Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3763530 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

fagyis

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 123
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5640 Dátum: 2011.07.27 10:48:38 »
Hát azok az izzók bizony behaltak.Csere. :no:

01010011

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5641 Dátum: 2011.07.27 10:49:25 »
hoppá. nekem ugyanez volt, februárban garanciában az egész lámpát kicserélték.

De nekem csere után van ez.
A csere pedig nem emiatt volt.  :no:

01010011

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5642 Dátum: 2011.07.27 10:52:36 »
De nekem csere után van ez.
A csere pedig nem emiatt volt.  :no:


Arról nem is beszélek, hogy az utólagos DRL-em is néha úgy dönt, hogy elalszik....
A tököm tele van mindennel ami a világítással összefügg... egy CRAP, úgy ahogy van.

Szóval mi lehet a gond a xenonommal?

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5643 Dátum: 2011.07.27 11:54:22 »
attól még ugyanúgy kifinghat. a toyota xenonjai híresen xarok.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10700
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5644 Dátum: 2011.07.27 12:06:59 »
A Corollából illetve a csúcsdízel Aurisból is létezett gyári Xenonos kivitel, igaz itthon nem kapkodtak értük, de 1-2 darab azért szaladgál az utakon. Róluk nem hallani semmit.

Nekem most a jobb oldali helyzetjelzőm égett ki. Komplett lámpacserekor elvileg új izzókkal együtt jönnek, vagy nem jól tudom?
Mert nálam meg januárban volt Xenon csere.  :hmmmm:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5645 Dátum: 2011.07.27 12:25:52 »
A Corollából illetve a csúcsdízel Aurisból is létezett gyári Xenonos kivitel, igaz itthon nem kapkodtak értük, de 1-2 darab azért szaladgál az utakon. Róluk nem hallani semmit.

Nekem most a jobb oldali helyzetjelzőm égett ki. Komplett lámpacserekor elvileg új izzókkal együtt jönnek, vagy nem jól tudom?
Mert nálam meg januárban volt Xenon csere.  :hmmmm:
nekem a szervizben azt mondták a lámpacserekor,hogy az izzókat is kicserélték. aztán legyél okos és derítsd ki, hogy tényleg úgy volt-e...

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5646 Dátum: 2011.07.27 12:31:56 »
A Corollából illetve a csúcsdízel Aurisból is létezett gyári Xenonos kivitel, igaz itthon nem kapkodtak értük, de 1-2 darab azért szaladgál az utakon. Róluk nem hallani semmit.

Nekem most a jobb oldali helyzetjelzőm égett ki. Komplett lámpacserekor elvileg új izzókkal együtt jönnek, vagy nem jól tudom?
Mert nálam meg januárban volt Xenon csere.  :hmmmm:
biztos vagy a corollában? a keresőben 4000 corollából 9-et talál xenonnal és azok közül csak az auris fantázianevűn látok fényszórómosót.
http://www.autoscout24.de/ListGN.aspx?atype=C&mmvmk0=70&mmvmd0=2052&mmvco=1&make=70&model=2052&pricefrom=1000&cy=D&eq=39&zipc=D&ustate=N%2CU

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5647 Dátum: 2011.07.27 12:56:18 »
Ez a Toyota vadiújonnan kifejlesztett ébrentartó rendszere ;) Ha folyamatosan figyeled, hogy mikor melyik kapcsol ki akkor nem alszol el :D

01010011

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5648 Dátum: 2011.07.27 13:19:34 »
nekem a szervizben azt mondták a lámpacserekor,hogy az izzókat is kicserélték. aztán legyél okos és derítsd ki, hogy tényleg úgy volt-e...

Nekem nem cserélték mondván: annak nem volt baja.
A szervízben szerte-széjjel egyébként láttam 2 szett faceliftes II Ave xenon fényszórót. Rákérdeztem, hogy "mivan, gyűjtitek?"
Mire ők: Aha, cserélgetjük, aztán ha összegyűlik még egy pár, akkor visszük foncsoroztatni őket  :hmmmm:

01010011

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5649 Dátum: 2011.07.27 13:21:06 »
Ez a Toyota vadiújonnan kifejlesztett ébrentartó rendszere ;) Ha folyamatosan figyeled, hogy mikor melyik kapcsol ki akkor nem alszol el :D

 :D ezt az ötletet védd le gyorsan

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5650 Dátum: 2011.07.27 13:25:22 »
A Corollából illetve a csúcsdízel Aurisból is létezett gyári Xenonos kivitel, igaz itthon nem kapkodtak értük, de 1-2 darab azért szaladgál az utakon. Róluk nem hallani semmit.

Nekem most a jobb oldali helyzetjelzőm égett ki. Komplett lámpacserekor elvileg új izzókkal együtt jönnek, vagy nem jól tudom?
Mert nálam meg januárban volt Xenon csere.  :hmmmm:
biztos vagy a corollában? a keresőben 4000 corollából 9-et talál xenonnal és azok közül csak az auris fantázianevűn látok fényszórómosót.
http://www.autoscout24.de/ListGN.aspx?atype=C&mmvmk0=70&mmvmd0=2052&mmvco=1&make=70&model=2052&pricefrom=1000&cy=D&eq=39&zipc=D&ustate=N%2CU
E15 Corollabol az Executive-be jutott gyari Xenon. Azt hiszem a rancfelvarras utan mar nincs, de lusta vagyok megnezni.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Zsola

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5651 Dátum: 2011.07.27 14:15:38 »
Üdvözlet Mindenkinek!

