Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3763117 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Skyp

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 27
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6690 Dátum: 2012.10.15 20:43:34 »
Sziasztok kedves fórumozók. Korábban már írtam a gondom, akkoriban nem oldódott meg az ügy. Azóta át lett nézve 1-2 dolog. Hátha azóta akadt olyan fórumozó, aki tudja a gondom megoldását.
2003 II. generáció Toyota Avensis 2.0 Sol Elegant 1AZ-FSE a szépségem.
Elég nagy rángatási gondjaim vannak vele, méghozzá úgy, hogy alapjárattól indítva 3000-es fordulatszámig. 3000-es fordulatszám felett semmi gond nincsen.
Lambda szondák elvileg jók, katalizátor elvileg jó, gyertyák újak, benzinszűrő és szivattyú rendben van.
A rángatás pillanatában a gyertyáim korom feketék (Mint amikor egy Öreg Simson beköpi-... :D). Megtakarítom, majd 30 km-t elmegyek úgy, hogy meg sem reccen. Utána megint rángat és megint kormolódik a gyertya.
Valaki esetleg? :)

Válaszotok előre is köszönöm :)
« Utoljára szerkesztve: 2012.10.15 20:45:16 írta Skyp »

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6691 Dátum: 2012.10.15 21:19:44 »
Szia!

Állandóan rángat, vagy csak amíg üzemmeleg nem lesz?

Pórbáltad már több fajta benzinnel is?
Üzemanyagrendszer tisztító adalék? Hátha egy próbát megér.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10266
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6692 Dátum: 2012.10.15 21:25:23 »
Sziasztok kedves fórumozók. Korábban már írtam a gondom, akkoriban nem oldódott meg az ügy. Azóta át lett nézve 1-2 dolog. Hátha azóta akadt olyan fórumozó, aki tudja a gondom megoldását.
2003 II. generáció Toyota Avensis 2.0 Sol Elegant 1AZ-FSE a szépségem.
Elég nagy rángatási gondjaim vannak vele, méghozzá úgy, hogy alapjárattól indítva 3000-es fordulatszámig. 3000-es fordulatszám felett semmi gond nincsen.
Lambda szondák elvileg jók, katalizátor elvileg jó, gyertyák újak, benzinszűrő és szivattyú rendben van.
A rángatás pillanatában a gyertyáim korom feketék (Mint amikor egy Öreg Simson beköpi-... :D). Megtakarítom, majd 30 km-t elmegyek úgy, hogy meg sem reccen. Utána megint rángat és megint kormolódik a gyertya.
Valaki esetleg? :)

Válaszotok előre is köszönöm :)
Nem ismerem a típust. Csak tippeket tudok írni.
Ha van rendes szikra, akkor esetleg nem jó hőértékűek a gyertyák (nem a kocsihoz valók).
Hidegen vagy melegen jelentkezik, mert ha nehezen melegszik a motor, szóba jöhet a termosztát.
Olaj nem fogy? Olyankor nedves fekete a gyertya, szelepszárszimering, vagy kopott henger-gyűrű az oka. De talán még nincs széttiporva a motor.
Száraz fekete gyertya esetén túl gazdag a keverék. Ez lehet lambdaszondától, ECU-től, injektortól (szerintem a lambdaszonda a legvalószínűbb). Talán légszűrő probléma, azt mikor cserélték?
« Utoljára szerkesztve: 2012.10.15 21:48:24 írta vd1234 »

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6693 Dátum: 2012.10.15 21:52:45 »
Hello!

Valóban talán a gyertya.
Ezekbe speckó gyertya javasolt, ha jól tudom irídiumos.

Az van benne?

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6694 Dátum: 2012.10.15 22:00:58 »
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

hamilkar

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 41
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6695 Dátum: 2012.10.16 18:54:44 »
üdv aTTi!

- a levegőszűrőház tetjét és a vastag levegőcsövet a fojtószelepig egyben leveszed
- a sallangot lekötöd, eltűrőd az útból (vákuumcsövek, fojtószelep csatlakozó, alapjárati motor csati leköt) érdemes lefényképezned, megjelölni, de mindenképp fejbentartani, hogyan voltak.  ;)
- a fojtószelepház aljára van felszerelve az alapjárati megkerülőcsatorna, ami egy csővel össze van kötve a szervoszivattyú nyomáskapcsolójával, de ez most nem lényeg
- alulról 3 cső csatlakozik a házra, 2 vízcső, az előmelegítés miatt és egy levegőcső az előbb említett szervo felé, ezeket kösd le, és úgy igazitsd a vizcsöveket, hogy ne tudjon kifolyni a viz nagyon (én feldrótoztam)
- 4 csavarral oldod a házat a szívósortól majd leveszed.
- a fojtóházról érdemes az alapjárati szabályzóházat levenni, mert csak igy férni hozzá a lényeghez. (Itt vigyázz, mert 4 db csillagfejű csavar fogja, amit határozottan kell megindítani, mert ha elkenődik a feje, lehet kivágózni)  Ezt ki kell alaposan takaritani féktisztitóval, hogy a kis szabályzóblende vajkönnyen mozogjon benne. Én semmilyen kenést nem ajánlok bele, mert csak összeszedi a port és megragadhat!
A képeimen látszik, hogy valamelyest állitható a blende állása, ezt jelöld össze, ugyanoda kerüljön vissza!

A vizes egységet nagyon jól, fémig tisztitsd le, vékonyan siktömitő is mehet és zsirtalanitsd is, ne folyasson!


