Mac Audio mėlyekről mit tudunk? Illetve, hogy muzsikàlnak?
Józsi vagyok :-)

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5268 Dátum: 2010.11.03 02:02:20 »
Szerintem jóval egyszerűbb lenne, ha engednél némi bepillantást a zenei ízlésvilágodba, az elképzeléseidbe, nomeg a pénztárcádba...  :D

Azaz: milyen zenét hallgatsz? (a mindenfélét nem jó válasz...)
mit szeretnél elérni, hová szeretnél eljutni?
mennyit tudsz rászánni?

Fölösleges felhalmoznod gombokat érő technikát, mert még egy jóból sem tudsz értelmes áron kiszállni. Sok-sok zsákutca lehet a vége, ha nem egy célt tartasz magad előtt, hanem az éppen ingerlő árú termékekre lecsapsz. A pénzed meg fogy (igaz, hogy filléres tételekben, de ha a végén összeadod, lehet, hogy kijön belőle egy jobbacska rendszer ára...)

Mellesleg ott voltam a múltkor pénteken. Miért nem hallgattuk meg? Vagy miért nem ültél be hozzám, és hallgattad meg, hogy a Power hogyan muzsikál egy idegen rendszerben? Ha összehallgatjuk, és nagyjából ugyanazt halljuk mindkettőben, valószínűleg jó úton jársz-járunk (vagy mindketten nagyon rosszon, bár remélem, hogy nem...)

Nálam egy normális fejjel úgy szólt a Power, hogy nem tudtam eldönteni, hogy ebbe már beledolgozik a szub is, vagy csak a szett játszik.

Keresd meg Kovács Tamást, kérdezd meg tőle, hogy milyen megoldást ajánl. Ő jól ismeri ezt a szettet, tudja, mi hozza ki belőle a jó hangzást. Nem olyan könnyű szett ez, mint a 6560c, az eggyel újabb széria. Az könnyebben hajtható, könnyebben emészthető elsőre a hangja, de ha kiszolgálod, azt mondják ez jobb is tud lenni, mint az utód.

Szolgáld ki és elégedett leszel.



Taby például csak most egészítette ki a rendszerét úgy, hogy legyen benne szub. Ha jól tudom, eddig csak szettel parittyázott, elégedetten. Azért nem vett egy bárakármi valamit, mert tudta hogy hova akar eljutni. Fáradságosabb út, nagyobb önuralmat, némi lemondást kíván, de megéri. Bár én könnyen kibickedek....  :flowers:
« Utoljára szerkesztve: 2010.11.03 02:04:45 írta wolfman »

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5269 Dátum: 2010.11.03 05:40:41 »
Taby például csak most egészítette ki a rendszerét úgy, hogy legyen benne szub. Ha jól tudom, eddig csak szettel parittyázott, elégedetten. Azért nem vett egy bárakármi valamit, mert tudta hogy hova akar eljutni. Fáradságosabb út, nagyobb önuralmat, némi lemondást kíván, de megéri. Bár én könnyen kibickedek....  :flowers:
Hát az a büdös nagy igazság, hogy a mélyláda már ott figyel az autómba igen régen, kicsit vakrepülve vettem ugyan de néha nekem is lehet szerencsém jelleggel. Rockford Fosgate PL112  a láda pontos típusa, egy fázisfordítással egész barátin tud szólni, és nincs is nagy késlekedés neki. A mostani erősítővásárlás a komponensszett keresztváltójának elhagyásához volt szükséges. Egyébként, a következő lépés minden bizonnyal egy JR mélyközép lesz, és lehet egy PRO XT Magas, aztán esetleg meg kéne hallhatni egy reflex ládába szerelt JR 1004et meg egy zárt ládást is, bár meg merem kockáztatni, hogy a zárt nem lenne képes megfelelően ellátni feladatát a sedan kialakítás miatt...
Illetve a zárt ládához. lehet egy picivel nagyobb erőtartalékokkal bíró erősítő passzolna, nemtom. De most még járjak az RCA kábel végére is meg szereljem be véglegesebb módon az erősítőt. illetve erősítőket :)

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5270 Dátum: 2010.11.03 07:50:04 »
valószínűleg ez a hangzásvilág nem az ő asztala.

Mármint a Sonyé. Hát nem. Egy időben rengeteget voltam kénytelen használni a csúcs Sony autóhifis dolgokat. Adtunk el például rendszert úgy, hogy megmondtuk, hány pontot fog majd szerezni autóhifi versenyen a kocsi, linearitásmérésen például 40-ből legalább 38-at. 39-et kapott, végig kellett kisérnem a kocsit a versenyen, egész éjjel méregettem, görbéket állítottam, tároltam el, azt próbáltam kiokoskodni, milyen zajos lehet majd az akusztikai környezet és annak fényében melyik eq lesz a legjobb és melyik bírópáros fogja meghallgatni és ők hogy fogják szeretni majd.

Rettentő mennyiségű meghallgatás volt, de egyetlen pillanatig sem szerettem a hangját. Mindegy, hogy eq-val, DSP-ve, vagy anélkül, mindegy, milyen erősítőkkel, hangszórókkal, a természetesség az totálisan hiányzott belőlük. Olyanok mint egy gonosz nagyító egy könyv fölött, egyes részleteket közel hoznak és elemekre cincálnak, látod, hogy pontokból áll össze a betű, hogy négyszínnyomással készült a kép, de az egész oldalt csak rettentő torzan láthatod benne.

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5271 Dátum: 2010.11.03 08:26:25 »
...a következő lépés minden bizonnyal egy JR mélyközép lesz, és lehet egy PRO XT Magas, aztán esetleg meg kéne hallhatni egy reflex ládába szerelt JR 1004et meg egy zárt ládást is...

Nálam ezek vannak, zárt ládával. Ha érdekel egy hallgatózás, ugorj be, ha erre jársz.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5272 Dátum: 2010.11.03 23:00:22 »
Nu ámberek. Bent van a P1020-as zárt láda.  :D

Tapasztalatok kicsit később. Előbb meg kell tapasztalni.  :whistling:

olahjojo1990

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 948
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5273 Dátum: 2010.11.04 00:00:29 »
Mondom én, hogy jól haladsz :)))
Majd valamikor hallhatnám?
Józsi vagyok :-)

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5274 Dátum: 2010.11.04 07:56:18 »
Szóval beszéltem a láda tulajával, elcipelte nagyjából majdnem házig az apparátot. :D Láttam rajta, hogy kicsit felvonja a szemöldökét, mikor meglátja a Sonyt. Mondom neki hogy ez a csúcs alatti fej, erre mondja ő, hogy a Sonyval csak a GT szériából taláálkozott, azokat szerelgették a jómunkásembereknek teherautókba, hogy zörögjön valami. Hát ja...  ::)
 
Na bepattintjuk a ládát, bakker mondom ez feleakkora, vagy még kisebb, mint a másik. Beülünk, bekapcsoljuk, nézünk egymásra. Mi van, mér nem szól...? Mondom szól ez, csak nagyon-nagyon halkan. Lehet, hogy a zárt ládának "kicsit" több kraft kell, mint a feleakkora teljesítményű reflex ládának...? Aztán gondolom, az eladó is erre a megállapításra juthatott, mert kért egy csavarhúzót, és a gaint beállította úgy, ahogy nála volt....kb. 75% környékére. 
 
Hát, a zárt láda  - ami amúgy állítólag nem tud ám normális hangnyomást - majdnem kirázott bennünket a kocsiból, vissza kellett belőle venni. És most megint kénytelen voltam szembesülni azzal, hogy milyen baromi jó a Morel ládám, mert pontosságban nem éreztem, nem érzek szinte semmi különbséget. Az a reflex láda szinte pont úgy zenélt az autóban, mint ez a zárt. A Morellel ellentétben viszont ez a zárt láda betonstabil, nem mászkál, nem kóvályog, nem emel ki sehol. Alacsony hangerőn is jól teljesít, ott is van ereje. Nagyon szépen szól, és csak azért nem csorog a nyálam, mert a másik ugyanilyen szépen szól normális hangerőn, úgyhogy ez hozza a megszokott szintet. 
 
