Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3763149 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8670 Dátum: 2014.10.06 17:47:48 »
Elképzelhető, hogy rosszul fogalmazott, de a hírek szerint Ő a város egyik legjobb szerelője.
Akihez eddig vittem annyit mondott, hogy cseréljük ki a relét és meglátjuk mit reagál rá. Hááát...
Csak nem Zs. Árpi?

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8671 Dátum: 2014.10.06 17:51:26 »
Elképzelhető, hogy rosszul fogalmazott, de a hírek szerint Ő a város egyik legjobb szerelője.
Akihez eddig vittem annyit mondott, hogy cseréljük ki a relét és meglátjuk mit reagál rá. Hááát...
Természetesen nem ismerem, akár érthet is hozzá...   CSak ez a szöveg...  :wacko:
Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8672 Dátum: 2014.10.06 18:47:00 »
Én is azon a véleményen vagyok,hogy meglesz ott a bibi.Tuti nem nagy probléma van ott,csak nagyon szivatós hiba. Az önindító csere,csak a legvégső opció.

Spet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 657
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8673 Dátum: 2014.10.06 18:51:09 »
Hibakódot vajon kéne beírnia ilyen esetben? Jelzi azt műszerfalon vagy csak akkor tudom, hogy beírt kódot, ha rádugjuk a kütyüt?

Közvetlen, erre utaló hibakódot nem generál. Viszont Toyotás műszerrel van esély rá, hogy a TRC/VSC memóriában lenne egy Power-, vagy battery failure, battery low jellegű üzenet.

Ha van service manualod hozzá, abban van egy diagnosztikai leírás az önindító vizsgálatáról, amit persze kicsit végig kell gondolni, és a hibára specializáltan kell megcsinálni, de amit én látok a manuálból, az az, hogy kéttekercses a behúzótekercs. Ez azt jelenti, hogy az indítás kezdeti pillanataiban az armatúrán keresztül folyik a behúzótekercs árama.
Lehet, hogy semmi köze a hibához a fent leírtaknak, lehet, hogy csak valami kábel, vagy kötéspont az oka az egésznek, de célzott mérések nélkül, próbálkozásokkal, meg "majd körbenézzük"-kel nem lehet elektromos hibát felderíteni. Sok autóvillamosságis támaszkodik erőteljesen a tapasztalatra, és van, aki tényleg tudja, hogy mit, miért mér, és a mérési eredményből le tudja vonni a megfelelő következtetést. Sajnos, ha sok a melójuk, nem elég kitartóak, hajlamosak kapkodni, stb. Ez tényleg egy viszonylag egyszerű áramkör, ha tényleg jó a szaki, akkor meg fogja találni a hiba okát.
Kicsit azonban úgy érzem abból amit eddig tudunk, hogy egyelőre Ő is csak megpróbált valamit, talán a forumos hozzászólásaink nyomására, de kíváncsi lennék, hogy mit mért meg eddig, és az a mérés mit mutatott.
Igen, kicsit messze vagyok, és lehet, hogy nem is lennétek előrébb a segítségemmel, de gyakran kinyílik a bicska a zsebemben a sok kontár láttán (nem a Te szerelődre célzok, hanem tapasztalataim alapján), akik annyira nullák szakmailag, hogy azt sem látják emiatt, hogy mekkora nullák, és hiszik, hogy "ügyesek". (Nem szoktam elárulni, hogy milyen képzettségem van, és mivel gyakran eszköz hiányában rászorulok bizonyos szervízszolgáltatásokra, felmegy bennem a pumpa, hogy milyen marhaságokkal igyekeznek megetetni, mint gyanútlan tulajt. Persze, a szervizek meg azt a tulajt utálják, aki okoskodik, meg tanácsokat ad, -mert hát...ilyen "hülyéből" is van bőven - ezért a viták elkerülésére ilyen esetben szépen elköszönök, és továbbállok.)
Bocsánat!...nem akarok személyeskedni és elkanyarodni....egy a lényeg, bízom benne, hogy hamar meglesz a hiba oka, és elfelejtheted ezt az egész tortúrát.

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8674 Dátum: 2014.10.06 23:48:54 »
András, de igen, Ő. :)

Sajnos nekem nincs olyan szakmai ismeretem mint neked, így jelen esetben én minden tekintetben a szerelőkre vagyok utalva.
Érdekesek egyébként ezek a "próbálkozások". Mondjuk relé nem nagy tétel, de azért a behúzó tekercsnek elég borsos ára volt és még a hiba sem szűnt meg, szóval lehet nem is kellett volna cserélni...de ez már csak az én morgolódásom. :)

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8675 Dátum: 2014.10.07 07:45:58 »
Azért jogos a morgolódásod,mert senki sem szeret feleslegesen pénzt kidobni. Legalábbis engem nem vet fel a money... :euro:

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8676 Dátum: 2014.10.07 18:04:42 »
András, de igen, Ő. :)

Ő pedig valóban nagyon jó szerelő, csak rettenetesen elfoglalt (talán nem véletlen).
Rosszat pedig az mondjon rá, aki többet tett le az asztalra, mint ő.

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8677 Dátum: 2014.10.07 18:06:07 »
Ismét felvillant a "check engine" lámpa, és menet közben sem alszik el. Múlt évben már megvolt a jelenség, illetve Robival akkor olvastunk hibakódot is (ha jól rémlik oxigén szenzor volt).
A szervizben akkor azt mondták nem kell még foglalkozni vele, törölték a kódot, és minden jó volt egészen a mai napig.

Holnap megyek Kecskemét fele, majd beugrom a Toyotához, meglátjuk most mit mondanak. Remélem nem kell cserélni semmit, főleg nem mondjuk egy katalizátort  :innocent: , idén már volt be nem tervezett 1 éves gumi cserém, szóval nem hiányozna egy nagyobb kiadás...  :no:

Mi lett a hibakód kiolvasással? Ismét oxigénszenzor?