A leírást követve kitisztítottam és láss csodát megszűnt a "kis helikopter". Alapjárat is tökéletes!! Köszönöm a segítséget!!!!
« Utoljára szerkesztve: 2012.10.16 18:57:38 írta hamilkar »

Skyp

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 27
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6696 Dátum: 2012.10.16 19:12:09 »
Akkor sorban a válaszok :) :

Mindig rángat. Teljesen mindegy, hogy hideg vagy üzemmeleg a motor. Az időjárástól is teljesen független.
Igen, próbáltam az összes benzinkút összes benzinével, de úgy is.
Üzemanyag adaléknak spurit és metabondot is használtam már, sokat.
Azzal a gyertyával is rángat amellyel megvettem az autót és azzal is amelyet én vásároltam már hozzá. Az újban van 5 e km. Amivel vettem az Denso, a mostani sajnos Bosch
A motor könnyen és kis időn belül melegszik, azzal nincs gond.
Az olaj maximum annyit fogy, amennyit én a nívó pálcával kihúzok :D De komolyan, semennyi sem fogy belőle.
Szoftverfrissítésen még nem járt, az még benne lehet.
Lambdaszondák mérve azt mutatják, hogy jók.
Injektor sem lett még piszkálva, csak felcserélve.
Levegőszűrőben is 5 e km van.

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6697 Dátum: 2012.10.16 19:31:58 »
Na ide akkor egy nagyon tapasztalt ember kellene, hiszen minden jó :) Mennyit fogyaszt az autó? Ez ugye japánban gyártott motor? (én úgy tudom igen)
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10266
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6698 Dátum: 2012.10.16 20:15:26 »
Skyp:
Üdv!
Ha a szoftverfrissítés segít a dús keveréken, akkor az jó  :yes:
Egyébként még mindig nagyon gyanús a gyertya nekem, hogy ott a hiba, úgy értem, nem bele való  :hmmmm:  :otlet:
Például autótékában most van Denso akció, beújítok párat én is, az a terv, de mások is árulják persze  :yes:
Persze lehet más is a gyújtásnál, pl. elosztófedél-rotor-gyújtókábel vonalat, jó lenne végignézni ezeket a biztonság kedvéért.
« Utoljára szerkesztve: 2012.10.16 20:22:02 írta vd1234 »

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6699 Dátum: 2012.10.16 21:09:47 »
ez való hozzá (irídium): Denso SK20BGR11
:yes:
Bosch-ból ezt találtam hozzá: FR 7 KPP 33 U+  (gyertyahézag 1,1mm)
Most ez van benne? 

NGK: NG IFR6T11   
« Utoljára szerkesztve: 2012.10.16 21:15:40 írta Agyarka »

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6700 Dátum: 2012.10.16 23:09:45 »
A leírást követve kitisztítottam és láss csodát megszűnt a "kis helikopter". Alapjárat is tökéletes!! Köszönöm a segítséget!!!!

Nagyon örülök, hogy segíthettem!!!  :clap: :clap:
Amúgy ECU reset is volt?

Skyp

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 27
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6701 Dátum: 2012.10.17 19:55:45 »
A gyertya kérdést holnap megnézem :) A Denso-t és Bosch-t is.
Elosztófedél-rotor-gyújtókábel vonalat még nem néztük.
A fogyasztásom 7,5-8 L vegyes. Egyáltalán nem sok.
Szoftverfrissítés lesz a következő!

crew

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 28
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6702 Dátum: 2012.10.17 20:09:51 »
A gyertya kérdést holnap megnézem :) A Denso-t és Bosch-t is.
Elosztófedél-rotor-gyújtókábel vonalat még nem néztük.
A fogyasztásom 7,5-8 L vegyes. Egyáltalán nem sok.
Szoftverfrissítés lesz a következő!

Szia!
Elosztófedelet, rotort és gyújtókábeleket nem fogsz találni, hengerenkénti trafós.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10266
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6703 Dátum: 2012.10.17 20:40:12 »
Szia!
Elosztófedelet, rotort és gyújtókábeleket nem fogsz találni, hengerenkénti trafós.
Mondtam, hogy nem ismerem a típust, Carinából tudok kiindulni, ott mire gyanakodnék :surrender:

Skyp

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 27
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6704 Dátum: 2012.10.18 22:31:54 »
Nem tudom hol gyártott a motor.
Javítanék 1-2 dolgot.
Hidegen nem rángat a drágaság. Csak eddig nem tudtam róla, mert hidegen sosem nyomtam nagyon a gázt, szépen fokozatosan gyorsítottam. Ma reggel kipróbáltam normál gázadással és nem rángat hidegen. Ahogy melegszik, úgy romlik a helyzet. Ez segít valamiben?

Illetve ma voltam szervízben, ahol közölték, hogy a bal oldali 2 szondám csatija rossz volt és eddig nem működött  :surrender: Nah most, az meg lett csinálva, gyorsan mentem is 100 km-t és még mindig nem vilígát a check lámpa. Pedig hibatörlés után 30 km után mindig visszajött. Most nem! (Rángatás továbbra is fenn áll!)

Szoftverfrissítés nem lehetséges, csak vezérlőcsere, amely mocskos drága.
Tényleg hengerenkénti trafós, ahogy Crew is írta :D

Szóval a gyertyák: (Eddig rosszul tudtam, nem Denso volt benne, hanem NGK)
NGK IFR6T 11 volt benne
Bosch FR7KPP33U+ 1,0 mm (Yttrium electrode) gyertyahézagos van benne ahogyan Agyarka is felfedezte! :\ Igaz nem 1,1 mm gyertyahézagos.
« Utoljára szerkesztve: 2012.10.18 22:34:28 írta Skyp »