Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3763184 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Fox11

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 296
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9525 Dátum: 2015.04.19 17:28:06 »
Nekem is volt ilyen gondom, az ablakmosó szivattyú csatlakozója eloxidálódott. Könnyen ki tudod próbálni, hogy a hátsó szivattyúval/csatlakozójával van-e gond, csak meg kell cserélni a két szivattyú csatlakozóját. Igaz, ehhez le kell szerelni az első lökhárítót (T22-es avensisnél a jobb első kerék előtt, a lökhárító mögött található a tartály, oldalán a két szivatyúval).
Köszi,majd ezt is megnézem!

polcsi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9526 Dátum: 2015.04.21 09:04:14 »
Kis help kellene.
Hiába nyálazom a kézikönyvet (vagy ennyire láma vagyok), de nem találok benne valamit, mégpedig:

Van a csomagtér jobb oldalán lent a kerékjárati ív mögötti beugró részen egy billenő kapcsoló, amit nem tudok mire szolgál.

Van egy kis elektromos (vezérlési?) problémám is. Mikor olyan hőfokra van állítva a szellőzés, hogy éppen kellene egy kis meleget is keverni akkor olyan hang jön a műszerfal mögül, mintha a szervó (vagy mi) nem tudná eldönteni, hogy hova állítsa a terelőlapátot (ha jól gondolom) és folyamatosan mozgatja össze-vissza.  A beáramló levegő hőmérséklete nem ingadozik, gondolom éppen csak megmozdul, viszont, ha állítok a hőfokon le vagy fel 1-1,5-öt, akkor abba is hagyja.

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9527 Dátum: 2015.04.21 16:57:18 »
Van a csomagtér jobb oldalán lent a kerékjárati ív mögötti beugró részen egy billenő kapcsoló, amit nem tudok mire szolgál.
Lehet ez a tolató radar kapcsolója?
Attila 31
  - Avensis
- Prius

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9528 Dátum: 2015.04.21 17:59:27 »
Kis help kellene.
Hiába nyálazom a kézikönyvet (vagy ennyire láma vagyok), de nem találok benne valamit, mégpedig:

Van a csomagtér jobb oldalán lent a kerékjárati ív mögötti beugró részen egy billenő kapcsoló, amit nem tudok mire szolgál.
....
Tegyél fel egy képet, hogy mire gondolsz. Hátha úgy könnyebben tudunk segíteni.

Fox11

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 296
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9529 Dátum: 2015.04.28 17:44:38 »
Sziasztok! Egy ismerőst érdekelné,hogy mi a szemmel nem látható jele annak,ó ha döglődik valamelyik motortartó bak?

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9530 Dátum: 2015.04.29 12:45:25 »

Sziasztok! Egy ismerőst érdekelné,hogy mi a szemmel nem látható jele annak,ó ha döglődik valamelyik motortartó bak?
Erosebben razkodik a motor, es leállításnal szinte ki akar ugrani.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Fox11

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 296
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9531 Dátum: 2015.04.29 12:58:33 »
Erosebben razkodik a motor, es leállításnal szinte ki akar ugrani.
Köszi,megmondom neki. Ez a tünet valamennyire megvan,bár alapjáraton is érez kisebb kaszni remegést. Gyanakodik a kettőstömegűre is,ami sajnos nálam sem elképzelhetetlen. Valami gond tuti van,mert amikor 1-ből kapcsolok 2-be,olyan érdekes morgó hangot ad kisebb rántás szerű  érzéssel együtt....

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9532 Dátum: 2015.04.29 16:09:04 »
Köszi,megmondom neki. Ez a tünet valamennyire megvan,bár alapjáraton is érez kisebb kaszni remegést. Gyanakodik a kettőstömegűre is,ami sajnos nálam sem elképzelhetetlen. Valami gond tuti van,mert amikor 1-ből kapcsolok 2-be,olyan érdekes morgó hangot ad kisebb rántás szerű  érzéssel együtt....
Váltásnál próbáld meg kicsit később felemelni a gázról a lábadat. A dízelek tudnak rántani, ha a kuplungolás előtt veszed el a gázról a lábad.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Fox11

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 296
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9533 Dátum: 2015.04.29 16:45:41 »
Váltásnál próbáld meg kicsit később felemelni a gázról a lábadat. A dízelek tudnak rántani, ha a kuplungolás előtt veszed el a gázról a lábad.
Igazad van,mert valóban ha úgy csinálom ahogy írtad,nem jön elő se a rángás,se a hang. Eddig benzinesem volt,ott szinte egyszerre nyomtam a kuplungot,és vettem le a gázról a lábam.. Ezek szerint nem kell aggódnom,csupán teljesen hozzászokni az "új" pedál kezeléshez.

sattila11

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9534 Dátum: 2015.04.30 15:14:15 »
Sziasztok!

