Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1687489 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2835 Dátum: 2009.10.21 20:05:20 »
Egyszerű a feliratot keresd meg a kábelen. Ahogy olvasod úgy a szöveg kezdete legyen az eleje,
azt kötöd az erősítőbe, a másik pedig a vége, azt a hangszóróhoz. De végülis nem tökmindegy? :)
Lehet hogy nem nézek ki túl értelmesnek de azért tudom a menetirányt.
Nyilazva van a menetirány mind az RCA-n mind a hangszóró kábelen :) Holnap remélem tudok kábelbarátkodni, de a héten mindenképpen bemegy.

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2836 Dátum: 2009.10.21 20:09:23 »
:eek: Te jó ég! Hol vannak a határok? Csillagos ég? Már lassan az sem lesz mindegy milyen sarut rakok a kábel végére........olyat amelyik megfőzi a reggelit és ágyba hozza a kávét + GPS is van benne SRS-el és ABS-el. :D
Nem szeretem az ABS-t  :) Szerencsére a pijos kisjányba nincs is :)

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2837 Dátum: 2009.10.21 20:09:49 »
Aztán majd kíváncsi leszek a sok "fintorgóra", hogy ha beülnek taby kocsijába zenét hallgatni, miként akarózik kiszállni... :devil:
Vágyakozol már, ugye szivi? :)
Egyébként reggel munkába menet ma Robbie Williams Swing When Your'e Winning című albuma szólt losslessből Plextorral kiirt audió szólt, beértem Tiszaújvárosba és 10 percig még nem tudtam kiszálni a kocsiból...  :wub: :csorog:
« Utoljára szerkesztve: 2009.10.21 20:18:13 írta taby »

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2838 Dátum: 2009.10.21 22:05:31 »
Vágyakozol már, ugye szivi? :)
Rád mindig...izé....a zenére...
Gabe 254.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2839 Dátum: 2009.10.22 08:17:26 »
Aztán majd kíváncsi leszek a sok "fintorgóra", hogy ha beülnek taby kocsijába zenét hallgatni, miként akarózik kiszállni... :devil:

Az emberek általában nem tudják, mitől szól jól egy hifi. Arról meg végképp nincs fogalmuk, mindez mennyi utána járásba kerül.

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2840 Dátum: 2009.10.22 09:24:57 »
Viszont a jó hangot egy laikus is meghallja. Többnyire. Pl bátyámat pár éve "elrángattam" egy High End Show-ra. Nem egy fehérfül, de amikor leültünk zenét hallgatni egy 47Labs-tölcséres hangszóró (nem emlékszem pontosan milyen) párosítás elé, akkor ő is csak döbbenten hallgatott.
Gabe 254.

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2841 Dátum: 2009.10.22 20:06:51 »
Elkészült a műűremek!!!! :clap: Szóól a hifim!!! :clap:
 Azt hiszem még sokat kell állítgatnom. Az erősítőt már nagyjából beállítottam ahogy mondtátok. 0db Bass Boost mind a két oldalon, mélyláda Low pass 50Hz-en, elöl High pass. fejet föltekertem 3/4-ig és torzításig állítottam fölfelé a LEVEL-t (feszültség 100mV-8V). De a fejen még annyi mindent lehet állítani hogy csak na..........úgyhogy belebújok a használati utasításba.

KÖSZÖNÖM MINDENKINEK A SEGÍTSÉGET!!!!!! :flowers: NAGYON NAGYON!

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2842 Dátum: 2009.10.22 22:00:34 »
Egyszerű a feliratot keresd meg a kábelen. Ahogy olvasod úgy a szöveg kezdete legyen az eleje,
azt kötöd az erősítőbe, a másik pedig a vége, azt a hangszóróhoz. De végülis nem tökmindegy? :)
Lehet hogy nem nézek ki túl értelmesnek de azért tudom a menetirányt.
Nyilazva van a menetirány mind az RCA-n mind a hangszóró kábelen :) Holnap remélem tudok kábelbarátkodni, de a héten mindenképpen bemegy.
szia, nem akartalak megbántani, csak viccelődni, hogy nem kell annyira foglalkozni ezzel a kábeliránnyal, csak bekötöd és kész.

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2843 Dátum: 2009.10.22 22:03:20 »
Elkészült a műűremek!!!! :clap: Szóól a hifim!!! :clap:
Azt hiszem még sokat kell állítgatnom. Az erősítőt már nagyjából beállítottam ahogy mondtátok. 0db Bass Boost mind a két oldalon, mélyláda Low pass 50Hz-en, elöl High pass. fejet föltekertem 3/4-ig és torzításig állítottam fölfelé a LEVEL-t (feszültség 100mV-8V). De a fejen még annyi mindent lehet állítani hogy csak na..........úgyhogy belebújok a használati utasításba.
Kedves Drusza! Ennek őszintén örülök!! :D Jó olvasást.

barna.czukor

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2844 Dátum: 2009.10.23 13:43:23 »
Sziasztok!

Holnap délelőtt elmennék hangszórót hallgatni Pesten, mert most itt vagyok a hétvégén.

Tudtok olyan boltot mondani, ahol meg lehet pl Kicx szetteket hallgatni? A lényeg, hogy hallgatható legyen a cucc és ne legyenek parasztok. Úgy is a legolcsóbbnál veszem, csak hallgatni kellene.

