Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3763113 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13350 Dátum: 2017.06.02 20:46:20 »
Kell valaki aki hátrafelé elfeszíti az ablakmosó nyakát. Ha ez megvan, akkor már csak le kell venni a fedelet és cserélni.

Lenny

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 79
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13351 Dátum: 2017.06.03 06:34:38 »
Ha erre jársz szívesen kicserélem neked. Most csináltam 2 hónapja, meglepően könnyű volt, szerintem a bal első a szarabb, mert az akksit is fel kell szabadítani.

https://forum.toyotaclub.hu/index.php?topic=342.msg695053#msg695053

Kicsit messze laksz..:)
De leirhatnad főbb pontokban mit mozditottal el higy hozzáférj..:)

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13352 Dátum: 2017.06.03 14:32:51 »
Kicsit messze laksz..:)
De leirhatnad főbb pontokban mit mozditottal el higy hozzáférj..:)
Ezt nem lehet elmagyarázni. :nono: Ezt érezni kell! :yes: ;)
10-30 alakalommal kicseréled, és utána már pillanatok alatt fog menni.
Az ajtót a bal lámpánál csak ejtsd le, a jobb lámpánál elforgatva vedd ki! A fülnek való gomblyukat eleinte még kukucskáld meg lámpával Az egyik kis résen pont odalátni. Később már azt is érezni fogod. :yes:
Az izzó füle (ha jól emlékszem) 2 óránál van. :hmmmm:

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13353 Dátum: 2017.06.03 16:12:34 »
Az izzó füle (ha jól emlékszem) 2 óránál van. :hmmmm:
Ha fejjel lefelé nézem, akkor igen. :D
Mostanra a jobb oldalit is elég jól tudom cserélni. A hátsó izzók cseréjével viszont jó sokat szívtam. Aztán bevittem márkaszervízbe és ők is szívtak vele 20 percet. :D

Lenny

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 79
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13354 Dátum: 2017.06.03 18:12:53 »
Ha fejjel lefelé nézem, akkor igen. :D
Mostanra a jobb oldalit is elég jól tudom cserélni. A hátsó izzók cseréjével viszont jó sokat szívtam. Aztán bevittem márkaszervízbe és ők is szívtak vele 20 percet. :D

Caak annyit aruljatok el kiszeditek a burat?
A jobb oldali lámpánál mit csináltok az ablakmosoval?


Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13355 Dátum: 2017.06.03 18:27:48 »
Izomból eltolom hátrafelé. Elsőre kicsit bátortalan voltam, féltettem, de hosszú az a nyak és enged vagy 5 centit hátrafelé. Az a gáz, hogy miközben a lekapott szervíznyíláson át ugye behajlik a kézfej, akkor nem tudod ugyanazt az erőt kifejteni az ablakmosó nyakára a hátrafeszítéshez. Én szimplán megkértem a nejem, hogy tartsa. Ezzel a módszerrel 15 másodperc alatt megvolt a csere. De szó szerint. Egy dolgot jegyezz csak meg, de azt nagyon, mégpedig hogy hogyan áll az izzó mikor kiveszed, mert azt vakon visszajátszani úgy, hogy jó legyen... :death:
Egy erős fényű fejlámpa is marha jól tud jönni menet közben, még nappal is.

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13356 Dátum: 2017.06.03 23:46:40 »
Ha fejjel lefelé nézem, akkor igen. :D
Mostanra a jobb oldalit is elég jól tudom cserélni. A hátsó izzók cseréjével viszont jó sokat szívtam. Aztán bevittem márkaszervízbe és ők is szívtak vele 20 percet. :D
Huuuu! Ne is mond! A páros pöckös mindenét neki! :D
Azt sose lehetett kiszámítani, hogy 2 vagy 20 perc egy hátsó izzócsere. Vagy feszt visszaugrott a páros pöcök alul/felül, vagy az istennek sem akart helyére kerülni az izzósor. Ha olyan gyakran kellett volna cserélni, mint az első izókat, akkor harakiri :death: lett volna a vége. Vagy falbontó kalapács. :banging:
Mire elhasználtam az autót, már alig volt olyan pöcök, aminek nem törtem le a fülét. :wacko:

mh197

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 299
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13357 Dátum: 2017.06.04 08:07:57 »
A klíma tisztításán gondolkodom. Vannak ezek a belső klímaradiátorra fújható tisztító és fertőtlenítő spray-k. A gondom az, hogy honnan is lehet hozzáférni a klíma radihoz??
Esetleg tud valaki Bp-n olyan helyet akik igen alapos tisztítást belső rendszerportalanítással és fertőtlenítéssel végeznek reális áron?
Toyota Avensis 1.8 (T25) lépcsőshátú (2004)

