Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1687489 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

olahjojo1990

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 948
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4965 Dátum: 2010.10.02 21:47:22 »

 6m Stinger tápkábel (+-) --------------> 13 140 Ft


Minek neked az ülések alá 6m kábel?
Józsi vagyok :-)

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4966 Dátum: 2010.10.02 21:51:42 »

 6m Stinger tápkábel (+-) --------------> 13 140 Ft


Minek neked az ülések alá 6m kábel?

3m plusz és 3m minusz, de durván számolva :D

olahjojo1990

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 948
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4967 Dátum: 2010.10.02 22:38:12 »

 6m Stinger tápkábel (+-) --------------> 13 140 Ft


Minek neked az ülések alá 6m kábel?

3m plusz és 3m minusz, de durván számolva :D
Hát az tényleg durva... :) Inkább több legyen, mint kevesebb.
Józsi vagyok :-)

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4968 Dátum: 2010.10.03 07:21:10 »
Megvettem ma a P6550C-ket :)
Ámultam-bámultam, mert egy Hifis csávó öccsétől vettem. (ők csinálnak nekem majd ajtópanelt a közeljövőben, ami még az én pénztárcámnak is fekszik)
Viszont nem fér be nekem sem az ajtóba, így kiemelőt kell csinálnom...
Fa kiemelés lesz egyelőre (2 cm kell a hangszóróhoz minimum, 4 cm lesz, remélem kész leszek vele hétvégén)
Esetleg miből lehetne megcsinálni ideiglenesen házilag más anyagból?
Ja és nem akarok boltot rontani, de eddig, amiket itt néztem, linkelt Petya is Cordial kábelt az náluk 900 Ft/m körül van, ha jól emléxem.
10 ezer körül van 35 mm-es tápkábel. Emellé rohadt korrektnek tűnnek, amint lesz panelem referálok, hogy mégis miképp dolgoznak !

Most nézem a neten, hogy Petya haverja öccsétől vettem a hangszórókat :)

Áhhá!!!! Akkor Te vitted el előlem!  :D

De nem vagyok irigy, sok szerencsét hozzá, remélem, örörmöd lesz benne!

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4969 Dátum: 2010.10.03 07:29:34 »
A kezdő szint mindenképpen a szetthez csomagolt passzív váltó használata, de ahogy olvasgatom a fórumot, az utóbbi hónapok csak arról szólnak, hogy lehetne ennél jobbat csinálni. Hát például DSP-vel és hangszórónkénti erősítőcsatorna hajtással.

Nem tudom milyen autókat ismersz, de egy mai átlagos középkategóriás kocsiban 130-nál az autópályán tök csönd van. Pláne egy jól megépített ajtópanellel  :devil: Ott nyugodtan lehet a zenére figyelni.  A kátyú kerülgetés közben meg pláne jó, mert egy idő után az ember megunja és kiköltözik vidékre Budapestről és akkor a nyugiban még jobban tudja élvezni a hifijét.

Hogy az aktív, pontosabban a DSP használat drágább lenne, mint a passzív? Szerintem viccelsz. Persze lehet ezerforintos tekerccsel meg ötszáz forintos kondival gondolkodni, de az nem az a szint amit mondjuk egy 88RSII elektronikája tud. Tessék legalább papír-olaj kondikban gondolkozni, Mundorf tekercsekben.  Az eredmény alaphangon ötven-hatvanezer forint, és akkora böhömce szerkezetek, mint két erősítő. A tekercseknél van ugyanis egy gonosz dolog. Minél vastagabb drótból húzzák annál jobb. És nehezebb. És nagyobb. Amennyiben ki szeretnénk bújni eme szabály alól akkor viszont négy számjegyes árcédulában kell gondolkoznunk. Euróban.  Ráadásul ilyen passzív keresztváltót nem tudsz készen venni, vagy magadnak építed rengeteg kísérletezéssel, vagy valakivel csináltatod horror pénzért. Nem véletlen, hogy a Pio 88 RS-ek megjelenésével a környezetemben mindenki hagyta a passzív váltó építgetést, mert tökéletes alternatívát nyújott az a fej.

