Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3763271 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10650 Dátum: 2016.02.25 14:10:20 »
Szerintem nem jobb és a szűrő is jó minőségű és megfelelő is rá. Lehet akkor egy érzékelő okozza a bevillanásokat.

GNagy

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 16
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10651 Dátum: 2016.02.25 16:06:21 »
Sziasztok,

meg tudna valaki mondani nekem, hogy a T27ben hol van a biztonsagi ov bekapcsolasat figyelo erzekelo?

A problema az, hogy mikor nem ul az anyosulesen senki, akkor ugy erzekeli, hogy van ott valaki. Van, hogy elkezd sipolni, van hogy nem, de olyan is volt mostanaban, hogy bekapcsoltam a biztonsagi ovet, mintha ulne valaki abban az ulesben, de nem hallgatott el a draga csipogas.

Van otletetek?

Valahol gondolom van valami erzekelo, ami latja, hogy ott ul a delikvens, esetleg az nem lat jol, elkoszolodott (az erzekelo, nem a delikvens :) )...

Koszi elore is, udv,
Gabor



rbsat

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 226
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10652 Dátum: 2016.02.25 18:01:57 »
Esetleg nem volt mozgatva túl nagy lendülettel az anyósülés? Alatta kell lenni egy csatlakozónak, lehet, hogy kissé szétcsúszott vagy kontakthibás.
Avensis 1.8 / 2007

tomszechy

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 42
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10653 Dátum: 2016.02.26 00:52:03 »
Nem hagytál valamit az anyósülésen? Ezeknek a nyomásérzékelőknek nem kell sok.

TomiFilth

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 138
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10654 Dátum: 2016.02.26 10:44:24 »
Sziasztok,

meg tudna valaki mondani nekem, hogy a T27ben hol van a biztonsagi ov bekapcsolasat figyelo erzekelo?

A problema az, hogy mikor nem ul az anyosulesen senki, akkor ugy erzekeli, hogy van ott valaki. Van, hogy elkezd sipolni, van hogy nem, de olyan is volt mostanaban, hogy bekapcsoltam a biztonsagi ovet, mintha ulne valaki abban az ulesben, de nem hallgatott el a draga csipogas.

Van otletetek?

Valahol gondolom van valami erzekelo, ami latja, hogy ott ul a delikvens, esetleg az nem lat jol, elkoszolodott (az erzekelo, nem a delikvens :) )...

Koszi elore is, udv,
Gabor

Kicsit ütögesd meg az ülést, vagy huppanj rá és szállj le. Nekem a hátizsákomnál szokott ilyet csinálni, amikor ráteszem. Igaz T25 nem T27.

GNagy

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 16
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10655 Dátum: 2016.02.26 12:09:51 »
Koszonom a javaslatokat.
Ezek szerint nem optikai az erzekelo, amit en gondoltam.
Bebi gyerekules szokott rajta lenni. Megnezem es jelzem, ha talaltam valamit.

udv,
Gabor





Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10656 Dátum: 2016.02.26 16:34:17 »
Nem optikai, hanem egy nyomás érzékelő van az ülésben

atty76

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 19
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10657 Dátum: 2016.02.26 21:26:14 »
Sziasztok!

A következő a problémám, talán találkoztatok már ilyennel és tudtok segíteni.
Pár napja az autóban benzinszag van, kívül-belül érezni. A tanktól a motortérig minden át lett nézve, sehol nincs nyoma benzinnek, a probléma mégis fennáll.
Ha be van kapcsolva a fűtés, akkor egy helyben állva járó motorral nagyon érezni, menet közben szinte nem.

Üdv!
Toyota Avensis Wagon II 2.0 VVTi

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10658 Dátum: 2016.02.26 22:48:34 »
Sziasztok!

A következő a problémám, talán találkoztatok már ilyennel és tudtok segíteni.
Pár napja az autóban benzinszag van, kívül-belül érezni. A tanktól a motortérig minden át lett nézve, sehol nincs nyoma benzinnek, a probléma mégis fennáll.
Ha be van kapcsolva a fűtés, akkor egy helyben állva járó motorral nagyon érezni, menet közben szinte nem.

