Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1687402 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3450 Dátum: 2010.01.13 00:36:00 »
http://www.diymobileaudio.com/forum/diyma-build-logs/70770-art-jdm-sound-g37s-sedan-show-sq-install-170-pics.html

 :eek:

Mondjuk ehhez kell egy méretes autó, és egy vélhetően korrekt gyári fej is.

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3451 Dátum: 2010.01.13 10:47:15 »
Sziasztok skacok!

Még mindig nem nagyon értem hogy kellene beállítani az erősítőmet. Van ugye a HÁTUL + ELŐL.  Előre High Pass, hátra Low pass. Hátul Bass Boost 0 dB, vágást meddig érdemes levinni? 50-70Hz körül? És a bemeneti szint? (6V-250mV) fél állásba tekerjem?
 Elől pedig a vágást állítsam be úgy ahogy hátul van? (hogy a mély segítse a szettet a nagyobb mélyeknél) Jelszint? Ez is fél állás? Aztán a fejen a hangerőt addig tekerem ameddig akarom (torzításig persze).
Ti hogy állítjátok be az erősítőt?

Először is ha már HALLOD a torzítást, akkor nagyon keményen gyilkolod a hangszórót, a mechanikai felépítését, ilyenkor nagyon nem lineásis és zámított kitérések vannak, és ez erősen gyorsítja az elhalálozás korát. Nagyon komoly MÉrt torzítások vannak, amit még az ember bőven nem hall annak csak apró elszineződésnek.

Erősítőn érzékenység felteker 2/3-ig, 3/4-ig. Csak az első szett szól, hátul még semmi. Elsőként meghallgatom vágás nélkül, nem túl nagy hangerőn. Aztán vágással, valahol 50Hz környékén, de az azért elég magas, aztán mehet lejjebb 30-25Hz-ig. Egyszer csak durván felkeményedik a hang, na az már sok, a fölé kell állítani a vágást. Ha az alsó frekvenciát eltaláltad akkor, ha egyáltalán tudod, a csipogó vágási frekvenciáját is hozzá lehet lőni, ha nem akkor ugrás.

Szubnál én 50-60 Hz felé nem vinném a vágást. Szintállítás. Szóljon csak elöl a cucc, szub mondjuk 50Hz-nél vágva és 0 hangerőn. Elöl kell a zenét hallgatni és amikor hirtelen megtelik finom energiával a kocsi, amikor minden durvaság nélkül lesz egy talapzata a zenének, akkor jó az erősítés szintje. Na ezen egy nagyon picit kell emelni, mert menet közben pont kevés lesz, és ez az alap beállítás.

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3452 Dátum: 2010.01.13 10:49:21 »
http://www.diymobileaudio.com/forum/diyma-build-logs/70770-art-jdm-sound-g37s-sedan-show-sq-install-170-pics.html

 :eek:

Mondjuk ehhez kell egy méretes autó, és egy vélhetően korrekt gyári fej is.

Jó kis Audiocontroll műszer. Tanulságos, hogy mennyire használhatatlan hangzás beállításhoz szinte minden ilyen szerkezet.

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3453 Dátum: 2010.01.13 11:52:35 »
Erősítőn érzékenység felteker 2/3-ig, 3/4-ig. Csak az első szett szól, hátul még semmi. Elsőként meghallgatom vágás nélkül, nem túl nagy hangerőn. Aztán vágással, valahol 50Hz környékén, de az azért elég magas, aztán mehet lejjebb 30-25Hz-ig. Egyszer csak durván felkeményedik a hang, na az már sok, a fölé kell állítani a vágást. Ha az alsó frekvenciát eltaláltad akkor, ha egyáltalán tudod, a csipogó vágási frekvenciáját is hozzá lehet lőni, ha nem akkor ugrás.

Szubnál én 50-60 Hz felé nem vinném a vágást. Szintállítás. Szóljon csak elöl a cucc, szub mondjuk 50Hz-nél vágva és 0 hangerőn. Elöl kell a zenét hallgatni és amikor hirtelen megtelik finom energiával a kocsi, amikor minden durvaság nélkül lesz egy talapzata a zenének, akkor jó az erősítés szintje. Na ezen egy nagyon picit kell emelni, mert menet közben pont kevés lesz, és ez az alap beállítás.

