Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1681725 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3840 Dátum: 2010.04.04 10:30:29 »
 :clap:

Öcsém is ugyanezeket mondta, mikor betettük az Astrába a gyári helyett a Pioneer P4100SD fejet. Bepróbáltuk neki az RSII-t is, na, az még egy hasonló élmény volt. :D

Petyaa, hagyd az mp3-akat, vannak fent a neten lossless források. Tegnap voltam Miskolcon nagyapámnál, meghallgattam a kedvenc brutálmetál lemezemet mp3-ban, CD-ről és iPodról lossless formátumban is, a 320-as mp3 is enyhén érezhetően gyengébben szól. Az index autóhifi topikjában ajánlották a Stockfisch kiadó anyagait, belehallgattam egybe, érdemes volt. Javasolni szokták még az EMMA tesztlemezeket, a különböző audiofil válogatásokat, régi jazz, progrock felvételeket (Jazz at the Pawnshop, Ear javasolta a Deep Purple Made in Japan koncertlemezét, Pink Floydok is jól szólnak), stb. Ha szabad tolakodni, én is csináltam egy válogatást az általam erősítő-, hangszóró-vásárlásra cipelt CD-halomból, ami szerintem megmutatja egy rendszer potenciálját. Ha a hármas track gitárhangzásától nem fossa le az ember a bokáját, akkor a rendszerből hiányzik a dög.

http://rapidshare.com/files/367592557/nyuzoszett_s4tch.part1.rar
http://rapidshare.com/files/367593687/nyuzoszett_s4tch.part2.rar

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3841 Dátum: 2010.04.04 10:57:42 »
:clap:

Öcsém is ugyanezeket mondta, mikor betettük az Astrába a gyári helyett a Pioneer P4100SD fejet. Bepróbáltuk neki az RSII-t is, na, az még egy hasonló élmény volt. :D

Petyaa, hagyd az mp3-akat, vannak fent a neten lossless források. Tegnap voltam Miskolcon nagyapámnál, meghallgattam a kedvenc brutálmetál lemezemet mp3-ban, CD-ről és iPodról lossless formátumban is, a 320-as mp3 is enyhén érezhetően gyengébben szól. Az index autóhifi topikjában ajánlották a Stockfisch kiadó anyagait, belehallgattam egybe, érdemes volt. Javasolni szokták még az EMMA tesztlemezeket, a különböző audiofil válogatásokat, régi jazz, progrock felvételeket (Jazz at the Pawnshop, Ear javasolta a Deep Purple Made in Japan koncertlemezét, Pink Floydok is jól szólnak), stb. Ha szabad tolakodni, én is csináltam egy válogatást az általam erősítő-, hangszóró-vásárlásra cipelt CD-halomból, ami szerintem megmutatja egy rendszer potenciálját. Ha a hármas track gitárhangzásától nem fossa le az ember a bokáját, akkor a rendszerből hiányzik a dög.

http://rapidshare.com/files/367592557/nyuzoszett_s4tch.part1.rar
http://rapidshare.com/files/367593687/nyuzoszett_s4tch.part2.rar



Köszi haver vagy! :clap: Erről a lossless dologról mit kell tudni? Milyen formátum? Audio cd? vagy ez a FLAC? Még nem próbáltam, kíváncsi vagyok. Letöltöm amit küldtél. JBL nagyon jó a rock zenében ezt mondták otthoni hifisták is. Különben is szereztem egy bőőrzekét, hallgathatok rockzenét :clap: :devil: :D Na majd írok milyen vót. Még 1X köszi!

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3842 Dátum: 2010.04.04 11:05:00 »
:clap:

Öcsém is ugyanezeket mondta, mikor betettük az Astrába a gyári helyett a Pioneer P4100SD fejet. Bepróbáltuk neki az RSII-t is, na, az még egy hasonló élmény volt. :D

Petyaa, hagyd az mp3-akat, vannak fent a neten lossless források. Tegnap voltam Miskolcon nagyapámnál, meghallgattam a kedvenc brutálmetál lemezemet mp3-ban, CD-ről és iPodról lossless formátumban is, a 320-as mp3 is enyhén érezhetően gyengébben szól. Az index autóhifi topikjában ajánlották a Stockfisch kiadó anyagait, belehallgattam egybe, érdemes volt. Javasolni szokták még az EMMA tesztlemezeket, a különböző audiofil válogatásokat, régi jazz, progrock felvételeket (Jazz at the Pawnshop, Ear javasolta a Deep Purple Made in Japan koncertlemezét, Pink Floydok is jól szólnak), stb. Ha szabad tolakodni, én is csináltam egy válogatást az általam erősítő-, hangszóró-vásárlásra cipelt CD-halomból, ami szerintem megmutatja egy rendszer potenciálját. Ha a hármas track gitárhangzásától nem fossa le az ember a bokáját, akkor a rendszerből hiányzik a dög.

http://rapidshare.com/files/367592557/nyuzoszett_s4tch.part1.rar
http://rapidshare.com/files/367593687/nyuzoszett_s4tch.part2.rar



Köszi haver vagy! :clap: Erről a lossless dologról mit kell tudni? Milyen formátum? Audio cd? vagy ez a FLAC? Még nem próbáltam, kíváncsi vagyok. Letöltöm amit küldtél. JBL nagyon jó a rock zenében ezt mondták otthoni hifisták is. Különben is szereztem egy bőőrzekét, hallgathatok rockzenét :clap: :devil: :D Na majd írok milyen vót. Még 1X köszi!
Ezzel jól tudsz minden formátumból audiót gyártani.

