Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3763190 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4065 Dátum: 2010.09.11 22:14:19 »
Közelebbit tudsz mondani a kereskedőről?
Az urat Sárkány Imrének hívják, az elérhetősége holnap priviben megy (az irodában van a névjegye).
Az üzletük a volt Mechanikai Művek-nél van.
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4066 Dátum: 2010.09.11 22:19:48 »
Köszönöm előre is! Biztos van mindenféle Toyota alkatrésze ugye? Én arrafelé a Völlert ismerem,az is jó :yes:

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4067 Dátum: 2010.09.11 22:36:37 »
Köszönöm előre is! Biztos van mindenféle Toyota alkatrésze ugye? Én arrafelé a Völlert ismerem,az is jó :yes:
Háát.. nem tudom!
Igazándiból ablaktörlőben nagy, bár autóalkatrész nagykerrel is (ami kisker is) foglalkozik.
De majd beszélj vele.
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4068 Dátum: 2010.09.12 00:08:48 »
Cserére érettek lettek az ablakörlő lapátok gumijai!
Csak gumit cseréltél, lapátot nem? (Nem azért kérdezem, mert baj lenne, csak érdekel.)
music     

Kumgang

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4069 Dátum: 2010.09.12 03:44:52 »
Sziasztok!

1000 bocs, ha rossz helyre írom (szinte biztos), de nem találtam az aktuális topic-ot!

Szóval arról lenne szó, hogy szeretnénk csatlakozni a Toyotások nagy táborához, és ki is szemeltünk egy szimpatikus példányt. Az érdekelne, hogy esetleg ismeri-e valaki ezt a gépsárkányt, van-e Róla valami infó, stb...?

Ő lenne az: http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/avensis/toyota_avensis_wagon_2.0_d_sol_executive-4129240

Szíves segítségeteket előre is köszönöm szépen! :)

Üdv!

agentwayne

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 99
    • http://cider.hu
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4070 Dátum: 2010.09.12 08:08:57 »
Sziasztok!

1000 bocs, ha rossz helyre írom (szinte biztos), de nem találtam az aktuális topic-ot!

Szóval arról lenne szó, hogy szeretnénk csatlakozni a Toyotások nagy táborához, és ki is szemeltünk egy szimpatikus példányt. Az érdekelne, hogy esetleg ismeri-e valaki ezt a gépsárkányt, van-e Róla valami infó, stb...?

Ő lenne az: http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/avensis/toyota_avensis_wagon_2.0_d_sol_executive-4129240

Szíves segítségeteket előre is köszönöm szépen! :)

Üdv!

Meg kell kerdezni az eladot, hogy az auto magyarorszagi uzembehelyezesu volt e. Ha igen, akkor a km futas AKAR valos is lehet. Ha kulfoldi akkor szinte biztosan nem ennyi van az autoban!
Aztan a szokasos "macera", szerviz eloelet leinformalasa pl rendszam alapjan egy hivatalos toyota szerviz bevonasaval, tulajt kifaggatni az autorol, stb

A vegen meg azert meg is lehet nezni :)
Kronologia:  1994 - Toyota Corolla Wagon 1.4 XLi   >   2003 - Toyota Corolla HB 1.6 VVT-i   >   2010 - '07 Toyota Avensis Wagon 2.0 D-4D

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4071 Dátum: 2010.09.12 15:49:06 »
"A vegen meg azert meg is lehet nezni "
Furcsa világ, hogy a megnézés majdnem az utolsó dolog :devil:, de tényleg így gondolkodunk.
Nemrég egy ismerősöm off-kocsit akart eladni az érdeklődő elküldte a kocsit szerelőhöz megnézetni, nem volt semmi gond vele, de életben az érdeklődő megse nézte.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4072 Dátum: 2010.09.12 17:04:50 »
Sracok :)