Ezt elmentem.

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3454 Dátum: 2010.01.13 19:06:20 »
Sziasztok skacok!

Még mindig nem nagyon értem hogy kellene beállítani az erősítőmet. Van ugye a HÁTUL + ELŐL.  Előre High Pass, hátra Low pass. Hátul Bass Boost 0 dB, vágást meddig érdemes levinni? 50-70Hz körül? És a bemeneti szint? (6V-250mV) fél állásba tekerjem?
 Elől pedig a vágást állítsam be úgy ahogy hátul van? (hogy a mély segítse a szettet a nagyobb mélyeknél) Jelszint? Ez is fél állás? Aztán a fejen a hangerőt addig tekerem ameddig akarom (torzításig persze).
Ti hogy állítjátok be az erősítőt?

Először is ha már HALLOD a torzítást, akkor nagyon keményen gyilkolod a hangszórót, a mechanikai felépítését, ilyenkor nagyon nem lineásis és zámított kitérések vannak, és ez erősen gyorsítja az elhalálozás korát. Nagyon komoly MÉrt torzítások vannak, amit még az ember bőven nem hall annak csak apró elszineződésnek.

Erősítőn érzékenység felteker 2/3-ig, 3/4-ig. Csak az első szett szól, hátul még semmi. Elsőként meghallgatom vágás nélkül, nem túl nagy hangerőn. Aztán vágással, valahol 50Hz környékén, de az azért elég magas, aztán mehet lejjebb 30-25Hz-ig. Egyszer csak durván felkeményedik a hang, na az már sok, a fölé kell állítani a vágást. Ha az alsó frekvenciát eltaláltad akkor, ha egyáltalán tudod, a csipogó vágási frekvenciáját is hozzá lehet lőni, ha nem akkor ugrás.

Szubnál én 50-60 Hz felé nem vinném a vágást. Szintállítás. Szóljon csak elöl a cucc, szub mondjuk 50Hz-nél vágva és 0 hangerőn. Elöl kell a zenét hallgatni és amikor hirtelen megtelik finom energiával a kocsi, amikor minden durvaság nélkül lesz egy talapzata a zenének, akkor jó az erősítés szintje. Na ezen egy nagyon picit kell emelni, mert menet közben pont kevés lesz, és ez az alap beállítás.



Értem, köszönöm. Érzékenység alatt a jelfeszültséget érted? (6V-250mV) majd megpróbálom 2/3-ig 3/4-ig állítani. Nekem most kb. 1/4-ed és 1/2-ed körül van (így a fejen 35 egység a max hangerő, 23-nál már elkezd torzítani........ha úgy állítom be ahogy mondod, akkor elvileg ez a 23 lejjebb fog kerülni igaz?).
 Ma pedig rájöttem még valamire :surrender: 3-4 órán keresztül hallgattam jó hangosan a zenét (addig tekertem amikor még nem torzít), úgy kellemesen hangosan :D. És 3-4 óra után úgy fölmelegedett az erősítő, hogy lekapcsolt. Nem hittem volna hogy ezt el tudom érni, de ez normális? Persze szegénynek adtam rendesen.....de akkor mi lesz nyáron? 1-2 óra hangos zenehallgatás után ki fog kapcsolni?
 Most cseréltem a tápvezetéket 35-ösre (amire majd kötök később egy monoblokkot is), az akku még a gyári (60Ah 300A) talán emiatt még lehet veszteség ami hővé alakul? :flowers: A fene vinné el :?:
Mi a meglátás hifis társak? Erősítőm JBL 75.4.

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3455 Dátum: 2010.01.13 19:19:12 »
Ear!

