Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3763253 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8640 Dátum: 2014.10.04 23:27:53 »
Keveset van használva, ezért a km alapján volt/van szervizeltetve. T25, 1.8, benzin.
Tehát 60 ezer km, uszkve tíz év alatt ez lesz a 4. olajcsere? :eek:
         

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8641 Dátum: 2014.10.04 23:34:33 »
Keveset van használva, ezért a km alapján volt/van szervizeltetve. T25, 1.8, benzin.
Nem véletlenül van az egy év is, pont azoknak, akik keveset használják  ;)
Több mint 2 évente cserélni olajat nem egészséges.

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8642 Dátum: 2014.10.05 09:58:59 »
önindítómotor folyamatos működését, start-stopnál relé beragadás vagy maga az indítómotor mechanikus hibája szokta okozni. A bendix szorul, nem tud visszamenni a tengelyen és folyamatosan zárva marad a mágneskapcsoló...

Behúzótekercs csere megvolt, relét kicseréltetem vele jövő héten. Mit javasolsz(tok) még?

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10699
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8643 Dátum: 2014.10.05 10:52:55 »
Nem véletlenül van az egy év is, pont azoknak, akik keveset használják  ;)
Több mint 2 évente cserélni olajat nem egészséges.

Bizony, ha még 5000 km-et se mennek vele 1 év alatt, akkor is ajánlott lecserélni az olajat.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

kugyu21

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 269
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8644 Dátum: 2014.10.05 11:17:36 »
Tehát 60 ezer km, uszkve tíz év alatt ez lesz a 4. olajcsere? :eek:
Az 5. lesz! Az első 4 kb 10e-ként, kicsit több mint évente. Az utolsó 3.5 éve volt.
Mi történik az olajjal állás közben, ami miatt az időintervallumot is nézni kell (tudom hogy vagy, de eddig még egy autómmal sem teljesítettem a km-t egy év alatt, és mindnél a km után cseréltem/cseréltettem az olajat).

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8645 Dátum: 2014.10.05 11:29:43 »
Az 5. lesz! Az első 4 kb 10e-ként, kicsit több mint évente. Az utolsó 3.5 éve volt.
Mi történik az olajjal állás közben, ami miatt az időintervallumot is nézni kell
Nem vagyok olajguru, majd pontosítanak, de a fémes közeg miatt elhasználódik az olaj akkor is, ha egy m-t sem mész vele. Oké, nem kell napra pontosan egy év után cserélni, de azért 1,5 évente nagyon is ajánlott. A 3,5 év nagyon sok  :eek:

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8646 Dátum: 2014.10.05 13:14:25 »
Az 5. lesz! Az első 4 kb 10e-ként, kicsit több mint évente. Az utolsó 3.5 éve volt.
Mi történik az olajjal állás közben, ami miatt az időintervallumot is nézni kell (tudom hogy vagy, de eddig még egy autómmal sem teljesítettem a km-t egy év alatt, és mindnél a km után cseréltem/cseréltettem az olajat).

Esetleg valamilyen longlife olajat két évig is benne mernék hagyni a motorban ilyen kis éves futás esetén.  :innocent: :sleeping:
Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8647 Dátum: 2014.10.05 14:10:22 »

Az 5. lesz! Az első 4 kb 10e-ként, kicsit több mint évente. Az utolsó 3.5 éve volt.
Mi történik az olajjal állás közben, ami miatt az időintervallumot is nézni kell (tudom hogy vagy, de eddig még egy autómmal sem teljesítettem a km-t egy év alatt, és mindnél a km után cseréltem/cseréltettem az olajat).
Savasodik, ki válhatnak belőle egyes összetevők, gyakorlatilag kritikus szintre csökken az olaj kenőképessége. Nagyon nem ajánlott ilyen hosszúra nyújtani az olaj cserét. 1, max 1,5 évente km futástól függetlenül le kell cserélni az olajat!

4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

kugyu21

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 269
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8648 Dátum: 2014.10.05 16:58:16 »
Savasodik, ki válhatnak belőle egyes összetevők, gyakorlatilag kritikus szintre csökken az olaj kenőképessége. Nagyon nem ajánlott ilyen hosszúra nyújtani az olaj cserét. 1, max 1,5 évente km futástól függetlenül le kell cserélni az olajat!
Valami egyszerű módon lehet ezt a kenőképességet ellenőrizni, mert most úgy megijesztettetek, hogy a szervizig sem merek vele elmenni.
És mivel onnan indultunk ki, akkor most milyen olajat vegyek bele?

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8649 Dátum: 2014.10.05 17:09:48 »
És mivel onnan indultunk ki, akkor most milyen olajat vegyek bele?
Szvsz, amit írtam.

