Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3763363 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9960 Dátum: 2015.08.24 20:09:04 »
A gépben 249ekm van.
Akkor én még nem babrálnám a katalizátort. (Bár én nem gondolkozom túl toyotásan... :D)

boci és pipi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 232
  • Mozdonyvezetö
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9961 Dátum: 2015.08.27 00:03:18 »
Légtömegmérő Toyotában nagyon-nagyon elvétve megy tönkre.
Az első mondatod egy kissé "laza" ahhoz, hogy értelmezni tudjam. Mi az a 0,35 valami? Az átáramlott légmennyiség (MAF) g/sec mértékegységű, alapjáraton kb 2-3 g/sec. Terhelésre nő.
A szívócsőben uralkodó abszolút nyomás kPa-ban van kifejezve, alapjáraton kb -0,7kPa (vákum!) van benne, részterhelésen (normál gyorsítás) -0,2 - -0,3 kPa, teljes terhelésen elvileg légköri nyomás közeli, ami 0 értékkel értelmezendő. Utóbbi csak elvi érték, mert a pillangószelep részegységei picit akadályozzák a levegő tovaterjedését, ezáltal csökkentik a nyomást.
Elvétve...na persze....csak az ismeretségi körömben lévö 3-autón mindben cseréltük....ja,és a sajátomban is.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9962 Dátum: 2015.08.27 07:03:11 »
Légtömegmérő Toyotában nagyon-nagyon elvétve megy tönkre.
Az első mondatod egy kissé "laza" ahhoz, hogy értelmezni tudjam. Mi az a 0,35 valami? Az átáramlott légmennyiség (MAF) g/sec mértékegységű, alapjáraton kb 2-3 g/sec. Terhelésre nő.
A szívócsőben uralkodó abszolút nyomás kPa-ban van kifejezve, alapjáraton kb -0,7kPa (vákum!) van benne, részterhelésen (normál gyorsítás) -0,2 - -0,3 kPa, teljes terhelésen elvileg légköri nyomás közeli, ami 0 értékkel értelmezendő. Utóbbi csak elvi érték, mert a pillangószelep részegységei picit akadályozzák a levegő tovaterjedését, ezáltal csökkentik a nyomást.

A torló szelep előtt, v. utána?
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9963 Dátum: 2015.08.27 08:25:16 »
A torló szelep előtt, v. utána?
Gondolom, utána, de, valszeg hatással van az előtti tér nyomására is. Lényeg, hogy a pillangószelep a levegő útjában van, ezért nem tud valós légköri nyomás kialakulni a fojtószelepházban teljes terhelésnél. Pontosabb, ha légköri nyomás közeli nyomásról beszélünk.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9964 Dátum: 2015.08.27 08:30:13 »
Elvétve...na persze....csak az ismeretségi körömben lévö 3-autón mindben cseréltük....ja,és a sajátomban is.
És 3db autó mit határoz meg? Hogy gyakran tönkremegy a Toyotában a légtömegmérő?  :)

Nekem a márkaszervizes ismerősöm azt mondta, 10 év alatt, mióta ő ott dolgozik, globálisan volt 1 db autó, amin valós légtömegmérő hiba volt. Ezért ő ezt a hibaforrást úgy jellemezte, hogy nagyon ritkán fordul elő, nem jellemző.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

boci és pipi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 232
  • Mozdonyvezetö
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9965 Dátum: 2015.08.27 22:11:14 »
És 3db autó mit határoz meg? Hogy gyakran tönkremegy a Toyotában a légtömegmérő?  :)

Nekem a márkaszervizes ismerősöm azt mondta, 10 év alatt, mióta ő ott dolgozik, globálisan volt 1 db autó, amin valós légtömegmérő hiba volt. Ezért ő ezt a hibaforrást úgy jellemezte, hogy nagyon ritkán fordul elő, nem jellemző.
Annyit határoz meg,hogy EGY bizonyos kor után sajnos bizony tönkremegy.És a szervizes embered azért nem találkozik vele,mert nincs az a marha ebben az országban,aki egy tizensok éves kocsit márkaszervizben javittat....és ez a hiba bizony nem a 3-5 éves autóknál jön elő![emoji6]
« Utoljára szerkesztve: 2015.08.27 22:13:02 írta boci és pipi »

Gmatyi88

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 58
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9966 Dátum: 2015.08.27 22:44:10 »
Nos nem olyan régen írtam pillangószelep,légtömegmérő és a váltások miatti gázadás ügyében. Pillangó kipucolva és sokkal jobb lett az autó( Dinamikusabb) .