A minőségről pedig annyit, hogy mindenkinek kell kompromisszumokat hoznia, de hogy azt hol húzza meg, hát az egyéni döntés. Én azt látom, hogy te elégedetlen vagy, de nem szeretnél többet költeni. Ez kellemetlen helyzet, amin a tapasztalat tud a legjobban segíteni. Most kéne sok-sok autót meghallgatni, hogy mégis milyen dolgok vannak, mennyi pénzért, hogy képbe kerülj. Például ma a Humma döntőn?http://www.humma.hu/news.php

Köszönöm, és nagyon érdekelt volna a verseny, de sajnos a saját csomgatartómban kellett kis rendet pakolni, mert undorító volt, hogy már egy hónapja csücsült a kábelrengeteg tetején az erősítő, úgyhogy inkább ott pakoltam össze egy kicsit.

Viszont muszáj volt az erősítő alá alátétet tenni, mert sehogyse fért el máshogyan.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4970 Dátum: 2010.10.03 07:31:36 »
JBL Tamás öccse :) Náluk voltam benn, tőlük vannak a hangszórók :)
Akkora erősítőt láttam, hogy azt hittem lef*som a bokám :D
Nem akarok most ebben a hónapban többet költeni az autóra, hacsak meg nem áll, de ne történjen ilyen.
Még idén kapni fog egy normális panelt, de addig szeretném hallgatni :)
A hifit idén nem biztos, hogy "befejezem" hisz első az autó motorikus erőnléte :) Anélkül sokat nem érek a hifivel.
Azt hiszem, hogy ez egy eléggé megérthető magyarázat. Természetesen ha bejön valamiből "pottyant" pénz azt félreteszem egy normális erősítőre.
Aztán jövőre szétzenélhetem az agyamat is :)

És még csak a kisebbik GTI-t láttad, ez a kétcsatornás GTI volt. Annál van még egy nagyobb, a szuberősítő....  ::)

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4971 Dátum: 2010.10.03 07:43:40 »
Volt ma egy kis időm, utána néztem 1-2 dolognak hifivel kapcsolatban. Tervezgetek :D Na szóval hol is kezdjem..... :D Az erősítőket be szeretném tenni az ülések alá (még kell vennem egy GTO 75.2-t) így arra gondoltam ha az erősítők tartókeretét leszedem pont elférnek a mélyedésben ami az ülés alatt van így rögzítve is lesz. Munkahelyemen van beltéri rögzítésre szolgáló tépőzárhoz hasonlító szalag aminek egyik fele erős ragasztó a kárpitra, másik fele pedig egy erős tépőzár....na ezzel még rögzítem az erősítőket hogy semmikép se csúszkáljanak, bár a mélyedésben szorosan lesznek.
 Ha az erősítők a helyükön vannak, jöhet a bekötés. A hangszórókábelek megvannak, bár kezdek kételkedni kell e nekem ilyen koaxiális kialakítású hangfal kábel, nem lenne e elég a sima sodrott szigetelt kábel....de elvileg a koax árnyékolt és jobban védett a külső zavaró jelek behatásaitól és elvileg azt mondják dinamikusabb a hangvisszaadása..igaz ez?? :wacko: Ha nem muszály akkor lehet eladom a 21,5m koaxot és veszek simát. RCA kábelből Stinger SX6-ot néztem. Nekem SX17 van ami annyiban különbözik hogy 5.2m-es kivitel. Mivel az ülések alá nem kell ennyi hanem elég a 2m ezért lehet majd eladoma  2db Stinger SX17-et és ezek árából veszek 3db SX6-ot így szebb a beépítés is, nem kell feltekercselni 2-3m-t és ha jól megy az RCA eladás így nem kell pluszban költenem még egy RCA-ra.
 Tápkábelből veszek 20-as Stingereket, 2190Ft/m......ebből kell majd mondjuk (+)3-(-)3m. Néztem connection tápelosztót 6990Ft (2AWG-s bemenet és 2db 4AWG-s kimenet biztosítékokon keresztül), láttam van test elosztó is, de erre nem feltétlenül van szükség, az erősítők test pontját össze lehet kötni nem? :D
 Na és akkor még van a mélyláda kábele ez egy Cordial CLS240 (2X4mm-es keresztmetszet) 780Ft/m vagy CLS260 (2X6mm) 1000Ft/m. Én személy szerint a 6-ost venném, lehet most az 1300W-os láda nem igényli annyira, de később ha bővítek már jól jöhet :yes:
 