Üdv!
Lehetséges, hogy az egyik (?) befecskendeződ tömítése sérült meg és szivároghat a benzin. Ez tipikus jele annak, amikor a szellőzőrendszer "bedolgozza" a szagot az utastérbe...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10659 Dátum: 2016.02.27 09:11:39 »
Sziasztok!

A következő a problémám, talán találkoztatok már ilyennel és tudtok segíteni.
Pár napja az autóban benzinszag van, kívül-belül érezni. A tanktól a motortérig minden át lett nézve, sehol nincs nyoma benzinnek, a probléma mégis fennáll.
Ha be van kapcsolva a fűtés, akkor egy helyben állva járó motorral nagyon érezni, menet közben szinte nem.

Üdv!
Ez nekem is ilyen volt. 4-5 éves kora után. Lehet, hogy a benzinpumpából kivezető üa.szellőző csőnél van valamilyen szintű tömítetlenség. Amikor a benzinpumpa környékén matattam (a hátsó ülés alatt), akkor azért lehetett érezni a benzinszagot. Ezen a területen van egy takarólemez, aminek a szegélyét szilikon zárja, hogy ne jöjjön fel a szag. Azt is érdemes megnézni.

TamKov

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 42
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10660 Dátum: 2016.02.27 17:14:39 »
Szerintem nem jobb és a szűrő is jó minőségű és megfelelő is rá. Lehet akkor egy érzékelő okozza a bevillanásokat.

Köszi szépen. Amúgyis ennél akartam maradni, de +1 vélemény is már megnyugtató. Termékek lerendelve.
Amúgy esedékes a váltó olaj cseréje is. Tapasztal, tudnivaló, mire kell figyelni?

dobó

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10661 Dátum: 2016.02.27 21:06:30 »
Sziasztok megtörtént a motorcsere a 2,0 D4D motoros avensisemben.
Aztán le kellett venni a hengerfejet mert nem volt az új motorban kompresszió sajnos be sem indult.
A szelepek becsiszolása megoldotta a problémát.
Ma összeraktuk a gépet teljesen .
Próbakör alatt derült ki hogy a vezérlőegység vészüzembe kapcsolt. és nem pörög a motor csak 2800-at üresen sebességben pedig csak 30 km/h val lehet vele közlekedni.
Valakinek van ötlete hogyan lehet visszaállítani az eredeti állapotot?

dobó

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10662 Dátum: 2016.02.28 12:21:56 »
Megoldódott a probléma a vezérműtengely jeladóját elfelejtettem visszadugni  :clap: [rohog]
Akusarut levettem 10 percre és hibamentes lett az autó.
A motor nagyon jó szépen indul jól megy minden oké.
Örömömben le is mostam az autót  :sorcerer: :innocent:
Most már rá lehet menni a kissebb hibákra.
Keresek motorháztetőt lehetőleg metálszürke színben mert a festés drágább lenne mint egy komplett géptető szerintem.
 

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10663 Dátum: 2016.02.28 12:46:33 »
Megoldódott a probléma a vezérműtengely jeladóját elfelejtettem visszadugni  :clap: [rohog]
Akusarut levettem 10 percre és hibamentes lett az autó.
A motor nagyon jó szépen indul jól megy minden oké.
Örömömben le is mostam az autót  :sorcerer: :innocent:
Most már rá lehet menni a kissebb hibákra.
Keresek motorháztetőt lehetőleg metálszürke színben mert a festés drágább lenne mint egy komplett géptető szerintem.
Gratula, ez jó munka volt! Szokták mondani. :)
Egyébként egy gépműhelyben laksz?  ;)
Fery

airline

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 73
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10664 Dátum: 2016.02.28 13:39:07 »
Sziasztok.
Az Avensis indítókulcsának az elketronikája bedöglött,az elemet cseréltem de se nem nyit se nem zár. Valami ötlet,tipp?