Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3763113 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

koltypp

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 112
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7365 Dátum: 2013.09.23 09:29:49 »
Sajnos a T22-es Avensiseknél a dízel verziók még nem tudják az OBDII protokollok egyikét sem (a ráncfelvarrott benzinesek már beszélik a ISO 9141-2 nyelvet), csak egy korábbi protokollt, amit a leírásban M-OBD-nek (Multiplex On Board Diagnistic) hívnak.  Sajnos én nem is tudok olyan egyszerű kütyüről, ami ezt tudná pár ezer Ft-ért (ez nem azt jelenti, hogy biztosan nem is létezik).
Egyébként mi a tünet, ami miatt érdekel a hibakód?

Nincs hibakód hál' Istennek, csak a kíváncsiság :)

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7366 Dátum: 2013.09.23 23:41:35 »
Pont ez az, hogy elvileg 16ezer km-rel korábban a nagyszerviznél ki lett minden tisztítva, ilyen hamar elkoszolódna?
Igen.
Engem mondjuk nem zavart, amikor anno csinálta az Avensisnél. érdekes, hogy a COV 1,8-as motorja nem csinálja...
music     

500+

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 242
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7367 Dátum: 2013.09.24 08:45:12 »
Pont ez az, hogy elvileg 16ezer km-rel korábban a nagyszerviznél ki lett minden tisztítva, ilyen hamar elkoszolódna? Azért volt furcsa, mivel se előtte, se utána nem csinált ilyet, gondoltam van ilyen, hogy az elektronika, vagy a szenzor meghülyül, mert azóta direkt figyelem, de tartja szépen az alapjáratot.  :hmmmm:
Vizsont lehet a kocsi így akarja tudtomra adni, hogy nem szereti a dugókat, és ne használjam városi kisautónak.   :nono:
Nekem is olykor csinál ilyet, de én betudtam annak, hogy törekszik a kisebb fogyasztásra. (Kezdek betegessé válni :helpsmilie:: úgy beszélek az autóról, mint egy élő személyről :hmmmm:) Alacsonyabb fordulatszám, kevesebb üa., boldog ::) tulaj. Egyéb megfigyelések: Nagy sebességű guruláskor 1000-1200-es (gyakran hagyom gurulni az autót, cserébe 6 liter körül fogyaszt), araszoláskor 600 körüli fordulatszám. Anno (25 éve) a trabim is csinált ilyet, csak abban nem fedeztem fel a rendszert... :hmmmm: Biztos random volt a számítógép bállítása. :D

progihouse

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7368 Dátum: 2013.09.24 15:56:54 »
Üdvözlök mindenkit!
Ablakemelő automatika adta meg magát, ablakemelő motor működik, volt valakinek hasonló problémája?

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10266
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7369 Dátum: 2013.09.24 17:31:52 »
Mert már nagy volt a kartergáz. :D
Szerintem ebben is van  ;)

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7370 Dátum: 2013.09.24 22:27:44 »
Üdvözlök mindenkit!
Ablakemelő automatika adta meg magát, ablakemelő motor működik, volt valakinek hasonló problémája?
Nem lehetséges hogy le volt véve az akkumulátor saru és csak újra kellene tanítani?

progihouse

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re: Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7371 Dátum: 2013.09.25 12:11:04 »
Nem lehetséges hogy le volt véve az akkumulátor saru és csak újra kellene tanítani?

le volt véve a saru, elfelejtettem irni. probáltam tanitani, le teljesen, majd fel teljesen, majd kétszer megnyomtam lefele és semmi. ha van másfajta modszer erre megköszönöm.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7372 Dátum: 2013.09.25 12:49:24 »
Fent és lent is max állásban 5-10 mp-ig kell tartani.  :)
         

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7373 Dátum: 2013.09.25 16:18:53 »
Volt egy hibakódom, amit kiolvastam a Torque progival, de mivel eléggé kezdő vagyok a programmal ki is töröltem az autó szgépéből anélkül, hogy felírtam volna a számát, vagy elmentettem volna vhogy.
Vissza tudom ezt vhogy nézni a Torque programban? Próbáltam keresni, de eddig nem jöttem rá.
Arra emlékszem, hogy erőátviteles hibakód volt.

Mindez 3 napja volt, azóta nem jött elő, illetve akkor sem volt semmi rendellenes működés, csak check lámpa. Gondolom, hogy nem volt vmi komoly hiba, ha nem jelentkezett újra, csak érdekel, hogy fel tudom-e lelni a kódját vhol, hogy utána tudjak pontosabban nézni.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7374 Dátum: 2013.09.25 17:37:46 »
ha azóta elöjött,akkor ujra ki tudod olvasni.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7375 Dátum: 2013.09.25 17:41:17 »
Nem volt jelenség. Akkor remélem már sosem tudom meg mi volt az konkrétan.

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7376 Dátum: 2013.09.26 08:25:06 »
Nem volt jelenség. Akkor remélem már sosem tudom meg mi volt az konkrétan.

 :D

progihouse

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7377 Dátum: 2013.09.26 14:53:26 »
Fent és lent is max állásban 5-10 mp-ig kell tartani.  :)
Megvagyok, köszi!  [rohog]

golya32

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 294
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7378 Dátum: 2013.09.29 12:45:27 »
Nem világított normálisan, a xenon lámpám éjjel már csak a ködfényszóróval együtt láttam jól.
Toyota szalon azt mondta 300e/db.
Villanyszerelő javasolta nem xenonosat berakni, majd xenonozni és felprogramozni az autót. Ez lett volna összesen 300e.
Hazamentem minden mindegy alapon kiszedtem a lámpákat, hőlég fúvóval szétszedtem a patentoknál. Elvittem BP-re foncsoroztatni, összeraktam, most nagyon jó a világítás. Sajnos párásodik belül szétszedtem kinyomtam sziloplasztal, ahol lehetett, de még mindig párásodik, viszont ez csak 50e be került.:)

Más
Szervóm morog a 17"-es felnikkel nyári gumikkal, most 16"-os van fent téliekkel ezzel csak megnyikkan néha, tudom hogy cserélnem kell a szervót hamarosan. Jó erre a kocsira a 17"-os felni?
« Utoljára szerkesztve: 2013.09.29 12:48:00 írta golya32 »

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7379 Dátum: 2013.09.29 16:02:40 »
Nem világított normálisan, a xenon lámpám éjjel már csak a ködfényszóróval együtt láttam jól.
Toyota szalon azt mondta 300e/db.
Villanyszerelő javasolta nem xenonosat berakni, majd xenonozni és felprogramozni az autót. Ez lett volna összesen 300e.
Hazamentem minden mindegy alapon kiszedtem a lámpákat, hőlég fúvóval szétszedtem a patentoknál. Elvittem BP-re foncsoroztatni, összeraktam, most nagyon jó a világítás. Sajnos párásodik belül szétszedtem kinyomtam sziloplasztal, ahol lehetett, de még mindig párásodik, viszont ez csak 50e be került.:)

Más
Szervóm morog a 17"-es felnikkel nyári gumikkal, most 16"-os van fent téliekkel ezzel csak megnyikkan néha, tudom hogy cserélnem kell a szervót hamarosan. Jó erre a kocsira a 17"-os felni?

Helló!

Nem tudom milyen Ave lehet, de gondolom T25, ha xenon is van.
A lámpa nálam is kezd gyengülni, ami főleg este esőben kellemetlen. Én is most gondolkodom a Garancia Lámpabolt ajánlatán. 25eFT/pár nettó áron újrafoncsoroznák, plusz pár eFT a szétszedés és ragasztás és a bütykök pótlása.
A lámpák kiszerelése problémás volt? Lökhárító marad fent, vagy azt is le kell szedni ehhez?


A felnikérdést nem nagyon értem. Morog a szervód a 17-es felnivel. Jó-e rá a 17-es felni? Ha volt fent 17-es kereked, akkor jó rá.
Gyárilag is az Exe modelleket 17-es felnikkel küldték ki. Tehát lehet rá rakni ekkora kerekeket.