A váltáskori gázadás továbbra is megvan. Nem tudom mi lehet.

Amikor alacsony sebbességről gyorsítok mintha valami kis rángatást éreznék a kerekek felől. Tapasztalt ilyet valaki? Centír padka semmi nem volt. Esetleg féltengely ? Bár ropogás nincsen meg ilyesmi.

Olajat és gyertyát mit ajánlatok?? Most castrol 5w40 van de nem szeretem eztva márkát Bmw óta. Csak is a legjobbat raknám bele mindenből. 1.6vvti 2002


Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9967 Dátum: 2015.08.28 08:58:15 »
Nos nem olyan régen írtam pillangószelep,légtömegmérő és a váltások miatti gázadás ügyében. Pillangó kipucolva és sokkal jobb lett az autó( Dinamikusabb) .

A váltáskori gázadás továbbra is megvan. Nem tudom mi lehet.

Amikor alacsony sebbességről gyorsítok mintha valami kis rángatást éreznék a kerekek felől. Tapasztalt ilyet valaki? Centír padka semmi nem volt. Esetleg féltengely ? Bár ropogás nincsen meg ilyesmi.

Olajat és gyertyát mit ajánlatok?? Most castrol 5w40 van de nem szeretem eztva márkát Bmw óta. Csak is a legjobbat raknám bele mindenből. 1.6vvti 2002
Ha a rángás gyújtáskimaradás-szerű (ugyebár, 2000-s fordulat alatt benzines autó gázpedálját nem nyomkodjuk :nono:), akkor első körben gyertyacsere (én NGK-t használtam végig, jóval több, mint 100e-t kibír). Ha az új gyertyákkal is csinálja akkor (engem lehet, hogy itt már ki fognak röhögni, mert ez a mániám) nálam a meghalni készülő trafó is produkált hasonló jelenséget. Volt, hogy 1-2 ezret, volt hogy 10-20 ezret ment még így el, utána maradt a 3 hengeres blattyogás... :cry:

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9968 Dátum: 2015.08.28 10:12:43 »
Nos nem olyan régen írtam pillangószelep,légtömegmérő és a váltások miatti gázadás ügyében. Pillangó kipucolva és sokkal jobb lett az autó( Dinamikusabb) .

A váltáskori gázadás továbbra is megvan. Nem tudom mi lehet.

Amikor alacsony sebbességről gyorsítok mintha valami kis rángatást éreznék a kerekek felől. Tapasztalt ilyet valaki? Centír padka semmi nem volt. Esetleg féltengely ? Bár ropogás nincsen meg ilyesmi.

Olajat és gyertyát mit ajánlatok?? Most castrol 5w40 van de nem szeretem eztva márkát Bmw óta. Csak is a legjobbat raknám bele mindenből. 1.6vvti 2002




Eneos és Denso
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9969 Dátum: 2015.08.28 17:21:55 »
Sajnos nem a főtengely-jeladó volt a rossz a benzinesemben. Pedig azt csak 2 percig tartott cserélni. Nehogymá eccerű legyen az életem... Azt hiszem, rendelek egy használt ac-t a ebay-ről. Egy tízesből kijön, aztán meglátjuk...