Elsősorban a Kicx ICQ 6.2 érdekelne, erről jót hallottam, az ára is 20 alatti némely helyen és a mélysége is jónak tűnik.

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2845 Dátum: 2009.10.23 14:21:00 »
    Még hogy nem lehet hallani kábel és kábel között a különbséget...

    Bár egy oltári hibát elkövettem, nem tartottam be a fokozatosság elvét, viszont erősen szopóágon voltam.
    • Fokozatosság:
    Egyszerre cseréltem ki az RCA-t és a hangszórókábelt, így nem tudom pontosan melyik is ami nagyobb befolyással bír a hangra. Így csak az összképről tudok beszélni.
    Hogy milyen is az összkép?
    A mélyek teltebbek, kb mintha loudness-t kapcsolnám be...(persze nem teljesen loudness szerű, de több lett a mély) pedig így se volt gyenge és kevés, de sokat dobott. Magasak, hogy is fogalmazzam, a magasak leginkább a térérzet a színpad kiteljesedésével jellemzhető., hogy megérte-e azt a közel 40ezret a hangszóró és rca kábelezés? szerintem meg :innocent: :innocent:
    • Szopóág...
    Hát a jóIsten se gondolta volna, hogy ekkora szopás áthúzni a kábelt az ajtóba, hiába volt már bent 2x0,75ös kábel az ajtókba, annak segítségével próbáltam áthúzni a 2x2,5es kábeleket... sikerült ugyan, de a bal oldali ajtót szét kellett szedni kicsit, mert bizony beleszakadt a régi hangszórókábel. kezem kissé véres, de örö é bódottá.
    Szopóág továbbá ezt az összes kábelt az ajtók mentén található kábelcsatornába beleszuszakolni...
    De győzelem, most fogom összerakni az autót, aztán takarítás.
    Közben meg teszem az autóra az akksitőtőt, mert szerintem jódarabig el fog tartani a takarítás (nevezzük így a zenehallgatást mára  :flowers: :1eye: :1eye:)

    Elkövettem még egyszarvashibát, nem dokumentáltam a kábelezést, de nem is túl látványos. ma hajnal 5kor kezdtem neki, illetve tegnap már kb 3 órát bohóckodtam de ma elment legalább 6 óra még vele.
    Következő lépés a csipogók rögzítése, konzol kialakítása stb...
    Már közel a cél :flowers:
« Utoljára szerkesztve: 2009.10.23 14:34:37 írta taby »

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2846 Dátum: 2009.10.23 18:49:35 »
Sziasztok!

Megint én. E Bóódottág eá ööm bóódottág! :clap: Eldobom az agyam, ez elég jó lett. Biztos dobna még rajta még jobb minőségű RCA és még jobb minőségű hangszórókábel ami tabby neked is van pl.
De ez így is tuti. A beállításokkal játszadozok, közben járatom a motort, nehogy behaljon az akkumulátor. Sok beállítási lehetőség van a 9855R-en. Az időzítés tényleg sokat dob a hangzáson, olyan mintha betenne téged a hangszórók középpontjába. Az értékeket lehet ms-ban (késleltetési idő) cm-ben és inch-ben megadni....nem álltam neki méricskélni :lol: de volt már benne egy beállítás, gondolom az előző tulaj hagyta benne. Az nagyjából megegyező távolságok az én rendszeremmel is. Van még "hangváltó" menüpont is "X-OVER" ahol lehet állítani a jelszinteken (Még itt is :D) így ha az első szett torzít, lejjebb tudom vinni. 3 paramétert lehet beállítani. A frekvenciát, dB/oktávot és a dB-t. Aztán ott van a Media Xpander nevű dolog, ami arra hivatott hogy "felhangosítsa", kiemelje a hangokat hogy azok ne vesszenek el a menetzaj miatt. És még sok sok minden. Szóval el lehet ezzel szórakozni tényleg, de ti úgyis jobban tudjátok, kár is itt kárognom :D. Majd rakok fel képet is a kész állapotról. Csak attól félek sokan le fogják hurrogni, dehát én még csak zöldfülű kezdő vagyok :flowers: szerintem jó lett. A következő vétel egy akkutöltő és egy kondi lesz, mert nem akarok nem elindulni :devil:

Tisztelet és becsület!

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2847 Dátum: 2009.10.23 18:56:04 »
A következő vétel egy akkutöltő és egy kondi lesz, mert nem akarok nem elindulni :devil:
Drakula.
Megjegyezném (hímhal módon), hogy kondi helyett vastagabb tápkábelt és komolyabb akksit vegyél. Eleve a kondihoz, ha rendesen akarod megoldani, és szeretnéd, hogy az indtásoknál besegítsen, biztonságosan, akkor bizony igencsak vastag tápkábelt kéne oda vissza behúznod, mert indításkor repkednek az amperek.
 

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2848 Dátum: 2009.10.24 12:26:56 »
Tessék lehet fikázni! :clap: Azért még 1-2 dolgon finomítunk, kábelkötöző RCA kábelre.....
Auris hifi ala Petya:

[a csatolmányt egy admin törölte]

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2849 Dátum: 2009.10.24 12:28:03 »
Az "AGY", ALPINE kííng:

[a csatolmányt egy admin törölte]