A segítségeteket lenne szükségem.
Nemrég vasaroltam egy 2005. T25 2.0 VVTI avensisem.
A következő a problémám. Hidegen való indításnal az alapjárat vagy 1-2percig 1600-1800 fordulaton pörög, amit en meglehetősen magasnak találok, még hallani is rossz, ahogy hidegen így pörög. A légtömegmerőt kitisztították, semmi hibaüzenet nincs, a gyertyák is újak.(Denso)
Nagyjából 2perc urán mar szépen visszaáll a rendes alapjaratra, majd mint többieknek is, nekem is néha jelentkezik melegen az alapjárat ingadozás.De ez lenne a legnagyobb bajom.
Van valakinek ötlete, tapasztalata, miért ilyen magas az indításnal az alapjárat?

Koszi a segítséget

kopikon

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9535 Dátum: 2015.04.30 15:52:29 »
Pár hónapja kezdte le csinálni az autó azt, hogy az egész kaszni alapjáraton remeg, ráz. Elég idegesítő és hangos is. Ez csak alapjáraton jön elő, ha adok egy kis gázt akkor abbamarad.
Elvittem szerelőhöz aki motortartó bak hibát mondott amiből kettő cserélve is lett mert sz*rok voltak. Na de ez a rezonancia nem szűnt meg csak néha így már egy kicsit talán kisebb. A szerelő azt mondta, hogy nincs ötlete...vagyis van de nem 100 % és az én káromon nem akar feleslegesen nagy cserélgetésbe belemenni. (legalább ebből korrekt volt). Olyasmit is mondott, hogy a motor szerinte feszül a kaszniban..ezt nem értettem.
Van valakinek valami ötlete? Úgyis műszakis lesz szóval viszem így is úgyis szerelőhöz.
A kettős tömegű lendkeréknek utána néztem de annak vannak más jelei is ha meghibásodik és azok nálam nem jelentkeztek. Mindenféle szűrő is ki lett cserélve... Szóval passz.
A másik szerelőben bízom de jó lenne addig valami ötlet. Előre is köszi.

kopikon

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9536 Dátum: 2015.04.30 16:01:31 »
Ja az előző írásom elejéről lemaradt, hogy egy 2002-es avensisem van D4D(dízel).
 Köszi! Sziasztok!

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9537 Dátum: 2015.04.30 21:53:05 »
Sziasztok!

A segítségeteket lenne szükségem.
Nemrég vasaroltam egy 2005. T25 2.0 VVTI avensisem.
A következő a problémám. Hidegen való indításnal az alapjárat vagy 1-2percig 1600-1800 fordulaton pörög, amit en meglehetősen magasnak találok, még hallani is rossz, ahogy hidegen így pörög. A légtömegmerőt kitisztították, semmi hibaüzenet nincs, a gyertyák is újak.(Denso)
Nagyjából 2perc urán mar szépen visszaáll a rendes alapjaratra, majd mint többieknek is, nekem is néha jelentkezik melegen az alapjárat ingadozás.De ez lenne a legnagyobb bajom.
Van valakinek ötlete, tapasztalata, miért ilyen magas az indításnal az alapjárat?

Semmi gond az autóval,ez így normális,így van kitalálva ezeknél. Agyorsabb bemelegítés miatt van így.
Koszi a segítséget

Tadis

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 92
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9538 Dátum: 2015.05.08 12:02:15 »
A vezetőoldali elektromos tükröt nem hajtja be a motor, az utasoldali tökéletesen működik. A tükör motorja dolgozik ill. hangja van, de ne hajt. Próbáltam  rásegíteni kézzel, de sajnos így sem hajtotta be a tükröt.
A tükörborító hátlapot hogyan tudom úgy leszedni, hogy az illesztőfülek ne törjenek le?? Mi lehet a hiba oka.   :?: :?:

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9539 Dátum: 2015.05.08 12:41:19 »
Hátha ez segít,a fülek helye látszik,de sok mindenhez nem férsz hozzá.Bár a motorhoz talán pont igen.  :)