Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3763271 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Gergely2319

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 42
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9090 Dátum: 2015.01.26 11:27:47 »
95 és 160e Km között lesz az autó. Ha addig nem viszik el akkor 95e. Másod gazdás igaz de itt 80% a ilyen. Megveszik 1-2 év és eladják. Rendben Köszi a gyors választ! :)
Ui: Hosszú ez a január, minden hetem 2 hétig tart :(

Pincér

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 58
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9091 Dátum: 2015.01.26 20:53:59 »
95 és 160e Km között lesz az autó. Ha addig nem viszik el akkor 95e. Másod gazdás igaz de itt 80% a ilyen. Megveszik 1-2 év és eladják. Rendben Köszi a gyors választ! :)
Ui: Hosszú ez a január, minden hetem 2 hétig tart :(
Szia,

Az enyében igazolt 153 ezör kilcsi van...ez a kemény nem a kád széle...de egy Szeged-BP táv oda vissza 140km/h utazóval az 370km.
:)...... ja meg jóóó fél liter olaj mínusz.

Szóval meguntam az utántöltögetést.
Ha 2006 utánit veszel akkor tényleg nem fenyeget ilyen veszély.
Komolyan, ha találsz egy "megvigyázottat" akkor jó ideig nem lesz komolyabb kiadásod.
Láncos motor, csak olajat meg szűrőt kell cserélni.ez anyagárban a következő:
ENEOS 10W30 4L 7500HUF
Olajszűrő 2000
Levegőszűrő 2000
Pollenszűrő 2500
ennyi.
Mindent magam cseréltem, kb 1 óra meló.

Merre melózol?








Avensis T25 (2014-2022)
Corolla E12 (2014-.....)
Camry XV40 (2022-.....)

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9092 Dátum: 2015.01.26 21:45:41 »
Ha megvan a gyűrűzés szerintem próbáld meg az 5w30- at.

Gergely2319

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 42
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9093 Dátum: 2015.01.26 22:30:56 »
Szia,

Az enyében igazolt 153 ezör kilcsi van...ez a kemény nem a kád széle...de egy Szeged-BP táv oda vissza 140km/h utazóval az 370km.
:)...... ja meg jóóó fél liter olaj mínusz.

Szóval meguntam az utántöltögetést.
Ha 2006 utánit veszel akkor tényleg nem fenyeget ilyen veszély.
Komolyan, ha találsz egy "megvigyázottat" akkor jó ideig nem lesz komolyabb kiadásod.
Láncos motor, csak olajat meg szűrőt kell cserélni.ez anyagárban a következő:
ENEOS 10W30 4L 7500HUF
Olajszűrő 2000
Levegőszűrő 2000
Pollenszűrő 2500
ennyi.
Mindent magam cseréltem, kb 1 óra meló.

Merre melózol?

Skóciában melózóm, azon belül Glasgow városában :) Maradva a témánál: Mivel jót akarok venni ezért hosszú távban gondolkodom. 5-7-8 év felett, de nem lehet tudni mit hoz az élet, de én így állok hozzá. Vagyis innentől kezdve nem érdekel már a szervíz könyv, mert ez idő után adom el akkor az már 15 éves lesz. Ilyen idős autót nem nagyon vesznek már és nem hiszem hogy sokat számítana az a sok pecsét. És ha magam csinálom, akkor az legalább biztos lesz! Ennél több rutinom van és még annál több a családban ;)

Gorzas

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 150
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9094 Dátum: 2015.01.27 12:00:33 »
Sziasztok!
Rég voltam erre, de ha egyszer nincs baj sűrűn..   :clap:

Szóval, az autóm 2 hete csak kóvályog az úton, olyan mint ha nem lenne rendes kerékösszetartása. Nagyobb sebességnél (90km/h felett) kisebb kanyarokban is olyan érzésem van mintha folyamatosan tolná az elejét.... nem csak síkos úton, de +6 fokban száraz feltételek mellett is produkálja. Egyenes futásnál pedig olyan mintha folyamatosan nyomvályúban lennék, folyamatosan kicsiket kell korrigálnom rajta.

Ami eddig történt:
Futómű ellenőrzés 3x (utoljára Toyota Mayer-nél)
Futómű állítás 2x (utoljára Toyota Mayer-nél)
4 téli gumi csere (Continental nem új, de 2011-es 6mm-es profilmélységgel)

Valaki tudna segíteni, hogy innen hogyan tovább, mert nekem már nincs ötletem??

