Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3763166 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4170 Dátum: 2010.09.21 17:44:25 »
Sziasztok,

tonkrement a szervoszivattyu a 99-es 1.8-as benzines Avensis kombinkban :(
200e korul van az utangyartott ara es inkabb bontottat tennek bele, habar nem javasoljak.
Van kulonbseg a kulonfele motortipusok kozott? Mire kellene figyelnem bontott vasarlasakor?
Esetleg van a forumon valami kitaposott bonto/valaki aki ezzel foglalkozik?

Koszi,
Pali

Az utángyártott felejtős, főleg ennyi pénzért. A bontott cucc is megoldás, de jobb lenne tudni mi is pontosan a baja a réginek, mert szervószivattyú felújítás is létezik, garanciával, profi minőségben...
http://www.kormanymu-javitas.hu/index.php
Xanyi

bobekm

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 21
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4171 Dátum: 2010.09.22 19:10:49 »
Sziasztok!
Lenne egy kérdésem a hozzáértőkhöz: Adott egy autó, amiben elszállt a motorvezérlő elektronika (1998.01 havi tehát Bosch-elektronikás), és az Immo is. Mivel nincsen pénzem majd 500 ezret befektetni egy kb 700 ezret érő autóba, ezért csakis a bontott cucc jöhet szóba. A szerelőm azt mondja, csakis egy autóból származó cuccok jöhetnek szóba (ECU+IMMO+kulcsok+zárak), külön autoból lévő Ecu, és külön Immo+cuccai. A kérdésem a következő:? - Ha az új cuccot veszem meg, akkor a párosítás (ECU és IMMo, meg az IMMO+ kulcsok) megoldható, akkor a bontottból  származó ugyanezek a cuccok miért nem párosíthatók össze???? Nem értem?! Tényleg nem lehet, vagy csak "nincs kedve hozzá" ? Ezt a kérdést azért dobtam fel nektek, mert cirka 2 hónap elteltével!! végre lenne egy megfelelő ECU, de csak magában, a többi cucc nélkül, amit gondoltam egy másik autóból megoldható lenne. De miután felhívtam a a szerelőmet a nagy hírrel - közölte, "hogy külön ne vegyem, csak ha egyben, egy autóból származik minden" Előre is köszönöm mindenkinek, aki használható információval tudna ellátni ez ügyben....  :helpsmilie:

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4172 Dátum: 2010.09.22 20:32:51 »
Szia!

Csak maga az ECU valóban nem lesz jó, mert az a régi kulcsoddal nem fog működni. Az ECU-hoz csak úgy lehet tanítani kulcsot, ha már van egy hozzá való, működő kulcs.
Ami minimum kell, az az ECU, és egy hozzá való, működő mesterkulcs (fekete). Erről az egyről, aztán már hozzátaníthatóak a régi kulcsaid az új ECU-hoz. Így elmaradhat a zár és kulccsere. Figyelem!! A szürke csak szervízkulcs, arról nem lehet tanítani!
Ezt így márkaszervízben meg tudják csinálni Neked, de a szerelőd sztem nem, hiszen spec. computer kell hozzá.

Persze az is megoldás amit a szerelőd mond, hiszen akkor az ECU-hoz tartozó kulcsokkal használnád továbbiakban az autót!
Xanyi

bobekm

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 21
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4173 Dátum: 2010.09.24 17:11:30 »
Sziasztok!
Véget ért a kocsim (Ave 1 98.01 havi) 2 hónapig tartó kálváriája, ugyanis a mai napon fájó szívvel ugyan,de eladtam az autót, és megszabadultam egy csomó problémától. Ha utánaszámolok olyan nagyon sokat nem buktam rajta, mintha még akár hónapokig is várok az alkatrészekre, és utána passzolom el...Mindenkinek nagyon köszönöm az okos tanácsokat - nagyon sokat tanultam itt a fórumokon erről a típusról - de most egyenlőre nem tervezem egy hasonló autó vásárlását. Azonban a rövidke kellemes tapasztalatokból kiindulva azt gondolom lesz még nekem "Totólyám" (ahogy a 2 éves fiam hívta) a későbbiekben... :yes:

kustora

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
    • mokusradio
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4174 Dátum: 2010.09.24 19:51:56 »
Sajnálom ami történt a kocsiddal, bár én lehet, hogy megcsináltam volna. Akár úgy, hogy behozok gombokért egy ugyanolyat kintről. Kiveszem ami kell aztán a kocsi maradékait, meg eladom. Az enyém is BOSCH vezérlős, szerencsére teszi a dolgát, több mint 300 ezer Km után is.     ... kopp kopp...
Land Cruiser J90,  RAV4 2.0