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13358 Dátum: 2017.06.04 09:47:22 »
Huuuu! Ne is mond! A páros pöckös mindenét neki! :D
Azt sose lehetett kiszámítani, hogy 2 vagy 20 perc egy hátsó izzócsere. Vagy feszt visszaugrott a páros pöcök alul/felül, vagy az istennek sem akart helyére kerülni az izzósor. Ha olyan gyakran kellett volna cserélni, mint az első izókat, akkor harakiri :death: lett volna a vége. Vagy falbontó kalapács. :banging:
Mire elhasználtam az autót, már alig volt olyan pöcök, aminek nem törtem le a fülét. :wacko:
Egyszer leugrott az izzót fixáló bajonett, izzó kimozdult a fókuszból, mire márkaszervíz ránézett és helyből közölte, hogy rendelik az új lámpabúrát, ez foncsor lepattogzás és csak 101.000 ft lesz. :D Otthon ránéztem, beigazgattam izzót a helyére, majd legközelebb elmeséltem a munkafelvevőnek, hogy mi volt. Vállat vontak és mondták, hogy hát igen, van ilyen. Azóta nagyon-nagyon óvatos vagyok ha márkaszervízben bármire cserét javasolnak.

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13359 Dátum: 2017.06.04 21:54:23 »
Egyszer leugrott az izzót fixáló bajonett, izzó kimozdult a fókuszból, mire márkaszervíz ránézett és helyből közölte, hogy rendelik az új lámpabúrát, ez foncsor lepattogzás és csak 101.000 ft lesz. :D Otthon ránéztem, beigazgattam izzót a helyére, majd legközelebb elmeséltem a munkafelvevőnek, hogy mi volt. Vállat vontak és mondták, hogy hát igen, van ilyen. Azóta nagyon-nagyon óvatos vagyok ha márkaszervízben bármire cserét javasolnak.
Más pénzével csalánt verni... :naspang:

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13360 Dátum: 2017.06.04 23:02:23 »
Más pénzével csalánt verni... :naspang:
Tavaly -16 fokban bejelzett a leömlőben a lambdaszonda. Kicserélték, merthogy ha bejelzett, akkor mindenképp szakadt és mondták, hogy a javuló fogyasztáson látom majd, hogy rossz volt. Nézem, de azóta se látom. :no: Régit elkértem, legalább van belőle tartalék. Ez van, legközelebb okosabb leszek.

Leone

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13361 Dátum: 2017.06.05 06:23:09 »
Sziasztok,

2003 Avensis csomagtér ajtó nem nyílik. Kb 2 éve szakszervízben, hátsó izzó csere történt, utánna nem lehetett nyitni a csomagteret.
Valami rugó kimozdulásával magyarázták a problémát, amit akkor a helyére raktak, és hát eddig bírta. A kérdésem a következő, én ki tudom így nyitni a zárat belülről? Ha szerzek bontóbol, ki tudom cserélni, vagy vigyem inkább szerelőhöz?

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13362 Dátum: 2017.06.05 09:18:13 »
Sziasztok,

2003 Avensis csomagtér ajtó nem nyílik. Kb 2 éve szakszervízben, hátsó izzó csere történt, utánna nem lehetett nyitni a csomagteret.
Valami rugó kimozdulásával magyarázták a problémát, amit akkor a helyére raktak, és hát eddig bírta. A kérdésem a következő, én ki tudom így nyitni a zárat belülről? Ha szerzek bontóbol, ki tudom cserélni, vagy vigyem inkább szerelőhöz?
Szervíznek jelezd, hogy ismét jelentkezett a probléma, szerintem fognak segíteni. Érdemes ilyenkor mindig kérni, hogy mutassák meg mi volt a probléma és a megoldás is.
Fórumos segítséghez pontosíts kicsit, mert a 2003-as Avensis háromféle hátsó ajtóval készült: sedan, hatchback, wagon. Nem árt tudni melyikkel van probléma.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13363 Dátum: 2017.06.05 09:29:17 »
hát? irtad h sokat kinlodtál vele emléxem...
Robi, SOHA nem írtam ilyet.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13364 Dátum: 2017.06.05 09:31:59 »
Tavaly -16 fokban bejelzett a leömlőben a lambdaszonda. Kicserélték, merthogy ha bejelzett, akkor mindenképp szakadt és mondták, hogy a javuló fogyasztáson látom majd, hogy rossz volt. Nézem, de azóta se látom. :no: Régit elkértem, legalább van belőle tartalék. Ez van, legközelebb okosabb leszek.
Nagy mínuszokban előfordulhat, hogy az ecu nem tud annyit dúsítani a keveréken, amennyit a lambdák jele alapján kellene. Ekkor felvillan a MIL lámpa, de ez semmiféle hibát nem jelent, ahogy enged a hőmérséklet, úgy visszaáll minden a megfelelő kerékvágásba. A csere jó eséllyel indokolatlan volt.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i