Esetleg valamikor nem tudnánk összedugni a fejünket? Szakértői szemmel megnézni a rendszert. Van fincsi házi vörös borom + francia söröm :D. Csak vethetnél rá egy pillantást, szeretnék tőled információt gyűjteni, mert nagyon érdekel a dolog. Esetleg megoldható a dolog? Szépen kérlek segíts :helpsmilie:

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3456 Dátum: 2010.01.14 12:33:14 »

Értem, köszönöm. Érzékenység alatt a jelfeszültséget érted? (6V-250mV) majd megpróbálom 2/3-ig 3/4-ig állítani. Nekem most kb. 1/4-ed és 1/2-ed körül van (így a fejen 35 egység a max hangerő, 23-nál már elkezd torzítani........ha úgy állítom be ahogy mondod, akkor elvileg ez a 23 lejjebb fog kerülni igaz?).
 Ma pedig rájöttem még valamire :surrender: 3-4 órán keresztül hallgattam jó hangosan a zenét (addig tekertem amikor még nem torzít), úgy kellemesen hangosan :D. És 3-4 óra után úgy fölmelegedett az erősítő, hogy lekapcsolt. Nem hittem volna hogy ezt el tudom érni, de ez normális? Persze szegénynek adtam rendesen.....de akkor mi lesz nyáron? 1-2 óra hangos zenehallgatás után ki fog kapcsolni?
 Most cseréltem a tápvezetéket 35-ösre (amire majd kötök később egy monoblokkot is), az akku még a gyári (60Ah 300A) talán emiatt még lehet veszteség ami hővé alakul? :flowers: A fene vinné el :?:

Igen, lejjebb. Ez persze nem szentírás, de általában így szólnak jobban a rendszerek.
Milyen hűtése van az erősítődnek? Mennyire tud levegőzni? A vastagabb kábel biztosan fog segíteni egy kicsit ezen a problémán is.

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3457 Dátum: 2010.01.14 12:33:53 »
Ear!

Esetleg valamikor nem tudnánk összedugni a fejünket? Szakértői szemmel megnézni a rendszert. Van fincsi házi vörös borom + francia söröm :D. Csak vethetnél rá egy pillantást, szeretnék tőled információt gyűjteni, mert nagyon érdekel a dolog. Esetleg megoldható a dolog? Szépen kérlek segíts :helpsmilie:

Megoldhatjuk, csak költözzek el végre.

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3458 Dátum: 2010.01.14 17:48:20 »
Ear!

Esetleg valamikor nem tudnánk összedugni a fejünket? Szakértői szemmel megnézni a rendszert. Van fincsi házi vörös borom + francia söröm :D. Csak vethetnél rá egy pillantást, szeretnék tőled információt gyűjteni, mert nagyon érdekel a dolog. Esetleg megoldható a dolog? Szépen kérlek segíts :helpsmilie:

Megoldhatjuk, csak költözzek el végre.

Köszönöm az nagyon jó lenne ha tudnánk találkozni. Ha gondolod, megadom a mail címemet, ide küld el a számodat, majd fölhívlak és megdumálunk egy időpontot kinek mikor jó aztán egy rövid időre összefutunk.
e-mail: petronasz@freemail.hu (MSN-en is fent vagyok általában, ugyan ez a címem ott is)
 Az erősítőmnek passzív hűtése van, az alja teljesen sík, fölcsavaroztam a hátsó üléstámlára és annyi. Nem nagyon pakolom körbe, szabadon van elvileg kellene neki szellőzni. De mondjuk 3 óra hangos hallgatás mellett, sok mély hanggal gondolom kikészül szegény rendesen. Majdnem max.-on(20) hallgattam (fejen most 35 a max. 23-ig torzítás mentes én 20-on szoktam hallgatni sokszor :D). Amikor már majdnem  hazaértem a jó kis városi dugóból(+BKV sztrájk ugye :surrender: :D) akkor pikk! elment a hang és kész. Utánna vártam 5 percet és megint ment az egész mintha semmi sem történt volna. De kiszálltam, letaperoltam az erősítőt, kb. olyan meleg volt mint egy fűtőtest, kicsit égető. Szóval a diódás hővédelem akcióba lépett :D. A 35-ös kábel biztos segített ezen, mert amíg 10-es volt benne, már egy óra hangos zenehallgatás után forró volt az erősítő. Lehet fogok fölé csavarozni egy nagyobb pl. 12cm-es ventillátort és hosszába átfujatom majd az egészet hogy ne melegedjen ennyire.
 Aztán még az is lehet segíteni fog rajta hogy új hifis akku, mélyládát külön szeretném meghajtani egy monoblokkal, így a kis 4 csatornás JBL-nek csak az elsőszettet kell hajtania.......és mivel a fejem tud aktív hajtást, az lehet még levesz az erősítő válláról egy keveset.
 Majdcsak lesz erre valami megoldás, amúgy szépen szól szerintem és semmi más baj nincsen.