Nem rég regisztráltam,mert nyomós okom volt rá.Szeretném elolvasni a véleményeiteket a problémámmal kapcsolatban.
Az autóm:Avensis 1.8,2004.12hó.Újonnan vásároltam annó.
A Bükkben voltam kirándulni tesómékkal és gyerekeivel.A 3.nap észrevettem egy érces hangot 2000 fordulat felett,nem tetszett,így bevittem a legközelebbi (gyöngyösi szalonba),mert Miskolcon nem tudtak fogadni.
Először valami hővédő lemezre tippeltek,hogy az ér össze,de sajnos nem az volt.
3 liter olajat öntöttek utánna,majdnem lehidaltam,hisz 10 hónapja voltam kötelező szervízen és azóta 12ekm-t mentem vele.Szoktam ellenőrizni az olajszintet,de nem hetente.A hang utánna sem szűnt meg,egyből mondták, hogy minimum csapágy,de meg kell bontani a motort,hogy többet láthassanak.Sosem láttam sehol olajfoltot,mindig elvittem rendszeresen szervízbe,93000 km van az autóban.Nem jelzett semmit ki a műszerfal.Sosem hajtottam túl,mindig kíméltem és hiába.
Aztán mondták,hogy állítólag el van ismerve,hogy ez a típus eszi az olajat és van rá garancia 180e km-ig és vagy 7 éves koráig.Mindkettőbe beleférek,így elvileg meg kell kapni az új motort(optifit blokk,ebben már ki van küszöbölve az olajfogyasztás)de biztosat nem mondtak.
Debrecenbe vittem,mert ott vettem és ott 5 éven keresztül Castrol Gtx-et tettek bele 3,7l-t.A 6. évben Nyíregyházán Toyota olajat tettek bele,de ott már 4l-t.És ezekről számla van.De itt Gyöngyösön ,azt mondták,hogy 4,3 l kell bele.Most akkor mennyi?Arra gondolok,hogy a Toyota olaj nem volt olyan jó,mint a Castrol és abból többet evett,de ez nem evés,hanem zabálás.(3l)
A kérelmet feladta a szalon és 1-2 nap áfutási időt mondtak a jelzésre.És most azt várom,de elment a kedvem sok mindentől.
Mert amit már meg kell bontani az már nem olyan.:(

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5652 Dátum: 2011.07.27 14:24:49 »
Marmint milyen? Nem lesz olajzabalos?  ;)

Sajnos igaz, elofordul olajfogyasztas ezeknel az autoknal. De hogy kicsit jobb kerdvre deritselek:
A 7 eves autodba kapsz egy kvazi uj motort, amit ismet be kell majd jaratni, akar uj koraban  :flowers: (raadasul ez mar olajat sem fog enni).
Hogy meg elenkebb legyen az elmeny, takaritsd ki, rakj bele egy masik legfrissitot es van egy uj autod  ::)


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5653 Dátum: 2011.07.27 14:32:16 »
A remény hal meg utoljára :) Lehetséges, hogy nem az a gond... de nekem ezek voltak a tünetek és kb 3hónap alatt vált csak folyamatossá a csekkendzsin... viszont fél év alatt kiégett  ;)
Nekem 2 év alatt 2 alkalommal jelent meg a sárga lámpa aztán 15mp múlva kialudt.
Nem veszek észre semmit, ugyanannyit fogyaszt, ugyanúgy megy, a kipufogó szaga is ugyanolyan. Lehet hogy csak kontakthiba. :)

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5654 Dátum: 2011.07.27 14:35:20 »
Üdvözlet Mindenkinek!

Nem rég regisztráltam,mert nyomós okom volt rá.Szeretném elolvasni a véleményeiteket a problémámmal kapcsolatban.
Az autóm:Avensis 1.8,2004.12hó.Újonnan vásároltam annó.
A Bükkben voltam kirándulni tesómékkal és gyerekeivel.A 3.nap észrevettem egy érces hangot 2000 fordulat felett,nem tetszett,így bevittem a legközelebbi (gyöngyösi szalonba),mert Miskolcon nem tudtak fogadni.
Először valami hővédő lemezre tippeltek,hogy az ér össze,de sajnos nem az volt.
3 liter olajat öntöttek utánna,majdnem lehidaltam,hisz 10 hónapja voltam kötelező szervízen és azóta 12ekm-t mentem vele.Szoktam ellenőrizni az olajszintet,de nem hetente.A hang utánna sem szűnt meg,egyből mondták, hogy minimum csapágy,de meg kell bontani a motort,hogy többet láthassanak.Sosem láttam sehol olajfoltot,mindig elvittem rendszeresen szervízbe,93000 km van az autóban.Nem jelzett semmit ki a műszerfal.Sosem hajtottam túl,mindig kíméltem és hiába.
Aztán mondták,hogy állítólag el van ismerve,hogy ez a típus eszi az olajat és van rá garancia 180e km-ig és vagy 7 éves koráig.Mindkettőbe beleférek,így elvileg meg kell kapni az új motort(optifit blokk,ebben már ki van küszöbölve az olajfogyasztás)de biztosat nem mondtak.
Debrecenbe vittem,mert ott vettem és ott 5 éven keresztül Castrol Gtx-et tettek bele 3,7l-t.A 6. évben Nyíregyházán Toyota olajat tettek bele,de ott már 4l-t.És ezekről számla van.De itt Gyöngyösön ,azt mondták,hogy 4,3 l kell bele.Most akkor mennyi?Arra gondolok,hogy a Toyota olaj nem volt olyan jó,mint a Castrol és abból többet evett,de ez nem evés,hanem zabálás.(3l)
A kérelmet feladta a szalon és 1-2 nap áfutási időt mondtak a jelzésre.És most azt várom,de elment a kedvem sok mindentől.
Mert amit már meg kell bontani az már nem olyan.:(


Ja, örülj neki, hogy tönkrement, kapsz egy zsírúj motort! :D megér ennyit némi motorolaj kifizetése, nem? :D