Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3763117 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8820 Dátum: 2014.11.03 09:24:42 »
egerben van a vasútnál.
unokaöcsém ott dolgozik.

de egy sima utángyártott miért nem jó?
unix?szakál,zsu bárdi?
kedvezmény is van.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

bagoly75

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 23
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8821 Dátum: 2014.11.03 13:32:02 »
Sziasztok!

Van egy 98-as évjáratú Avensisem, 2.0 TD. A hátsó ködlámpát a bal oldali bajuszkapcsoló eltekerésével lehet felkapcsolni? Az elsők égnek, meg zölddel a műszerfalon megjelenik az ikon is, aztán még egy forgatásra a kapcsoló, csak egy impulzust csinál, akkor kapcsolná a hátsót elvileg?
A kikapcsolása meg megint egy impulzus?? Igazából sehogy nem ég hátul semmi... :wacko:
Kettő, vagy egy lámpa égne hátul?
A másik meg, az elakadás jelző mellett van még két gomb a légbefúvók felett, a baloldali a hátsóablak fűtés, és a mellette lévő?? Valami ablaktörlőszerű az ikonja...

Köszönöm

Á.

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8822 Dátum: 2014.11.03 14:03:43 »
AZ a másik valószínűleg az első ablakfűtés gombja. Ha jól tudom akkor az az ablaktörlő lapátok alatt fűt valahol,de lehet a spricnit is.

keeper83

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 671
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8823 Dátum: 2014.11.03 14:43:13 »
AZ a másik valószínűleg az első ablakfűtés gombja. Ha jól tudom akkor az az ablaktörlő lapátok alatt fűt valahol,de lehet a spricnit is.

Lapátok alatt ÉS a tükröket is!
Spricnit nem.

bagoly75

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 23
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8824 Dátum: 2014.11.03 14:56:22 »
Köszönöm a válaszokat, már csak a hátsó ködlámpával kellene megvilágosodnom :clap:

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8825 Dátum: 2014.11.03 15:10:08 »
Sziasztok!

Van egy 98-as évjáratú Avensisem, 2.0 TD. A hátsó ködlámpát a bal oldali bajuszkapcsoló eltekerésével lehet felkapcsolni? Az elsők égnek, meg zölddel a műszerfalon megjelenik az ikon is, aztán még egy forgatásra a kapcsoló, csak egy impulzust csinál, akkor kapcsolná a hátsót elvileg?
A kikapcsolása meg megint egy impulzus?? Igazából sehogy nem ég hátul semmi... :wacko:
Kettő, vagy egy lámpa égne hátul?
Köszönöm

A mostani T27 így működik. Egy tekerés az első ködlámpákat kapcsolja, majd tovább tekerve (de nem marad ott a kapcsoló) a hátsó ködzáró fényeket. Mégegyszer ugyanígy: ködzárót lekapcsolja. Visszafelé: mindkettőt.
Nálam egy van hátul balra, a másik oldalon tolató lámpa ugyanott.

bagoly75

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 23
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8826 Dátum: 2014.11.03 15:19:57 »
A mostani T27 így működik. Egy tekerés az első ködlámpákat kapcsolja, majd tovább tekerve (de nem marad ott a kapcsoló) a hátsó ködzáró fényeket. Mégegyszer ugyanígy: ködzárót lekapcsolja. Visszafelé: mindkettőt.
Nálam egy van hátul balra, a másik oldalon tolató lámpa ugyanott.

Köszi, és a műszerfalon annak is van egy visszajelző lámpája sárgával? ( általában ezek sárgával szoktak égni más autókon )

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8827 Dátum: 2014.11.03 15:25:52 »
Köszi, és a műszerfalon annak is van egy visszajelző lámpája sárgával? ( általában ezek sárgával szoktak égni más autókon )
Igen, van az elsőnek és a hátsónak is (a színét meg kell néznem  :whistling: )

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8828 Dátum: 2014.11.03 18:43:08 »
Az elsőé zöld, a hátsóé (narancs)sárga.  :)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Spet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 657
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8829 Dátum: 2014.11.03 18:53:19 »
Az egy visszacsapó, vagy hörgő szelep. Akkor nyit ki, amikor a kabinban megnő a légnyomás a kintihez képest, de csak kifelé engedi a levegőt, befelé irányban zár, tehát a szerepe nem az átszellőztetés, az ventilátor szerepe.
A lényege igen egyszerű: ajtó becsukásakor keletkező túlnyomást engedi ki --> normálisan be tudod csukni az ajtót. Ha a karosszéria légtömör lenne, akkor jól be kéne csapni az ajtót.
Nem tudok évszámot írni, de jó rég óta minden autóba szerelnek ilyen szelepet a csomagtartóba.
Egyszer hallgasd meg: kérj meg valakit, hogy csapja be vmelyik első ajtót, te meg guggolj a zárt csomagtartó mellé az adott oldalon. Nálam konkrétan hallani lehet, ahogy nyit-zár és kiengedi a felesleges levegőt.
Én bontottam egy használhatót, bár mivel nehéz normálisat találni. Azóta nagyjából rendeben van.