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3459 Dátum: 2010.01.15 11:40:23 »
Kicsit más tollával ékeskedés, de nagyon tanulságos és megfontolandó dolgokat szedtem össze autóhifi beépítésről ebben a bejegyzésben: http://www.ear.hu/?p=997

Javítottam linket, h működjön. Trotter
« Utoljára szerkesztve: 2010.01.15 16:11:07 írta Trotter66 »

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3460 Dátum: 2010.01.15 17:51:19 »
Kicsit más tollával ékeskedés, de nagyon tanulságos és megfontolandó dolgokat szedtem össze autóhifi beépítésről ebben a bejegyzésben: http://www.ear.hu/?p=997

Javítottam linket, h működjön. Trotter

Szia Ear!

Légyszíves küld el még 1X a számot, mert volt annyi eszem hogy véletlenül kitöröltem a többi levelemmel együtt. Azt hiszem a sok 50Hz alatti hang tönkre tette az agyam :surrender: :D Köszi! Elolvasom a linket.

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3461 Dátum: 2010.01.15 19:21:46 »
Ezekről már olvastam én is......hanyag beépítés, generátor zaj. Hát igen. Nem mindegy hogy építed be a kábeleket, ez a facsavaros testkábel rögzítés ez jó :D Ez a wagon R+ csomagtartó beépítés, nagyon jó. Pótkerék a helyén, 2db erősítőnek külön hűtött ládika, plexi tető........nekem is ilyen kell majd. Az a baj én sem érzem úgy hogy profin meg van csinálva a kábelezésem :D, bár használtam zsugorcsövet, gégecsövet, kötözőket, igyekeztem elkerülni a kidörzsölődéses helyzeteket. Ez az autóhifi egy nagyon érzékeny összetett műszer.

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3462 Dátum: 2010.01.15 19:25:17 »
Itt szoktam beépítéseket nézegetni:
http://simplicity.elitecaraudio.org/

Tanulságos fotók vannak némelyik galériában, főleg azokban, amik nem csak a végeredményt mutatják. Sajna még igazán igényes E12-t nem találtam, pedig jó lenne tudni, pl. hol vezetik el a kábeleket, vagy hová került végeredményben a csipogó, és azt hogyan oldották meg. Kegyetlen sokat lehet másoktól tanulni, de még így is szívás lesz, mire megállapodik a rendszer.

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3463 Dátum: 2010.01.15 22:47:54 »
Itt szoktam beépítéseket nézegetni:
http://simplicity.elitecaraudio.org/

Tanulságos fotók vannak némelyik galériában, főleg azokban, amik nem csak a végeredményt mutatják. Sajna még igazán igényes E12-t nem találtam, pedig jó lenne tudni, pl. hol vezetik el a kábeleket, vagy hová került végeredményben a csipogó, és azt hogyan oldották meg. Kegyetlen sokat lehet másoktól tanulni, de még így is szívás lesz, mire megállapodik a rendszer.

Nem olyan veszélyes ez........Én a tápot csak jobb oldalt tudtam kivinni a motortérbe, így táp kábel, kapcsoló szál jobb oldalt a küszöb burkolat alatt, RCA-k a bal oldalt.......de mehetnek középen is, csak a kis Aurisnak ott van az a ***a hosszított váltókaros burkolatos hidas emelt kézifékkaros mizériája, azt nem akartam szétbontani. Van egy ismerősöm, aki az RCA-kat fönt a tetőkárpit szélén vitte el.

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3464 Dátum: 2010.01.15 22:54:51 »
Gyanús, hogy az erősítőt a vezetőülés alá, a CD-tár helyére tetetem. Ez azért egyszerűsít a leányzó fekvésén, viszont még mindig nem tudom, a táp hogyan fogja kikerülni a hangszórókábeleket és az RCA-kat. Úgy gondoltam, hogy az RCA-k mindenképp középen, a középkonzol alatt jönnének le, a hangszórókábelek el tudnának menni az első ülések mögött a küszöbökig, onnan az ajtó felé. A tápnak kéne valami jó surranópályát találni.