Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3763215 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Magicsound

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6090 Dátum: 2012.01.30 17:49:51 »
Sziasztok !
 
Segitseget szeretnek kerni az alabbi ugyben. Van egy 1998-as Toyota Avensis 1.6 benzin(73KW) autom. Egy Bosch ECU(8966105230) van benne. A problemam az, hogy nem erzekeli az lambdaszondat es annak hianyat sem. A check engine lampa nem vilagit akkor sem , ha lehuzom a lambdaszondat...viszont ha lehuzom pl a vizhofokot akkor mar vilagit a check lampa. A kipufogogazon erezni lehet, hogy dusabb kevereket kap a motor,szoval valoszinuleg nem hasznalja a lambdaszondat az ECU. Amugy nem rangat csak kicsit tobbet fogyaszt.  Az ECU lehet rossz ?  Elore is koszonom a segitseget !

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6091 Dátum: 2012.01.30 18:15:19 »
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem,hogy szerintetek mitől van az ,hogy hidegen valami kerepelő hangot hallok menet közben (érdekes,hogy álló helyzetben nem hallom) és ha már felmelegedett a motor,akkor ez megszűnik. 98 -as 1.6-os Avensis-ről van szó. 110 e km van benne! Köszönöm a segítséget előre is! Szép napot!
gyertyacsere mikor volt?

Csöpi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 70
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6092 Dátum: 2012.01.30 19:08:45 »
Azt nem tudom,de van egy olyan érzésem,hogy talán még soha! Én csak pár éve hajtom,a pároméké  a gép,de mióta hajtom,azóta én foglalkozom vele (mármint a kocsival) és valószínű,hogy ebbe még az eredeti gyertyák vannak, ez lehetséges egyáltalán?! Gondolod,hogy ez miatt kerepel hidegen?

Hammer2.4

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 53
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6093 Dátum: 2012.01.30 19:23:36 »
Azt nem tudom,de van egy olyan érzésem,hogy talán még soha! Én csak pár éve hajtom,a pároméké  a gép,de mióta hajtom,azóta én foglalkozom vele (mármint a kocsival) és valószínű,hogy ebbe még az eredeti gyertyák vannak, ez lehetséges egyáltalán?! Gondolod,hogy ez miatt kerepel hidegen?
Ez jó: "de mióta hajtom,azóta én foglalkozom vele (mármint a kocsival)"
de jót nevettem, köszi Csöpi [rohog] [rohog]
Hammer2.4

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6094 Dátum: 2012.01.30 19:31:54 »
Azt nem tudom,de van egy olyan érzésem,hogy talán még soha! Én csak pár éve hajtom,a pároméké  a gép,de mióta hajtom,azóta én foglalkozom vele (mármint a kocsival) és valószínű,hogy ebbe még az eredeti gyertyák vannak, ez lehetséges egyáltalán?! Gondolod,hogy ez miatt kerepel hidegen?
Nekem terhelés közben kerepelt, mint egy kisdizel :) Gyertyacsere - de nem minedegy milyen! - megoldotta, azóta csöndben gyorsul és nagyobb az ereje is.
NGK BKR5E vagy BKR6E attól függően hogy rövid vagy hosszú távra használod, ha rövid akkor 5-ös, ha hosszú akkor 6-os.

Hammer2.4

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 53
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6095 Dátum: 2012.01.30 19:45:09 »
Nekem terhelés közben kerepelt, mint egy kisdizel :) Gyertyacsere - de nem minedegy milyen! - megoldotta, azóta csöndben gyorsul és nagyobb az ereje is.
NGK BKR5E vagy BKR6E attól függően hogy rövid vagy hosszú távra használod, ha rövid akkor 5-ös, ha hosszú akkor 6-os.
Te ennyire kened a kérdést? Az enyémbe milyen kell napi 80km-re városon kívül?
Hammer2.4

kugyu21

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 269
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6096 Dátum: 2012.01.30 19:55:20 »
 A hibajelenség az, hogy ebben a hidegben csak melengetésre (mármint a kulcsot a markomban vagy lehelgetve, a zsebben vagy táskában lehűl) hajlandó nyitni az autót.
Gondolom az elem haldoklik. Jól gondolom, mert érdekes, hogy zárni hidegen is tudja? Cserélt már valaki ilyet? Milyen elem való bele?
És hogyan lehet hozzáférni? A kulcs fejét a csavar kicsavarása után már szétnyítottam, de a belsejében lévő modulba nem találom a bejáratot, feszegetéssel pedig nem akarok eltörni valamit.

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6097 Dátum: 2012.01.30 21:11:45 »
Nekem terhelés közben kerepelt, mint egy kisdizel :) Gyertyacsere - de nem minedegy milyen! - megoldotta, azóta csöndben gyorsul és nagyobb az ereje is.
NGK BKR5E vagy BKR6E attól függően hogy rövid vagy hosszú távra használod, ha rövid akkor 5-ös, ha hosszú akkor 6-os.
Hm...a miénk is kerepel...teljesen kihűlt állapotban, 3 napi állás után...elég csúnya hangja van...kb 10 mp-ig.
Gyertyák elvileg jók és olyan BFR6-ok vannak benne.
Mi gondoltunk már a gyújtás fokolásának elállítódására is.
Vagy azért inkább cseréjünk gyertyát?
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6098 Dátum: 2012.01.30 21:14:20 »
Te ennyire kened a kérdést? Az enyémbe milyen kell napi 80km-re városon kívül?
Á, annyira nem, dehogy... csak az olaj topikba beszélgettünk erről és megjegyeztem :D
Nem tudom hol a határ, de ha 1 irányba 80km-t mennék bizti a 6-ost venném. Ha napi össz km 80, akkor az 5-öst vedd.

