Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3763149 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Shellöcsi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10470 Dátum: 2016.01.11 12:00:24 »
Üdv Toyotások !
       Van 1 Avensisem D4D 2004 T25 légzsák hibával,már befujkáltam az összes csatlakozót az anyós ülés alatt,de még az ikont a müszerfalról nem tudtam eltüntetni hibakód olvasóval,azt írja utas oldali pozitiv csatlakozó érintkezési hiba,szóval passz.Valakinek esetleg volt már ilyen jellegű problémája?Válaszokat köszönöm előre .

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10471 Dátum: 2016.01.11 13:29:31 »
Sziasztok!

Masfel eve vagyok boldog Avnesis tulaj (T27) csak egy dologgal van visszatero problemam es ez az elso tompitott izzok.Az auto megvasarlasakor atalltam az Osram Nightbreaker izzokra de max 3 havonta kieg vmelyik ami sztem nem normalis.Nem olcso es a kicsereles is egy macera.Erre van vkinek valami otlete/tapasztalata?
Elore is koszi.
Azok nem a hosszú élettartalmukról híresek, de azért 3 hónapnál többet szoktak bírni (kb fél év)
A rázkódás és a sok fel-lekapcsolás csökkentheti az élettartamukat

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10472 Dátum: 2016.01.11 13:44:00 »
Sziasztok!

Masfel eve vagyok boldog Avnesis tulaj (T27) csak egy dologgal van visszatero problemam es ez az elso tompitott izzok.Az auto megvasarlasakor atalltam az Osram Nightbreaker izzokra de max 3 havonta kieg vmelyik ami sztem nem normalis.Nem olcso es a kicsereles is egy macera.Erre van vkinek valami otlete/tapasztalata?
Elore is koszi.
Ha van DRL-ed gyárilag, akkor nappal, megfelelő látási viszonyok között érdemesebb azt használni. Ha nincs, hosszú távon érdemes beszereltetni egyet, ezzel kímélheted többek között a tompítottat.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10473 Dátum: 2016.01.11 13:57:03 »
Ha van DRL-ed gyárilag, akkor nappal, megfelelő látási viszonyok között érdemesebb azt használni. Ha nincs, hosszú távon érdemes beszereltetni egyet, ezzel kímélheted többek között a tompítottat.
Ha gyári a DRL, akkor az automatikusan gyújtásra világít is  ;)

kugyu21

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 269
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10474 Dátum: 2016.01.11 14:03:40 »
Ha nem húzza le rendesen a vizet, akkor össze-vissza töröl. Nekem nagyon sokáig fent volt a gyári lapát, mert viszonylag jól törölt, de rendszertelenül, hol sűrűn, hol ritkán. Amikor lecseréltem a lapátot, akkor helyreállt a rend.
De neki az a baja, hogy el sem indul (ha jól értem), csak amikor már átláthatatlan a szélvédő.

voxelspace

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10475 Dátum: 2016.01.11 14:10:08 »
Koszonom a gyors valaszokat!
2010es model szoval nincs nappali feny viszont (asszem csak a facelift utan kerult be) a tompitottat mindig hasznalom (nappal lakott teruleten is).Az utolagos nappali fenyek nem tul gagyik, foleg esztetikailag?Esetleg nem lehet vmi generator rendellenesseg ami a szokasosnal is hamarabb nyirja ki ezeket az izzokat?

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10476 Dátum: 2016.01.11 14:17:21 »
Koszonom a gyors valaszokat!
2010es model szoval nincs nappali feny viszont (asszem csak a facelift utan kerult be) a tompitottat mindig hasznalom (nappal lakott teruleten is).Az utolagos nappali fenyek nem tul gagyik, foleg esztetikailag?Esetleg nem lehet vmi generator rendellenesseg ami a szokasosnal is hamarabb nyirja ki ezeket az izzokat?
Nekem sem volt gyári DRL, de nagyon hamar lett benne. Nem kellett utólagos lámpát hekkelni a kocsira, a távolsági fényszórót haszálja a rendszer csökkentett fényerővel. Nem került sokba az elektronika (beszereléssel együtt volt) és bő 6 éve, 200e km óta használom. A távolsági égőket még nem cseréltem, a tompítottat most egy hónapja először.
Ha érdekel ez a verzió írj Trotter66-nak egy üzenetet itt és mondja a részleteket.
« Utoljára szerkesztve: 2016.01.11 14:19:59 írta Nagycitrom »

voxelspace

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10477 Dátum: 2016.01.11 14:21:17 »
Ez jol hangzik koszi.Van vmi fotod amin latszik mukodes kozben?Egyebkent nem Kresz elvaras DRL-nel is, hogy lakott teruleten kivul a hatsonak is egnie kell?

