Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3763081 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

mh197

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 299
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12285 Dátum: 2016.12.25 14:03:11 »
NE! Densot vegyél bele!

Na még pont időben jött az infó :) Már épp rendeltem volna, de akkor marad a Denso. A típus amit írtak nekem az jó?
Semmi extra használat nincs az autóval, normál utazáshoz, mászkáláshoz használom, szóval nem tuning cuccok kellenének bele, és nincs is hajtva.
Az NGK -ból sokat hallottam, hogy hamisítják, már láttam is összehasonlító képet a hamis és eredeti közt. A Denso -ról nincs ilyen információm..
Toyota Avensis 1.8 (T25) lépcsőshátú (2004)

mh197

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 299
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12286 Dátum: 2016.12.25 14:10:47 »
Látom feltetted a kérdést  az "autószerelő műhely " fórumon is. Onnan csak x100 E Ft-os válaszok jönnek, ők profik, ez  a szakmájuk. Amit keresel, -nem tuningra gondoltam én sem- az hegyekben áll az ebay-en sw-el együtt. Az egy általános tapasztalat, hogy a hibakódok leírása, esetleg fordítása nagyon sokszor borzasztóan rossz. Ezért nem árt egy originál kódgyűjteménnyel adott esetben összevetni egy-egy hibakód leírást. A lambda szonda jelfolyamot kis képernyőn, elnézést, én egérmozinak hívnám, csak nagyon rossz felbontásban lehet látni, a jel fel- lefutásai ideje, az időskála, stb.
Erre inkább  egy tablet vagy laptop alkalmas, ha jó  a sw. akkor azon már van mit kiértékelni. Amit leírtam  saját vélemény, nem szentírás.

Milyen kicsi az világ(net) :)

Igen, ott is érdeklődtem. Plusz közben este még elég sokat utánaolvastam. A dilemma az volt, hogy vegyek egy komolyabbat, vagy inkább a legegyszerűbbet, és az max hibakód olvasásra/törlésre használatos. Amúgy Toyotához való gyárit is tudnék eladót 3x ezer Ft körül, de az meg más autóhoz nem biztos, hogy jó.. Akkor már valami olyan kellene, ami a családban is használható a többihez is. Ebay-t is néztem. U581 típus 9 ezer Ft körül meglenne, de ki tudja milyen belsővel :D Az adapter+szoftver így lehet jobb választás lenne. Ha jól olvastam, akkor megfelelő programmal az is tud akár lambda jelszintet is kijelezni. Na ezen a dolgon még rágódom kicsit, mert nem sürgős, de ha esetleg használtat is találok eladót valami jobbat, akkor ugye nem lesz kérdés, hogy melyiket válasszam.
Toyota Avensis 1.8 (T25) lépcsőshátú (2004)

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12287 Dátum: 2016.12.25 19:28:10 »
Az nagyon meredek ötlet, hogy OBD II olvasó vásárlása helyett probléma esetén vigyük felkészült szakszervízbe, akik adott esetben akár azonnal meg tudják csinálni? :otlet:

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12288 Dátum: 2016.12.25 19:50:49 »
Az nagyon meredek ötlet, hogy OBD II olvasó vásárlása helyett probléma esetén vigyük felkészült szakszervízbe, akik adott esetben akár azonnal meg tudják csinálni? :otlet:
Igazad van. :yes:
De más hülyeségre is elszórjuk azt a kis pénzt. Játéknak jó, meg hátha tanul valamit az ember... ;)

mh197

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 299
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12289 Dátum: 2016.12.25 20:05:01 »
Az nagyon meredek ötlet, hogy OBD II olvasó vásárlása helyett probléma esetén vigyük felkészült szakszervízbe, akik adott esetben akár azonnal meg tudják csinálni? :otlet:

Nos, nem hülye ötlet, de ha pl egy légtömegmérő szívat, azt én is meg tudom tisztítani, vagy akár ki is tudom cserélni ugyanúgy mint egy gyújtótrafót is ha az lenne a gond.. Katalizátor cserének nem esnék neki, de annak se azért, mert nem tudom hogy kellene, hanem idő, feltételek hiánya inkább a gond, és a kinti hőmérséklet..

Na meg más autókhoz is jól jön egy ilyen ketyere, tudni mennyire sürgető egy hibakód orvoslása. Többet olvastam már, hogy akár egy katalizátor gyengülése hibakóddal is el lehet még több km-ert menni. Gyújtótrafó hibakód esetén meg beszereznék egyet tartalékba, aztán csere. Ilyesmikre érdemes szerintem. Na meg ahogy írték, játszani sem rossz.. Az ára tényleg nem húzós azért ezeknek..
Toyota Avensis 1.8 (T25) lépcsőshátú (2004)

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12290 Dátum: 2016.12.25 21:09:18 »
Ezek jogos felvetések, csak jól a helyén kell kezelni a kiolvasást. Láttam már olyat aki megvette és aztán a szervíz abból állt, hogy állandóan törölte a hibakódot, hogy ne világítson a műszerfalon a piktogram. :D

mh197

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 299
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12291 Dátum: 2016.12.25 21:58:12 »
Ezek jogos felvetések, csak jól a helyén kell kezelni a kiolvasást. Láttam már olyat aki megvette és aztán a szervíz abból állt, hogy állandóan törölte a hibakódot, hogy ne világítson a műszerfalon a piktogram. :D

Nem a folytonos törölgetés lenne a célom. Csak tudjam, hogy ég-e a ház, vagy csak valami kis kontakt hiba.. :)