Annak is örülnék ha valaki a cartársak közül eljönne és kipróbálná a kocsit, Ő mit érez ha beül.....

Köszönöm előre is a segítséget



akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9095 Dátum: 2015.01.27 12:04:14 »
stabpálcák,szilentek futóműben?
mazdánál nekem is volt hasonló érzés.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9096 Dátum: 2015.01.27 12:24:57 »
Sziasztok!
Rég voltam erre, de ha egyszer nincs baj sűrűn..   :clap:

Szóval, az autóm 2 hete csak kóvályog az úton, olyan mint ha nem lenne rendes kerékösszetartása. Nagyobb sebességnél (90km/h felett) kisebb kanyarokban is olyan érzésem van mintha folyamatosan tolná az elejét.... nem csak síkos úton, de +6 fokban száraz feltételek mellett is produkálja. Egyenes futásnál pedig olyan mintha folyamatosan nyomvályúban lennék, folyamatosan kicsiket kell korrigálnom rajta.

Ami eddig történt:
Futómű ellenőrzés 3x (utoljára Toyota Mayer-nél)
Futómű állítás 2x (utoljára Toyota Mayer-nél)
4 téli gumi csere (Continental nem új, de 2011-es 6mm-es profilmélységgel)

Valaki tudna segíteni, hogy innen hogyan tovább, mert nekem már nincs ötletem??

Annak is örülnék ha valaki a cartársak közül eljönne és kipróbálná a kocsit, Ő mit érez ha beül.....

Köszönöm előre is a segítséget

Hangja van? Koppan,kluttyan valami?

Gorzas

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 150
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9097 Dátum: 2015.01.27 13:03:52 »
Első szilenteket előttem nézték át azok rendben voltak, sajnos a többiről lemaradtam, de azért remélem azokat is átnézték a Toyotánál...
Rossz úton kis sebességnél van koppanó hang, nagyobb sebességnél sima úton semmi. :hmmmm:

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9098 Dátum: 2015.01.27 14:20:29 »
Az lehet,hogy a stabilizátor pálca lesz.Nem tudom,hogy az Avensis-re mennyire jellemző,de talán érdemes lenne a toronycsapágyat is megnézni. Ha kiszakadt belőle a toronycsapágy,akkor megy össze vissza. Bár azt ha lenyitott motorháztetővel hintáztatod erősen le-fel az elejét,akkor látszik,ha rossz. Szerintem a T25 Ave-nál nincs külön toronycsapágy szilent,mint más típusoknál.

r3dfoot

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 75
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9099 Dátum: 2015.01.27 14:47:43 »
Az olajevős problémát nekem Charlie megoldotta! 5W40 megy bele mostantó!l plusz egy furat minden dugón!  Fúrni nem lehetett mert ilyen "hüvelyes" motorokat nem lehet Charlie szerint! Kisebb nyomatékváltozást érezni és szebben hár a motor is! Viszont azóta sztem hangosabbak lettek a szelepek vagy az injektorok, illetve 1800-2100 közötti fordulat tartományban 4. és 5. Sebességben olyan a hangja mint a szerencsekeréknek de ahogy kinyomom a kuplungot elhallgat! Szerintetek mi lehet? Note: a váltó nem lett széthúzva, és nem is mindíg jön elő ez a hang valamikor nagyon halk valamikor nagyon hangos!
-------------------------------------------------------------------
Toyota Yaris T-Sport Mk I. 1.5 VVT-i

keeper83

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 671
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9100 Dátum: 2015.01.27 14:52:16 »
Sziasztok!
Rég voltam erre, de ha egyszer nincs baj sűrűn..   :clap:

Szóval, az autóm 2 hete csak kóvályog az úton, olyan mint ha nem lenne rendes kerékösszetartása. Nagyobb sebességnél (90km/h felett) kisebb kanyarokban is olyan érzésem van mintha folyamatosan tolná az elejét.... nem csak síkos úton, de +6 fokban száraz feltételek mellett is produkálja. Egyenes futásnál pedig olyan mintha folyamatosan nyomvályúban lennék, folyamatosan kicsiket kell korrigálnom rajta.

Ami eddig történt:
Futómű ellenőrzés 3x (utoljára Toyota Mayer-nél)
Futómű állítás 2x (utoljára Toyota Mayer-nél)
4 téli gumi csere (Continental nem új, de 2011-es 6mm-es profilmélységgel)

Valaki tudna segíteni, hogy innen hogyan tovább, mert nekem már nincs ötletem??

