Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3763119 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8070 Dátum: 2014.05.06 09:54:02 »
Az enyém T22-es,de szerintem ugyanúgy helyezkedik el,mint a Tiédben.
Belülről nézve a jobb oldali,az autóval szemben állva a bal oldali,tehát a hosszabb féltengelyen középtájon találod.
Le nem tudod venni,de nem is kell.A rajta lévő préselt bilincs kiiktatása után el kell csúsztatni oldalra,és kiderül,milyen állapotban van alatta a tengely.Persze a bilincset pótolni kell.

Köszi!

Sördög

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 292
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8071 Dátum: 2014.05.06 19:59:06 »
Már csak azt magyarázzátok el nekem, hogy ha ez valóban centírsúly, akkor hogy pozicionáljátok vissza az eredeti helyzetébe?
Mert ha pár fokot tévedtek, akkor az nem a megfelelő helyen ellensúlyoz, kicsit nagyobb hiba esetén kifejezetten pluszban fogja rázni a féltengelyt.
Vagy tényleg elég, ha amolyan "Simson gyújtás összejelölés" szerűen megjelöljük és utána pontosan úgy rögzítjük?
Ez hát a nagy problémám.

A tengelyen van körben egy bemarás,a súlyon pedig ennek az ellenprofilja.Helyérecsusszan és kész.Hát hiába,ezek az albán mérnökök... :D

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10266
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re: Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8072 Dátum: 2014.05.06 20:33:00 »
Már csak azt magyarázzátok el nekem, hogy ha ez valóban centírsúly, akkor hogy pozicionáljátok vissza az eredeti helyzetébe?
Mert ha pár fokot tévedtek, akkor az nem a megfelelő helyen ellensúlyoz, kicsit nagyobb hiba esetén kifejezetten pluszban fogja rázni a féltengelyt.
Vagy tényleg elég, ha amolyan "Simson gyújtás összejelölés" szerűen megjelöljük és utána pontosan úgy rögzítjük?
Ez hát a nagy problémám.
Ha a féltengely közepén levő gumiról van szó,  akkor az tudtommal nem centíroz, hanem anyagából eredően rezgéscsillapító szerepe van. Így nem olyan nagy baj, ha nem pont ugyanúgy kerül vissza. Persze jó törekedni rá, de attól még jó lesz. Szerintem.
« Utoljára szerkesztve: 2014.05.06 20:38:40 írta vd1234 »

keeper83

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 671
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8073 Dátum: 2014.05.06 21:35:07 »
A tengelyen van körben egy bemarás,a súlyon pedig ennek az ellenprofilja.Helyérecsusszan és kész.Hát hiába,ezek az albán mérnökök... :D

Tényleg nem kötekedésből,  hanem kíváncsiságból kérdezem,  hogy a körkörös bemarás a tengelyen hogyan pozicionál forgásirányban?
Mert,  ha tényleg centírsúly,  akkor a lényeg,  hogy pontosan ugyanúgy kell visszarögzíteni,  ahogy eredetileg volt.
Ha pedig tényleg rezgéscsillapító,  akkor tárgytalan....

Sördög

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 292
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8074 Dátum: 2014.05.06 21:37:10 »
Csak rezgést csillapít.

keeper83

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 671
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8075 Dátum: 2014.05.06 21:40:25 »
Csak rezgést csillapít.

Akkó,  jóvan,  akkó!   :surrender:

500+

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 242
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8076 Dátum: 2014.05.06 23:12:48 »
A csapos közbeszól: :nono:
Az új féltengelyszáramon nincs ez a gumiszar, és még sincs vibráció... :hmmmm:
Viszont a "száralkotó mester" adott még + 2 mm-t a vastagságnak, így a bal féltengelyszáram innentől fogva addig tart, míg az avém az örök vadászmezőkre(=roncstelep) nem távozik. :clap:

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10266
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8077 Dátum: 2014.05.06 23:18:36 »
Akkor mi a szerepe szerinted??
Szerintem ugyanis nem kell az a rezgés érezhető legyen, mégis árthat a szerkezetnek.
« Utoljára szerkesztve: 2014.05.06 23:23:17 írta vd1234 »

500+

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 242
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8078 Dátum: 2014.05.06 23:28:04 »
Akkor mi a szerepe szerinted??
Szerintem ugyanis nem kell az a rezgés érezhető legyen, mégis árthat a szerkezetnek.
Passz... Én már arra is gondoltam, hogy sérülés ellen tették fel. De akkor miért ilyen rövid??? Ááááááááááá! Hülyeség az egész. A többi autón, akkor miért nincs? A Hondákon is előfordul. Nekem is egy hondás segített rátalálni a megfelelő szakira, mert ő is így járt, mint én. :pai:

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10266
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8079 Dátum: 2014.05.06 23:29:37 »
Öcsém Nexiáján is van.