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10699
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8678 Dátum: 2014.10.07 19:20:46 »
Mi lett a hibakód kiolvasással? Ismét oxigénszenzor?

Még nincs infóm róla, otthagytam az autót fényezni is, mert a C oszlopon volt egy ütés nyom - de persze hogy ki, mikor és miért okozta, azt nem lehet tudni, nem hagyott elérhetőséget az illető...  :no: Sajnos tipikus.  :hmmmm:

Bár szinte az autó tetején volt a sérülés, szóval nem autó/bevásárló kocsi okozhatta, hanem valami unatkozó suhanc lehetett.  :cry:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8679 Dátum: 2014.10.07 21:32:37 »
Még nincs infóm róla, otthagytam az autót fényezni is, mert a C oszlopon volt egy ütés nyom - de persze hogy ki, mikor és miért okozta, azt nem lehet tudni, nem hagyott elérhetőséget az illető...  :no: Sajnos tipikus.  :hmmmm:

Bár szinte az autó tetején volt a sérülés, szóval nem autó/bevásárló kocsi okozhatta, hanem valami unatkozó suhanc lehetett.  :cry:
Sajnálom. Sajnos az én autómon is van két-három karc vagy hupli, de nem merem lefényeztetni, nehogy eltérjen, mert az nagyon zavarna.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10699
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8680 Dátum: 2014.10.08 00:27:00 »
Karcot azt hagynám én is, de ez sajnos ennél komolyabb sérülés (egy kb teljes köröm nagyságú helyen festék leválás). Megnézik mit lehet vele csinálni, a C oszlop mindenesetre ezért nem lesz telibe fújva.

Képet is csináltam róla, valahova elmentettem. Bár ha egyszer eladósorba kerül, úgy se hiszik majd el, hogy nem azért lett valahol fújva, mert felborult az autó...  :hmmmm:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8681 Dátum: 2014.10.08 09:53:32 »
András, de igen, Ő. :)

Sajnos nekem nincs olyan szakmai ismeretem mint neked, így jelen esetben én minden tekintetben a szerelőkre vagyok utalva.
Érdekesek egyébként ezek a "próbálkozások". Mondjuk relé nem nagy tétel, de azért a behúzó tekercsnek elég borsos ára volt és még a hiba sem szűnt meg, szóval lehet nem is kellett volna cserélni...de ez már csak az én morgolódásom. :)

Úgy néz ki(kopp-kopp-kopp) megoldódni látszik a hiba.
Tegnap du. elmentem a szerelőhöz. Addigra már meleg volt a motor, persze nem annyira, mint 145km után mint a hétvégén, de üzemmeleg volt. Leállítottam, újra indítottuk...hát persze hogy indult...semmi gond. :/ Tipikus. Végül azért kicseréltük a Starter relét egy utángyártottra, az eredetit pedig elraktam. Ezt követően ~10 alkalommal próbáltuk indítani, gond nélkül indult mindig, így jónak ítéltük. Hétvégén újra megyek haza, meglátjuk hogy muzsikál 145 km után.
A gyári relé szétszedhető, így meg tudtuk nézni az érintkezőket ahol átadja a szikrát. Az én szememnek elég kormosnak és égettnek tűnt. Fotót nem tudtam készíteni róla, de égettnek tűnt. Nem tudom, hogy ez normális-e és hogy hogy is kell ennek kinéznie, de úgy tűnt, mint ami meg van égve. Bízom benne, hogy valóban ez volt a hiba és ez a csere megoldotta a problémám.
Mindenkinek köszönöm a segítséget!


Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8682 Dátum: 2014.10.08 10:25:48 »
Az autóvillamosság elég messze áll tőlem,de szerintem semmiképpen nem normális a kormos,égett kinézet. Remélem tényleg ez volt a hiba. :clap:

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8683 Dátum: 2014.10.08 10:58:08 »
Úgy néz ki(kopp-kopp-kopp) megoldódni látszik a hiba.
Tegnap du. elmentem a szerelőhöz. Addigra már meleg volt a motor, persze nem annyira, mint 145km után mint a hétvégén, de üzemmeleg volt. Leállítottam, újra indítottuk...hát persze hogy indult...semmi gond. :/ Tipikus. Végül azért kicseréltük a Starter relét egy utángyártottra, az eredetit pedig elraktam. Ezt követően ~10 alkalommal próbáltuk indítani, gond nélkül indult mindig, így jónak ítéltük. Hétvégén újra megyek haza, meglátjuk hogy muzsikál 145 km után.
A gyári relé szétszedhető, így meg tudtuk nézni az érintkezőket ahol átadja a szikrát. Az én szememnek elég kormosnak és égettnek tűnt. Fotót nem tudtam készíteni róla, de égettnek tűnt. Nem tudom, hogy ez normális-e és hogy hogy is kell ennek kinéznie, de úgy tűnt, mint ami meg van égve. Bízom benne, hogy valóban ez volt a hiba és ez a csere megoldotta a problémám.
Mindenkinek köszönöm a segítséget!
Csatlakozom Kika1-hez, bízok benne, hogy végleg megszabadultál tőle.

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8684 Dátum: 2014.10.08 14:21:48 »
Az autóvillamosság elég messze áll tőlem,de szerintem semmiképpen nem normális a kormos,égett kinézet. Remélem tényleg ez volt a hiba. :clap:

Ha jól gondolom, ezeken az érintkezőkön minden indításkor átmegy sok-sok amper szikra kíséretében.
Ezért azt gondolom, hogy az égett kinézett akár normális is lehet. Persze az égés mértéke nem mindegy. :)