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4175 Dátum: 2010.09.25 22:12:13 »
Ave I-et még nem kapni gombokért, kintről sem... Illetve csak töröttet.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Csöpi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 70
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4176 Dátum: 2010.09.26 09:25:07 »
Sziasztok!
Az lenne a problémám, hogy az első szélvédő és a felső kárpit találkozásánál a kárpit ragasztása kicsit elengedett és már kívűlről is látszik hogy kicsit lelóg a kárpit. Tudja valaki hogy mivel lehetne ezt visszaragasztani vagy beszéljek esetleg egy karosszériással? Ja visszaolvastam hogy valaki beszerelt egy motormelegítőt az autójába. Ennek mi a lényege? Mennyire érdemes ilyent beszerelni? Nálunk a tűzoltóautókra állandóan rá van csatlakoztatva egy ilyen,ami melegen tartja a motort meg tölti levegővel is, hogy ne riasztáskor kelljen levegőt termelni. Személyautónál miért kell ilyen? Ja az első kérdésem 98 1.6 Avera vonatkozik.
Köszi a segítséget!

pinyo24

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 273
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4177 Dátum: 2010.09.26 10:23:33 »
.......Ja visszaolvastam hogy valaki beszerelt egy motormelegítőt az autójába. Ennek mi a lényege? Mennyire érdemes ilyent beszerelni? Nálunk a tűzoltóautókra állandóan rá van csatlakoztatva egy ilyen,ami melegen tartja a motort meg tölti levegővel is, hogy ne riasztáskor kelljen levegőt termelni. Személyautónál miért kell ilyen? Ja az első kérdésem 98 1.6 Avera vonatkozik.
Köszi a segítséget!

Szerintem ennek is az a lényege, hogy melegen tartsa a motort, így nem hideg motort indítasz (nem kopik a motor)és egyből tudsz fűteni is.Olvastam, hogy be lehet állítani, hogy mondjuk, csak az indulás előtt 1-2 órával kezdje csak melegíteni a vizet, így nem fogy annyi áram sem.De majd az érintett mesél róla ::)
99' Avensis 1.6 4A-FE

kustora

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
    • mokusradio
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4178 Dátum: 2010.09.26 12:32:25 »
...visszaolvastam hogy valaki beszerelt egy motormelegítőt az autójába. Ennek mi a lényege? Mennyire érdemes ilyent beszerelni?
Én szereltem be ilyet. Azt, hogy hol vettem, illetve a beszerelésről szóló képeket megtalálod a korábbi hozzászólásaim között. Egy hete használom reggelente egy időkapcsolóval. Kb. 1 órát megy a reggeli indítás előtt. Hogy hány fokos a víz ilyenkor azt nem tudom, de mivel gázzal járok, és az átváltási hőmérséklet 30 fokra van beállítva, azt észrevettem, hogy fél órás melegítés után is azonnal átváltott gázra. Talán olyan 50 fok körüli lehet 1 óra után. Szerintem igazából annak érdemes ilyet használni akinek nincsen garázsa és a saját udvarán parkol. Télen sokkal hamarabb éri el az üzemi hőfokot a motor, és az utastérben sem kell dideregni.
Land Cruiser J90,  RAV4 2.0

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4179 Dátum: 2010.09.27 00:17:30 »
Sziasztok!
Az lenne a problémám, hogy az első szélvédő és a felső kárpit találkozásánál a kárpit ragasztása kicsit elengedett és már kívűlről is látszik hogy kicsit lelóg a kárpit. Tudja valaki hogy mivel lehetne ezt visszaragasztani vagy beszéljek esetleg egy karosszériással?
Vagy egy autókárpitossal.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4180 Dátum: 2010.09.27 01:25:32 »
Ave I-et még nem kapni gombokért, kintről sem... Illetve csak töröttet.