Annak is örülnék ha valaki a cartársak közül eljönne és kipróbálná a kocsit, Ő mit érez ha beül.....

Köszönöm előre is a segítséget

Ezeket okozhatja túl széles, peres gumi (gyári váltóméret van rajta?), rossz ET számú felni (nyomtávváltozás).
Ha nem nézetted volna meg már sokszor a futóműgeometriát, akkor a kerékösszetartást mondanám egyből (elől és hátul is állítható, sőt hátul talán a kerékdőlés is!).
Nekem a két hátsó toronyszilentem teljesen gatya volt, gyakorlatilag a hátsó gólyaláb felső bekötési pontja 1-1 cm-et kóválygott a helyén (jó nagy tepsi szilent), az okozott kicsi bizonytalanságot magasabb sebességnél, de nem volt vészes. Most tökéletes az egyenesfutás és stabilitás nagy sebesség mellet is. De az enyém T22 és a T25-nek a hátsó futóműve már nem sima McPherson, hanem fejlettebb többlengőkaros cucc, ami kicsit megnehezíti a hibakeresést.
Én még tennék egy próbát egy konkrétan futóművekkel foglalkozó céggel, egy 3D-s futóműállítás kideríthet még ezt-azt.
De legelőször is: gumi váltóméret-e, felni megfelelő ET számmal rendelkezik-e? (Nyilván ha minden gyári, akkor ok.)

Gorzas

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 150
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9101 Dátum: 2015.01.27 14:59:08 »
Az lehet,hogy a stabilizátor pálca lesz.Nem tudom,hogy az Avensis-re mennyire jellemző,de talán érdemes lenne a toronycsapágyat is megnézni. Ha kiszakadt belőle a toronycsapágy,akkor megy össze vissza. Bár azt ha lenyitott motorháztetővel hintáztatod erősen le-fel az elejét,akkor látszik,ha rossz. Szerintem a T25 Ave-nál nincs külön toronycsapágy szilent,mint más típusoknál.

Köszi a tippet, a kutyacsont elvileg rendben van, de toronycsapágyat tuti nem ellenőrizték le. Ha otthon leszek megcsinálom a kis tesztet. ::)

r3dfoot

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 75
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9102 Dátum: 2015.01.27 15:47:55 »
Az olajevős problémát nekem Charlie megoldotta! 5W40 megy bele mostantó!l plusz egy furat minden dugón!  Fúrni nem lehetett mert ilyen "hüvelyes" motorokat nem lehet Charlie szerint! Kisebb nyomatékváltozást érezni és szebben hár a motor is! Viszont azóta sztem hangosabbak lettek a szelepek vagy az injektorok, illetve 1800-2100 közötti fordulat tartományban 4. és 5. Sebességben olyan a hangja mint a szerencsekeréknek de ahogy kinyomom a kuplungot elhallgat! Szerintetek mi lehet? Note: a váltó nem lett széthúzva, és nem is mindíg jön elő ez a hang valamikor nagyon halk valamikor nagyon hangos!
@Bepi mit gondolsz?
« Utoljára szerkesztve: 2015.01.27 16:00:07 írta r3dfoot »
-------------------------------------------------------------------
Toyota Yaris T-Sport Mk I. 1.5 VVT-i

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9103 Dátum: 2015.01.27 16:22:05 »
Az olajevős problémát nekem Charlie megoldotta! 5W40 megy bele mostantó!l plusz egy furat minden dugón!  Fúrni nem lehetett mert ilyen "hüvelyes" motorokat nem lehet Charlie szerint! Kisebb nyomatékváltozást érezni és szebben hár a motor is! Viszont azóta sztem hangosabbak lettek a szelepek vagy az injektorok, illetve 1800-2100 közötti fordulat tartományban 4. és 5. Sebességben olyan a hangja mint a szerencsekeréknek de ahogy kinyomom a kuplungot elhallgat! Szerintetek mi lehet? Note: a váltó nem lett széthúzva, és nem is mindíg jön elő ez a hang valamikor nagyon halk valamikor nagyon hangos!

Ez a 4. és 5. sebességben lévő hang gyűrűzés előtt nem volt? Charlie-t nem kérdezted, hogy mi okozhatja?
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

r3dfoot

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 75
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9104 Dátum: 2015.01.27 17:12:17 »
Nem volt! Charlie anyyit mondott h valószínűleg váltó csapágy kopás!
-------------------------------------------------------------------
Toyota Yaris T-Sport Mk I. 1.5 VVT-i