Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3763243 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

gbucus

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 356
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5610 Dátum: 2011.07.13 11:00:09 »
Nekem is ilyen, kis idő múlva bemelegszik és csöndesen jár.
Szelephézag állítás talán ha segítene rajta, úgy tudom körülményes, mert nem csavarral lehet állítani,
hanem egy fém pogácsa állítja a távolságot és ennek a cseréje bonyolult, de az anyag is drága lehet.
Ha gondolod kérdezz rá a márkaszervízben mennyibe kerül az alkatrész és mennyi a csere díja.
De akkor már lehet érdemes lenne a vezérműtengely csapágyait is cserélni szóval igen költséges.
Szerintem jóval olcsóbb megvenni egy bontott motort mint elvégeztetni a fenti műveletsort.  :)

Ezt ugye Te sem gondolod komolyan, hogy egy szelephézag állítás miatt kicserélni a motort?  [rohog]
És mi van, ha a bontott motoron is kéne szelephézagot állítani? Azt is kicseréljük egy bontott motorra? És mi van, ha azon is...   :devil: [rohog]

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5611 Dátum: 2011.07.13 17:20:25 »
Ezt ugye Te sem gondolod komolyan, hogy egy szelephézag állítás miatt kicserélni a motort?  [rohog]
Ezt mondta egy "szaki" hogy ezeket meg kéne csinálni ha szétszeded a motort a szelephézag állításhoz. Nem én találtam ki.  :surrender:
De ő mindenáron arra próbálna rábeszélni hogy tegyek bele egy másik motort 4AGE-t vagy valami nagyobb köbcentiset,
de ahhoz a motorvezérlést is cserélni kékne tudtommal, úgyhogy szóltam neki felejtse el a témát...

Amúgy miből tart a szelephézag beállítás anyagilag és időben kábé?


Mármint mit kellene megcsinálni? Csapágyakat cserélni? Miért kellene? A csapágyak nem egyszer használatosak, akkor kell őket cserélni ha konkrétan azoknak van bajuk, csak azért mert ki van véve a vezérműtengely nem...
Szelephézag beállítás: vezérműszíjat már gondolom mindenki cseréltetett, annál csak annyival több hogy le kell venni a szelepfedelet, és ki kell szerelni a vezérmű-tengelyeket. Anyagilag nem tudom. De még ha egy ilyen hézagoló több ezer Ft is, biztosan nem kell mindegyiket cserélni, max 2-3-at!
Xanyi

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5612 Dátum: 2011.07.14 07:11:13 »
szia

A vez.tengely csapágycserét én is furcsállottam, de ő állította hogy amikor ő szelephézagot állított a sajátján nem cserélte
ki a csapágyakat, és attól ment tönkre a motorja. Most minek vitatkozzak vele, keresek másik szerelőt és kész...
igaz az övé 2.0-ás gyárilag turbós bukólámpás celica (kb 88-as évjárat) tolja is neki rendesen városban mert hol máshol is kéne :D

Tehát a szelepfedelet kell leszedni kivenni a vez.tengelyeket és megmérni a szelephézagot. Ezt hidegen vagy üzemmelegen kell végezni?
Mert hallottam olyat, hogy mindkét esetben meg kell mérni hidegen is és melegen is, de nem látom értelmét....
2 éve és 20ezer km-rel ezelőtt lett cserélve a vezérműszíj. Ha megbontjuk, vissza lehet szerelni a mostanit szerinted,
vagy mindenképpen új szíj és feszítőgörgő kell ismételten? ( minden szíjam Gates )
« Utoljára szerkesztve: 2011.07.14 07:20:08 írta rokafiu77 »

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5613 Dátum: 2011.07.14 17:21:12 »
szia

A vez.tengely csapágycserét én is furcsállottam, de ő állította hogy amikor ő szelephézagot állított a sajátján nem cserélte
ki a csapágyakat, és attól ment tönkre a motorja. Most minek vitatkozzak vele, keresek másik szerelőt és kész...
igaz az övé 2.0-ás gyárilag turbós bukólámpás celica (kb 88-as évjárat) tolja is neki rendesen városban mert hol máshol is kéne :D

