Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3763595 alkalommal)

0 Felhasználó és 12 vendég van a témában

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12780 Dátum: 2017.01.28 21:55:50 »
2003
Abba nem fog tudni gyárit rakni a márkaszervíz, FL-től került bele az opció T25-be.

Fortuna71

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 52
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12781 Dátum: 2017.01.28 22:05:30 »
Abba nem fog tudni gyárit rakni a márkaszervíz, FL-től került bele az opció T25-be.
Akkor marad az uiverzális kedden megyek a szegedi szerelöhöz megkérdezni a conrados verziot.

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12782 Dátum: 2017.01.29 08:11:44 »
Abba nem fog tudni gyárit rakni a márkaszervíz, FL-től került bele az opció T25-be.
Ez így nem igaz, volt az előtte is.
Inkább az 1.8 motorhoz nem kínáltak tempomatot.

keeper83

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 671
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12783 Dátum: 2017.01.29 09:27:30 »
Ez így nem igaz, volt az előtte is.
Inkább az 1.8 motorhoz nem kínáltak tempomatot.

Az 1,6-1,8 és 2.0 VVT-i-k  közötti lényeges különbség, hogy míg az 1,5-1,8 klasszikusan bovdennel működteti pollangószelepet, mely így közvetlen összeköttetésben van a gázpedállal, míg a 2.0 VVT-i már elektromos gázpedálos (potméteres gázpedál, léptetőmotoros pillangószelep)  és a motormenedzsment miatt rendelkezik mindenféle extra érzékelővel (pl. kuplung), itt egy egyszerű elektronikával működni tud a tempomat. Ehhez képest a bovdenes verzióhoz manuális bovdenmozgatót és extra érzékelőket kell beszerelni, ami egyébként nem nagy mutatvány, csak kicsit drágább, többet kell ügyködni.
Ma már egy Zsugiluba is szerelhető tempomat,   a hozzá kapható készlet minden szükséges egységet tartalmaz.

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12784 Dátum: 2017.01.29 10:13:20 »
Én úgy tudom, hogy T25-nél az 1.8-as elektromos gázpedállal rendelkezik.

keeper83

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 671
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12785 Dátum: 2017.01.29 12:17:51 »
Én úgy tudom, hogy T25-nél az 1.8-as elektromos gázpedállal rendelkezik.

Szerintem bovdenes, de majd a kollégák megerősítik vagy megcáfolják.

(Előfordulhat, de kicsi az esélye, hogy, mint az OFF Honda Jazz első generációjánál is tették, amikor áttértek elektromos gázpedálra, a pedál egy bovdenen keresztül mozgatja a motortérben a tűzfalra felcsavarozott pozícióérzékelőt, melynek jelét használja fel az ECU, hogy például a léptetőmotoros pillangószelepet mozgassa. Itt ugye maradt bovdenes mozgatás, de ettől még elektromos a gázpedál...)

szabtya

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12786 Dátum: 2017.01.29 13:52:03 »
Sziasztok,szeretném kérdezni ,vkinek van e ötlete,mi lehet a probléma,egy T25 d4d avensisem van,az lenne a gondja hogy kb 2400 -es fordulatig nyögvenyelősen megy utána mintha valami kidugna,hirtelen ránt egyet,aztán megint gyengül,illetve 80 ról gyorsításkor berángat vmi.,esetleg vmi. Tipp hogy mi lehet? Köszönöm

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12787 Dátum: 2017.01.29 13:52:27 »
Ez így nem igaz, volt az előtte is.
Inkább az 1.8 motorhoz nem kínáltak tempomatot.
Igen, 2 literesnél volt 2006 előtt is, de itt 1.8-asról van szó (profil alapján), amiben az FL-t követően jelent meg a gyári tempomat lehetősége.


Szerintem bovdenes, de majd a kollégák megerősítik vagy megcáfolják.

(Előfordulhat, de kicsi az esélye, hogy, mint az OFF Honda Jazz első generációjánál is tették, amikor áttértek elektromos gázpedálra, a pedál egy bovdenen keresztül mozgatja a motortérben a tűzfalra felcsavarozott pozícióérzékelőt, melynek jelét használja fel az ECU, hogy például a léptetőmotoros pillangószelepet mozgassa. Itt ugye maradt bovdenes mozgatás, de ettől még elektromos a gázpedál...)
T25-ben már elektronikus, T22-ben még bowdenes elvileg. Anno 2003-as (úgy emlékszem hogy) elektronikus pedálos volt és a 2005-ös kombi is az.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12788 Dátum: 2017.01.29 13:58:57 »
Sziasztok,szeretném kérdezni ,vkinek van e ötlete,mi lehet a probléma,egy T25 d4d avensisem van,az lenne a gondja hogy kb 2400 -es fordulatig nyögvenyelősen megy utána mintha valami kidugna,hirtelen ránt egyet,aztán megint gyengül,illetve 80 ról gyorsításkor berángat vmi.,esetleg vmi. Tipp hogy mi lehet? Köszönöm
Első körben biztos kipucoltatnék mindent amit lehet. Fojtószelepház, EGR, üzemanyagellátás(ideértve a fűthető szűrő a tanknál), egy adag CataClean bele, aztán ha továbbra is fennáll akkor mélyebb műszeres diagnosztika. Ebben ha jól emlékszem, akkor még nincs részecskeszűrő?