adam.szerdahelyi

  • Vendég
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10478 Dátum: 2016.01.11 15:09:26 »
De neki az a baja, hogy el sem indul (ha jól értem), csak amikor már átláthatatlan a szélvédő.
Pontosan!

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10479 Dátum: 2016.01.11 15:39:35 »
Ez jol hangzik koszi.Van vmi fotod amin latszik mukodes kozben?Egyebkent nem Kresz elvaras DRL-nel is, hogy lakott teruleten kivul a hatsonak is egnie kell?
Nem tudok ilyen előírásról. De ha neked úgy jobb, akkor világít a hátsó lámpa is  :yes:
Nálam nem így van bekötve, műszaki vizsgán sem jelentett problémát.
Eléggé kicsit képet tudok ide feltölteni.

TomiFilth

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 138
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10480 Dátum: 2016.01.11 17:26:59 »
Ha nem húzza le rendesen a vizet, akkor össze-vissza töröl. Nekem nagyon sokáig fent volt a gyári lapát, mert viszonylag jól törölt, de rendszertelenül, hol sűrűn, hol ritkán. Amikor lecseréltem a lapátot, akkor helyreállt a rend.

Pontosan így jártam én is. Össze vissza törölt az automatikus állásban, míg ma meg nem láttam a beírásod. Megvettem egy szett BOSCH AeroTwin ablaktörlőt, és láss csodát, pár törlés után úgy megy, ahogyan annak kell...  :clap:
Sosem gondoltam volna, hogy ennek van jelentősége!  :yes:

TomiFilth

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 138
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10481 Dátum: 2016.01.11 17:36:01 »
Egyébként meg a következőt produkálta ma a paripa.

Munka után full hideg motorral indítás, majd mikor elkapja, egyből le is áll. Csinált már ilyet máskor is, de akor 2. alkalommal mindig beindult. Ráindítok, most is így van. Szuper.
1km-t megteszek a portáig, sorompónál gondoltam leállítom. Kicsekkolás, majd indítás.

Szitu ugyan az, beindul, majd egyből le is áll.
Indít megint és beröffen, majd egyből leáll.
7-8x megismételte, az ideg verte közben szét az arcocskámat...  :cry:
Vártam pár másodpercet, indít és jó!  :helpsmilie:

Azonnal bekapcsol OBD2 csati, hibakód kiolvasás, nincs.
Chechk Engine lámpa nem világít.
Menés Bárdiba ablaktörlőt venni, a kocsi nem erőtlen, húz, megy ahogy kell.
Alapjáratom lámpánál, megmelegedett motornál 500-600 között pölytyög váltakozva.
Időnként rákorrigál, 900 környékére, majd vissza 500-600.

Ilyenkor mit tudok tenni? Mi okozhatja ezt?
Volt már más autótípusnál főtengely jeladó problémám, amikor nem indult, de ez nem az a jelenség. Elkapja rendesen azonnal indítózás után, de amikor be kéne lépnie az emelt alapjáratnak, akkor inkább leáll.
Alapjárati motor hogy néz ki ebben akocsiban?  :eek:

2.0 D4 benzin 108kW.



farkaszo

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 125
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10482 Dátum: 2016.01.11 18:09:26 »
Egyébként meg a következőt produkálta ma a paripa.

Munka után full hideg motorral indítás, majd mikor elkapja, egyből le is áll. Csinált már ilyet máskor is, de akor 2. alkalommal mindig beindult. Ráindítok, most is így van. Szuper.
1km-t megteszek a portáig, sorompónál gondoltam leállítom. Kicsekkolás, majd indítás.

