Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3763362 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

mh197

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 299
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12420 Dátum: 2017.01.06 11:06:04 »
És? A rúd egy síkon mozog, tehát nagy valószínűséggel szinte bármi megfogja ami bemegy
Ez nem meglepő, mivel minden Toyota-hoz más clip van és Avensis-hez csak egy arab srác árusít jelenleg.

Légy erős. Az enyémben nem gyári van, nem is úgy áll, nem is hasonlít rá. De ez nem nagyon számít, mert fogja a pöcök a rudat, tehát működik. Persze jó lenne ha a gyári lenne benne, de igazából mindegy.  Azt döntsd el, hogy hajlandó vagy kiadni kb. 10.000 forintot a gyári megoldásra, vagy fizetsz érte 5000ft-ot a bontóban vagy megveszed a csak hasonlót 150 forintért a patentboltból. Ha ezt eldöntötted akkor a választott irányba kell elmenni. A srácok próbálnak segíteni, minden kínált megoldás működik.

Ezt a rúd egy síkban mozog dolgot nem értem, de mindegy is.
Ami biztos, élőben még nem láttam hogy kellene működni ennek. A hűtőmaszk tetején van egy téglalap alakú nyílás két oldalán kisebb lukakkal. A linkelt kép alapján arra gondolok, hogy a téglalap alakú nyílásba kellene belepattanjon fixre a négyzet alakú rúd tartó.. már formára sem stimmel a kettő, de ezt még simán megemésztem ha fixen benne maradna. A kitámasztó rudat pedig ebbe a kütyübe akasztom be és ebből veszem ki.
Miért a bizonytalanság? Mert bármelyik oldalon megnéztem ezt a típust mindenhol csak a celica corolla meg más típusokhoz passzolónak írják. Barkács megoldásom most is van a rögzítésre, és nem feltétlen gyárit keresek, de ha már nem gyári, akkor legalább úgy működjön mint a gyári, ne csak valami lityegős módon tartsa ott amit kell..
Toyota Avensis 1.8 (T25) lépcsőshátú (2004)

keeper83

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 671
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12421 Dátum: 2017.01.06 12:16:57 »
Ezt a rúd egy síkban mozog dolgot nem értem, de mindegy is.
Ami biztos, élőben még nem láttam hogy kellene működni ennek. A hűtőmaszk tetején van egy téglalap alakú nyílás két oldalán kisebb lukakkal. A linkelt kép alapján arra gondolok, hogy a téglalap alakú nyílásba kellene belepattanjon fixre a négyzet alakú rúd tartó.. már formára sem stimmel a kettő, de ezt még simán megemésztem ha fixen benne maradna. A kitámasztó rudat pedig ebbe a kütyübe akasztom be és ebből veszem ki.
Miért a bizonytalanság? Mert bármelyik oldalon megnéztem ezt a típust mindenhol csak a celica corolla meg más típusokhoz passzolónak írják. Barkács megoldásom most is van a rögzítésre, és nem feltétlen gyárit keresek, de ha már nem gyári, akkor legalább úgy működjön mint a gyári, ne csak valami lityegős módon tartsa ott amit kell..

Azért a cikkszám birtokában nem túl bonyolult rákeresniképekre, hogy kiderüljön kb. hogy nézhet ki ez a cucc...

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12422 Dátum: 2017.01.06 13:17:39 »
Azért a cikkszám birtokában nem túl bonyolult rákeresniképekre, hogy kiderüljön kb. hogy nézhet ki ez a cucc...
Meg lennél lepve hány embernek nem evidens a Google használata, vagy az hogy képeket lehet vele kikeresni. Egyébként meg ha már Google link, akkor tessék http://lmgtfy.com/ generált linkeket használni pedagógiai célzattal, különben sose tanulják meg. :D

mh197

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 299
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12423 Dátum: 2017.01.06 13:48:42 »
Azért a cikkszám birtokában nem túl bonyolult rákeresniképekre, hogy kiderüljön kb. hogy nézhet ki ez a cucc...

