Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3763766 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6045 Dátum: 2012.01.20 14:42:04 »
"It can also show and reset a DTC / CEL / fault code like a scantool." => Tehát hibakódokat is töröl!! ???   :clap:
1. generációs Avensis hibakód törlése
Gyújtást ráadva 3mp-en belül 8-szor kell benyomni a fékpedált és törődik a hibakód.

saját idézet ugyenezen topikból :D [rohog]

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6046 Dátum: 2012.01.21 12:44:48 »
Na kezdődhet majd a csere...hátsó stabilizátor szilent ( remélem tényleg az):


[a csatolmányt egy admin törölte]
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

Sördög

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 292
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6047 Dátum: 2012.01.21 18:33:29 »
Nekem is vennem kell,már rossz hallgatni :wacko:.Mennyibe került?

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6048 Dátum: 2012.01.22 00:45:41 »
Na kezdődhet majd a csere...hátsó stabilizátor szilent ( remélem tényleg az):
Ige, jó alkatrészt vettél. Én ezen már tavaly átestem, akkor cseréltettem ki.
Szét kell hozzá bontani a hátsó  futóművet, egyébként ez a sz@r pár ezer forint, a munkadij a sok.
Meg utána mehetsz futóművet állítani....

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6049 Dátum: 2012.01.22 10:43:19 »
Nekem is vennem kell,már rossz hallgatni :wacko:.Mennyibe került?

Ez még csak egy minta,hogy valóban ez kell-e bele. Jövő héten lesz megrendelve.

Tényleg szét kell hozzá borítani mindent? Aknából nem lehet csinálni?  :innocent:
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6050 Dátum: 2012.01.22 15:05:04 »
Ez még csak egy minta,hogy valóban ez kell-e bele. Jövő héten lesz megrendelve.

Tényleg szét kell hozzá borítani mindent? Aknából nem lehet csinálni?  :innocent:
Aknára kell állni, de a hátsó  futóművet szét kell bombázni, mert ahhoz a ku-va csavarhoz ami ezt rögziti akkor férni hozzá, ha a hátsó hidat (vagy bölcsőt vagy ki hogy hivja) ki kell szerelni hozzá.
Úgy emlékszek egy szerelő egész napos melója. Maga az alkatrész így néz ki (FirstLine gyártmány, most erről találtam csak fotót):

Sördög

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 292
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6051 Dátum: 2012.01.22 17:09:47 »
Már nekiálltam volna,ha lenne aknám,de mivel nincs,nem fekszem alatta egy egész napot :no:
Ránézésre ilyen kell az enyémbe is.

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6052 Dátum: 2012.01.22 17:10:12 »
Jaja,az az, FirstLine ez is. Remélem jó lesz bele...elől is van ilyen alkatrész?
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

Csacsa

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 282
  • Prius II
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6053 Dátum: 2012.01.22 19:44:00 »
Na kezdődhet majd a csere...hátsó stabilizátor szilent ( remélem tényleg az):

Szia!

Ezt honnan rendelted? Mennyibe került? Tegnap írtam pont ebben a témában rokafiu77-nek egy másik topic-ban, de látom itt is ez a téma.
Nekem csak a baloldal kopog, de mindkét oldalt cseréltetem. A szerelőm azt mondta, hogy kb 3-4 órás meló.

Ja a történetem az, hogy megrendeltem ezt az alkatrészt Bárditól, de rosszat hoztak (rokafiu77 tavalyi hozzászólásában linkelt két kép közül az alsót hozták).

Köszi a választ.
Pörgesd föl magadat, bármi van, b@ssz föl egy napszemüveget, rúgd ki a gázt padlóig, rúgd ki a ***a anyját, hajoljon a lemez, a kompresszorod úgyis jobban szív, mint bármelyik csajod!

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6054 Dátum: 2012.01.22 21:07:52 »
Hali,

Unix-tól lesz rendelve...olyan 2-3000Ft körül lesz ha jól tudom (vmi nagyobb kedvezménnyel,mert autóbontón keresztül rendeljük bele)
Nekünk is 2. nekifutásra sikerült jót szerezni,de ezt is egyenlőre csak mintának mutatják,hogy biztos ez kell-e.
Nekünk meg inkább a jobb oldali rossz.
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6055 Dátum: 2012.01.22 22:08:51 »
Jaja,az az, FirstLine ez is. Remélem jó lesz bele...elől is van ilyen alkatrész?
nincs hálistennek :) Csak hátul van ilyen összekötő rudazat.

gabbar

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6056 Dátum: 2012.01.23 12:03:00 »
Sziasztok!

  A tavaly novemberben vettem egy Avensist (2009-es model 1.8 Valvematic es vadi uj). Minden ok vele, kiveve az hogy nagyon parasodik a szelvedö, illetve az oldalso ablakok. Ahogy inditok, es indul a fütövenntilator, azonnal paras lesz. Hogy közlekedni tudjak vele elinditom a szelvedöparatlanitot, es kb 5 perc utan mar latok annyira hogy indulhassak. Ha megalok valahol es meg meleg a motor, a jelenseg ugyanaz, es erzödik egy meleg para a levegöben mintha szauanaba lennek. Hosszab uton a szelvedö atmelegszik es csap a felsö sarkokba marad para, ellenben a hatso ablakokra kondenzalodik es szabalyosan gyöngyözik le rajta.
 A jelenseg fokozott ha kinnt hideg van es nedves az idö(esö, ho, szitalas), kenytelen vagyok a paratlanitot allandoan hasznalni, ha szarazabb a levegö akkor hamarabb eloszlik es esetleg kikapcsolhatom a szelvedö paratlanitot.
  A klima allandon be kell legyen kapcolva es "auto" allason van, illetve a levegö "külsö" allasban van. Probaltam több kombinaciot, de nem vezetett sikerre. Erdekes hogy ha a levegöallast "belsö"-re teszem nem parasodik be azonnal, csak fokozatosan, gondolom a kilelegzett para miatt.
  Modjatok meg hogy en nem tudok valamit jol beallitani, vagy valahol gond van? Talakozott valaki ilyen dologgal?
 Volt mar eddig több autom, de ilyen gondom meg a Trabanton sem volt, es nagyon bosszanto. Van amikor le kell hajoljak es ugy kell vezessek hogy lassak valamit a szelvedö also 5cm szeles paramentes reszen keresztül. Probaltam elmagyarazni a markakepvisetnek a gondomat, de azt a valaszt kaptam hogy ez normalis. Tenyleg ez normalis a Toyotanal?
  Ja es meg annyit hogy erdelyi vagyok, a hatarhoz közel lakom, es Nagybanyan vettem az autot most kedvezmenyesen, mivel majdnem 5.000€ kedvezmeny volt ra.
  Bocs az ekezetmentes irasert!


kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6057 Dátum: 2012.01.23 12:06:44 »
Pollenszűrőt mikor cseréltettél utoljára?
         

gabbar

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6058 Dátum: 2012.01.23 13:18:05 »
Gondolom ket es fel honap utan talan(az auto teljesen uj) nem kellene meg pollenszüröcserere gondoljak. Vagy megis?

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6059 Dátum: 2012.01.23 13:45:18 »
Jaj, ne haragudj, véletlen úgy olvastam, 2009-es az autó. Hát akkor tényleg nem kéne...  :eek: (Esetleg én azért kivenném és ránéznék, hogy milyen állapotban van, lehet-e az a gond.)