500 GBP-tol...  plusz utiktg.
 link
kisa
born to ride

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4181 Dátum: 2010.09.27 10:36:59 »
Milyen sok piros példány van...én itthon még egyetlen egy piros Avensis-t nem láttam  :hmmmm:
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4182 Dátum: 2010.09.27 18:29:57 »
Sziasztok!
Véget ért a kocsim (Ave 1 98.01 havi) 2 hónapig tartó kálváriája, ugyanis a mai napon fájó szívvel ugyan,de eladtam az autót, és megszabadultam egy csomó problémától. Ha utánaszámolok olyan nagyon sokat nem buktam rajta, mintha még akár hónapokig is várok az alkatrészekre, és utána passzolom el...Mindenkinek nagyon köszönöm az okos tanácsokat - nagyon sokat tanultam itt a fórumokon erről a típusról - de most egyenlőre nem tervezem egy hasonló autó vásárlását. Azonban a rövidke kellemes tapasztalatokból kiindulva azt gondolom lesz még nekem "Totólyám" (ahogy a 2 éves fiam hívta) a későbbiekben... :yes:

Konkrétan mi volt a baja, mi volt a tünet? És persze ki állapította meg? Márkaszervízben járt az autó? Mert közben eszembe jutott valami...
Xanyi

bobekm

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 21
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4183 Dátum: 2010.09.28 00:00:00 »
Szia Xanyi!
Konkrétan a jelenség az volt, hogy az indítómotor tekert, de sem szikra ,sem az üzemanyagszivattyú nem ment. 3 szervízben volt konkrétan (az ismerős villamosságist leszámítva) a kocsi, a legutolsónál állapították meg a problémát. De mindhárom helyen mikor rádukták a laptopot, már furcsa volt, hogy nem kommunikál semelyikkel (még a pécsi szakszervízben sem!) se , de mondom a legutolsó helyen állapították meg a hiba pontos okát. Az ECU indítástiltás része, és az IMMO ment el "vadászni" (legalábbis nekem ezt mondta a szaki)...Elmondta, ha ki tudná venni a programból az indítás tiltását, megoldódna a probléma, de hát erre nem jött rá 2 hónap alatt, pedig aztán nem most kezdte,(bontott alkatrészt sehol sem kaptunk, pedig aztán az ország összes Toyotával foglakozó bontóját felhívtam! - az új ára 580 ezer forint lenne a cuccoknak ami kellet volna) meg nagyon sok helyen próbálkozott, de még ilyen esettel eddig nem találkoztak a "spanjai" sem. Akik megvették a kocsit, biztos tudnak valamit kezdeni vele (a tréleres fickó meg is mondta, "a kocsi holnap biztosan működni fog, mert ők értenek hozzá!") - egyébként Salgótarjánba került a "drága". Hát szóval ennyi a történet.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4184 Dátum: 2010.09.28 07:20:28 »
Szia Xanyi!
Konkrétan a jelenség az volt, hogy az indítómotor tekert, de sem szikra ,sem az üzemanyagszivattyú nem ment. 3 szervízben volt konkrétan (az ismerős villamosságist leszámítva) a kocsi, a legutolsónál állapították meg a problémát. De mindhárom helyen mikor rádukták a laptopot, már furcsa volt, hogy nem kommunikál semelyikkel (még a pécsi szakszervízben sem!) se , de mondom a legutolsó helyen állapították meg a hiba pontos okát. Az ECU indítástiltás része, és az IMMO ment el "vadászni" (legalábbis nekem ezt mondta a szaki)...Elmondta, ha ki tudná venni a programból az indítás tiltását, megoldódna a probléma, de hát erre nem jött rá 2 hónap alatt, pedig aztán nem most kezdte,(bontott alkatrészt sehol sem kaptunk, pedig aztán az ország összes Toyotával foglakozó bontóját felhívtam! - az új ára 580 ezer forint lenne a cuccoknak ami kellet volna) meg nagyon sok helyen próbálkozott, de még ilyen esettel eddig nem találkoztak a "spanjai" sem. Akik megvették a kocsit, biztos tudnak valamit kezdeni vele (a tréleres fickó meg is mondta, "a kocsi holnap biztosan működni fog, mert ők értenek hozzá!") - egyébként Salgótarjánba került a "drága". Hát szóval ennyi a történet.

Értem. Köszönöm!  :hmmmm:
Xanyi