Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3763080 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3038
Re:Motorfelújítás, gyűrűzés
« Válasz #9225 Dátum: 2015.02.05 09:23:15 »
Ahogy ígértem a képek a szétbontott motorról.
Köszi a részletes beszámolót. Fontos hozadék, hogy láthattad a motor belsejét, és megnyugtató mindez. (Eladáskor pedig egy ilyen részletes dokumentáció érték lesz.) A hengerfal hónolása sértetlen!  ;), a gyűrűcserével pedig újszerű lesz. Sok örömet a további használatához!

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Motorfelújítás, gyűrűzés
« Válasz #9226 Dátum: 2015.02.05 09:25:27 »
Köszi a részletes beszámolót. Fontos hozadék, hogy láthattad a motor belsejét, és megnyugtató mindez. (Eladáskor pedig egy ilyen részletes dokumentáció érték lesz.) A hengerfal hónolása sértetlen!  ;), a gyűrűcserével pedig újszerű lesz. Sok örömet a további használatához!
Köszi, mester, Neked is, nagyon bizakodó vagyok.  ;) :)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

keeper83

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 671
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9227 Dátum: 2015.02.05 09:42:49 »
Ha hiszed, ha nem pont ezt kérdeztem a szerelőtől én is. Azt mondta, hogy ilyen bakik előfordulhatnak, inkább az volt a furcsa, eltekintve az amúgy példás garanciális blokkcserétől, hogy miért vártak annyit (5 évet), mire gyárilag javított formában szerelték az autókba a blokkot? És közben volt egy brutális komolyságú típusváltás (T22->T25). És még abból is bőven évekbe telt, mire - a facelift évében - javításra került a hiba.

És, ahogy említettem, a D-Cat motorok sem mentesek hasonló gondtól. Szóval, igen, én sem értem, hogy egy széles körben ismert korábbi hibába hogy a pékbe tudtak a fejlesztők újra és újra beleesni?
Mindegy is, igazából, ahogy a beszámolóban utaltam is erre, ezen kívül gyakorlatilag semmilyen gyengesége nincs a motornak, ez azért mégiscsak jó hír. Gondolok itt a vezérműláncra, szelephézagokra, csapágyakra, stb. A gyűrűkön kívül minden jó és átgondolt, így, ha ezt megoldja az ember, más hibája 5-600.000km-ig - a megfelelő karbantartás mellett - nem valószínű, hogy lesz a motorral.

Voltam nemrég a helyi Toyotában néhány gyári csavarért meg apróságokért. Pont egy T25 D-Cat 180 Le-t hozott be egy srác 200e km alatti futásteljesítménnyel, ami nagyjából a benzines olajevését produkálta. Vmi pár ezer km alatt úgy elfogyasztotta, hogy bejelzett az olajszintjelző lámpácska, ami nem a nívó aljánál jelez, hanem jóval lentebb.
Szóval, igen, egy tapasztalás innen is.

gbucus

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 356
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9228 Dátum: 2015.02.05 18:27:14 »
Bepi!

Nagyon klassz a beszámolód. Szinte kézzelfoghatóvá tetted a képekkel, amiről idáig csak beszélgettünk hosszú ideje.  Köszönjük! Kívánok sok gondtalan autózást, ha kész lesz, várjuk a tapasztalatokat.
Ja, és egy pici észrevétel, csak a pontosság kedvéért: szelepfedél ---> hengerfej (a képeknél).

Spet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 657
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9229 Dátum: 2015.02.05 19:08:38 »
Bepi!
Köszi a beszámolót, a képeket! Nagyon jól láthatóak a motor erényei, és a gyengéi is. Amúgy mindíg is hajtott valami beteges vágy, hogy a motorok belét láthassam. Persze, így kicsit jobb, hogy nem az enyém van szétborítva, de esküszöm, én azt is szívesen megnézném belülről  :D

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9230 Dátum: 2015.02.05 21:03:10 »
Köszi, srácok, örülök, hogy tetszenek a képek.