BF

Valószínű, hogy ez az elsődleges szerepe. Ettől függetlenül, ha külső levegő keringtetésre van állítva a szellőző, akkor a ventilátor által betolt levegő is itt távozik, így segítve a fülke átszellőztetését (hacsak nincs leengedve valamelyik ablak). ha ezt a lyukat betömöd, akkor párásodni fog a szélvédőd, és ezek szerint nehezebben csukódik majd az ajtód.

bagoly75

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 23
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8830 Dátum: 2014.11.03 20:27:58 »
Az elsőé zöld, a hátsóé (narancs)sárga.  :)

Köszi, közben egy taxis megmutatta minek kellene világítani :yes:
Az égőket megnéztem azok jók, biztosítékoknál melyik a hátsó ködlámpáé? Olasz nyelvű könyvem van a kocsihoz, google fordítóval nyomom, lassan megtanulok olaszul.. :clap:
Ha a bizti is jó, akkor van valakinek ötlete, hogy miért nem éghet? Bajusz kapcsolót tuti nem cserélem :-)

keeper83

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 671
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8831 Dátum: 2014.11.04 07:47:08 »
Valószínű, hogy ez az elsődleges szerepe. Ettől függetlenül, ha külső levegő keringtetésre van állítva a szellőző, akkor a ventilátor által betolt levegő is itt távozik, így segítve a fülke átszellőztetését (hacsak nincs leengedve valamelyik ablak). ha ezt a lyukat betömöd, akkor párásodni fog a szélvédőd, és ezek szerint nehezebben csukódik majd az ajtód.

Így van, a külső keringetés mellett kiengedi a levegőt, ezzel átszellőzik a kocsi.
Ott a pont. Én valamiért csak álló autóra gondoltam, amikor azt írtam, hogy nincs szerepe a szellőzésben.

Daviidzoltan

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8832 Dátum: 2014.11.04 10:31:25 »
Van egy 1998. -as 1.6-os (110LE) Toyota Avensisem (T22) egy olyan problémám van vele,hogy 2-3 hete munkából hazafele jövet 110nél felvillant a motor check lámpa, elkezdett dadogni a kocsi, majd leállt... pár perc múlva újra beindult. Egy Hall jeladóra utaló hibakódot sikerült kiolvasni...  Azt hallottam, hogy komplett gyujtáselosztó-t kell cserélni ,viszont sehol se találok :( Esetleg valakinek nincsen/nem tudja honnan lehetne beszerezni?! Illetve,ha valakinek volt már hasonló problémája esetleg találkozott már ilyennel, az kérem segítsen!!!!
Köszönöm szépen!!!

Toyota4LIFE

atti73

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 57
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8833 Dátum: 2014.11.04 11:01:12 »
Hi! Sikeresen letörtem a hátsó ablaktörlő kart (kombi). Ha valakinek van eladó, kérem jelezze. :-) Ezen kívül pohártartó és kartámasz is érdekel. Köszi!

emi1986

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 35
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8834 Dátum: 2014.11.04 13:41:56 »
Sziasztok!

Alig 3 hete vagyok Toyota Avansis 2.0 D4 VVTI tulaj, de úgy tűnik, hogy valami gond van az autóval. Egyik este elindulás után nem akart elaludni a motorellenőrzés lámpa.
Másnap elvittem kiolvasták a hibakódot és azt mondta a srác, hogy a katalizátorral van probléma.
Sajnos a hibakódot nem tudom.

Ki lett törölve. Azóta 120km-t jöttem az autóval és nem jött még vissza a hiba pedig 8x volt azóta elindítva.

A kérdésem az lenne, hogy itt Pesten hová vihetném el az autót, hogy megnézzék? Melyik szervizt ajánlanátok?

Szerintem az EGR szelep és a szívótorokban lehet némi koksz lerakódás, mivel 3000 alatt nem igazán húz az autó. De onnantól mint akit segberugtak megindul..

Ez mennyire normális?

Az alapjáratom hidegen szivatóval 1500rpm. Majd bemelegedés után normálisnak mondanám 750rpm körüli.

Szervizben kitisztítják rendesen a motort a kokszlerakódásoktól? Mennyit szoktak kérni érte?
Vagy ezt otthon is el lehet végezni?

Bocsánat a sok kérdésért.

Üdv: T
és azt mondja a műszer, hogy katalizátor gond van.
Szeretnék pontos információt kapni, ezért egy jó toyota szervizre lenne szükségem, ahol korrekten átvizsgálják. Tudnátok ilyet ajánlani lehetőleg Dél-Buda/Budaörs környékén?

Köszönöm!