Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3763532 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10920 Dátum: 2016.04.21 19:45:10 »
Eddig abban a boldog tudatban éltem, hogy az én 1.8-as VVT-i-m nem eszi az olajat.
Mayerék olajcserénél 4,2 liter 5W30-at tettek bele, ami a nívópálca maximuma felett mutatott 3mm-el. Soknak tűnt, de mondták hogy ennyi kell. Kicsit szkeptikus voltam, hogy kell-e bele tényleg. Azért a biztonság kedvéért vettem plusz egy liter gyári olajat, hátha kell majd után tölteni.

Aztán tegnap feltűnt egy nagyon enyhe (tényleg alig-alig érezhető) rezonancia amit a gázpedálon lévő talpamon, meg a váltón lévő tenyeremmel lehetett érezni és ami fordulatszámmal változott.  A motor hangja is reszelősebb lett egy leheletnyit 1800-2000-es fordulattól felfelé. Másik kocsimnál ez csökkenő olajszint miatt jelentkezik(ha lement 0,5 litert), úgyhogy belenéztem és tényleg: lement nívópálcán a max+3mm szintről maximum jelzésig. Beletöltöttem 2 deci Toyota 5W30-at és elmúlt. Ami meglepett, hogy a motor mennyire érzékenyen visszajelez a csökkenő olajról. Meg persze az is pofán csapott, hogy csipegteti az 5W30-at. Boldogító volt a tudat, hogy az enyém nem. :D
Számszerűsítve kb. 3000km alatt evett meg 2 deci olajat, szóval nem vészes.

jacko78

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 20
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10921 Dátum: 2016.04.21 20:54:41 »
Sziasztok!

Megjött az ebay-ről rendelt közép konzol kijelzőm a 2005-ös T25 Avensis-hez.
És láss csodát megjavult. Működik a gyári navi is és az üzemanyag fogyasztást is mutatja.
Tehát, jha valakinek nem kapcsol be ez a kijelző és csak villog, a csere a leg járhatóbb út.
Az Avensis üzemanyag fogyasztás kijelzője, amit gyári felújítottban 64e Ft-ért kínáltak, Angliából behozva, 18,5e Ft.
Mondjuk mulatságos a 41,5l/100km amikor odalépsz, dehát 2,2d-cat 177le ezt tudja.
Remélem van akinek segíthetek ezzel a kis irománnyal.
A keresés miatt leírom: üzemanyag fogyasztás mérő, kis navigáció, középkonzoli kijelző 2003-2008-as modellhez.

Szép estét nektek.  :clap: :tt2: :hug: :D

Péter

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10922 Dátum: 2016.04.21 21:35:17 »
Esetleg érdekes lenne megnézni, hogy egy műszerész mit tud vele kezdeni, hátha kiderül, hogy egy 15 forintos alkatrészt kell átforrasztani. :D

jacko78

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 20
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10923 Dátum: 2016.04.21 21:38:47 »
Esetleg érdekes lenne megnézni, hogy egy műszerész mit tud vele kezdeni, hátha kiderül, hogy egy 15 forintos alkatrészt kell átforrasztani. :D

Szia!

Voltam egy cégnél a gömb utcában, régi gelkások. Szakik a régi időkből.  azt mondták van nekik már vagy 3db de nem sikerült megjavítani, mértek ide-oda.
Keresek még mást is majd, írok ha esetleg sikerült rendbe tenni.

Péter

Endre001

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10924 Dátum: 2016.04.21 22:02:28 »
Sajnos nekem is megadta magát a kijelző, illetve már így vettem a gépet.
A fogyasztáson kívül milyen adatokat írna még ki? Ha a fogyasztás nem látom különösebben  nem zavar, mert egyébként is LPG-vel járok, nem mutatna valós értéket.

Endre001

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10925 Dátum: 2016.04.21 22:13:19 »
Várj, nem értettél meg!


Pont ez a lényeg, hogy nem szeretnék feleslegesen pénzt költeni! Értem ezt arra, hogy szarrágóskodni olyan alkatrészen, amit tuti ki kell cserélni! Ha sok pénzem lenne, akkor valószínű új, vagy újabb autót vennék. De imádom az Ave-t és mindent meg is akarok neki adni annak érdekében, hogy még pár éven keresztül hibamentesen, s megbízhatóan szolgáljon. Ezért kérdezek itt, erre való a fórum, s nagyon köszönöm a te hozzászólásodat is, mert ebből is tudok meríteni! Mégpedig azt, hogy szerinted nincs értelme mindent cserélni, csak megnézni, átvizsgálni és csak azt cserélni, ami rossz. Ez mondjuk necces, mert 2-3 nap, mire alkatrész jön, addig meg a szerelőnek sem túlzottan jó, hogy álljon a kocsi a csápos emelőn :S


Bepi, neked melyik kuplung vált be? Illetve Luk vagy Sachs (esetleg Aisin, Asco), amit vegyek, abban tud valaki tapasztalattal bíró véleményt nyilvánítani esetleg?


Köszi, s üdv!