Ma este írt a szerelő, hogy a hengerfej elkészült, síkbahúzva, szelepek marva, csiszolva lettek, minden teljesen rendben, 100%-os gyári lesz a motor. Holnapra csak az összeszerelés maradt, nem kell majd sietni, nyugodt, pontos munkát kértem tőlük.

Lehet, hogy ma is nehezen fogok elaludni, ha egyáltalán?  :D
Nagyon-nagyon kíváncsi vagyok már, hogy milyen lesz, hogy érződik-e valami az előző állapothoz képest. Aki eddig megcsináltatta, mindenki az kisebb fordulaton is előjövő nyomatékról számolt be. Az ismerősöm, akinek a T25-ösét múlt héten rakták rendbe, is azt mondta, hogy az ő autójának motorja szebben, simábban, halkabban jár, valszeg már önmagában a takarítás is ennyit jelentett, plusz a többi...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9231 Dátum: 2015.02.06 08:37:52 »
Köszi, srácok, örülök, hogy tetszenek a képek.

Ma este írt a szerelő, hogy a hengerfej elkészült, síkbahúzva, szelepek marva, csiszolva lettek, minden teljesen rendben, 100%-os gyári lesz a motor. Holnapra csak az összeszerelés maradt, nem kell majd sietni, nyugodt, pontos munkát kértem tőlük.

Lehet, hogy ma is nehezen fogok elaludni, ha egyáltalán?  :D
Nagyon-nagyon kíváncsi vagyok már, hogy milyen lesz, hogy érződik-e valami az előző állapothoz képest. Aki eddig megcsináltatta, mindenki az kisebb fordulaton is előjövő nyomatékról számolt be. Az ismerősöm, akinek a T25-ösét múlt héten rakták rendbe, is azt mondta, hogy az ő autójának motorja szebben, simábban, halkabban jár, valszeg már önmagában a takarítás is ennyit jelentett, plusz a többi...
Mikor mész érte? Írj egyből milyen lett.
Bejáratósnak tekinted az első olaj cseréig ugye?  ;)
Fery

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9232 Dátum: 2015.02.06 08:49:41 »
Mikor mész érte? Írj egyből milyen lett.
Bejáratósnak tekinted az első olaj cseréig ugye?  ;)
Sztem dél-délután valamikor. Majd szólnak.

Igen, kímélni fogom az elején, fokozatosan terhelem majd. Kezdetben 2500-ig, majd pár száz km múlva 3000-ig pörgetve. Ha igaz, amit a tapasztalatok mutatnak, akkor ez a felújítás az alacsonyabb fordulaton meglévő eddigi nyomatékot érezhetően növeli, ez alapján, szerintem, nem is lesz szükség az erősebb kihúzatásra. Normál használat mellett sem sűrűn szoktam 3000 fölé forgatni, nem szokott kelleni. Max országúton, ielőtt 4.-ből 5.-be váltok, akkor megy 3000 fölé. Az én használatomban kb mindig bejáratósként van kezelve az autó...  :) ::)
Az olajat (Eneos PH 5W-30 Multi) kb 3-4000km-nél le fogom cserélni, megy bele újra az LM, nekem az bejött.

Ez mind csak elővigyázatosság, elviekben nem kellene nagyon bejáratni, sem olajat cserélni korábban. Én azért azt gondolom, nem árthat, sőt. Ha belefér egy töltet olaj költsége ebbe, akkor mindenképpen jót tesz vele az embergyerek.

Így leszek nyugodt.

Remélem, egyszer elérem azt is, hogy az új autómat én fogom bejáratni...  ::)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9233 Dátum: 2015.02.06 08:58:49 »
várjuk az esti beszámolót!  ::)
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9234 Dátum: 2015.02.06 10:07:20 »
Sztem dél-délután valamikor. Majd szólnak.