bec

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 89
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9970 Dátum: 2015.08.29 14:53:17 »
Akkor én még nem babrálnám a katalizátort. (Bár én nem gondolkozom túl toyotásan... :D)
Sajnos Én is ugyanezzel a hiba kóddal küzdök kb, 1 éve (228 000 Km). Ugyanilyen körülmények közt jön elő.
A hiba eljöttével együtt igen megnőtt az olaj fogyasztás. 3000Km  alatt 1 liter. Meglett gyűrűzve úgy tűnik teljesen megállt az olajfogyasztás a gyűrűzés óta 3000 Km-t mentem nincs látható nívó csökkenés. Én arra gondolok hogy a magas olajfogyasztás tele nyomta a katalizátort az elégett olajjal. Most katalizátor cserén agyalok. A gyári szóba sem jöhet az után gyártottól/ univerzális tartok. Bármilyen ötletet, főleg tapasztalatot szívesen fogadok.

bec

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 89
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9971 Dátum: 2015.08.29 14:53:51 »
Akkor én még nem babrálnám a katalizátort. (Bár én nem gondolkozom túl toyotásan... :D)
Sajnos Én is ugyanezzel a hiba kóddal küzdök kb, 1 éve (228 000 Km). Ugyanilyen körülmények közt jön elő.
A hiba eljöttével együtt igen megnőtt az olaj fogyasztás. 3000Km  alatt 1 liter. Meglett gyűrűzve úgy tűnik teljesen megállt az olajfogyasztás a gyűrűzés óta 3000 Km-t mentem nincs látható nívó csökkenés. Én arra gondolok hogy a magas olajfogyasztás tele nyomta a katalizátort az elégett olajjal. Most katalizátor cserén agyalok. A gyári szóba sem jöhet az után gyártottól/ univerzális tartok. Bármilyen ötletet, főleg tapasztalatot szívesen fogadok.

bec

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 89
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9972 Dátum: 2015.08.29 14:54:26 »
Akkor én még nem babrálnám a katalizátort. (Bár én nem gondolkozom túl toyotásan... :D)
Sajnos Én is ugyanezzel a hiba kóddal küzdök kb, 1 éve (228 000 Km). Ugyanilyen körülmények közt jön elő.
A hiba eljöttével együtt igen megnőtt az olaj fogyasztás. 3000Km  alatt 1 liter. Meglett gyűrűzve úgy tűnik teljesen megállt az olajfogyasztás a gyűrűzés óta 3000 Km-t mentem nincs látható nívó csökkenés. Én arra gondolok hogy a magas olajfogyasztás tele nyomta a katalizátort az elégett olajjal. Most katalizátor cserén agyalok. A gyári szóba sem jöhet az után gyártottól/ univerzális tartok. Bármilyen ötletet, főleg tapasztalatot szívesen fogadok.

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9973 Dátum: 2015.08.29 19:12:10 »
Sziasztok!

Van egy problémám.
Menet közben, ha kicsit nyomom a kuplungot, akkor "súrlódó" hang hallatszik. :whistling:
Amikor nem nyomom a kuplungot vagy teljesen kinyomom, akkor nincs hang. Álló helyzetben kicsit nyomva sincs hang...
Én elsőre kinyomó csapágyra gondolnék...
Voltam szerelőnél...egyenlőre csak egy kört mentünk(idő híján)... én vezetem... ő is hallotta a hangot.
Náha akkor is van hang, amikor nem érek a kuplunghoz...de pl. jobban nyomom a gázt kisebb fordulaton... :whistling:
Szerinte nem biztos, hogy kuplung, mert álló autónál nincs meg a hang... Futóműre gyanakszik...
De majd kedd felé jobban ráér alánézni...
Én akkor is kinyomó csapágyra tippelek.

Töredelmesen beismerem, hogy mostanában néha van olyan szokásom, hogy kinyomott kuplunggal gurulok, ill. lámpánál így várok... :whistling: :innocent: ::) Úgy érzem erről le kell szoknom... :whistling:

Szerintetek mi okozhatja...(bár hallás nélkül nehéz)...
Ill., ha kuplung hiba, akkor milyen márkájút érdemes venni, ill milyet nem ajánlotok. Ill. elég lehet a kinyomó csapágy cseréje? Már ha az lenne rossz...
köszi.


Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9974 Dátum: 2015.08.29 20:57:38 »
Na itt egy flood Főni!!
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu