Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3763108 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10266
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7665 Dátum: 2014.01.15 22:27:49 »
Cserélt már valaki motortartó bakot ( front felől ) D4D Ave-n?
Kicsit el van repedezve nekem,4.ben érezni is hogy kicsit löttyenik a motor ,de a szervizben 32.000Ft-os árat mondtak rá....
Üdv!

Ilyen kell oda?


Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7666 Dátum: 2014.01.16 07:43:09 »
Igen ilyen kis pogácsák kellenek oda a net szerint,bár a Toyodiy-ban nem tudtam beazonosítani a pontos formáját :)
Hasonló árakat találtam én is,épp ezért meglepő nekem ez a 32.000Ft-os ár...két lengéscsillapító ennyi hozzá az elejébe...
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

500+

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 242
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7667 Dátum: 2014.01.16 08:44:17 »
Nagyon köszönöm a segítséget!!! :hug:  Szerdán vagy csütörtökön szedjük szét a járgányt. Majd akkor kiderül, hogy a kinyomó zúg-e, vagy a nyelestengelyé. A kinyomót már megvettem...
Tegnap szétszedte a szerelő a járgányt. A lecserélni kívánt kinyomó majdnem halkabb, mint az új. (Nem baj, legalább van egy tartalékcsapágyam a következő 500ezerre... :wacko:) A kuplungtárcsa ferodolja is a maga 1 mm-es vastagságával igazolta az aktív élete végét. A nyelestengelyen nem találtunk csapágyat :?:(legalább azt nem kell venni :clap:), tehát a sebváltó lett szétszedve sok apró golyóra, rugóra, fogaskerékre, csapágyra. Na, annak az egyik csapágya (a műanyagházas) nagyon darálós volt + a szimmeringje kemény, és még egy golyóst ítéltünk cserére jogosultnak. Mire végeztünk, lecsúsztam a másnapi árurendelésről, így a rendelt csapágyak csak holnap jönnek meg, és akkor lehet majd összelegózni az avét. :hmmmm:

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7668 Dátum: 2014.01.16 10:19:36 »
Kíváncsi leszek majd mi lesz összerakás után, mert nekem is szét volt borítva a váltó, 2 csapágy lett cserélve meg kuplungszett, de továbbra is megvan az enyhe kotyogós hang ami álló helyzetben felengedett kuplungnál hallható csak, benyomva kuplungpedált elhalkul. Ez már valószínű, hogy nem hiba, hanem feature :)
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

Spet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 657
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7669 Dátum: 2014.01.16 19:44:39 »
Üdv!

Ilyen kell oda?

Ez nem a motortartó bak, hanem egy (ütköző, vagy csillapító) pogácsa az oldalán. Mert ha jól értem, akkor az elülső, vagyis a hűtő mögött lévő bakról beszélünk. Igaz? Mert az a bak, az bizony huszon-harmincezer pénz, és szerintem csak gyárit kapsz.

keeper83

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 671
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7670 Dátum: 2014.01.17 11:34:42 »
Ez nem a motortartó bak, hanem egy (ütköző, vagy csillapító) pogácsa az oldalán. Mert ha jól értem, akkor az elülső, vagyis a hűtő mögött lévő bakról beszélünk. Igaz? Mert az a bak, az bizony huszon-harmincezer pénz, és szerintem csak gyárit kapsz.

Nevezhetjük sok mindennek, de erről van szó:
12361A   INSULATOR, ENGINE MOUNTING, FRONT(FOR TRANSVERSE ENGINE)
12361-64380   
Cikkszám alapján rákeresve külföldi oldalakon elérhető a bele való szilent külön (az ára 10e Ft alatt indul), vagy a komplett fémházzal együtt (13e Ft-tól).
Például.
Például.
Például.
Nyilván az ár (bizonyos keretek között) utal a minőségre is...
És van még lejjebb!
« Utoljára szerkesztve: 2014.01.17 11:41:28 írta keeper83 »

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7671 Dátum: 2014.01.17 13:24:00 »
Nekem sem tiszta ,hogy mi is kopott el...ez a kis pogácsa vagy ami ott a tartókonzol tetején van,mert ahogy nézem az is gumiból van.
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7672 Dátum: 2014.01.17 14:15:49 »
Nekem sem tiszta ,hogy mi is kopott el...ez a kis pogácsa vagy ami ott a tartókonzol tetején van,mert ahogy nézem az is gumiból van.

Fotózd le és illeszd be ide. Hátha valaki felismeri.

Spet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 657
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7673 Dátum: 2014.01.17 17:40:29 »
Nevezhetjük sok mindennek, de erről van szó:
12361A   INSULATOR, ENGINE MOUNTING, FRONT(FOR TRANSVERSE ENGINE)
12361-64380   
Cikkszám alapján rákeresve külföldi oldalakon elérhető a bele való szilent külön (az ára 10e Ft alatt indul), vagy a komplett fémházzal együtt (13e Ft-tól).
Például.
Például.
Például.
Nyilván az ár (bizonyos keretek között) utal a minőségre is...
És van még lejjebb!

Az én Ave I. ráncfelvarrott D4-D típusomban ez. volt

500+

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 242
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7674 Dátum: 2014.01.19 17:07:18 »
A csapágy méretei: 24x43,5x15 mm
A csapágy adatai stimmeltek, :hug: és a csapágyboltban is azt adták kevesebb, mint feléért a toyota-alkatrészbolt árához képest. (Ők állítólag nem tudtak csak gyárit keríteni...) :hmmmm:
A járgány kész lett. A csapágy nem morog, a kuplung nem csúszik, az élet szép! :clap:

Audiofreak

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7675 Dátum: 2014.01.19 18:59:32 »
Sziasztok!

Tanácsra lenne szükségem, a kocsi olyat csinál hogy meleg motornál néha nagyon nehezen indul sokat kell tekertetni vagy újra rá kell indítani de akkor rendesen beindul.
Mi lehet a gond?
Másik a lámpák (xenon) projektoros és szinte semmit nem lehet látni vele, alig jön ki fény rajta. Találtam embert aki a neten hirdeti magát hogy újrafoncsorozza a projektor mögötti részt de ha esetleg valaki tud ilyen szakembert aki ilyennel foglalkozik szívesen venném ha megosztaná velem.

Válaszotokat előre is köszönöm!

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10266
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7676 Dátum: 2014.01.19 19:21:42 »
A csapágy adatai stimmeltek, :hug: és a csapágyboltban is azt adták kevesebb, mint feléért a toyota-alkatrészbolt árához képest. (Ők állítólag nem tudtak csak gyárit keríteni...) :hmmmm:
A járgány kész lett. A csapágy nem morog, a kuplung nem csúszik, az élet szép! :clap:
Üdv!

Na, ez jó hír   :yes:
Mennyiért csinálták?
Főtengelyszimeringet cseréltetek? Mert gondolom nyelestengelyszimmeringet igen  :)

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7677 Dátum: 2014.01.19 19:43:33 »
Sziasztok!

Tanácsra lenne szükségem, a kocsi olyat csinál hogy meleg motornál néha nagyon nehezen indul sokat kell tekertetni vagy újra rá kell indítani de akkor rendesen beindul.
Mi lehet a gond?
Másik a lámpák (xenon) projektoros és szinte semmit nem lehet látni vele, alig jön ki fény rajta. Találtam embert aki a neten hirdeti magát hogy újrafoncsorozza a projektor mögötti részt de ha esetleg valaki tud ilyen szakembert aki ilyennel foglalkozik szívesen venném ha megosztaná velem.

Válaszotokat előre is köszönöm!

Szia!

Van megoldás a xenon problémá(d)ra. Itt a fórumon sokan megcsináltattuk már, közöttük én is. Ha visszalépsz ezen topic 497. oldalára (vagy ide: http://forum.toyotaclub.hu/index.php?topic=342.msg556807#msg556807), megtalálod a leírásom, mennyibe került és még egy-egy képen az előtte és utána állapotokat. Bár még nekem nem volt drámai a helyzet, de érezni lehetett, hogy nem a legjobban világít.
Ha nem márkaszervizben veteted ki a lámpákat, még olcsóbban is megúszhatod.

Én bátran merem javasolni a Garancia Lámpaboltot. Nagyon jól dolgoztak, szerintem korrekt áron. Ha te is küldöd hozzájuk a lámpákat, akkor úgy számolj, hogy ha hétfőre megkapják, akkor elvileg péntekre vissza is küldik neked, ha nem jön közbe semmi rendkívüli.

A lámpabolt weboldala és elérhetőségei
http://www.cylex-tudakozo.hu/reviews/viewcompanywebsite.aspx?firmaName=garancia-aut%c3%b3l%c3%a1mpabolt-2000-kft-&companyId=16911

Sok sikert!
« Utoljára szerkesztve: 2014.01.19 19:47:37 írta András1980 »

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7678 Dátum: 2014.01.19 19:50:10 »
A csapágy adatai stimmeltek, :hug: és a csapágyboltban is azt adták kevesebb, mint feléért a toyota-alkatrészbolt árához képest. (Ők állítólag nem tudtak csak gyárit keríteni...) :hmmmm:
A járgány kész lett. A csapágy nem morog, a kuplung nem csúszik, az élet szép! :clap:

Melyik két csapágy lett cserélve? Vagy a pontos helyét nem tudod?
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

500+

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 242
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7679 Dátum: 2014.01.20 14:12:49 »
Üdv!

Na, ez jó hír   :yes:
Mennyiért csinálták?
Főtengelyszimeringet cseréltetek? Mert gondolom nyelestengelyszimmeringet igen  :)
Baráti viszonyban vagyok a szerelővel, ezért mindig rám bízza, hogy mennyit adok. 11 órát dolgozott amikor ott voltam, és még nem tudom mennyi időt töltött a kieső napon, míg megjött az alkatrész, akkor a sebváltó két fogaskerekekkel megrakott tengelyét rakta vissza (gondolom, 1-2 óra). Én általában 2ezret adok 1 óra munkára, így 25-öt adtam, és nem volt vele elégedetlen... Annak idején (2006), amikor még 2 évesen ugyanezt a csapágyat szerelték még garanciában a toyotában, azt mondták, hogy 120 lett volna ez a művelet. Nekem 17e-ben volt a 2 csapágy+a nyeles-szimmering + 25e a szerelés. Az 42e :clap:.
A főtengely-szimmeringet nem cseréltük. Nem csepeg sehol a járgány, nem tudom, hol tűnik el belőle a motorolaj. :no: Gondolom, kipufogom, de egy cseppet sem kék a füst, ami kijön. Számomra ez talány. :hmmmm:
A morgó csapágy szerintem a kuplungtárcsáról ledörzsölődő ferodoltól kopik meg. A sebváltóban van egy erős mágnes, ami a használat során a fogaskerekekről származó fémreszeléket hivatott összeszedni. Nem tudom, hogy ferodolt összegyűjtené-e. Ha igen, akkor nem volna hülyeség a kuplungszerkezet közelében sem elhelyezni egyet, mert ez az óhatatlan hiba elég hosszadalmas szerelést igényel.