Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3763597 alkalommal)

0 Felhasználó és 13 vendég van a témában

dobó

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12450 Dátum: 2017.01.07 19:20:38 »
Üdv urak!
Nálunk most -16 fok van gondoltam beindítom a gépet had töltse kicsit az aksit mert hétfőn meló.
Be is indult de 20 másodperc után leáll a motor. Mintha elfogyna a gázolaj.
T22 2.0 d4d motoros gépről van szó.
Vizet nem jelzett a szűrő szóval az nincs a rendszerben na meg eddig is volt- fok és akkor is meg kellett volna fagynia.
Holnap beállok vele a fűtött műhelybe és átnézem a kisnyomású gázolajrendszert mert szerintem valahol farcs levegőt szívhat a gumicsövek mellett. A gumicsövek meg vannak keményedve.
Valakinek volt már hasonló problémája?

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12451 Dátum: 2017.01.07 19:30:31 »
Ha akksit kell tölteni akkor nem jobb (és olcsóbb) akksitöltővel áramról? :surrender:
A dízel friss? Ha esetleg nyári, akkor kiválhat a parafin -15 alatt.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10266
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12452 Dátum: 2017.01.07 20:12:15 »
Igen, pont ez volt a munkahelyemen egy Mazda E2200-al.
Keveset megy, nyári tankolás, bedermedt neki a gázolaj már mínusz 7 fok körül. Most tankoltak rá, meg kapott kevés benzint bele. 20 éves szívódízel, elmegy.
Régebbi dízelmotorok anno petróleumot kaptak a gázolajhoz.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10266
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12453 Dátum: 2017.01.07 20:13:59 »
mht197:
Bocs, ez most egy Civic?
Most nem telefonról vagyok, és ezt látom.
Akkor is néznék tömítetlenséget a vákuumcsövek körül. Féktisztítóval.
« Utoljára szerkesztve: 2017.01.07 20:15:39 írta vd1234 »

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12454 Dátum: 2017.01.07 20:28:53 »
Akkor is néznék tömítetlenséget a vákuumcsövek körül. Féktisztítóval.
Ezt hogyan kell?

mh197

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 299
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12455 Dátum: 2017.01.07 20:46:48 »
mht197:
Bocs, ez most egy Civic?
Most nem telefonról vagyok, és ezt látom.
Akkor is néznék tömítetlenséget a vákuumcsövek körül. Féktisztítóval.
ű

Nem Civic, hanem Avensis 1.8 vvti (T25).

Másnak is 620 körül van az alapjárat??

Valószínűleg a katalizátor lesz a gond, mert amennyire eddig utánanéztem, a 2. szenzor jelének közel fixnek kellene lenni, ha változik az rpm. nekem meg csak alapjáraton fix, ha gázt adok, akkor lezuhan, majd ingadozva fentebb kúszik. Plusz valami kis műanyagos zörgést is hallok ha 1000 körül berezonál a motor.
Toyota Avensis 1.8 (T25) lépcsőshátú (2004)

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10266
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12456 Dátum: 2017.01.07 20:52:02 »
Ezt hogyan kell?
Ki kell fújni a féktisztítót a csövekhez, csatlakozási pontokhoz járó motornál. Ha tömítetlenség van, akkor be tudja szívni és megemelkedik a fordulatszám. Ha nagyon finomkodni akar valaki, akkor a szórófejet át lehet cserélni dezodor szórófejre, ami porlaszt. Már ahogy én tudom...

TtkRN2


vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10266
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12457 Dátum: 2017.01.07 20:55:33 »
ű

Nem Civic, hanem Avensis 1.8 vvti (T25).

Másnak is 620 körül van az alapjárat??

Valószínűleg a katalizátor lesz a gond, mert amennyire eddig utánanéztem, a 2. szenzor jelének közel fixnek kellene lenni, ha változik az rpm. nekem meg csak alapjáraton fix, ha gázt adok, akkor lezuhan, majd ingadozva fentebb kúszik. Plusz valami kis műanyagos zörgést is hallok ha 1000 körül berezonál a motor.
Értem.
Olvastad, amit linkeltem előbb? Szerintem elég összeszedett, így első ránézésre. Nem biztos, hogy katalizátor.
Ez már műanyag szívócsonkos nem? Ott is lehet tömítetlenség, lehet az is rezonál...