....viszont ez nem csak normális hangerőn, szól nagyon szépen, hanem a nemnormálison is.  :devil: Nem tudom eldönteni, hogy szólnia kell-e még egy kicsit, míg "beleszokik" a rendszerbe, vagy ez már a végleges hangja, mély hangszóróknál ezt nehéz megállapítani. De lehet, hogy még fog változni. És hát megint lehet kezdeni csavargatni, állítgatni az erősítőn, hogy ne szoruljon háttérbe, de nem is tolakodjon előre. A szetten már kellett feljebb venni jócskán, úgyhogy annak is megváltozott a hangja. És én nem értem, miért, de valahogy az a lekoppanási határ is kintebb tolódott, amiről korábban írtam. Volt olyan zene, ahol nem is találtam meg, mert addig egyszerűen nem akartam hangosítani.

De nem semmi áramot zabál ám ilyenkor. Menet közben is odatekertem neki, ment a világítás, meg az ablakfűtés. Ahogy felhangosítottam, kábé olyan hatással volt ez a motorra, mintha bekapcsoltam volna a klímát. Erőben nem tudom, hogy mi volt, nem nyomtam neki, de a generátor úgy fogta le a motort, mintha klímáznék: ha leléptem a gázról, azonnal zuhanni kezdett a fordulatszám, és váltásoknál hacsak nem váltottam nagyon gyorsan, mindig rántott egy kicsit, ha meg lehalkítottam, akkor meg ahogy szokta, "kitartotta" kicsit a gázt a kompjúter, és lassan engedte vissza alapjáratra. Valamit asszem ezzel is kezdeni kell majd. Nem tervezem, hogy így fogom hallgatni, de ha mégis úgy hozza az élet, ez a rendszer lezabálja az akksit seperc alatt... :eek:
 
Ja, jópofa volt a srác, mert mire megegyeztünk, már vakarta ő is a fejét, hogy nem számított ilyen jó hangzásra a Sonytól, és mondta ezt úgy, hogy neki olyan millió körüli SQ hangrendszere volt a kocsiban.... 

Szóval az első hallgatózás tapasztalatai ezek. Ahogy sejtettem, a Morel azért magasra tette a lécet azzal a hangzással amit tud. Így indirekt módon de ismét meglepett, mert bár számítottam valami ilyesmire (mármint hogy hangminőségben ilyet tud), azért a kisördög ott bujkált bennem, hogy lehet, hogy mégse... Szóval csak és kizárólag ezért nem csorog a nyálam. Meg azért, mert lehet, hogy pár nap hallgatás-állítgatás után valami tök mást, újat fogok tapasztalni. Volt már ilyen korábban is, úgyhogy kezdem megtanulni, hogy nyers, beállítatlan rendszerről nem ítélünk elsőre....  :D

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5275 Dátum: 2010.11.04 07:57:50 »
Mondom én, hogy jól haladsz :)))
Majd valamikor hallhatnám?

Persze. Szerintem pénteken elugrok a mekihez, de szombaton dolgozom, úgyhogy egyrészt nem teljesen tuti, másrészt meg ha megyek is, nem maradok hajnalig.

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5276 Dátum: 2010.11.04 08:19:03 »
Ahogy sejtettem, a Morel azért magasra tette a lécet azzal a hangzással amit tud.

...akkor nem lett volna célszerű annak építeni egy zárt ládát, akár úgy, hogy a meglévő "reflexes" oldalát kicseréled?

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5277 Dátum: 2010.11.04 08:33:27 »
Ahogy sejtettem, a Morel azért magasra tette a lécet azzal a hangzással amit tud.

...akkor nem lett volna célszerű annak építeni egy zárt ládát, akár úgy, hogy a meglévő "reflexes" oldalát kicseréled?

jobb ez így, úgy érzem. Nem kell visszafogni a rendszert, normálisan ki tudja futni magát, oda lehet neki csavarni, és úgy veszem észre, hogy ez alacsonyabb hangerőn is meghozza a gyümölcsét. De mondom, még állítgatni kell, hallgatni. Egyelőre ismerkedünk.

olahjojo1990

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 948
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5278 Dátum: 2010.11.04 10:17:23 »
Mondom én, hogy jól haladsz :)))
Majd valamikor hallhatnám?

