Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1681852 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2940 Dátum: 2009.10.30 12:06:52 »
A választással, vagy a beszereléssel?
A választással nem hinném: megveszek valamit, amit jónak mondtok, és kalap-kabát. :whistling:

 :D

Ezzel én is így voltam. És egész addig, amíg nem lesz a kezemben 5-6 féle komplett kábelszett, hogy azonnal lehessen a különbséget hallani, így is leszek.

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2941 Dátum: 2009.10.30 12:19:28 »

Gondolok arra, hogy hátha esetleg a JBL is valahogy úgy gyárt, mint a uDim: csak azonos márkájú hangszórókkal hozza ki magából a maximumot...? Nem lennék meglepődve....
Én azt olvastam a sorok közül, hogy az Udim cuccai pont azt szólaltaják meg ami előtte van. Transzparens :)

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2942 Dátum: 2009.10.30 12:55:16 »
Én azt olvastam a sorok közül, hogy az Udim cuccai pont azt szólaltaják meg ami előtte van. Transzparens :)

Értelmezés kérdése.

Való igaz, hogy azt szólaltatja meg, ami előtte van. De olvastam már olyat is róla, hogy ha nem tetszik neki valami, azzal gonoszkodik.



taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2943 Dátum: 2009.10.30 12:58:41 »
Én azt olvastam a sorok közül, hogy az Udim cuccai pont azt szólaltaják meg ami előtte van. Transzparens :)

Értelmezés kérdése.

Való igaz, hogy azt szólaltatja meg, ami előtte van. De olvastam már olyat is róla, hogy ha nem tetszik neki valami, azzal gonoszkodik.
A rosszat valószínű felnagyítja.

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2944 Dátum: 2009.10.30 15:01:59 »
Hát ez attól függ, milyen fejegység-kábel-erősítő-hangszóró lesz a kocsiban.  :clap: (Mondtam, hogy nehéz lesz.)

Ezt nem értem.  :innocent: Mit olvassak, kivel beszéljek, milyen tanfolyamra iratkozzak be? :D

Mit nem értesz? Egy sok változós, bonyolult rendszert kezdesz építeni, aminek a végfelhasználója, te magad is folyamatosan változó követelményekkel fog majd előállni. Kiválasztod, beszerelik, meghallgatosd éd eldöntöd. A magas hangszóró helyének a megkersése nem egyszerű, de szerencsére a BlueTak nevű anyag feltalálása óta nem túl nehéz kisérletezni vele.

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2945 Dátum: 2009.10.30 15:03:14 »
Én azt olvastam a sorok közül, hogy az Udim cuccai pont azt szólaltaják meg ami előtte van. Transzparens :)

Értelmezés kérdése.

Való igaz, hogy azt szólaltatja meg, ami előtte van. De olvastam már olyat is róla, hogy ha nem tetszik neki valami, azzal gonoszkodik.
A rosszat valószínű felnagyítja.

Nem nagyítja fel, csak sokkal több információt mutat meg, mint a hasonlóan árazott rendszerek, ezért gondosabban kell megválogatni a kiegészítóit az átlagnál.

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2946 Dátum: 2009.10.30 15:16:07 »
A zajcsillapítást tervezem hifitől függetlenül, azzal nem lesz gond.
A csipogók a gyári Sol hifiben szerinted elfogadható helyen vannak? Mélyládát a csomagtartóba semmiképp nem szeretnék; az általad ajánlott mikro-dim. szettben lenne elég dög?

Én nemrég hallottam olyan rendszert, amelyiknél a magasak kb 10 cm-re voltak a közepektől. Nagyon meggyőző volt. Persze hozzájárult az is, hogy a hangszóróknak volt panel gyártva, de tényleg csodálatosan szólt. Bár bivalyerős volt a rendszer, normálisan szigetelt ajtóban, elég jó ::) minőségű kábelekkel, de hajjaj....


És télleg Ear,

A Crown az komplett JBL rendszer része volt, vagy csak erősítőhöz valami más típusú hangszórók voltak csatlakoztatva?
Gondolok arra, hogy hátha esetleg a JBL is valahogy úgy gyárt, mint a uDim: csak azonos márkájú hangszórókkal hozza ki magából a maximumot...? Nem lennék meglepődve....

Crownt többféleképpen hallotam, JBL-el és mással is. Igen a Harman cuccok egymással rendszerben a legjobbak.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2947 Dátum: 2009.10.30 16:52:19 »
Crownt többféleképpen hallotam, JBL-el és mással is. Igen a Harman cuccok egymással rendszerben a legjobbak.

Nyilván, hiszen az az érdekük, hogy a saját termékekből minél többet, többfélét adjanak el. Ez a célja a uD-nak is.
Persze nem lennék meglepődve, ha a Harman-családot - ámerikai lévén - afféle dögösen amerikásra hangolgatnák, és ebbe belefér az a típusú dinamika, amit említettél. Mint ahogyan a japán technika általában a lehető legnagyobb teljességre törekszik. Hozzon bármit a végeredmény, az tökéletes és maradéktalan legyen. Érthető üzletpolitika...


És a Morel? Sokan ódzkodnak beszerelni ilyet, mert minden kevés neki. Sőt, van, aki rövid használat után el is adja.
Na de mit jelent az, hogy minden kevés neki?

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2948 Dátum: 2009.10.30 20:21:31 »
Sziasztok!

Szeretnék már megválni a gyári fejegységemtől, nem tudjátok mit kóstálhat? 1 éves Aurisból való, szóval új. Már felraktam néhány oldalra, egy 100-ast kértem érte. Toyotánál is van ismerősöm, már ott is feldobtam.

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2949 Dátum: 2009.10.30 20:31:10 »
Szeretnék már megválni a gyári fejegységemtől, nem tudjátok mit kóstálhat? 1 éves Aurisból való, szóval új.

Csak nagyon halkan mondom, mert ezekből óriási sértődések tudnak lenni.  :flowers: Szóval. 1 éves autóból van, tehát használt.  :flowers:  És 250 euróért lehet ilyet kapni az ebayen... Ha a gyári ár 50-60%-áért elmenne, én már nagyon örülnék a helyedben... De mondom, ez csak az én tudatlan véleményem abból kiindulva, hogy a piac jellemzően hogyan árazza a használt híradástechnikai cuccokat.  :flowers: Rá kell kérdezni bontókban, valamint szalonban, hogy mennyi egy ilyen, és ahhoz viszonyítani.

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2950 Dátum: 2009.10.30 21:13:18 »
Szeretnék már megválni a gyári fejegységemtől, nem tudjátok mit kóstálhat? 1 éves Aurisból való, szóval új.

Csak nagyon halkan mondom, mert ezekből óriási sértődések tudnak lenni.  :flowers: Szóval. 1 éves autóból van, tehát használt.  :flowers:  És 250 euróért lehet ilyet kapni az ebayen... Ha a gyári ár 50-60%-áért elmenne, én már nagyon örülnék a helyedben... De mondom, ez csak az én tudatlan véleményem abból kiindulva, hogy a piac jellemzően hogyan árazza a használt híradástechnikai cuccokat.  :flowers: Rá kell kérdezni bontókban, valamint szalonban, hogy mennyi egy ilyen, és ahhoz viszonyítani.

Akkor 50 körül kellene meghirdetnem........az a baj én sem tudom pontosan mennyiért mennek ezek. Azt tudom hogy egyik kollégám 150 ezerért adott el egy gyári rádiót Audi A3-asból. Na mindegy majd utánajárok egy picit. Azért köszi! :flowers:

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2951 Dátum: 2009.10.30 21:18:42 »
csak egy keresztkerdes: amikor el akarod adni az autot, benne akarod hagyni az epitett hifit? (nem fogjak megfizetni, ajandekba meg ugysem szivesen adod.)
Ha kiveszed, akkor mit mondasz a vevonek? keressen elado gyarit? vagy vegyen valami olcso 1dinest es szarja le, hogy csunya?
szerintem ha nem kenyerre kell a penz akkor csak rakd fel a polcra...
kisa
born to ride

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2952 Dátum: 2009.10.31 09:48:14 »
...na én is pont ugyanezt akartam leírni...

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2953 Dátum: 2009.10.31 10:04:18 »
Olyan szempontból meggondolandó most eladni, hogy később biztosan olcsóbbak lesznek ezek a fejek. Ha Petyaa tudja, hogy még pár évig megtartaná a kocsit, akkor pár év múlva, eladáskor simán vehet bele egy másik gyári fejet, olcsóbban, mint ahogy most esetleg elviszik neki az eredetit.  :hmmmm: No mindegy.

------------

Találtam egy ilyet:


Tudásra szuper, árra is, csak gondolom, a hangja nem az igazi.  :wacko:  Azért elteszem a kedvencekbe, ki tudja, kapok-e Pioneert emberi áron.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2954 Dátum: 2009.10.31 10:26:42 »
Olyan szempontból meggondolandó most eladni, hogy később biztosan olcsóbbak lesznek ezek a fejek. Ha Petyaa tudja, hogy még pár évig megtartaná a kocsit, akkor pár év múlva, eladáskor simán vehet bele egy másik gyári fejet, olcsóbban, mint ahogy most esetleg elviszik neki az eredetit.  :hmmmm: No mindegy.
Már ha talál majd akkor eladó rádiót, amikor meg akar majd válni a kocsitól. És az minél később lesz, annál nehezebb lesz normális állapotú és működő gyárit találni. Én is eltenném (még a Cori gyárija is megvan.  :D )