Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3763253 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

jozinbazin

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 52
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4785 Dátum: 2011.02.07 18:39:23 »
Ugyanitt, a 214.oldalon már foglalkoztak -e témával!
Pl. itt:#3187 hozzászólás.
« Utoljára szerkesztve: 2011.02.07 18:49:00 írta jozinbazin »
2002. Avensis 2.0 D-4 VVT-I, 150LE, 1AZ-FSE, Linea Sol.

NeoXon

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 541
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4786 Dátum: 2011.02.07 20:50:14 »
Fényszórók foncsorozása:
http://gyomro.olx.hu/fenyszoro-felujitas-foncsorozas-fuggony-karnis-gyartas-iid-161020181

http://www.gtreflect.hu/magyar.html
Koszi szepen! Sajnos ezt a topicot meg nem tudtam vegigolvasni, egyelore az Avensis 720 oldalan sem jutottam meg vegig, pedig mar jo 3 hete olvasom :D De ami kesik nem mulik.
A 214. oldalon ugy lattam valaki azt irta, hogy a tompitott fenyszoro kiszedesehez le kell bontani a lokharitot is. Igaz ez? Hihetetlen, hogy nem tudtam ugy megoldani, hogy ne kelljen komplett szetszedni az autot minden egyes javitashoz. Multkor a szervizben a kuplung pedal megzsirozasahoz le kellett bontani a fel muszerfalat. No comment... Tipikus japan hozzaallas: suritsunk be minel tobb dolgot minel kisebb helyre, aztan ember legyen a talpan aki szervizelni akarja :)
Hmm, talan ha kicsivel jobb ido lesz nekiallok megbontani, de most valahogy nincs hozza kedvem. Kerdes meg, hogy amig nincs bal fenyszorom, hogyan fogom elvinni Maglodra foncsoroztatni :)
2004 Avensis Liftback 2.0 D4 Executive

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4787 Dátum: 2011.02.07 22:02:36 »
Igen, a lökhárító alatt is van rögzítése a fényszórónak. Tehát a lökhárító le kell venni, vagy legalábbis az adott oldalon annyira megbontani, hogy el lehessen húzni egy 15 centit...

A japán hozzáállásról csak annyit, hogy a hosszmotoros TDI VW/Audi vezérműszíj cseréhez a következőket kell levenni: lökhárító, fényszórók, hűtők, komplett homlokfal...  ;)
A japán autók jól szerelhetőek, de valahol el kell férni annak a sok dolognak amit manapság az autókba zsúfolnak. Fényszórót ritkán cserél az ember, tervezéskor nem szempont, hogy semmit ne kelljen bontani hozzá!
Xanyi

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4788 Dátum: 2011.02.07 22:14:20 »
Megkaptuk a TMH levelét, amelyben kérik keressük fel a szervizt a már ismert benzincső-pumpa miatt. Azt nem említi, hogy most melyiket is érinti pontosan, csak hogy kb 2-2,5 órás művelet, illetve hogy díjmentes.
Illetve mellékeltek egy válaszborítékot is, hogy ha netán eladtuk volna már az autót, akkor adjuk meg nekik az új tulaj nevét és címét, hogy el tudják őt érni. Ez dícsérendő dolog.  :clap:  :yes:
Ki a feladó? A TMH? Mert akkor a régi címemre fog menni a levél... :censored:
music     

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4789 Dátum: 2011.02.07 23:11:13 »
Ezt már olvastátok? Úgy értem, vannak kérdéseitek, itt nincs rá válasz? Vagy lehet írni az elérhetőségek egyikére...
Gabe 254.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10699
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4790 Dátum: 2011.02.07 23:37:32 »
Ki a feladó? A TMH? Mert akkor a régi címemre fog menni a levél... :censored:

A TMH, de ha jól láttam a nevükben egy pécsi cég végezheti a levelezési dolgokat, vagyis valami ilyesmi volt a borítékon.  :hmmmm:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

fagyis

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 123
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4791 Dátum: 2011.02.08 06:31:22 »
Egyik haver lemelegítette róla a burát, óvatosan hőlégfúvóval, mivel ragasztva van. A belsejét újra foncsoroztatta Gyömrőn 3000,-Ft-ért. Összerakta és nem akarta elhinni, de úgy vakított, mint egy reflektor! A másik oldalt is meg fogja így csinálni.
Szerintem ez a haver nagy pénzt tudna keresni ha bevállalná komplett lámpák szétszedését és foncsorozás utáni összerakását! :yes:


kugyu21

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 269
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4792 Dátum: 2011.02.08 09:48:31 »
....Fényszórót ritkán cserél az ember, tervezéskor nem szempont, hogy semmit ne kelljen bontani hozzá!
Ez általában igaz, de sem saját tapasztalatból, sem a fórumot olvasgatva nem ez jött le nekem az Avensisekkel kapcsolatban.