Tehát a szelepfedelet kell leszedni kivenni a vez.tengelyeket és megmérni a szelephézagot. Ezt hidegen vagy üzemmelegen kell végezni?
Mert hallottam olyat, hogy mindkét esetben meg kell mérni hidegen is és melegen is, de nem látom értelmét....
2 éve és 20ezer km-rel ezelőtt lett cserélve a vezérműszíj. Ha megbontjuk, vissza lehet szerelni a mostanit szerinted,
vagy mindenképpen új szíj és feszítőgörgő kell ismételten? ( minden szíjam Gates )

Nem! Mielött az egésznek nekiállnál, csak egyszerüen le kell venni a szelepfedelét, és amíg még minden a helyén, lehet mérni szelephézagot!
Ha nem ok, akkor kell csak nekiállni bontani!
Általában hideg és meleg értékekek is vannak megadva!
Ha ennyire "új" a vezérműszíj, akkor vissza lehet tenni!
Xanyi

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5614 Dátum: 2011.07.14 20:48:28 »
és gondolom szelepfedél tömítést célszerű cserélni... vagy nem szükséges? :)

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5615 Dátum: 2011.07.14 21:19:58 »
és gondolom szelepfedél tömítést célszerű cserélni... vagy nem szükséges? :)

Tömítésekre általában mindre igaz, hogy egyszer használatosak.
Xanyi

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5616 Dátum: 2011.07.15 09:54:24 »
kezd zavarni valami újabban: ha meleg a motor, akkor alapjáraton néha olyan alacsonyra engedi a fordulatszámot, hogy már vibrálni kezd. 500 köré. aztán néha rájön, és óvatosan feljebb húzza, kb. 650 alá szerintem sose kéne menjen, mert akörül, vagy afelett egyáltalán nincs rezonancia, meg hangja sem, semmi. szerintetek ez normális? különös tekintettel arra, hogy nem folyamatosan produkálja ezt, csak időről időre.

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5617 Dátum: 2011.07.15 14:49:13 »
Lehet az alapjárati motort kell megtisztítani... esetleg a pillangószelepet. Ez alig kerül pénzbe, és ha ettől megszűnik, győztél :clap:

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5618 Dátum: 2011.07.15 14:53:51 »
Nekem a pillangószelep "sártalanítása" féktiszítóval és szintén a légtömegmérő átöblítése féktisztítóval segített a hasonló jellegű problémán (2.0 vvt-i ;)

NeoXon

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 541
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5619 Dátum: 2011.07.23 22:03:26 »
Ma felvillant a check engine lampa az Avensisben, es nem is akart elaludni egesz delutan. Nem tapasztaltam semmi rendellenesseget, se most, se korabban. Ha csak hibakodot olvastatok ki, az mennyibe szokott fajni markaszervizben? Vagy ha esetleg van valakinek Pesten ilyen kutyuje, el tudnek ugrani hozza kiolvasni egy sorert? :) Nem a legjobbkor jott, mert nyaralas utan nem sok penz lett allokalva autojavitasra...
2004 Avensis Liftback 2.0 D4 Executive