Üdv

Én LUK-ot (szettet) raktam bele még decemberben. Azóta van benne kb 4e km és tökéletesen működik.
A szett kedvezménnyel picivel 30 ezer alatt volt, a munkadíjért meg nem kellett fizetni mert magamnak csináltam. Mégsem merném megkockáztatni, hogy ne cseréljem a csapágyat vagy mondjuk a szerkezetet. Amennyit megspórolsz többszörösét ráköltöd munkadíjra ha ismét szét kell szedni.


jacko78

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 20
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10926 Dátum: 2016.04.21 22:26:39 »
Sajnos nekem is megadta magát a kijelző, illetve már így vettem a gépet.
A fogyasztáson kívül milyen adatokat írna még ki? Ha a fogyasztás nem látom különösebben  nem zavar, mert egyébként is LPG-vel járok, nem mutatna valós értéket.

A pillanatnyi fogyasztást mutatja, az átlagot, amit minden tankolás után lenulláz, és a megtett és megtehető kilométert. Mivel nekem gyárilag a navi benne van az a felében látszik. csak nyilakkal jelzi de tetszik. Én is el akartam engedni a kezét, de végül is találtam 14e-ért egyet Angliában és ide is küldték 4ekörül.
Szerintem így teljes, de azt hiszem neked nem biztos, hogy fontos. Ha meg tudnám javíttatni a régit szívesen átadnám!
Szólok majd, ha találtam embert rá.

Ciao: Péter

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10927 Dátum: 2016.04.21 23:29:28 »
Te cserélted ki?

jacko78

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 20
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10928 Dátum: 2016.04.22 00:07:16 »
Te cserélted ki?

Igen én 2db csavar tartja. Nameg a patentek, de nem törnek egykönnyen. segítek szívesen hogyan kell.

Péter

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10929 Dátum: 2016.04.22 01:23:38 »
Csak a pontosság kedvéért, 12, azaz tizenkettő kilométer volt a szalonautóban, amikor megvettem. :wub: :yes: És nem a szerkezetet, hanem a tárcsát+kinyomócsapágyat cseréltem. :yes: (Meg a sebváltót is csapágyaztuk, csak úgy mellékesen...)
Más.
Spetnek üzenem, hogy hallgattam rá, és megcsináltattam a kényszerregenerálást. 105%-os telítettségű volt a katalizátor, a regenerálás után meg nulla. Most már rendes dízelszagú kipufogógázom van, és remélem, már nem fog füstölni. Nem akarok eladni olyan autót, aminek a nyaka véres. Ugyanis holnap viszem eladni a járgányt, és utána (ha sikerül eladni) veszek egy rendes, benzinnel üzemelő (valszeg) avét. Már alig várom. :wub:
A kényszerregenerálás után is 500 km alatt 2-szer füstölt, igaz csak 5-10 km-en. (Az első nekifutásra nem sikerült túladni a járgányon. Nehezen emésztem az 1M/év amortizációt... Hétfőn jön a 2. félidő. Ha eladom, elmesélem. Tanulságos. :eek:)

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10930 Dátum: 2016.04.22 08:49:01 »
Kíváncsian várom a történetet.
Fery

Laller85

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 234
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10931 Dátum: 2016.04.22 14:26:55 »
Hi!

Ma voltam toyotaba megnézték az első ablakmosót! Sajnos meghalt a szivattyú! 37.000 a gyári ára...(t25-1.8b/2005 Kombi)Jólenne vmi jó állapotú bontotthoz jutni, tudna esetleg valaki segíteni?! Köszi

Endre001

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10932 Dátum: 2016.04.22 20:08:34 »
A pillanatnyi fogyasztást mutatja, az átlagot, amit minden tankolás után lenulláz, és a megtett és megtehető kilométert. Mivel nekem gyárilag a navi benne van az a felében látszik. csak nyilakkal jelzi de tetszik. Én is el akartam engedni a kezét, de végül is találtam 14e-ért egyet Angliában és ide is küldték 4ekörül.
Szerintem így teljes, de azt hiszem neked nem biztos, hogy fontos. Ha meg tudnám javíttatni a régit szívesen átadnám!
Szólok majd, ha találtam embert rá.

Ciao: Péter

Ok.
Az jó lenne. :-)

jacko78

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 20
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10933 Dátum: 2016.04.22 21:03:53 »
Ok.
Az jó lenne. :-)
Szia!

Nézegettem ma is de még semmi. Szétszedtem a burkolatot, nem látni hol a bibi.
Lehet valami apróság, de az is lehet a proci adja meg magát.

üdv: Péter

Endre001

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10934 Dátum: 2016.04.22 21:08:01 »
Szia!

Nézegettem ma is de még semmi. Szétszedtem a burkolatot, nem látni hol a bibi.
Lehet valami apróság, de az is lehet a proci adja meg magát.

üdv: Péter

Ismerős a dolog.
Pár hónapja én is kiszereltem, de semmit nem láttam rajta sajnos.
Ami biztos, hogy áramot kap, mert az kimértem.
Teljesen sötét. Se kijelzés sem háttérvilágítás nincs.