TtkRN2


mh197

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 299
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12458 Dátum: 2017.01.07 21:18:05 »
Értem.
Olvastad, amit linkeltem előbb? Szerintem elég összeszedett, így első ránézésre. Nem biztos, hogy katalizátor.
Ez már műanyag szívócsonkos nem? Ott is lehet tömítetlenség, lehet az is rezonál...

TtkRN2

Igen, elolvastam, és köszönöm! Az alap dolgokon végig fogok menni persze. Holnap megnézem a légtömegmérőt, és a fojtószelepházat is, és ki is tisztítom mindkettőt. Ezzel hátha az alapjáraton segíteni tudok valamit. A gyertyacsere már megvolt, és trafóra nem gondolnék, mert nem rángat, megy mint a fene rendesen, illetve hibakód sincs trafóra. Az olaj nem fogy a motorból, egyébként meg minden ok, nem füstöl, meg semmi egyéb. Ha az említetteken túl leszek, és még úgy is visszadobja a hibát, akkor nem marad más hátra.
A lambda feszültségekről eddig annyit megtudtam, hogy a kettő szonda által mért értékekből valahogy az ECU kikalkulálja a katalizátor hatásfokát. Az első az úgy tűnik, hogy jó is lehet, ami talán nekem gyanús, hogy a második szonda gázadásra leejti a feszültséget, illetve utána elkezd ingadozni közép sávban, de kisebb mértékben, majd ha a gázt elveszem, akkor visszamegy stabilan 0,8 V-ra. Ennek a szondának viszont ha jól olvastam eléggé stabilan egy feszültségen kellene lenni, ha jó a katalizátor. Ha meg nem, akkor ugye gázadásnál nagyobb a károsanyag mennyiség, amit már nem tud a gyengébb kat. semlegesíteni, így a károsanyaggal együtt az így oxigénben dúsabb füstgéz eljut a második szondához, ami így leejti a feszültségét, mert ugye akkor mér a környezeti oxigéntartalomhoz közelebbi oxigén szintet. Mindez persze akkor igaz, ha jól mér a szonda, mert állítólag ezek úgy is tönkre tudnak menni, hogy mérnek, csak hülyeséget.. Aztán ami még lehetséges, hogy valahol luk van a katalizátoron vagy a csövön, esetleg összeillesztésen, és onnan jut be több oxigén a csőbe, és így mérhet nagyobb o2 tartalmat. Az első szondára azért nem gondolok, mert ha az lenne hibás, akkor többet fogyasztana, vagy rángatna, esetleg gyenge lenne az autó, ugye a rossz keverékképzés miatt. De ilyen tünetem ugye nincs.. Szóval marad a második szonda hiba, rés, vagy a katalizátor...Persze ha a légbeszívásrészen nem fedezek fel valami orbitális koszolódást holnap..mondjuk a fojtószelepen...de ezt kicsit kizártnak tartom..

Ja, a műanyag szívósor tényleg lehet.. :) Köszi, erre nem is gondoltam. :) Tényleg csak 1000 fordulat körül rezonál be, ha épp mondjuk alacsony fordulatról indulok mondjuk 2-esben 1000-nél adok gázt lassú tempónál, pl egy utcába befordulásnál. Álló helyzetben gázadásra nem tudom előhozni ezt a rezonálást, akkor minden ok.
« Utoljára szerkesztve: 2017.01.07 21:21:01 írta mh197 »
Toyota Avensis 1.8 (T25) lépcsőshátú (2004)

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12459 Dátum: 2017.01.07 22:56:37 »
ű

Nem Civic, hanem Avensis 1.8 vvti (T25).

Másnak is 620 körül van az alapjárat??