NeoXon

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 541
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4793 Dátum: 2011.02.08 10:19:24 »
Ez általában igaz, de sem saját tapasztalatból, sem a fórumot olvasgatva nem ez jött le nekem az Avensisekkel kapcsolatban.
Hat igen. Ha mondjuk tudnanak a japok nem megolvado Xenont tervezni, akkor nem is lenne ezzel problema. Esetleg nem tudja valaki, hogy milyen mas kompatibilis (nem Toyota!) projektor megy bele a lampaba a regi helyere? Gondolom ha ujra is foncsoroztatom, par ev mulva ujbol lehet kiszedni. Ez persze meg mindig olcsobb, mint uj lampat venni, de azert macera. Viszont ha belemenne egy megbizhato, nem megolvado Xenon projektor a gyari helyere, akkor az lenne a legtutibb :)
Amugy lehet, hogy hihetetlen, de most eloszor irigylem azokat, akiknek nem gyari Xenon van az autojaban. Utolagos Xenonnan volt mar valakinek problemaja? Azt siman be lehetett tenni a gyari lampaba a halogen helyere? Jo, nyilvan a trafo elhelyezeset meg kell oldani, de most elsorban a lampaba beepites erdekel.
« Utoljára szerkesztve: 2011.02.08 10:22:41 írta NeoXon »
2004 Avensis Liftback 2.0 D4 Executive

kugyu21

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 269
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4794 Dátum: 2011.02.08 11:10:04 »
Ez általában igaz, de sem saját tapasztalatból, sem a fórumot olvasgatva nem ez jött le nekem az Avensisekkel kapcsolatban.
...Amugy lehet, hogy hihetetlen, de most eloszor irigylem azokat, akiknek nem gyari Xenon van az autojaban. Utolagos Xenonnan volt mar valakinek problemaja? Azt siman be lehetett tenni a gyari lampaba a halogen helyere? ....
Ne irigyeld öket, és nem tudom, hogy megoldást jelent-e a halogénba utólag szerelt xenon (hatóságilag tilos is szintállítási lehetőség nélkül), mert nekem például (és még sokaknak) a halogénban olvadt szét a foglalat úgy, hogy kiesett belőle az gyári halogén izzó és az egész lámpát kellett cserélni (nem elég csak újra foncsorozni).

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4795 Dátum: 2011.02.08 11:18:06 »
Amugy lehet, hogy hihetetlen, de most eloszor irigylem azokat, akiknek nem gyari Xenon van az autojaban. Utolagos Xenonnan volt mar valakinek problemaja? Azt siman be lehetett tenni a gyari lampaba a halogen helyere?
Nekünk utólagos 5000K-es van az Avéban. Lekopogom, de perzsel mint a nap, nagyon elégedett vagyok vele. Gyárit nem láttam még sötétben, így ahhoz nem tudom hasonlítani. "Simán" be lehet tenni, de közben azért a tervezők édesanyja biztosan csuklott párat. A lényeg, hogy nem bontottunk le hozzá semmit.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10699
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4796 Dátum: 2011.02.08 12:46:48 »
Nekem az ex T22-esemben volt utólagos Xenon szett (Interpower) 4300K-s, 2 év és több 10e km használatu után azért vetettem ki 2009 év vége felé közeledve, mert akkoriban szálltak rá ezekre az autókra, és nem kellett a bírság.

Eszméletlen volt a különbség a Xenon javára, mindent be és megvilágított az úton, és nem refiztek szemből, hogy zavarnám őket. 1x sem kellett reflektort használnom. Én imádtam.  :wub:  A lámpabúrának és környékének nem esett bántódása.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10699
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4797 Dátum: 2011.02.08 12:49:47 »
Gyárit nem láttam még sötétben, így ahhoz nem tudom hasonlítani.

Ilyen, amikor még ép a foncsor...  :whistling:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

boborjan

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 28
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4798 Dátum: 2011.02.08 16:21:05 »
Huha, ennek nagyon nem orulok. Es ti hogy oldottatok meg?
Jelenlegi ismereteink szerint csak cserélni lehet. Szerencsés esetben (ha az autó végig vezetett szervízkönyves) a TMH ad méltányosságot, ez annyit jelent, hogy féláron adják a pilácsokat. Tehát 300 helyett 150 a kettő  ::) ... Mi is így oldottuk meg. A jó hír, hogy nagy valószínűséggel a módosított újak is meg fognak vakulni  :clap:
Egyik haver lemelegítette róla a burát, óvatosan hőlégfúvóval, mivel ragasztva van. A belsejét újra foncsoroztatta Gyömrőn 3000,-Ft-ért. Összerakta és nem akarta elhinni, de úgy vakított, mint egy reflektor! A másik oldalt is meg fogja így csinálni.

Xenon lámpa téma:
Milyen autómárkán csinálta meg a foncsorozást?
Több ave-társamhoz hasonlóan nekem is égető lenne a xenon lámpa kérdés és ha tényleg jó minőségű a foncsoroztatás, akkor biztos hogy többen is belevágnánk, csak a lámpatest szétszedés és vízhatlan összerakás a cikis. Ha már ezt valaki nagy bizonysággal képes csinálni, az jó lenne.

Üdv
Avensis 2.2 D-4D D-Cat Autom. 150LE 2010

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10699
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4799 Dátum: 2011.02.08 17:07:10 »
Gyárit nem láttam még sötétben, így ahhoz nem tudom hasonlítani.

Ilyen, amikor még ép a foncsor...  :whistling:

2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61