Szóval így az átalakítás költségei:
 3db Stinger SX6 RCA -------------------> 45 000 Ft (de ez meglehet az eladott 2db jelenlegi SX17 árából)
 4m Cordial CLS260 ---------------------> 4 000 Ft
 6m Stinger tápkábel (+-) --------------> 13 140 Ft
 1db Connection BFD21 tápelosztó ----> 7 000 Ft
 JBL GTO 75.2 erősítő ------------------> 22 000 Ft (használtan)
Összesen: 91140 Ft (46140 Ft)

Na ezek a tervek, ezt kell megcsinálni jövőre. De akkor meg is állok egy időre, max a komponenseket cserélgetem majd. :D Kinek mi a véleménye? Hibádzik valami? :?:


százezer.... pluszban. ahhoz képest, hogy most is teljes értékű a hifid. (a teljes értékűt természetesen úgy értem, hogy elvileg minden komponense megvan, vagy meglenne). Úgy, hogy használt erősítő szerepel a listában. Csak nekem tűnik fel a majd százezres rácédula...? Egy Px ára... Használtan kettőé.

De nem mondom egy szóval sem, hogy ne csináld meg, sőt, ha már belefogsz, ez a jó megoldás, jó minőségben, igényes anyagbokból építeni. Csak hát nemrég még arról volt szó, hogy nem kerül egy aktív rendszer semmivel többe, mint egy passzív.

Bár ha azt nézem, hogy mindenképpen építtetni kell passzív váltót, mert a gyári ugye egyáltalán nem jó, akkor igaz az állítás. Viszont ha igénytelenü  :D a saját keresztváltót használom, akkor .... eh mindegy, nem matekozok tovább...  ::)

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4972 Dátum: 2010.10.03 08:06:10 »
...na jó, még egy kicsit   :whistling: :

nálam még kell a szett, ami 25.000. Egy tápkábel 25.000. Ennyi ami komponensekre szánandó. DE ha lett volna az elején eszem  :devil:, és rögtön a megfelelő dolgokat építem be, most már csak az ajtópanelen kellene gondolkodnom.

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4973 Dátum: 2010.10.03 09:42:34 »
...na jó, még egy kicsit   :whistling: :

nálam még kell a szett, ami 25.000. Egy tápkábel 25.000. Ennyi ami komponensekre szánandó. DE ha lett volna az elején eszem  :devil:, és rögtön a megfelelő dolgokat építem be, most már csak az ajtópanelen kellene gondolkodnom.

Jó hát kell sajna kisérletezni, máskép nem megy, ezért ne is okold magad :yes: Én is már vagy 6000X átalakítgattam meg szétbontottam mindent mert cserélgettem a kábeleket, holott elsőre mindent megvehettem volna és beépíthettem volna úgy ahogy most akarom........dehát ehhez kell a tapasztalat, ahoz pedig párszor pofára kell esni mert az ember csak abból tanul.
 Most amúgy ha úgy nézzük (matek :D) így is úgy is akartam egy erősítőt a subnak, szóval ha úgy nézzük nem kerül sokkal többe az aktív rendszer. Passzívhoz mondjuk elég lenne 2db 2 csatornás erősítő azokhoz kellenének a kábelek, 1 RCA-val kevesebb..........szóval az aktív rendszer mondjuk olyan 20-assal kerül többe. De ha úgy vesszük ez a legjobb alap, ebben érdemes gondolkodni, JBL Tamás is megmondta amikor vettem a kábelt. Senkinek sem muszály ezt követnie, mindenki a saját hifijét építi én most ezt az utat választottam mert fülre építek ilyen egyszerű :D

