Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3763359 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

konyok

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6525 Dátum: 2012.08.24 20:42:15 »
Üdv mindenkinek!

Egy kis segítségre volna szükségem. Szeretnék vásárolni egy Avensis-t. Kinéztem egy nagyon csinos 2001-es évjáratú jubileumi kiadást. Ma ki is próbáltam. Két érdekességet vettem észre vezetés közben.
1, Első benyomásra elég keménynek tűnt a kuplung. Nem extrém kemény, de kemény. Ez normális? A mostani autómban sokkal könnyebb. Mitől lehet kemény? Gáz lehet belőle vásárlás után? Nem szeretnék egyből kuplung cserével kezdeni.
2, Ez sokkal nagyobb probléma. Menet közben egyszer csak megszűnnek mutatni a műszerek. Huzatom az autót 2000-2500-ig mutat rendesen minden mindent aztán váltok, erre minden mutató leesik nullára. Az autó megy tovább de a műszerek nem mutatnak semmit. Aztán 10-20 mp és újra mutat aztán megint semmi. Mindezt csak menet közben. Alapjáraton minden ok! Minden müxik. De ha elindulunk....
Tudtok nekem erre a két dologra mondani valamit? Nagy gáz dolgok?

Előre is köszönöm.

Tibi aki SZERETNE egy Avensis-t!

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6526 Dátum: 2012.08.24 22:35:14 »
1, Első benyomásra elég keménynek tűnt a kuplung. Nem extrém kemény, de kemény. Ez normális? A mostani autómban sokkal könnyebb. Mitől lehet kemény? Gáz lehet belőle vásárlás után? Nem szeretnék egyből kuplung cserével kezdeni.
Hajrá Tibi! :)

Lehet hogy egy kuplungolaj és váltóolaj csere megteszi a kellő hatást. Biztos segít rajta.
Én annó sok autót azért kerültem el, mert a kuplungja nehéz volt, de már tudom butaság volt, mert egy kuplungot cserélni nem olyan drága dolog, 50-ből kijöttem munkaköltséggel együtt. Igaz azok nem Avensisek voltak...

konyok

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6527 Dátum: 2012.08.25 10:37:29 »
Köszönöm a biztatást és a tanácsot.  :)
Akkor már csak a műszerprobléma maradt kérdéses.  :helpsmilie:

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6528 Dátum: 2012.08.25 11:30:34 »
üdv!
Lehet, hogy a töltéssel van gond és ezért akad ki a müszer, ellenörizni kell!
Ha alapjáraton forgatod el 3000ig, akkor is?

A kuplung a nem mai kuplungszerkezetre utal, ezt sokkal nem javitja fel a kuplunghidraulika folyadék cseréje. A jó kuplungot kb olyan erövel kell benyomni kis tulzással, mint a gázpedált!!!

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6529 Dátum: 2012.08.25 12:50:17 »
üdv!
Lehet, hogy a töltéssel van gond és ezért akad ki a müszer, ellenörizni kell!
Ha alapjáraton forgatod el 3000ig, akkor is?
vagy kontakthiba a műszerfal csatlakozójánál. Ez lenne a legegyszerübb eset... autóvillamosságis meg tudja javítani biztos.

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3038
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6530 Dátum: 2012.08.25 15:36:40 »
Szerintem is kontakt hiba. Mondjuk mikor kivették a műszert, hogy visszatekerjék az óráját, valamit nem jól kattintottak össze.  ;) Bocs az opcióért, de láttam már ilyet...,  ...és ettől még megvettem :D kis probléma a javítása...de az alkunál jól jött [rohog]

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6531 Dátum: 2012.08.25 16:04:19 »
Nem kérdezted, hogy miért tekerték vissza, hisz amúgy is megvetted volna...?  [rohog] [rohog]

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3038
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6532 Dátum: 2012.08.25 16:27:30 »
Úgy van!  A kocsi állapotához tekerték vissza az órát... :D Ennél a gépnél a futott km. helyett inkább a (karban)tartás számít, azóta nem egy autószerelő simán elhitte a km. állást... ;)
A balfék kereskedő meg ott sült fel, hogy megvétel előtt abba a márkakereskedésbe vittem állapotfelmérésre, ahol 10 évig szervizelték [rohog] [rohog] [rohog]