Valószínűleg a katalizátor lesz a gond, mert amennyire eddig utánanéztem, a 2. szenzor jelének közel fixnek kellene lenni, ha változik az rpm. nekem meg csak alapjáraton fix, ha gázt adok, akkor lezuhan, majd ingadozva fentebb kúszik. Plusz valami kis műanyagos zörgést is hallok ha 1000 körül berezonál a motor.
:yes: Teljesen normális a 600-700 közötti alapjárat a t25 1.8-nál. (A mostani autómnál alig több, mint 500)

bstewe

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12460 Dátum: 2017.01.07 23:51:24 »
Kedves Avensis (T25) tulajdonosok. Bizonyára találkoztatok a problémával... A fényszóró projektor tompított foncsora szép lassan befeketedik és eltűnik a fénye a sötétben, vagy is semmit nem látni az útból este a kivilágítattlan országúton.
-KÉRDÉSEM: tud e valaki Aliexpresszen, vagy Ebay-en, esetleg máshol foncsoros aljzatot, vagy komplett projektort, amit otthon kicserélhetnék.
 Youtubon láttam, hogy valaki (többnyire Oroszok) megcsinálják, de találtam már BMW-hez  pjojekt lámpát. Kérlek, ha tudtok segítsetek, minden ötlet érdekel!!! Csak megjegyzem az egyik adok-veszek oldalon 140 ezerért akartak adni 2db. lámpát, de az enyém alapvetően makulátlan! Köszi: Üdv Stewe :-)
(Carina e 1997), T25 (2004), Yaris Verso (2001)

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12461 Dátum: 2017.01.08 00:12:28 »
Avensis (T25) ...  egyik adok-veszek oldalon 140 ezerért akartak adni 2db. lámpát, de az enyém alapvetően makulátlan!
140e /pár egész jó ajánlat. A foncsor mattulás típushiba, méltányosságból féláron cserélték a módosított verzióra.
Otthoni barkácsolás esetén nem vagyok meggyőződve arról, hogy a vetített kép paraméterei megfelelőek lesznek.

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12462 Dátum: 2017.01.08 07:19:03 »
Kedves Avensis (T25) tulajdonosok. Bizonyára találkoztatok a problémával... A fényszóró projektor tompított foncsora szép lassan befeketedik és eltűnik a fénye a sötétben, vagy is semmit nem látni az útból este a kivilágítattlan országúton.
-KÉRDÉSEM: tud e valaki Aliexpresszen, vagy Ebay-en, esetleg máshol foncsoros aljzatot, vagy komplett projektort, amit otthon kicserélhetnék.
 Youtubon láttam, hogy valaki (többnyire Oroszok) megcsinálják, de találtam már BMW-hez  pjojekt lámpát. Kérlek, ha tudtok segítsetek, minden ötlet érdekel!!! Csak megjegyzem az egyik adok-veszek oldalon 140 ezerért akartak adni 2db. lámpát, de az enyém alapvetően makulátlan! Köszi: Üdv Stewe :-)
Ha jól értem, nem xenon lámpákról van szó? :?:
A falusi lámpát nem érdemes ebay-n rendelni, itthon  is negyven egynéhány ezerért adják a párat. pl.:http://www.fekmester.hu/cikkszam/8125100E+%407/ 

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12463 Dátum: 2017.01.08 08:38:53 »
Kedves Avensis (T25) tulajdonosok. Bizonyára találkoztatok a problémával... A fényszóró projektor tompított foncsora szép lassan befeketedik és eltűnik a fénye a sötétben, vagy is semmit nem látni az útból este a kivilágítattlan országúton.
-KÉRDÉSEM: tud e valaki Aliexpresszen, vagy Ebay-en, esetleg máshol foncsoros aljzatot, vagy komplett projektort, amit otthon kicserélhetnék.
 Youtubon láttam, hogy valaki (többnyire Oroszok) megcsinálják, de találtam már BMW-hez  pjojekt lámpát. Kérlek, ha tudtok segítsetek, minden ötlet érdekel!!! Csak megjegyzem az egyik adok-veszek oldalon 140 ezerért akartak adni 2db. lámpát, de az enyém alapvetően makulátlan! Köszi: Üdv Stewe :-)
Miért nem újíttatod fel? 25-30-ból megcsinálják,

extasymajom

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 16
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12464 Dátum: 2017.01.08 09:43:30 »
Sziasztok. Tervezem lecserélni a gyári 16"-os felnit nagyobbra. 17"-ban keresgéltem de most lett két nagyon jó ajánlat viszont 18" méretben. ET szám 32. Úgy tudom a gyári méretek 35-40 között mozognak. Toyota.gumi szerint. Kinek mi a tapasztalata.mennyire gáz a 18-as felni. Mennyire vágja tönkre a futóművet? Azoktól kérdezem akik használnak vagy használtak nagyobb felnit.

Tapatalkkal küldve az én HUAWEI RIO-L01 eszközömről