Igen, kímélni fogom az elején, fokozatosan terhelem majd. Kezdetben 2500-ig, majd pár száz km múlva 3000-ig pörgetve. Ha igaz, amit a tapasztalatok mutatnak, akkor ez a felújítás az alacsonyabb fordulaton meglévő eddigi nyomatékot érezhetően növeli, ez alapján, szerintem, nem is lesz szükség az erősebb kihúzatásra. Normál használat mellett sem sűrűn szoktam 3000 fölé forgatni, nem szokott kelleni. Max országúton, ielőtt 4.-ből 5.-be váltok, akkor megy 3000 fölé. Az én használatomban kb mindig bejáratósként van kezelve az autó...  :) ::)
Az olajat (Eneos PH 5W-30 Multi) kb 3-4000km-nél le fogom cserélni, megy bele újra az LM, nekem az bejött.

Ez mind csak elővigyázatosság, elviekben nem kellene nagyon bejáratni, sem olajat cserélni korábban. Én azért azt gondolom, nem árthat, sőt. Ha belefér egy töltet olaj költsége ebbe, akkor mindenképpen jót tesz vele az embergyerek.

Így leszek nyugodt.

Remélem, egyszer elérem azt is, hogy az új autómat én fogom bejáratni...  ::)
Leírtad, ahogy én tenném hasonló esetben!  :yes: LM nálam is bevált olaj!
Fery

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9235 Dátum: 2015.02.06 10:51:33 »
Úgy tűnik nekem is ez okozza a rezonanciát, valószínűleg idővel elöregednek ezek a tömítések, és teljesen átadják a rezonanciát. Álmomban nem gondolnám, hogy ennyire átveszi a rezgéseket, baromira zavaró.
Megpróbálok szétnézni, hogy hol tudnék normális áron venni, ha nem találok, megrendelem a toyotától.

Voltam Bárdinál, tudnak rendelni, de csak gyári alaktrész van. 7.500 körül van db-ja. Ha van esetleg plussz kedvezményed, jó ár is lehet akár.

szfp

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 348
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9236 Dátum: 2015.02.06 13:22:28 »
Bepi!

Elég régen jártam erre, nincs netem, melóhelyről beugrottam röviden.
Nem olvastam végig a motorjavításos hsz-aidat, csak átfutottam.
Szelepeket nem vették ki?? Azok is tele lesznek koksszal.
Ha most szimmeringezitek őket, meg becsiszoljátok és a szelephézagokat beállítjátok, akkor tökéletes lesz.
De erről beszéltünk, és ha megcsinálták, akkor meg tárgytalan.
Azt az Eneos PH-t meg nyolcezerért simán ledobnám max. 2000-nél (4Ft/km), és utána mehetne bele a Sustina vagy a LM.
De erről is beszéltünk.
Aztán te tudod.
« Utoljára szerkesztve: 2015.02.06 13:28:34 írta szfp »

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9237 Dátum: 2015.02.06 13:33:55 »
Szfp!
Köszi az észrevételeket, igen, a szelepek is ki lettek szedve, tisztítva, marva, becsiszolva! Ahogy a nagykönyvben meg van írva.  :yes: ;) Hamár egyszer szét van szedve, nem igaz...?  ::) Természetesen síkbahúzás és nyomáspróba is megtörtént. Szelephézagokat elvileg nem kellett állítani, de a szelepek zárása most úgy tökéletes, ahogy van. A szerelő azt írta este, hogy teljesen gyári állapotban lesz a motor, ne aggódjak.

Az olaj nem lesz akadály, időben (idő előtt) cserélni fogom. ;-)



« Utoljára szerkesztve: 2015.02.06 13:35:43 írta bepi81 »
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9238 Dátum: 2015.02.06 17:17:23 »
most akkor mi van? csak hétfőre lesz meg a kocsi?  :cry:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9239 Dátum: 2015.02.06 18:00:29 »
Máról volt szó!!!
Lehet bejáratós kocsikázás közben van.  ;)
Fery