500+

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 242
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8080 Dátum: 2014.05.06 23:39:38 »
Öcsém Nexiáján is van.
Egy bontós darabbal is próbálkoztunk, ami állítólag 2006-os avén volt, bár szerintem inkább corolla volt a cucc. mert rövidebb volt vagy 2-3 centivel, szóval azon nem volt, és nekem még véknyabbnak is tűnt...
Eddig olyan 3-4 ezret mentem az új maszekkal, és nincs rossz tapasztalatom. Valaki valami olyan mottót használ, hogy a szaktudását tapasztalattal pótolja (de az ettől sokkal jobban hangzik)...

Spet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 657
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8081 Dátum: 2014.05.07 19:02:23 »
Ez egy rezgéscsillapító gumi. Csak azért azon gondolkodtam el, hogy a rezgés miből is adódik? Pl. abból, hogy a féltengely nem tökéletesen egyenes vonalban, körcentrikusan forog. Mivel az egyik oldali viszonylag hosszú, különösen nagyobb terheléskor a féltengely, mint egy torziós rúd, deformálódik. Ebből adódik, hogy a féltengely hosszának nagyjából a közepén lesz egy x amplitúdójú "kilengés" tengely irányra merőlegesen. Ez nagy valószínűséggel szinte érzékelhetetlen vibrációt okoz, de a szerkezetnek, főleg, ha azok rezonanciája is az adott frekvencián van, akkor nem feltétlenül tesz jót. Sok autónál, a hoszabb féltengely nem is hosszabb, mert egy szakaszon a magához a motorhoz van rögzítve, párhuzamosan a kihajtás tengelyirányával. Talán nincs túl nagy jelentősége, de mivel a tervezéskor minden fölösleges grammot mellőznek az autóból, erre a csillapítóra valamiért szükség volt. Azt is meg merem kockáztatni, hogy nem homogén a tömegeloszlása a gumiszilentnek, hogy a tengelyen forgatással lehessen a tengelyhez pozícionálni.

Sördög

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 292
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8082 Dátum: 2014.05.07 20:31:22 »
Hasonló gumielem van az egyik motortartó konzolon,és a kipufogón is a leömlő után.
Bár az nekem letört,és azóta rezonál bizonyos fordulaton. :whistling:

Spet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 657
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8083 Dátum: 2014.05.07 21:03:13 »
Ezeket, ha jól emlékszem, hivatalosan dinamikus csillapítónak hívják. Nekem a régi Ave I-n (d4d) egy baleset miatt elhajlottt az első motortartó csillapítójának tartóvasa. Alig találtuk meg a helyes pozíciót, ahol legkevésbé rázott....ebben nyilván a baleset is közre játszott, talán más is kissé sérült..de mégis éreztük a hatását a csillapítónak

axl

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 363
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8084 Dátum: 2014.05.10 07:53:09 »
Sziasztok!  Tisztelettel érdeklődöm a kedves Avensis II-es fórumtársaimtól vagy aki tudja, hogy véleményetek szerint létezik-e bármilyen megoldás, hogy a gyári rádión tudjak MP3-at lejátszani,  a kazettás adapter és az FM transmitteres módszereken kívül.
Pl. egy utólag bevarázsolt line in csatlakozó (?) Vagy létezik egy újabb rádió ami elérhető (=nem horror) áron kapható, akár használtan? (esetleg AveIII-ból?).
Ti ezt a kérdést, hogy oldottátok meg (már akit egyáltalán érdekelt)?
Köszi a tippeket!

Ui: kazi adapter és FM t.sajnos sokat ront a minőségén, zajos (pedig aztán nem is vagyok egy vájt fülű audiofil buzi :) ).
Udv,
axl

"...The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men..."