Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3764386 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

attila 73

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4365 Dátum: 2010.11.13 21:43:32 »
2003-as Avensis D4-D meleg motornál időnként nem gyorsul alacsony fordulatról,csak füstöl. Időnként kb.2500-as fordulattól jól húz valamikor viszont onnan sem húz. A szerelő EGR hibára gondol de nem biztos benne. Ha valakinek okos ötlete van a hibával kapcsolatba a segítségét elfogadnám. :helpsmilie:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4366 Dátum: 2010.11.14 01:32:49 »
EGR tisztítást mindenképpen hasznos lehet végrehajtani.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4367 Dátum: 2010.11.14 09:09:47 »
EGR tisztítást mindenképpen hasznos lehet végrehajtani.

EGR szelep tisztítás az alap, és ha szét van szedve akkor az is látszik, hogy teljesen le tud-e zárni.
Ha nem oldódik meg, akkor márkaszervíz, injektor vizsgálat teszterrel, stb...
Xanyi

attila 73

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4368 Dátum: 2010.11.14 13:24:53 »
EGR kitisztítva,Az állító motor fogaskerekei megkenve,semmi javulás

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4369 Dátum: 2010.11.14 14:16:56 »
EGR kitisztítva,Az állító motor fogaskerekei megkenve,semmi javulás

És ahová az EGR fel van csavarozva az ellenoldal (hengerfej, szívócsonk) mennyire volt kormos? Ott nem volt eltömődés?
Mert van ám úgy hogy nem is látszik a koromtól, hogy ott járatnak kellene lennie, pedig van...

Szerintem keress fel egy márkaszervízt, aztán hátha látszik valami a teszteren!
Xanyi

tazo

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4370 Dátum: 2010.11.16 22:06:09 »
Üdv márkatársak! Van egy Avensis II-m és a következőt  tapasztaltam. A külső tükrök behajtásánál a bal oldali később hajtódik be a jobb oldalihoz képest .

Tapasztalt már valaki ilyen hibát vagy gyárilag ilyen?

A válaszokat előre is köszönöm.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4371 Dátum: 2010.11.16 23:32:58 »
Ez legyen a legnagyobb bajod.
Amúgy mennyivel később? Mert az enyémnél is a balt egy hajszálnyival később fejezi be.
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4372 Dátum: 2010.11.17 18:19:01 »
Üdv márkatársak! Van egy Avensis II-m és a következőt  tapasztaltam. A külső tükrök behajtásánál a bal oldali később hajtódik be a jobb oldalihoz képest .
A miénk is ilyen. Nem nagy az eltérés, talán 1 mp... De lassabban csukódik be a bal.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4373 Dátum: 2010.11.17 19:36:55 »
Üdv márkatársak! Van egy Avensis II-m és a következőt  tapasztaltam. A külső tükrök behajtásánál a bal oldali később hajtódik be a jobb oldalihoz képest .

Tapasztalt már valaki ilyen hibát vagy gyárilag ilyen?

A válaszokat előre is köszönöm.

Gondolom, a motorok kezdeti áramfelvétele miatt késleltették az indítást.
Továbbolvasva, még inkább az a véleményem hogy, ez a hiba nem hiba!
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013

tazo

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4374 Dátum: 2010.11.17 20:26:34 »
Üdv márkatársak! Van egy Avensis II-m és a következőt  tapasztaltam. A külső tükrök behajtásánál a bal oldali később hajtódik be a jobb oldalihoz képest .

Tapasztalt már valaki ilyen hibát vagy gyárilag ilyen?

A válaszokat előre is köszönöm.

Gondolom, a motorok kezdeti áramfelvétele miatt késleltették az indítást.
Továbbolvasva, még inkább az a véleményem hogy, ez a hiba nem hiba!


OK, köszi a válaszokat. Én is úgy gondoltam ez nem hiba csak megerősítést kértem, hogy mindenkinek így működik-e.

Köszi

gufi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 66
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4375 Dátum: 2010.11.19 10:00:59 »
Szép jó estét!

98-as 1.6-os Avensis műszerfalán kettő digitális óra van. Az egyik ugye a km számláló a másik az időt és a hőmérsékletet mutatja. Namost nálam az utobbi világítása nem működik elvileg ma óta. Tudja valaki hogy lehet ezt  a hibát esetleg otthon megszüntetni, vagy szerelő kell hozzá mindenképp?

hahó, nekem ugyanez a problémám (ugyanilyen Avensisnél), csak, nekem a km számláló nem világít évek óta...
meg mostanra a fél műszerfal...
megszoktam már, de valóban nem drága ennek a megoldása, ha az ember tudja hova nyúljon, én magamtól vonakodva állok neki szétszerelni a műszerfalat... :wacko:

Toyota Avensis '98 1.6 4AFE túl a 330.000 km-en

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4376 Dátum: 2010.11.19 10:27:29 »
Ne félj szétszerelni, kb 10perc volt nekem is! Belülről felfelé van két csavar amit kitekersz és a kormányt a legalsó pozicíóba hajtva, majd elforgatva tudod kiemelni az egészet. Nem nagy művelet, viszont az eredmény látványos. Ha cseréled akkor szerintem cseréld mindkettőt egyszerre, mert utánna az új és a régi közti különbség fog zavarni :)

gufi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 66
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4377 Dátum: 2010.11.19 10:38:42 »
Ne félj szétszerelni, kb 10perc volt nekem is! Belülről felfelé van két csavar amit kitekersz és a kormányt a legalsó pozicíóba hajtva, majd elforgatva tudod kiemelni az egészet. Nem nagy művelet, viszont az eredmény látványos. Ha cseréled akkor szerintem cseréld mindkettőt egyszerre, mert utánna az új és a régi közti különbség fog zavarni :)

köszi, vmikor felhergelem magam, és nekiállok :cool2:
Toyota Avensis '98 1.6 4AFE túl a 330.000 km-en

Csöpi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 70
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4378 Dátum: 2010.11.20 12:19:39 »
Gufi!
Nyugodtan állj neki! Tényleg nem nagy dolog! Én a héten szétszedtem és kicseréltem mindegyik égőt. Simán kiszedtem az egész órát. Nálam zöld volt a háttérvilágítás, ami úgy néz ki hogy az égőre ráhúznak egy zöld színű kis gumit aztán ennyi! Mivel a boltban sajna nem volt ugyanolyan színü gumi,csak kék, most kicsit kékesen világít de nem sok külömbség van az előbbihez képest. A lényeg hogy világít! Hány km van a kocsidban? Az is úgy szereti a benzint mint az enyém? Ez szépen meg tud inni 10 litert is / 100 km.

edinabne

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4379 Dátum: 2010.11.20 20:11:27 »
Sziasztok!

2006. augusztus havi 4D4 sedant vettunk két héttel ezelőtt. Minden tökéletes, kivéve a gyári xenon. Beszéltünk az előző tulajával, aki azt mondta, hogy már az elejétől fogva nem volt valami erős. Szeretnék tanácsot kérni, hogy mit tegyünk. Toyota szalon először izzót mondott. Vettünk bele két új izzót. Nem ez volt a problémája:( Elmentünk egy másik helyre is, ahol - szintén csak találgatnak - azt mondták valószínű, hogy a projektor foncsor nem jó. Megkérdeztük és a gyári 120,000 forint darabja a lámpának, mert állítólag csak egybe lehet cserélni. Érdemes keresni utángyártottat? Mit tanácsoltok?