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12789 Dátum: 2017.01.29 14:24:39 »
Igen, 2 literesnél volt 2006 előtt is, de itt 1.8-asról van szó (profil alapján), amiben az FL-t követően jelent meg a gyári tempomat lehetősége.
...
Én ebben se vagyok biztos...
Van egy fl utáni 2007-es német katalógusom, amit a mérete miatt sajnos nem tudok mellékelni, csak egy képet belőle. De abban írja, hogy a tempomat rendelhető kivéve az 1.8 vvt-i.

mh197

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 299
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12790 Dátum: 2017.01.29 17:47:23 »
Szerintem bovdenes, de majd a kollégák megerősítik vagy megcáfolják.

(Előfordulhat, de kicsi az esélye, hogy, mint az OFF Honda Jazz első generációjánál is tették, amikor áttértek elektromos gázpedálra, a pedál egy bovdenen keresztül mozgatja a motortérben a tűzfalra felcsavarozott pozícióérzékelőt, melynek jelét használja fel az ECU, hogy például a léptetőmotoros pillangószelepet mozgassa. Itt ugye maradt bovdenes mozgatás, de ettől még elektromos a gázpedál...)

Akkor én már jelentkezem is. Az enyém 2004.04. havi ave 1.8 lépcsőshátú, és abban már elektronikus a gázpedál és a fojtószelep is. Szívok is vele, mert sokkal nehezebb rajta normális alapjáratot csinálni, mint a bowdenes verzión..

Amúgy én úgy tudom, hogy mindegyik elektronikus gázpedálos és fojtószelepes tudja a tempomatot, csak a kormánynál nincs kialakítva a hely és a vezetékelés az 1.8 és 1.6 esetében. A 2.0 más tészta, ott mindegyikben megvan minden.

Totál más:

A parkradarom egy LS-400 típusú őskövület. Sajnos sehogy nem tudom működésre bírni. Szétkaptam, villog benne a led, bekapcsol, kap áramot, még multiméterrel azt is kimértem, hogy a csipogó kimenet felé ad is jelet, ami változik ahogy az érzékelők felé közelítek valamit, de max 1,2V -3V közt ingadozik a feszültsége. Sajnos bármilyen csipogót teszek rá, nem jön ki semmi hang belőle..
Tud valaki esetleg olyan szakit, aki javít ilyeneket elektronika szinten??

((Tudom, hogyazebay-en 2 e Ft egy komplett másik szett, de egyrész ha ezt meg lehetne javítani nem túl drágán, úgy nem kellene kibányászni a szenzorokat a lökösből, ráadásul a másik mérete sem biztos hogy passzol. Esetleg kössem rá ezeket a szenzorokat egy másik elektronikára? Ezek még RCA csatlakozósak. :D ))
 
Toyota Avensis 1.8 (T25) lépcsőshátú (2004)

keeper83

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 671
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12791 Dátum: 2017.01.29 18:44:20 »
Akkor én már jelentkezem is. Az enyém 2004.04. havi ave 1.8 lépcsőshátú, és abban már elektronikus a gázpedál és a fojtószelep is.

Okés, köszi a javítást, megjegyeztem.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12792 Dátum: 2017.01.29 21:41:54 »
Én ebben se vagyok biztos...
Van egy fl utáni 2007-es német katalógusom, amit a mérete miatt sajnos nem tudok mellékelni, csak egy képet belőle. De abban írja, hogy a tempomat rendelhető kivéve az 1.8 vvt-i.
Elbizonytalanodtam, ezért a fórum két lábon járó Toyota lexikonjától idéznék, aki fejből, álmából felkeltve nyomja az adatokat T22-től kezdve.

Tempomat esetében utólagosan is be lehet szereltetni az autóba, de ha egy ráncfelvarrás utáni T25-ös Avensist nézel ki, azokban már a Sol felszereltségtől kezdve széria a tempomat (ráncfelvarrás előtt csak a legmagasabb, Executive esetében és a 2.4-es benzines motorhoz járt alapáron).




Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12793 Dátum: 2017.01.30 09:08:16 »
Így van!A Fl előtti 1.8 is elektronikus a gázpedál. Én próbáltam a tempomatot bele tenni,de nem ment. Gyári tempomatkarral próbáltam.Ott a csati a légzsák alatt,be van vezetékezve,de nem működik.
Azt még elképzelhetőnek tartom,hogy esetleg gyári diag eszközzel engedélyezni kell a tempomat opciót és akkor működik,de erről nincs biztos infóm.
« Utoljára szerkesztve: 2017.01.30 09:10:02 írta Kika1 »

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12794 Dátum: 2017.01.30 09:49:27 »
Így van!A Fl előtti 1.8 is elektronikus a gázpedál. Én próbáltam a tempomatot bele tenni,de nem ment. Gyári tempomatkarral próbáltam.Ott a csati a légzsák alatt,be van vezetékezve,de nem működik.
Azt még elképzelhetőnek tartom,hogy esetleg gyári diag eszközzel engedélyezni kell a tempomat opciót és akkor működik,de erről nincs biztos infóm.
Próbáltad úgy is, hogy levetted az akkusarut? (Biztos, ami biztos, még fényt is adj rá, amikor áramtalanítva van, hogy ne maradjon benne valami kósza gondolat.) Kvázi, így resetelheted a rendszert. Az újraindításkor, hátha elfogadja az implantátumot. :hmmmm: