Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3763120 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6720 Dátum: 2012.10.24 21:44:56 »
Sziasztok!



Nekem is a képen láthatóval megegyező típusú/színű 1998-as Avensisem van, aminek hátsó szélvédője pénteken, állásában összetört (bepókhálósodott):
Reggel letöröltem róla a párát, aztán fűtöttem az üveget, kb 5 perc után lekapcsoltam és leparkoltam az autót.
Délben mikor indultam volna vele már láttam, hogy a hátsó szélvédő "összetört".

Tegnap sikerült szerezni/beszerelni egy használt komplett hátsó ajtót (azt hiszem Sátoraljaújhelyről), ami ma reggel néhány perc használat után (működő ablakfűtés közben a feleségem kezei között), menetközben pókhálósodott be (finoman hullik is ilyenkor, szóval elég egy aknafedélre rámenni és bezuhan az egész).
El tudsz képzelni ilyen egybeesést, hogy mind a két üveg pont ekkor adta meg magát? Ilyen hibáról amúgy még nem is nagyon hallottam, hátsó szélvédő esetén.

Nem volt korábban törött ez az autó? Borulás, tetőcsere... ilyesmi?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

protko

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 229
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6721 Dátum: 2012.10.24 22:20:32 »
sziasztok

Egy hibáról kérdeznélek bennetek. 1 hónapja vásároltam új akksit, jól fel van töltve.
kb 1 hónapja azt csinálja az autó úgy egy héten egyszer, hogy első inditásnál szépen beindul, megyek vele 2-3 km-t, megállok pár percre (pl. tankolni) és ezután sokáig kell inditózni (8-10 mp) hogy beinduljon.
Jó lenne tudni hogy most ez gyújtókábelhiba, nagy a gyertya hézag, felső holtpont jeladó, injektor/levegő dugulás, más egyéb???
Szerintetek mi lehet a gond?

Nekem ugyanezt csinálta a D-4D.
Aztán amikor egyszer 3 órát kellett várnom hogy annyira kihűljön a motor hogy megint beinduljon, na akkor vettem új önindítót...
Ne'met fórumokon is olvastam róla, ill. a abban a 3 órában találtam ott rá a megoldásra.  :otlet: :sorcerer:


70€-tol mar vannak utángyártottak. 
http://www.ebay.de/sch/i.html?_trksid=p4069.m570.l1313&_nkw=t22+anlasser&_sacat=0&_from=R40

'01 2.0 D-4D Liftback -> sold


'06 D5 S80

Jugapi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Gyári navigáció
« Válasz #6722 Dátum: 2012.10.25 17:57:19 »
Szevasztok!

Szeretnék segítséget kérni!
A kocsiba beépített gyári navigáció kijelzőjét a "TILT" gombbal lehet billenteni, de az "OPEN" gombbal nem lehet kinyitni. A szervíz javítani, nem, csak cserélni tudná. (több, mint 1.600.000Ft). Állítólag ismert hiba.
Valaki tudja, miként lehet orvosolni a hibát!

Üdv: Jugapi

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Gyári navigáció
« Válasz #6723 Dátum: 2012.10.25 20:09:53 »
Szevasztok!

Szeretnék segítséget kérni!
A kocsiba beépített gyári navigáció kijelzőjét a "TILT" gombbal lehet billenteni, de az "OPEN" gombbal nem lehet kinyitni. A szervíz javítani, nem, csak cserélni tudná. (több, mint 1.600.000Ft). Állítólag ismert hiba.
Valaki tudja, miként lehet orvosolni a hibát!

Üdv: Jugapi

A szervíz valóban nem tudja javítani, hiszen ott autószerelők dolgoznak és nem híradástechnikai műszerészek.
Viszont kérd meg őket szereljék ki, az autó megy nélküle is pár napot, és vidd el Te magad egy olyan műszerésznek vagy cégnek, akik foglalkoznak autórádiók javításával is.
Valószínüleg csak maga a gombérzékelő halt meg, azt biztosan ki tudják cserélni...
Xanyi

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6724 Dátum: 2012.10.25 20:12:43 »
Nekem ugyanezt csinálta a D-4D.
Aztán amikor egyszer 3 órát kellett várnom hogy annyira kihűljön a motor hogy megint beinduljon, na akkor vettem új önindítót...
Ne'met fórumokon is olvastam róla, ill. a abban a 3 órában találtam ott rá a megoldásra.  :otlet: :sorcerer:


70€-tol mar vannak utángyártottak. 
http://www.ebay.de/sch/i.html?_trksid=p4069.m570.l1313&_nkw=t22+anlasser&_sacat=0&_from=R40

De rokafiu77 autója benzines, annál nem valószínű hogy ez a hiba.
Az 1CD motorkódú D4D-knél volt ilyen hiba valóban, hogy egy szériát alulméretezett önindítóval szereltek, ami az idő előrahaladtával (kopás, stb.) az üzemmeleg motort túl lassan tekerte ahhoz hogy elinduljon. Ez lehetett nálad is.
Xanyi

Quqesz

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6725 Dátum: 2012.10.25 21:36:16 »
Sziasztok!