Jah, és szervízbe sem mindig úgy jut el az ember, hogy most épp megyek.. Ezzel meg legalább rá lehetne nézni, hogy még használhatom-e vagy sem.. persze a hibakód sem mond meg mindent, de közelebb visz a problémához..
« Utoljára szerkesztve: 2016.12.25 21:59:50 írta mh197 »
Toyota Avensis 1.8 (T25) lépcsőshátú (2004)

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12292 Dátum: 2016.12.25 22:04:08 »

mh197

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 299
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12293 Dátum: 2016.12.25 22:37:46 »
Toyota Avensis 1.8 (T25) lépcsőshátú (2004)

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12294 Dátum: 2016.12.25 22:40:23 »
Jah, és szervízbe sem mindig úgy jut el az ember, hogy most épp megyek..
Szvsz szervízbe jobb ha magától megy az ember. ha már vinni kell tréleren...  :no:

mh197

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 299
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12295 Dátum: 2016.12.26 01:34:58 »
Szvsz szervízbe jobb ha magától megy az ember. ha már vinni kell tréleren...  :no:

Nem is erre gondoltam,hogy megvárni a trélert. Azt is értem, hogy sok a meló egy szerviben, de azt sosem értettem, hogy a sima hibakód olvasásra is csak előjegyzés alapján, és akkor is kb egy hét az átfutás, plusz ugye egyértelmű, hogy H-P: 8-16 óra általános munkaidőben.. Azt hiszem lenne kereslet egy olyan szervizre, ahol lenne egy szombati nap, ami csak az ilyen ad-hoc rövid hibakeresésre, azonosításra lenne. Megfizetném a kért árat, de egy munkanap kiesés számomra nagyobb kárral jár.. Alapvetően szerintem sokan azért is szereltetnek otthon, vagy ismerőssel, mert lehetetlen időpontok vannak a szervizeltetésre a márkaszervizekben.. Gyakran még az sem megy, hogy legalább hétvégén ott lehessen hagyni az autót, és utána értesítenek ha kész. Na de ugye akkor is érte kell menni, megint munkaidőben.. Nos pl én is meg tudnám fizetni a márkaszervizt, de ezek miatt nem szívesen bonyolódom bele. Inkább akkor saját szerelés, vagy ismerősnél szerelés.
Kicsit elkalandoztam, de alapvetően ha már feljött a szerviz téma, nekem ez a gondom velük.
Toyota Avensis 1.8 (T25) lépcsőshátú (2004)

mipo

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12296 Dátum: 2016.12.26 14:06:50 »
Ali expresst nem ismerem, azt tudom, hogy ebay meg paypal esetén sok-sok biztosíték van beépítve. Pl. rendeltem októberben egy 4C/6C/68C racsnis krimpelő-blankoló szerszámot. Kibontás után kiderült, hogy már volt használva valami bemutatón. Írtam nekik, elnézést kértek és azonnal nyomtak egy refundot, meg egy üzenetet, hogy a krimpelőt tartsam meg. Ha nem csinálták volna, akkor az ebay vonja le tőlük. Ali expressnél azért csekkold le, hogy van-e ilyesmi.
Itt voltam, de még valamikor 2012 előtt. Korrekt banda, viszont neked kicsit kiesik.
Sikerült cserélnem 5. injektort. Nem volt vészes dolog és úgy nézki a hirtelen gázadásnál is eltűnt a kékes füst. Remélem ez volt a baj. Egyenlőre tesztüzembe van most jelenleg, de 2x azért még valamit lövelt kifele. 100%-ra azért még nem tudtam megállapítani hogy kékes füst jött ki. Összefoglalva úgy néz ki eddig 95%-ba ez volt a ludas. Majd még írok a fejleményekről.

mh197

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 299
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12297 Dátum: 2016.12.26 17:10:37 »
Keresgettem, de külön a katalizátorral foglalkozó témát nem találtam.

Ismeri ezt esetleg itt valaki:

http://www.csstuning.hu/?q=termek/9101

Ez olyan, mint a lambda szonda kiemelő, csak még állítólag pluszban van benne egy mini katalizátor is. A leírás azt írja, hogy olyan járművekhez való, amiből kiépítették a katalizátort. Nos, ha csak gyengébb a katalizátor, de dobálja mára hibakódot, akkor vajon a gyengébb gyári katalizátor bent hagyása mellett egy ilyen kiemelő is talán megszüntetheti a hibát? Elvileg az ebben lévő plusz katalizátorral már úgy érzékelné, hogy nincs is semmi probléma, ez lenne az elgondolás.

Vélemények?

 
Toyota Avensis 1.8 (T25) lépcsőshátú (2004)

tomszechy

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 42
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12298 Dátum: 2016.12.26 20:20:23 »
Sziasztok,
Avensis T22 (2002) 1.8 VVT-hez keresek bontott/új/felújított generátort (part no. 27060-0D030). A lényeg, hogy működjön.
Elsősorban Dunántúlról...

mh197

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 299
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12299 Dátum: 2016.12.26 22:44:39 »
Azt honnan lehet esetleg látni, hogy az 1.8 VVTi motor ami az autóban van, már az olajfogyasztásra kevésbé hajlamos dugókkal szerelt, vagy még a régebbi? Lényegében mi a különbség az eredeti és a gyárilag cserélt blokkok közt? Ha van ilyen egyáltalán..

Toyota Avensis 1.8 (T25) lépcsőshátú (2004)