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10699
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5620 Dátum: 2011.07.24 09:17:01 »
Nekem 10e Ft-t mondtak a hibakódra (Tsusho), de vannak ahol ezt ingyen is megteszik.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5621 Dátum: 2011.07.24 12:19:46 »
Ma felvillant a check engine lampa az Avensisben, es nem is akart elaludni egesz delutan. Nem tapasztaltam semmi rendellenesseget, se most, se korabban. Ha csak hibakodot olvastatok ki, az mennyibe szokott fajni markaszervizben? Vagy ha esetleg van valakinek Pesten ilyen kutyuje, el tudnek ugrani hozza kiolvasni egy sorert? :) Nem a legjobbkor jott, mert nyaralas utan nem sok penz lett allokalva autojavitasra...
Szerintem jó eséllyel oxigén szenzor hiba, ha semmi problémát nem tapasztaltál. A helyedben első körben én megpróbálnám törölni a hibakódot - vagy kivenni a ECU biztositékát, vagy lehúzni az akuról a sarut monjuk 10 percre.
Ha elmúlt a hiba, akkor jó. Ha nem, akkor esetleg ki lehet villogtatni. Itt találsz hozzá segítséget. Ez persze csak iránymutatásnak jó, biztosan csak egy Toyotát is ismerő hibakód olvasóval lehet megtudni mi a tényleges baj.
« Utoljára szerkesztve: 2011.07.24 12:22:48 írta afekete »
Attila 31
  - Avensis
- Prius

NeoXon

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 541
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5622 Dátum: 2011.07.24 16:33:17 »
Ma reggel nem maradt egve a check engine lampa, pedig nem vettem le az akkusarut. Ha hibat jelzett, annak nem kellene egve maradni a kod kiolvasasaig? Vagy ideiglenes hibaknal elofordul, hogy elalszik a lampa? Huhh, 10 ezer egy kiolvasas? Egyelore lehet, hogy hagyom, es ha ujra felvillan, akkor viszem csak el szervizbe. Gyertyakat ugyis hamarosan kellene cserelni... Gyertyahiba is okozhat egyebkent ilyet, nem? Bar a forumban olvastam, hogy ezek az idoleges felvillanasok tenyleg leggyakrabban oxigenszenzort jelentenek. Koszonom az infokat!
2004 Avensis Liftback 2.0 D4 Executive

szapilaci

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5623 Dátum: 2011.07.25 11:48:41 »
Sziasztok!

Keresgéltem de nem találtam ilyesmit, így ide írok.

Korábban EGR szeleppel volt gondom, de sikerült kitisztítani.  Mostanában megint előjött, hogy füstölt ha odaléptem neki. Valamint pl.: Autópályán tartósan 3000-et pörgött 140-nél majd gurultam motorfékkel 130-120 ra és nem bírtam visszagyorsítani. Fogyasztás megnő de nemhogy gyorsulna majdnem lassul az autó ha gázt akarok adni és néha még rángat is. Viszont ha kinyomott kuplungal felpörgetem 4-5 ezerig, akkor ideiglenesen megszűnik ez a hiba. 200km után jelentkezett ez a hiba oda és vissza is (500km volt az össz táv oda-vissza).

Valakinek ötlet, hogy miért csinálhatja ezt? Nem szívesen pörgetem így fel a motort...

1995 cm3 is d4d motoros 2003-as avensis

Üdv: Laci

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5624 Dátum: 2011.07.25 14:32:19 »
Ma reggel nem maradt egve a check engine lampa, pedig nem vettem le az akkusarut. Ha hibat jelzett, annak nem kellene egve maradni a kod kiolvasasaig? Vagy ideiglenes hibaknal elofordul, hogy elalszik a lampa? Huhh, 10 ezer egy kiolvasas? Egyelore lehet, hogy hagyom, es ha ujra felvillan, akkor viszem csak el szervizbe. Gyertyakat ugyis hamarosan kellene cserelni... Gyertyahiba is okozhat egyebkent ilyet, nem? Bar a forumban olvastam, hogy ezek az idoleges felvillanasok tenyleg leggyakrabban oxigenszenzort jelentenek. Koszonom az infokat!

Lambdaszonda. Részben ez is közrejátszott abban, hogy eladtam. Sorban halnak meg (4db) és 80 ezer darabja. Tünet nem nagyon van a checkendzsinen kívül, de a fogyasztás megnö. Ha lehúzod a sarut elmúlik, de visszajön egy idő után. Ahogy romlik a helyzet, úgy nő a csekkendzsinek gyakorisága.
« Utoljára szerkesztve: 2011.07.25 14:36:26 írta Cimbi »