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3038
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6533 Dátum: 2012.08.25 16:41:00 »
Köszönöm a biztatást és a tanácsot.  :)
Akkor már csak a műszerprobléma maradt kérdéses.  :helpsmilie:
Ne értsd félre: nem gúnyolódunk, de egy állapotfelmérést azért ejts meg vétel előtt, sok későbbi kellemetlenséget megelőzhetsz, és jelentős időt, pénzt és idegszálat spórolhatsz vele :yes:. Anno én beleszerelmesedtem olyan gépbe, amelyről aztán kiderült, hogy csak két helyen folyatta az olajat: az orrán meg a száján  :lol:.
 Persze találkoztam tisztességes eladóval is, de az általa bevallottak nem hozták meg a kedvem. Vagy 10-et megnéztem, mielőtt a kicsikém mellett döntöttem, és ami baja volt, azt nem volt drága orvosolni.  :yes:
Jól írta rókafiú: a szemet szúró hibákat, hiányosságokat valójában nem biztos, hogy drága javítani.

konyok

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6534 Dátum: 2012.08.26 18:16:26 »
Szerintem is kontakt hiba. Mondjuk mikor kivették a műszert, hogy visszatekerjék az óráját, valamit nem jól kattintottak össze.  ;) Bocs az opcióért, de láttam már ilyet...,  ...és ettől még megvettem :D kis probléma a javítása...de az alkunál jól jött [rohog]

Az igazat megvallva ez nekem is eszembe jutott. Mert ugye 2001/12 a masina és 170e van benne. Elég valószínű, hogy tekergették.  :cry:

konyok

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6535 Dátum: 2012.08.26 18:40:18 »
Ne értsd félre: nem gúnyolódunk, de egy állapotfelmérést azért ejts meg vétel előtt, sok későbbi kellemetlenséget megelőzhetsz, és jelentős időt, pénzt és idegszálat...

Azt hiszem igazad van. Egy állapotfelmérés sok mindenre választ adhat. Gondolom azt már nem tudják megmondani mennyi km volt eredetileg a masinában. Kérdéses, hogy a kereskedő benne van-e egy ilyen kis "kirándulásba"....

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6536 Dátum: 2012.08.26 19:36:29 »
Ha nincs, akkor semmiképpen se vedd meg!

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6537 Dátum: 2012.08.26 19:49:42 »
Üdv mindenkinek!

Egy kis segítségre volna szükségem. Szeretnék vásárolni egy Avensis-t. Kinéztem egy nagyon csinos 2001-es évjáratú jubileumi kiadást. Ma ki is próbáltam. Két érdekességet vettem észre vezetés közben.
1, Első benyomásra elég keménynek tűnt a kuplung. Nem extrém kemény, de kemény. Ez normális? A mostani autómban sokkal könnyebb. Mitől lehet kemény? Gáz lehet belőle vásárlás után? Nem szeretnék egyből kuplung cserével kezdeni.
2, Ez sokkal nagyobb probléma. Menet közben egyszer csak megszűnnek mutatni a műszerek. Huzatom az autót 2000-2500-ig mutat rendesen minden mindent aztán váltok, erre minden mutató leesik nullára. Az autó megy tovább de a műszerek nem mutatnak semmit. Aztán 10-20 mp és újra mutat aztán megint semmi. Mindezt csak menet közben. Alapjáraton minden ok! Minden müxik. De ha elindulunk....
Tudtok nekem erre a két dologra mondani valamit? Nagy gáz dolgok?

Előre is köszönöm.

Tibi aki SZERETNE egy Avensis-t!

Én elfelejteném azonnal. Annyi Avensis van a piacon, ne pont egy gányoltat vagy problémásat vegyél már meg.

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3038
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6538 Dátum: 2012.08.26 19:51:06 »
Kérdéses, hogy a kereskedő benne van-e egy ilyen kis "kirándulásba"....

 Ilyenkor hátra arc! Ha van szervizkönyve a kocsinak, oda kell menni, ahol szervizelték, és ott kiderülhet az igazság. Én azért mertem megvenni az enyémet, mert egy ügyvéd használta szaladgálós autónak, és bár kívül-belül eléggé lelakott volt, s a városi használat miatt ellustult, nem piszkolta össze a kezét szereléssel, olajcserére is márkaszervizbe hordta, s ami cserélve volt benne, azt is gyári alkatrészekkel tették - így derült ki az előélete. A rendbehozás is csak idő és munka (nekem inkább szórakozás) semmint pénzkérdés volt.
Egy követhető előélet és egy tudott állapot a max. garancia, amit elérhetsz - a futott km-eknél ezek sokkal fontosabb dolgok.
Annyi Avensis van a piacon, ne pont egy gányoltat vagy problémásat vegyél már meg.  :yes:

konyok

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6539 Dátum: 2012.08.27 23:38:10 »
Én elfelejteném azonnal. Annyi Avensis van a piacon, ne pont egy gányoltat vagy problémásat vegyél már meg.
Igazad van. Tényleg van a piacon Avensis, csak a "takaróm nem ér el odáig".  :cry: Bár az is igaz, hogy ha egy rosszat veszek, arra meg költhetek utána kitudja mennyit.
Áh hagyom a fenébe. Várok egy másikat hátha....