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6099 Dátum: 2012.01.30 21:16:43 »
Hm...a miénk is kerepel...teljesen kihűlt állapotban, 3 napi állás után...elég csúnya hangja van...kb 10 mp-ig.
Gyertyák elvileg jók és olyan BFR6-ok vannak benne.
Mi gondoltunk már a gyújtás fokolásának elállítódására is.
Vagy azért inkább cseréjünk gyertyát?
Meg kell várni, amig az olaj feljut a szelepekhez, addig zakatol, azért csinálja ezt  a hangot. Ha csak 10mp-ig csinálja, az teljesen jó, normál működés. Hozzá nem nyúlnék! :)

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6100 Dátum: 2012.01.30 21:18:34 »
A hibajelenség az, hogy ebben a hidegben csak melengetésre (mármint a kulcsot a markomban vagy lehelgetve, a zsebben vagy táskában lehűl) hajlandó nyitni az autót.
Gondolom az elem haldoklik. Jól gondolom, mert érdekes, hogy zárni hidegen is tudja? Cserélt már valaki ilyet? Milyen elem való bele?
És hogyan lehet hozzáférni? A kulcs fejét a csavar kicsavarása után már szétnyítottam, de a belsejében lévő modulba nem találom a bejáratot, feszegetéssel pedig nem akarok eltörni valamit.
A kulcs oldalán van egy mélyedés azt fel kell "feszíteni" ..és így lepattanik a fedél. CR1620 típusú kell bele. Mondjuk Panasonic,az van benne gyárilag.
Nekünk is elhalt,de olyan frankón,hogy a kormánytól balra lent található vezérlő egység adta be a kulcsot,úgyhogy most mellé van szerelve egy utólagos központi zár vezérlő.
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6101 Dátum: 2012.01.30 21:19:30 »
Meg kell várni, amig az olaj feljut a szelepekhez, addig zakatol, azért csinálja ezt  a hangot. Ha csak 10mp-ig csinálja, az teljesen jó, normál működés. Hozzá nem nyúlnék! :)
Jha,hát mi is az olaj lassúságának tudtuk be a kérdést,miután ránéztünk a gyertyákra.
Vajon közelgő olajcsere inkább?
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6102 Dátum: 2012.01.30 21:25:08 »
Jha,hát mi is az olaj lassúságának tudtuk be a kérdést,miután ránéztünk a gyertyákra.
Vajon közelgő olajcsere inkább?
akár az is lehet, de ez már az olaj topikhoz tartozik, ott folytasd.

kugyu21

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 269
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6103 Dátum: 2012.01.30 21:46:55 »
A kulcs oldalán van egy mélyedés azt fel kell "feszíteni" ..és így lepattanik a fedél. CR1620 típusú kell bele. Mondjuk Panasonic,az van benne gyárilag.
Nekünk is elhalt,de olyan frankón,hogy a kormánytól balra lent található vezérlő egység adta be a kulcsot,úgyhogy most mellé van szerelve egy utólagos központi zár vezérlő.
Köszi, a fedél lepattintva, a következő akadály az elem rögzítésének oldása.
Azt hogyan kell kiiktatni?
Egyébként az elem típusa helyesen nem1620, hanem 2016.
Közben azt is kitaláltam, sínen vagyok, köszi a segítséget.
« Utoljára szerkesztve: 2012.01.30 21:53:16 írta kugyu21 »

NeoXon

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 541
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6104 Dátum: 2012.01.30 21:51:36 »
Tenyleg, a kulcsokrol jutott eszembe. Van valakinek otlete, hogy az egyik kulccsal miert csak zarni tudom az autot, de nyitni nem? (az is lehet, hogy forditva, most pontosan nem emlekszem).
A masik kulccsal rendesen mukodik minden. Probaltam kulcs ujratanitast is, eloszor toroltem az osszes kulcsot, majd ujra hozzaadtam mindkettot. Akarmilyen sorrendben is adtam hozza oket, mindig ugyanazzal a kulccsal van a problema. Maga a gomb biztosan mukodik, mert vilagit a kis LED amikor lenyomom. Talalkozott valaki ilyennel?
Milyen frekvencian megy ez? Ki lehet merni egy spektrometerrel, hogy ad-e radio jelet, vagy fogadjam el, hogy a kulcs doglott? Irto dragan, emlekeim szerint tobb tizezert adnanak ujat.
Igazabol surgosnek nem surgos, mert szinte mindig csak egy kulcsot hasznalok, igy tul sok penzt sem adnek ki emiatt. Erdemes lehet esetleg bontoban nezni hozza kulcsot? Persze ugy, hogy gyalog mennek el erte, nehogy a rendszamom hozzarendelje valaki az altaluk ismert kulcs azonositohoz :)
2004 Avensis Liftback 2.0 D4 Executive