Szitu ugyan az, beindul, majd egyből le is áll.
Indít megint és beröffen, majd egyből leáll.
7-8x megismételte, az ideg verte közben szét az arcocskámat...  :cry:
Vártam pár másodpercet, indít és jó!  :helpsmilie:

Azonnal bekapcsol OBD2 csati, hibakód kiolvasás, nincs.
Chechk Engine lámpa nem világít.
Menés Bárdiba ablaktörlőt venni, a kocsi nem erőtlen, húz, megy ahogy kell.
Alapjáratom lámpánál, megmelegedett motornál 500-600 között pölytyög váltakozva.
Időnként rákorrigál, 900 környékére, majd vissza 500-600.

Ilyenkor mit tudok tenni? Mi okozhatja ezt?
Volt már más autótípusnál főtengely jeladó problémám, amikor nem indult, de ez nem az a jelenség. Elkapja rendesen azonnal indítózás után, de amikor be kéne lépnie az emelt alapjáratnak, akkor inkább leáll.
Alapjárati motor hogy néz ki ebben akocsiban?  :eek:

2.0 D4 benzin 108kW.

Helló!

Szerintem meleg motornál alacsony az alapjáratod, vagy az enyém magas  ::) . Nálam melegen 800-900 körül ketyeg.

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10483 Dátum: 2016.01.11 19:08:09 »
Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Van egy 2003-as T25-ös Avensisem esőérzékelős ablaktörlővel.
Akkor töröl amikor már semmit sem látok. Tekergettem az érzékenységet a bajusz kapcsolón de semmi változást nem tapasztaltam.

Csak nekem hulladék az érzékelő, vagy pedig ez egy gyermekbetegsége ennek a szériának?
Lehet ezt a hibát javítani? Ha nem akkor szerintetek van lehetőség lecserélni, fokozatos bajuszkapcsolóra(megfelelő panelek cseréjével)?

Előre is köszönöm a segítséget!
Az is be szokott zavarni, ha koszos az érzékelő körüli szélvédőrész.

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10484 Dátum: 2016.01.11 21:04:28 »
Egyébként meg a következőt produkálta ma a paripa.

Munka után full hideg motorral indítás, majd mikor elkapja, egyből le is áll. Csinált már ilyet máskor is, de akor 2. alkalommal mindig beindult. Ráindítok, most is így van. Szuper.
1km-t megteszek a portáig, sorompónál gondoltam leállítom. Kicsekkolás, majd indítás.

Szitu ugyan az, beindul, majd egyből le is áll.
Indít megint és beröffen, majd egyből leáll.
7-8x megismételte, az ideg verte közben szét az arcocskámat...  :cry:
Vártam pár másodpercet, indít és jó!  :helpsmilie:

Azonnal bekapcsol OBD2 csati, hibakód kiolvasás, nincs.
Chechk Engine lámpa nem világít.
Menés Bárdiba ablaktörlőt venni, a kocsi nem erőtlen, húz, megy ahogy kell.
Alapjáratom lámpánál, megmelegedett motornál 500-600 között pölytyög váltakozva.
Időnként rákorrigál, 900 környékére, majd vissza 500-600.

Ilyenkor mit tudok tenni? Mi okozhatja ezt?
Volt már más autótípusnál főtengely jeladó problémám, amikor nem indult, de ez nem az a jelenség. Elkapja rendesen azonnal indítózás után, de amikor be kéne lépnie az emelt alapjáratnak, akkor inkább leáll.
Alapjárati motor hogy néz ki ebben akocsiban?  :eek:

2.0 D4 benzin 108kW.
Az ex 1.8-asomnál  :wub: , közvetlen az eladása előtt jártam úgy, hogy keresve a hibát rendeletem egy bontott vvti szelepet, ami nem hozta rendbe az autót, de benne hagytam. Később a főtengelyjeladó csere gyógyította meg. Már az eladásra takarítgattam az autót, amikor gondoltam egyet, és visszatettem a régi vvti szelepet, és ettől össze-vissza járt az autó. Kicsit hasonlított az általad leírtakra. Nagyon alacsony fordulaton pöfögött, nem akart indulni. Hát, gyorsan visszatettem bele a vadonatúj használtat, amivel jól működött (azért az alapjárat kicsivel magasabb lett, mint volt régen), és azzal adtam el.
Ne vedd tutira a sejtésem, de egy gondolatsort talán megér. :hmmmm: