Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3763242 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Riga

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 76
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10380 Dátum: 2015.12.08 11:15:38 »
Sziasztok,

remelem valakinek van otlete, hogy mi lehet a gond az autommal.

Kb fel eve mar, hogy olyan hangot ad ki fekezes utan, mint amikor a fekbetet mar elkopott, es karcol a kis fempiszka, hogy mar hozzaer a lemezhez.
Haromszor voltam a markaszervizben (Belgiumban) az autoval, fogalmuk sincs, a fekbetet nem kopott, ezt leellenoriztek (ket szerviz is, tehat talan nem slendriansagrol van szol).

A problema az, hogy nem mindig csinalja, hanem akkor, mikor nagy sebesseggel megyek, pl autopalyan es a kihajtonal nagyobb fekezes tortenik, tehat pl 120rol fekezes 10-re, majd araszolas, mert fonodik a kijarat utan az ut es mindig dugo van, zipzar elven lehet tovabb menni. A fekezes utan produkalja ezt a hangot, lukteto jellegu, tehat mintha valami a kerek forgasanak egy szeleteben hozzaerne, mas reszeben nem, hatso fekekrol van szo, es leginkabb akkor tortenik ez, mikor reggel megyek, par kilometer megtetele utan.

Csinalta ezt nyaron es csinalja telen egyarant, illetve nyari alufelnis szett es teli acelfelnis szett esetben is ugyanaz.

A fekbetetek meg boven elettartamon belul vannak, 25e km-rel ezelott lettek cserelve hatul. (elol meg 10e km-rel ezelott, ott tarcsaval egyutt)

Van valakinek valami otlete? a szervizben mar hulyenek neznek, mert nekik nem produkalja ezt, igaz, nem is hajlandoak az altalam leirt kort megtenni probakent, es annyit csinaltak, hogy vmit bezsiroztak, ami persze semmit nem tett, majd javasoltak "viccesen", hogy legkozelebb ne jojjek ezzek a gonddal, vegyek inkabb uj autot.

Az auto amugy 5 eves volt oktoberben, 114e km van benne.

Koszonom elore is, udv,
Gabor
Ha nem kerékcsapágy és nem fékbetét hiba akkor egyszerűen valamelyik féktárcsa porvédő lemez elhajlott és beleér a tárcsába időnként, vagy egy kavicsdarab beszorult valamelyik tárcsa és a porvédő lemez közé. Le kell venni a kerekeket és megvizuálni a porvédő lemezek környékét.

Snowfox

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 59
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10381 Dátum: 2015.12.08 18:37:08 »
Sziasztok!

Avensis II 2003 2000ccm D4D 85kw-os autóm van. Ma elkezdett 1600-as fordulattól kb. 1800 fordulatig rángatni az autó. Előtte egy olyat produkált, hogy egyszerűen nem akart elindulni. Ilyen még nem volt vele sose.
Motorháztető fel, az üzemanyagszűrőt a kézi pumpával felpumpáltam, utána már indult is. Viszont ez a rángatás is azóta van. Mitől lehetnek ezek a gondok?
Üzemanyag szűrő 500km-el ezelőtt cseréltük:
Gázolajszűrő:
Mahle-Knecht  Cikk-kód: KC83/SZ

Segítségeteket előre is köszönöm.

Tamás
Na annyi különbség lett, hogy ma hazaérkezés után, a belső parkolóba beálltam orral, hogy a csomagtartót ki tudjam pakolni. Miután ezt megtettem, meg akartam fordulni, de már nem indult az autó. Hiába szivattyúztam fel a szűrőt a kézi tápszivattyúval. Szóval teker az önindító, de nem indul el.
Még annyi infó, hogy az egyik boltnál megállva, rettentő erős maró szaga volt a kocsinak, mikor mentem a hátulja felé. Valószínű a kipufogóból jövő füst volt. Valamint volt motor erő kihagyás is gyorsításkor (megtorpant sokszor)
Valakinek ötlet?

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10382 Dátum: 2015.12.09 15:34:57 »
Lehet hülyét kérdezek, de szerelőt vagy szervízt nem hívtál fel? Én ilyenkor azonnal hívom a szervízt, nehogy olyasmit csináljak amitől rosszabb lesz.

Snowfox

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 59
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10383 Dátum: 2015.12.09 15:47:27 »
Lehet hülyét kérdezek, de szerelőt vagy szervízt nem hívtál fel? Én ilyenkor azonnal hívom a szervízt, nehogy olyasmit csináljak amitől rosszabb lesz.
Nem érzem magam hülyének, de azért  mégis csak illik válaszolni.
Szóval sokan szeretjük tudni az okok miértjét is, nem csak a tényét. Hova jutna a világ a megismerés hiánya nélkül. :)

keeper83

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 671
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10384 Dátum: 2015.12.09 15:55:47 »
Nem érzem magam hülyének, de azért  mégis csak illik válaszolni.
Szóval sokan szeretjük tudni az okok miértjét is, nem csak a tényét. Hova jutna a világ a megismerés hiánya nélkül. :)

Jujj, ez nagyon félrement, azóta ezen röhögök :D :D :D:

A kolléga azt akarta írni, hogy:
"Lehet, hogy hülyeséget kérdezek..."
Ezt néha én is így mondom (helytelenül), hogy "Lehet, hogy hülyét kérdezek...", aminek valóban az a szó szerinti jelentése, hogy "Lehet, hogy egy hülyétől fogom megkérdezni a következőket...".