Persze. Szerintem pénteken elugrok a mekihez, de szombaton dolgozom, úgyhogy egyrészt nem teljesen tuti, másrészt meg ha megyek is, nem maradok hajnalig.

Nálam a Pénten nem tuti, mert levagyok robbanva egész héten...
Mi sem hajnalig vagyunk, hanem éjfélig  kb. :D
Józsi vagyok :-)

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5279 Dátum: 2010.11.05 00:01:09 »
Hát akkor nem tudom. Én úgy tervezem, hogy pénteken megyek.  :szemez:






Megint ért egy meglepetés. Azt említettem ugye, hogy a Morel annyira jó volt, hogy hangminőségben nem hozott túl sok újat ez a JBL, csak stabilitásban, de abban nagyot. Igazából gondom az volt ezzel a ládával, hogy bizonyos szint fölött elkezdett a mély hátulról szólni, ami ugye a kisebb mértékű, de konstans késés biztos jele. Meg aztán hiába zárt, valami kis kevéske kiemelés azért itt-ott jelentkezett, de tényleg csak minimális.

Ma elintéztük a bevásárlást, és miután kiürítettük a csomagtartót, gondoltam hallgatózok kicsit. Elkezdtem hallgatni az István a királyt. Ami - most így utólag már tudom - azért jó, mert viszonylag tiszta és nem túl erős mélyek vannak benne. Hallgatom, hallgatom, visszaveszem a mélyet 3 dB-lel, nagyjából jó. Aztán eszembe jutott, hogy az eladó valami olyasmit mondott, hogy nála a kocsijában a jobb oldali oldalfalra volt rátolva a láda, és a bal oldali oldalfalra szólt. Gondoltam ez jó nagy hülyeség (persze nála biztosan jól szólt), de ahogy végiggondoltam, elindult bennem a vezérhangya: mi lenne, ha...? Aztán bevillant, hogy a Gábor barátomnál az öreg 123-ban sem normális pozícióba volt a láda....

Na kiugrottam, kinyitom a csomagtartót, mondom most merre...? Eddig hátrafelé nézett a láda. Fordítsunk rajta 180 fokot. Beülök, hallgatom, jó nagy kuláré. Elmentek a szép telt mélyek, de legalább még mindig késett. Nem mondom, szólt, szólt, de nem annyira szépen. Kiugrik, visszafordít. Aztán nézem-nézem, mondom fordítsuk a hátoldalára. Meg befelé az utastér felé. Első hallásra eltűntek ismét a telt mélyek, de álljunk csak meg, itt valami nem stimmel. Nem szól a mély. Azaz dehogynem, csak......  :eek:  ...csak nem hátulról! Hanem mindenhonnan és sehonnan, ahogy kell.  :hug:

De mondom tegyünk még egy próbát: így is fordítottam rajta 180 fokot, de akkor megint elkezdett egy kicsit késni, úgyhogy visszafordítottam. A fejen visszavehettem a szubot nullásra, és pápámm! Kellő mély lett hirtelen. Eleinte még hiányoltam a nagy dörmögéseket, de aztán rájöttem, hogy ha emelek a mély jelszintjén, ugyanazt kapom - dörmögés nélkül. Így ugyanis nem a kasztni erősíti fel a rezgéseket, hanem azok szépen, torzulás-mentesen jutnak előre.

Ez tehát a mai élmény-tapasztalat. Hogy a mély előre költözött. Időkorrekció, fázisforgatás, meg mindenféle kuruzslás-anyámkínja nélkül. Alakul ez....  :D Persze közel sem biztos, hogy megtaláltam az ideális pozíciót, de az előző helyzethez képest akkorát változott, hogy egyelőre nem bolygatom tovább, hanem hagyom így, hallgatom, és szokom. Kíváncsi vagyok, napok-hetek múlva is tetszik-e.