Már nem ez a probléma, hanem hogy ha visszaolvasol és megnézed a linkeket két félét írtak hogy jó. Az egyik a gyári a másik a patentboltos. Utóbbi olcsóbb van készleten de nem értem hogy hogy megy az oda be arra a helyre mer közel sem úgy néz ki mint a másik..
Toyota Avensis 1.8 (T25) lépcsőshátú (2004)

rbsat

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 226
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12424 Dátum: 2017.01.06 16:31:19 »
Már nem ez a probléma, hanem hogy ha visszaolvasol és megnézed a linkeket két félét írtak hogy jó. Az egyik a gyári a másik a patentboltos. Utóbbi olcsóbb van készleten de nem értem hogy hogy megy az oda be arra a helyre mer közel sem úgy néz ki mint a másik..

A patentbolt  csak javaslat volt,  a problémát gumicsonttá növelni nem érdemes. A net képek nincsenek beméretezve, a bontós műanyag már rideg és 2 nap után törhet,  a patentesnél viszont kivihetsz  az utcára az autóhoz tízféle darabot és belepróbálod a legjobban passzolót. Ennyi.
Avensis 1.8 / 2007

mh197

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 299
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12425 Dátum: 2017.01.07 11:43:14 »
Na ma hazafelé úton megint bedobta a hibát. Kiolvastam itthon: P0420
Katalizátor rendszer teljesítmény a megengedett szint alatt.
Ha alacsony fordulattal indulok, akár menet közben is ha úgy váltok, valami berezonál. Nem fémesnek hallani inkább műanyag hang. Ha a katalizátor esett szét az pl inkább fémes vagy műanyagos hangot adna?
Olajfogyasztás nincs szerencsére, így gondolom a kat. adta meg magát.

A lambda 1-es maximum jele 0.7V és picivel 0,1V alatti érték közt ingadozok. A lambda 2-es meg 0,8 és 0,1 V közt. Gázadásra reagál mindkettő, de nem hozzáértőként nem tudok sokat kihámozni belőle. Ahogy emlékszem a 2-es szenzor gázadásra vagy az után alapjáraton fix 0,8V-ra áll be, az 1-es szenzorral ilyet nem nagyon tudtam elérni, ott inkább ez a két érték közti rövid csúcsokkal való váltakozás volt jellemző, de abban sem fix minta szerint hanem kicsit összevissza..

Mivel tudom kizárni a lambda hibát? Ötletek? Vagy kezdjek keresni helyet ahol kicserélik a katalizátort? Tudtok esetleg ilyen helyet? Toyogarage? Honnan érdemes/lehet jó árban venni?
Toyota Avensis 1.8 (T25) lépcsőshátú (2004)

zspapi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12426 Dátum: 2017.01.07 12:54:58 »
Sziasztok!
Új vagyok még a klubban és mindjárt van is egy hatalmas problémám.. lehet hogy volt már hasonló hozzászólás .. előre is elnézést!!
Most vettem egy Avensis 2.0 benzinest (1999 évjáratú) , alapból 1000 kkörül van az alapjárat, amikor gyorsítok 2000-3000 között rángat az autó, majd 5. sebességben van hogy 3000 felett is berángat... Gyertyák cserélve lettek.. a szerelő szerint vszinűleg hengerfejes lesz az autó.. vkinek tapasztalata?

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10266
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12427 Dátum: 2017.01.07 12:56:37 »
Szia!
Koszos/eltömődött fojtószelepház?

TtkRN2


zspapi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12428 Dátum: 2017.01.07 12:57:54 »
az is tisztitva lett most a gyertya cserével..

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10266
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12429 Dátum: 2017.01.07 13:02:05 »
Oké, de előfordul, hogy az alapjárati léptetőmotor tengelyér nem jól tisztítják és darabosan mozog, illetve van járat is ott, az is eltömődhet. Ha mindez oké, tehát az egész ház kinnt volt, léptetőmotor is lennt volt és így tisztítottátok, nem a helyén, akkor lehet máshol keresgélni. Szerintem ez a legvalószínűbb. Esetleg féktisztítóval lehet keresni tömítetlenséget a vákuumcsöveknél.

TtkRN2
« Utoljára szerkesztve: 2017.01.07 13:04:08 írta vd1234 »

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12430 Dátum: 2017.01.07 13:04:00 »
Na ma hazafelé úton megint bedobta a hibát. Kiolvastam itthon: P0420
Katalizátor rendszer teljesítmény a megengedett szint alatt.
Ha alacsony fordulattal indulok, akár menet közben is ha úgy váltok, valami berezonál. Nem fémesnek hallani inkább műanyag hang. Ha a katalizátor esett szét az pl inkább fémes vagy műanyagos hangot adna?
Olajfogyasztás nincs szerencsére, így gondolom a kat. adta meg magát.

A lambda 1-es maximum jele 0.7V és picivel 0,1V alatti érték közt ingadozok. A lambda 2-es meg 0,8 és 0,1 V közt. Gázadásra reagál mindkettő, de nem hozzáértőként nem tudok sokat kihámozni belőle. Ahogy emlékszem a 2-es szenzor gázadásra vagy az után alapjáraton fix 0,8V-ra áll be, az 1-es szenzorral ilyet nem nagyon tudtam elérni, ott inkább ez a két érték közti rövid csúcsokkal való váltakozás volt jellemző, de abban sem fix minta szerint hanem kicsit összevissza..

Mivel tudom kizárni a lambda hibát? Ötletek? Vagy kezdjek keresni helyet ahol kicserélik a katalizátort? Tudtok esetleg ilyen helyet? Toyogarage? Honnan érdemes/lehet jó árban venni?
Attól, hogy a hibajelet kiadta, még nem esett szét, illetve omlott össze a katalizátorod. Nekem 180e km-nél dobta ki először a hibát, és 500e km körül omlott csak össze. Párszor kiüttettem a kódot (volt hogy ingyen, volt, hogy 5000-ért), aztán a sarut vettem le, ha zavart (pl. csúszós időszakban), hogy nincs menetstabilizátorom. (Bolonduljon meg, aki kitalálta, hogy összekapcsolja ezt a két dolgot!  :devil: Bár az is lehet, hogy eleve bolond volt, azért találta ki.)
Összeomláskor jelentős a teljesítményvesztés. Amúgy előtte fémesen rezonál, de nem túl zavaróan.
Mivel a leömlőben van a katalizátor, ha jól tudom, csak gyári van, és az nem olcsó. :no: 200e Ft körül. Én használtat nem vennék (annakidején 60-ért kínálták) mert ki annak a megmondója, h az mikor adja meg magát. 70e Ft körül láttam ebay-n, de az valami átalakított cuccnak tűnik. Valaki hozzáértőt kellene megkérdezni, h az jó lehet-e. :hmmmm:
« Utoljára szerkesztve: 2017.01.07 13:13:08 írta Izso »

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12431 Dátum: 2017.01.07 13:06:02 »
Sziasztok!
Új vagyok még a klubban és mindjárt van is egy hatalmas problémám.. lehet hogy volt már hasonló hozzászólás .. előre is elnézést!!
Most vettem egy Avensis 2.0 benzinest (1999 évjáratú) , alapból 1000 kkörül van az alapjárat, amikor gyorsítok 2000-3000 között rángat az autó, majd 5. sebességben van hogy 3000 felett is berángat... Gyertyák cserélve lettek.. a szerelő szerint vszinűleg hengerfejes lesz az autó.. vkinek tapasztalata?
Trafó is lehet. :hmmmm:

zspapi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12432 Dátum: 2017.01.07 13:06:28 »
Köszönöm, megnézetem mégegyszer... esetleg másik szerelővel... a vákumcsöveket elvileg ellenörizték, szinte újak... bár ez gondolom nem zárja ki a hiba lehetőségét :)

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10266
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12433 Dátum: 2017.01.07 13:07:39 »
Te is le tudod venni, főleg ha nem a szabad ég alatt kell csinálni.

TtkRN2


Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12434 Dátum: 2017.01.07 13:08:29 »
Köszönöm, megnézetem mégegyszer... esetleg másik szerelővel... a vákumcsöveket elvileg ellenörizték, szinte újak... bár ez gondolom nem zárja ki a hiba lehetőségét :)
Akkor fék sem lenne, ha nem tették volna vissza rendesen a vákuumcsövet. (Én jártam így... :censored: )