Pedig senki nem hülyéz itt senkit! Teccikérteni? :)
« Utoljára szerkesztve: 2015.12.09 15:57:43 írta keeper83 »

Snowfox

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 59
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10385 Dátum: 2015.12.09 16:02:25 »
Jujj, ez nagyon félrement, azóta ezen röhögök :D :D :D:

A kolléga azt akarta írni, hogy:
"Lehet, hogy hülyeséget kérdezek..."
Ezt néha én is így mondom (helytelenül), hogy "Lehet, hogy hülyét kérdezek...", aminek valóban az a szó szerinti jelentése, hogy "Lehet, hogy egy hülyétől fogom megkérdezni a következőket...".

Pedig senki nem hülyéz itt senkit! Teccikérteni? :)
Nincs is semmi gond:) Kicsit félrement a kérdés, de ez elő fordul néha.

Most indulnék a szerelőhöz, de nem indul be ismét a kocsi :) Még jó, hogy az 5 méteres szönyeggel haza értem vele :).

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10386 Dátum: 2015.12.10 21:35:40 »
Nem érzem magam hülyének...
LOL, nem úgy értettem, hogy te lennél hülye, keeper83 topictársnál az igazság. Csak írtad 6-án, hogy van egy probléma, aztán írtad hogy 8-án hogy megadta magát a kocsi. Ezért kérdeztem csak. Egy jóbarátom mondta mindig, hogy addig megy el orvoshoz amíg magától megteheti. Ha már viszik az rég rossz. :) Akkor alakult ki ez a nézete amikor egyszer nem ment orvoshoz, pedig kellett volna. Éshát ez autókra ugyanúgy igaz. :) Ha el is visszük szerelőhöz, utólag attól még megosztható a tanulságos sztori.

Adamoooo

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 21
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10387 Dátum: 2015.12.11 23:00:24 »
Sziasztok!

Van egy 2003-as T22-es avensisem, s a mai nap mikor elindultam vele kb. 1 km után felvillant egy akkumulátor jel a műszafalon, meg ha jól emlékszem az olajszint, és a víz jelzője. Ez ha jól tudom a generátornak a hibáját jelzi?
Köszönöm előre is a segítséget.

Üdv,
Ádám

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10388 Dátum: 2015.12.12 08:06:01 »
Sziasztok!

Van egy 2003-as T22-es avensisem, s a mai nap mikor elindultam vele kb. 1 km után felvillant egy akkumulátor jel a műszafalon, meg ha jól emlékszem az olajszint, és a víz jelzője. Ez ha jól tudom a generátornak a hibáját jelzi?
Köszönöm előre is a segítséget.

Üdv,
Ádám
Nekem valami hasonló volt, de T25-el, feszültségszabályzót kellett javítani villanyosnál, nem ment a töltés. Azért a szinteket nézd meg, hogy biztos rendben legyen.

benji04

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10389 Dátum: 2015.12.12 23:41:49 »
Sziasztok! Immár 3 hete en is Avensis/2007, 2.2 150le/ tulaj vagyok, minden frankó, viszont lenne két /remelem/ apróság.
Egyik: hidegen az alapjárat ingadozik kb. 5 másodpercig es egyszer le is állt.

Másik: a váltó kenése, akadása. 1-be, 2-be olyan nehezen jár, bár a többiben sem túl szépen.

Esetleg valami ötlet az említett hibákra?! +szükségem lenne magyar vagy angol kezelési útmutatóra.

Előre is köszönöm a segítséget!

Vaskalp

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10390 Dátum: 2015.12.13 20:29:50 »
Sziasztok!
Nyáron vásároltam egy t25 avensist, 1.8 motorral. Szerintetek normális, hogy 3500 km alatt megevett kb 6dl olajat?

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10391 Dátum: 2015.12.13 21:05:34 »
Sziasztok!
Nyáron vásároltam egy t25 avensist, 1.8 motorral. Szerintetek normális, hogy 3500 km alatt megevett kb 6dl olajat?
Mikori az autó? Mert lehet, hogy "normális"

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10392 Dátum: 2015.12.13 22:49:07 »
Sziasztok!
Nyáron vásároltam egy t25 avensist, 1.8 motorral. Szerintetek normális, hogy 3500 km alatt megevett kb 6dl olajat?
Ezt ennyiből nehét megállapítani, mert sem azt nem írtad, hogy milyen évjáratú az autó, hány km van benne (valós-e a mutatott érték), sem, hogy milyen olaj van benne...

Egyébként, nem lenne meglepő, ha a vvt-i motor olajfogyasztási gondja lenne a bűnös...
Sajnos ismert jelenség ezeknél a motoroknál az eltelt idő és km-futás függvényében megnövekvő olajfogyasztás.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

TomiFilth

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 138
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10393 Dátum: 2015.12.14 08:27:45 »
Mármint 56,7-nél kattant le a tankoló pisztoly? Utána lassabb tempóban még lehet rátölteni. Én legalábbis lekattanás után még 4 litert bele szoktam lassan csorgatni.

Sosem próbáltam még belecsorgatni kattanás után.  ::) Céges Fordoknál régebben próbáltam, de szinte minden esetben 1-2 deci után már folyt ki a tank oldalán...

TomiFilth

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 138
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10394 Dátum: 2015.12.14 08:48:06 »
60 literes a tank...
Vedd le a sarut az akkuról! Sőt, még biztos, ami biztos, kapcsold fel a lámpát is, hogy minden kósza áram eltűnjön! Nagy valószínűséggel elalszik a check lámpa. Ha újra kigyullad, akkor tényleg lehet valami bibi. (Szeritem nem fog.)

Másnap reggel magától elaludt az első indítás után. Azt nem tudom, lett-e hibaüzenet, de majd vmikor beszerzek egy OBD csatit és egy programot, hogy megnézzem.