Még új vagyok itt és van egy két dolog ami még új,főleg hogy ez az első Toyotánk.Május végén vettük a gépet (Avensis 2.0 D4-D 2012-es sedan) és eddig meg vagyunk elégedve vele.Viszont kb egy hete vmi elkezdett nyöszörögni hátul.Először kárpitra v űlésre gyanakodtam és nem foglalkoztam vele,mondván majd elmúlik.Nem lett így ezért ma nekiálltam és kiderült,hogy ez a nyöszörgő-nyiszorgó hang a hátsó szélvédőtöl jön.Ha kívülröl megnyomkodom a szélvédőt a külső feketére szinezett kereten belül,akkor a vezető oldalon a szélvédő alsó sarkában el kezd nyöszörögni elég hallhatóan.Találkozott vki már ilyennel???Remélem nem a ragasztás mondta fel a szolgálatot,bár hétvégén mosattuk és nem ázott be.....(ha a ragasztás helyén nyomom akkor nincsen zaj)Elég sűrün hallani a zajt:elindulás,megállás,rázkódás,jobb kanyar(főleg ekkor).Még garis az autó viszem is hétfőn be,csak meglepő lenne ilyen hamar ilyen probléma,mert amúgy nagyon jó kis járgány!

harrys

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6726 Dátum: 2012.10.25 22:42:17 »
Szia! Hasonló hibával küszködök, találtatok megoldást?? Üdv.

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6727 Dátum: 2012.10.26 17:22:41 »
De rokafiu77 autója benzines, annál nem valószínű hogy ez a hiba.
Szerinted mit ellenőrizzek az önindítón? jellemző ezekre a megszorulás vagy hogy elkopik a szén (vagy bronz)kefe?

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6728 Dátum: 2012.10.26 19:11:47 »
Szerinted mit ellenőrizzek az önindítón? jellemző ezekre a megszorulás vagy hogy elkopik a szén (vagy bronz)kefe?

Ha teker, akkor rendben  ;)
Xanyi

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10266
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6729 Dátum: 2012.10.26 20:40:51 »
rokafiu77:
Szerintem a gyújtás megérne egy ellenőrzést, ha időszerű, akkor karbantartást, de ez csak megérzés  :surrender:

Picollo

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6730 Dátum: 2012.10.27 12:19:25 »
Sziasztok!

Lenne egy elég furcsa hibajelenség, de nem nagyon tudok kihez fordulni ezzel.

Van egy 2003/6 havi Avensisem, 1.8-as benzines, motor is volt cserélve:) de azóta van benne 85 ezer és hibátlan! csakhogy az előttem lévő hozzászólókat megnyugtassam:)

viszont a másik amire nem tudok rájönni, hogy a központi zár kapcsolója a távirányítón miért nem nyit zár, kulcsal minden okés riasztóval ami külön gombon van azzal is meg, de a távirányítóval nem, egyikkel sem reagál, cseréltem elemet is, kb azóta, hogy amikor be volt riasztva és én távirányítóval nyitottam ki, amikor kettőt villan az index és én a villanás közben kinyitottam és riasztott, azóta nem megy a távirányítóról. tudtok valamit esetleg hova forduljak? Meta system a riasztó és nincs kulcsom sem hozzá :D

Köszönöm szépen előre is a választ!

NeoXon

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 541
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6731 Dátum: 2012.10.27 14:17:27 »
Szerintem tanitsd ujra az autoval a kulcsokat. Korabban volt egy leiras talan pont ebben a topikban a mikentjerol. Meg az is lehet, hogy en is leirtam, mert tavaly en is ujratanitottam. Az egyik kulcsom sajnos tovabbra is csak zarni tudja, nyitni sajnos nem... Ha egyszer eszembe jut, elviszem majd valami elektronikai szakihoz a kulcsot, hatha csak megszakadt valahol a nyito gomb aramkore.
2004 Avensis Liftback 2.0 D4 Executive

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6732 Dátum: 2012.10.27 14:21:47 »

viszont a másik amire nem tudok rájönni, hogy a központi zár kapcsolója a távirányítón miért nem nyit zár, kulcsal minden okés riasztóval ami külön gombon van azzal is meg, de a távirányítóval nem, egyikkel sem reagál, cseréltem elemet is, kb azóta, hogy amikor be volt riasztva és én távirányítóval nyitottam ki, amikor kettőt villan az index és én a villanás közben kinyitottam és riasztott, azóta nem megy a távirányítóról. tudtok valamit esetleg hova forduljak? Meta system a riasztó és nincs kulcsom sem hozzá :D

Köszönöm szépen előre is a választ!

Ha Pesten vagy én elgurulnék a XI. kerbe a Meta Systemesekhez:  http://www.setech.hu/
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6733 Dátum: 2012.10.27 14:40:13 »
rokafiu77:
Szerintem a gyújtás megérne egy ellenőrzést, ha időszerű, akkor karbantartást, de ez csak megérzés  :surrender:
Nekem a megérzésem a kábel. Feltűnt, hogy a múltkor is és most is ebben a 4-8 fok körüli párás, esős időben gond az indítózás.
Lehet hogy a gyújtókábel megérett a cserére? NGK BKR6 gyertya még nincs 1 éves, de megnézetem azt és a rotort-elosztót is.

Picollo

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6734 Dátum: 2012.10.27 16:50:41 »
Köszönöm szépen!