Spet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 657
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8650 Dátum: 2014.10.05 17:53:20 »
Behúzótekercs csere megvolt, relét kicseréltetem vele jövő héten. Mit javasolsz(tok) még?

Én szisztematikusan keresném a hibát. Ki kell cserélni a starter relét, de én bizony szétszedném az önindítót teljesen. Megvizsgálnám, hogy a behúzótekercs kéttekercses-e. Ha igen, akkor tovább a kefetartókhoz az indítómotrban, alaposan kitakarítani a kommutátort. Az önindítót megmérném a műveletek előtt és után is padon, hogy mekkora az áramfelvétele. Üresjáratban, tehát motor nélkül forgatva nem lehet több, mint 80A.
A behúzótekercset külön vizsgálnám. Megmérném a behúzó tekercs áramfelvételét egy az egyben a testre kötött tekercsvéggel, majd az armatúrán keresztül is. Mivel a jelenség melegen jelentkezik, hőlégfúvóval szépen felmelegíteném a padon az önindítót, vigyázva a műanyag részekre, és úgy is megmérném a paramétereit.
Amit már írtam is, amikor még össze van rakva és meleg a motor, tehát a hiba elvileg jelentkezik, akkor lehúznám a behúzótekercs kábelét, és megnézném, hogy akkor is kiég-e a bizti. Ha igen, akkor van egy irány, hogy merre keressetek tovább (Nem  az önindító felé).
Nem tudom, hogy mennyire felkészült a szerelő, ezekkel jó esetben nem mondtam semmi újat neki, de sajnos van elég sok negatív tapasztalatom velük.
Ha nem találtok megolvadt, kidörzsölődött, sérült kábeleket, akár még a relé foglalat alján is, akkor alaposan nézzétek át a test kábeleket is a motor és a váz között. Ez áramkörileg nem indokol nagyobb áramot, de ha valahol egy vékonyabb testkábelen folyik az áram, akkor az áramsűrűség megnő, megnő a helyi feszültségesés, ami bármit előidézhet.
Lehet, hogy nem jó az új behúzótekercs....kicsi az esélye, de láttam én már meggyfán pókot......

Sok sikert. Szivesen résztvennék a javításban...szeretem az ilyen hülye hibákat......főleg, amikor már megvan a megoldás...

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10699
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8651 Dátum: 2014.10.05 19:42:41 »
Ismét felvillant a "check engine" lámpa, és menet közben sem alszik el. Múlt évben már megvolt a jelenség, illetve Robival akkor olvastunk hibakódot is (ha jól rémlik oxigén szenzor volt).
A szervizben akkor azt mondták nem kell még foglalkozni vele, törölték a kódot, és minden jó volt egészen a mai napig.

Holnap megyek Kecskemét fele, majd beugrom a Toyotához, meglátjuk most mit mondanak. Remélem nem kell cserélni semmit, főleg nem mondjuk egy katalizátort  :innocent: , idén már volt be nem tervezett 1 éves gumi cserém, szóval nem hiányozna egy nagyobb kiadás...  :no:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8652 Dátum: 2014.10.05 21:00:26 »
Ismét felvillant a "check engine" lámpa, és menet közben sem alszik el. Múlt évben már megvolt a jelenség, illetve Robival akkor olvastunk hibakódot is (ha jól rémlik oxigén szenzor volt).
A szervizben akkor azt mondták nem kell még foglalkozni vele, törölték a kódot, és minden jó volt egészen a mai napig.

Holnap megyek Kecskemét fele, majd beugrom a Toyotához, meglátjuk most mit mondanak. Remélem nem kell cserélni semmit, főleg nem mondjuk egy katalizátort  :innocent: , idén már volt be nem tervezett 1 éves gumi cserém, szóval nem hiányozna egy nagyobb kiadás...  :no:
Lehet holnapra már el is alszik a lámpa. Nem hinném, hogy katalizátort kellene cserélned. Lehet megint törlik a hibakódot és elleszel ismét egy ideig.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10699
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8653 Dátum: 2014.10.05 22:01:47 »
Majd kiderül.

Megint csak az ex Avensisemre tudok nosztalgiával visszagondolni, amit kevésbé is kíméltem, de 226e közösen megtett km alatt sem produkált hibajelenséget - azt az 1 olajfogyásos bibit leszámítva.  :szemez:

Igaz nem is volt benne annyi elektronika, sem pedig Xenon.  :innocent:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

kugyu21

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 269
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8654 Dátum: 2014.10.05 22:03:17 »
Esetleg valamilyen longlife olajat két évig is benne mernék hagyni a motorban ilyen kis éves futás esetén.  :innocent: :sleeping:
Olvasgattam ezekről a longlife/longtime  olajokról. Mindenhol azt olvasom, hogy több km-t lehet megtenni vele. Azt sehol nem említik, hogy időben hosszabb csereciklusokat lehet vele elérni.