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4974 Dátum: 2010.10.03 10:38:52 »
Nem is meséltem...........főnököm valamelyik nap odajött hozzám (azt tudni kell róla hogy kicsit hibbant az ürge, vékony bajszos öntelt pszichopata :D) és elkezd mesélni hogy valakitől hallotta hogy egy autóra úgy szereltek hifit hogy a hangfalak az autón kívül voltak. Na és ebből kiindulva most hifit akar építeni a fürdőszobájába, valami kis nyekergőt :lol:. Kérdezte hallotam e már a vízhatlan hangszórókról.......azt tudtam hogy pl. a JBL-nek is van hajóba szerelhető változata meg az Alpinenak is van. Így kérdezte tőlem ha van egy szobai CD játszója arra hogy lehetne egy vízhatlan erősítőt csatlakoztatni és arra két vízhatlan hangszórót és ez mennyibe fájna neki :D Ti mit gondoltok erről? Tud valaki infót erről a vízhatlan hifi dologról?

olahjojo1990

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 948
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4975 Dátum: 2010.10.03 11:21:56 »
Megvettem ma a P6550C-ket :)
Ámultam-bámultam, mert egy Hifis csávó öccsétől vettem. (ők csinálnak nekem majd ajtópanelt a közeljövőben, ami még az én pénztárcámnak is fekszik)
Viszont nem fér be nekem sem az ajtóba, így kiemelőt kell csinálnom...
Fa kiemelés lesz egyelőre (2 cm kell a hangszóróhoz minimum, 4 cm lesz, remélem kész leszek vele hétvégén)
Esetleg miből lehetne megcsinálni ideiglenesen házilag más anyagból?
Ja és nem akarok boltot rontani, de eddig, amiket itt néztem, linkelt Petya is Cordial kábelt az náluk 900 Ft/m körül van, ha jól emléxem.
10 ezer körül van 35 mm-es tápkábel. Emellé rohadt korrektnek tűnnek, amint lesz panelem referálok, hogy mégis miképp dolgoznak !

Most nézem a neten, hogy Petya haverja öccsétől vettem a hangszórókat :)

Áhhá!!!! Akkor Te vitted el előlem!  :D

De nem vagyok irigy, sok szerencsét hozzá, remélem, örörmöd lesz benne!
Nem tudtam ne haragudj...

Mondjuk másfél hétig okoskodtam mire összejött a hangszóró...ha jól sejtem most egy picit dühös vagy :(
Remélem találsz hasonló árban egy jobb szettet !
« Utoljára szerkesztve: 2010.10.03 11:26:32 írta olahjojo1990 »
Józsi vagyok :-)

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4976 Dátum: 2010.10.03 11:27:06 »
Nem tudtam ne haragudj...

Mondom, hogy nem haragszom!  :D Én csak erősen elgondolkoztam a megvételén, Te meg megvetted. Ennyi.
Különben is, van egy másik eladó, majd megnézem azt.  :)

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4977 Dátum: 2010.10.03 11:28:01 »
Nem tudtam ne haragudj...

Mondom, hogy nem haragszom!  :D Én csak erősen elgondolkoztam a megvételén, Te meg megvetted. Ennyi.
Különben is, van egy másik eladó, majd megnézem azt.  :)

Hol??? :D

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4978 Dátum: 2010.10.03 11:34:39 »
Nem tudtam ne haragudj...

Mondom, hogy nem haragszom!  :D Én csak erősen elgondolkoztam a megvételén, Te meg megvetted. Ennyi.
Különben is, van egy másik eladó, majd megnézem azt.  :)

Hol??? :D


KÖZÖD???

 :D :D :D  :flowers:

Hirdeti egy srác. Most beszéltem vele, holnap megnézem. Ha jó, elviszem...  :wub:

De Neked a GTO erősítőhöz GTO szetted van, nem?
« Utoljára szerkesztve: 2010.10.03 11:39:06 írta wolfman »

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4979 Dátum: 2010.10.03 11:45:10 »

KÖZÖD???

 :D :D :D  :flowers:

Hirdeti egy srác. Most beszéltem vele, holnap megnézem. Ha jó, elviszem...  :wub:

De Neked a GTO erősítőhöz GTO szetted van, nem?

Jól van na! :hug: Nem kell nekem most power, nem is lenne rá pénzem, nem akarok ebben az évben már hifire költeni. Inkább kimászok az adóságokból :D Aztán majd jövőre folyt köv. Amúgy most néztem hogy a 75.2 újonnan akciósan 25e Ft :D kemény! Jól levitték az árát :wacko: http://www.argep.hu/product_327472.html