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3843 Dátum: 2010.04.04 11:07:55 »
Nincs érkezésem guglizni, biztos van néhány wikis szócikk a témában. A lossless tömörítések lényege a veszteségmentesség: újrakonvertálásnál 100%-osan visszaállítható az eredeti forrás. Ilyenek a hagyományos zip, rar tömörítések is (ugye ugyanazt kapod vissza kicsomagolás után, amit becsomagoltál), és ilyenek a különböző veszteségmentes audio formátumok: FLAC, ape (monkey audio), ALAC (apple lossless), WV. Ezeket mind használhatjuk arra, hogy tömörítetlen wav-ból kisebb fájlmérettel rendelkező, veszteségmentesen tömörített fájlokat hozzunk létre, aztán szükség esetén visszanyerjük az eredeti wav-ot. A neten fellelhető ripek legnagyobb része flac ill. ape formátumú. Ezekből akár CD-t is lehet írni, közvetlenül a jetaudio és a burrrn programokkal, kitömörítés (azaz wav-ba alakítás) után gyakorlatilag bármilyen programmal (jetaudio, EAC javallott).

Ha szabad javasolni, a letöltött muzsikát jetaudióval írd ki CD-re, úgy hallgasd meg a kocsiban. Ehhez le kell töltened a flac codecet (gugli első találat lesz) és a jetaudiót (szintén könnyen megtalálod), mindkettő ingyenes.

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3844 Dátum: 2010.04.04 11:12:35 »
okés! Szóval ez egy tömörített állomány amit ezzel a burrrrnel amit taby küldött vagy a jet audioval CD-re ki tudok írni. De lehet ezt újraírható CD-re is és nem lesz nagyobb a fájl mérete "kitömörítés vagy kiírás" után?

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3845 Dátum: 2010.04.04 11:12:46 »
Ha szabad javasolni, a letöltött muzsikát jetaudióval írd ki CD-re, úgy hallgasd meg a kocsiban. Ehhez le kell töltened a flac codecet (gugli első találat lesz) és a jetaudiót (szintén könnyen megtalálod), mindkettő ingyenes.
Jobb, mint a burrn?

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3846 Dátum: 2010.04.04 11:17:48 »
Ez a Jetaudio ismerős, ez lejátszó program, de ezek szerint írni is lehet vele a burrrn meg gondolom csak író program. Kipróbálom mind a kettőt :D A Jetaudióra emlékszem, nagyon jó minősékben adta vissza a zenéket, jobb volt mint a winamp vagy a WMP. De mégse raktam fel :D.

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3847 Dátum: 2010.04.04 11:28:03 »
Jobb, mint a burrn?

Indexen haujan szerint igen. Én csak neróval hasonlítottam össze a jetaudiót, annál jobbnak tűnt az egyaránt 4x-es sebességgel, ugyanolyan alapanyagra, ugyanazon zenéről készített lemez.

Egyet nem tudok fejből: a burrn támogatja a cue sheeteket, ez hatalmas adu, viszont a jetaudióban nem vagyok biztos.

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3848 Dátum: 2010.04.04 11:30:07 »
De lehet ezt újraírható CD-re is és nem lesz nagyobb a fájl mérete "kitömörítés vagy kiírás" után?

Lehet, persze. De zárd le a lemezt, és DAO módban írj. Mondjuk azt nem tudom, mennyivel szól másképp egy RW lemez, mint egy normális "egyszer írható".

Miért ne lenne nagyobb a kitömörített fájl mérete? És minek kitömöríteni? :) Töltsd le a flacot, azt le tudod játszani gépen, tudsz belőle audiót írni.

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3849 Dátum: 2010.04.04 11:38:53 »
Én meg hiszek a Plextor erejében :D nemtom mivel rajzoltok, én Plextor 760A-val :D

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3850 Dátum: 2010.04.04 11:43:17 »
Volt egy nagyon jó Teac íróm, tavaly megpukkant, nem írtam annyi CD-t, hogy keressek bármit helyette, szóval most egy DVD-íróval. Ha esetleg szükségét érezném, majd vadászok egy Yamaha F1-et ebayen, bedobom egy külső házba, jó az is.

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3851 Dátum: 2010.04.04 11:53:53 »
Mondjuk azt nem tudom, mennyivel szól másképp egy RW lemez, mint egy normális "egyszer írható".

Érezhetően. A gyári préselt-öntött lemezhez képes az írott fényvisszaverő képessége csak olyan 10-12 százaék, az újraírható 5-6. Már csak ebből adódóan is más a hangjuk, a többiről nem is beszélve.

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3852 Dátum: 2010.04.04 11:57:02 »

Szóval azt gondoltam, hogy a rádióvétel ennyivel jobb és azt is gondoltam, hogy a cd is szebben fog szólni, de hogy ennyivel... na azt nem gondoltam volna. Le vagyok petézve. Pio 88RS II-t mindenkinek!!!!  :innocent: :1eye: :flowers: :wub: :wub: :wub: :wub:
:clap: :clap: :clap: :clap: :clap:

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3853 Dátum: 2010.04.04 12:57:32 »
No, meghallgatom én is ezt a válogatást.. ::)
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3854 Dátum: 2010.04.04 16:56:05 »
Ne egy best ofra gondolj, az máshogy nézne ki. Ilyen hangzású zenéket hallgatok leginkább, ez is volt a vezérlőelv.