Gyorsan leirom meg 1szer talan nem voltam ertheto - tarcsa 2szer volt cserelve - elsonek Brembo, majd ATE lett beleteve , utobbinal mar betet csere is volt szinten ATE. A Brembo felszabalyozva lett de ujra utni kezdett. Amugy nyugodtan autozom hosszu kovetesi tavolsagal, en mar nem sietek sehova :) + ovatosan fekezek !!!! Szoval semmi gyilkolas. Kozben kerek csere is volt lasd teli-nyari idoszak. Valtozast nem hozott. De ha ut a kerek akkor ugy gondolnam ez jeelntkezne nagy sebessegnel is. Szoval gondolnek itt esetleg kerekagyra - kis logas miatt a tarcsa fekezes utan lassan "vetemedik" talan .
Én is a kerékagy környékén keresgélnék. Ha maga a tárcsa ütne, az szerintem pont fordítva csinálná (tehát a fékezés intenzitásával arányosan nőne az ütés, rázás ereje is). Nomeg az is emellett szól, hogy a tárcsacsere sem segített.

Ha centrír-probléma lenne, az nem (csak) fékezés közben jelentkezne. A rosszul centrírozott kerék mindig üt, nem csak lassítás közben. Annak a fékezéshez semmi köze.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4073 Dátum: 2010.09.12 17:08:22 »
Szóval arról lenne szó, hogy szeretnénk csatlakozni a Toyotások nagy táborához, és ki is szemeltünk egy szimpatikus példányt. Az érdekelne, hogy esetleg ismeri-e valaki ezt a gépsárkányt, van-e Róla valami infó, stb...?

Ő lenne az: http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/avensis/toyota_avensis_wagon_2.0_d_sol_executive-4129240
Így látatlanban szinte biztos, hogy a megadott km nem valós, vissza lett állítva a számláló.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4074 Dátum: 2010.09.12 17:09:22 »
biztosan ne. Mi is a probléma pontosan?
Itt irtam le.
Hideg motornál sokkal jobban érezni a rángatást, mint üzemmelegnél. És a 2000-es fordulat alatt végig érezni, de 1600 körül jön ki a legjobban.
Az injektort eléggé hátra sorolnám a potenciális okok között.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4075 Dátum: 2010.09.12 17:11:41 »
"A vegen meg azert meg is lehet nezni "
Furcsa világ, hogy a megnézés majdnem az utolsó dolog :devil:, de tényleg így gondolkodunk.
Okkal. A típus közeli ismerete nélkül kb. nulla az esélye, hogy pl. kiszúrja a visszaállított km-számlálót. Amúgy persze, el kell menni, meg kell nézni - de semmiképp nem egyedül (hacsak nincs jelentős tapasztalata az embernek), és emellett még el kell vinni szervízbe is, hacsak valamilyen okból nem bízunk meg tökéletesen az eladóban.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4076 Dátum: 2010.09.12 18:28:42 »
Palaczk!
Azért mégis az lenne az első hogy megnézze az ember mit akar megvenni, aztán megnézni mi a gyanus, rákérdezni utánnajárni, megnézetni.
Ezzel szemben mi van:  első kérdés mennyit enged a feléből, meg ugye tényleg csak  20 ekm van a 10 éves autóban :D

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4077 Dátum: 2010.09.12 18:34:20 »
Én először kérdeznék, hogy adott autónál, típusnál vannak-e hibák, mire kell figyelni és csak utána mennék megnézni. Mások vagyunk.  :D
         

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4078 Dátum: 2010.09.12 20:35:20 »
Én először kérdeznék, hogy adott autónál, típusnál vannak-e hibák, mire kell figyelni és csak utána mennék megnézni. Mások vagyunk.  :D
Ezt én is megtenném azzal egyidőben,hogy megnézném, hogy egyáltalán paramétereiben mi a megfelelő nekem (külső méret, belső, csomagtartó, milyen benne ülni ,menni vele, milyen a motorja) stb de ezeket nyilván elötte megfontolja az ember.

agentwayne

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 99
    • http://cider.hu
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4079 Dátum: 2010.09.13 08:25:20 »
En a mostani automat ugy vettem, hogy be sem inditottam elotte  :D  :hmmmm: balek?  :D
Egyebkent a tuti veteleket altalaban nincs is nagyon ido nezegetni meg gondolkodni rajtuk, mert azonnal elkelnek! Viszont kicsit, de lutri.
Nekem azzal volt szerencsem, hogy 3 (!) percre ra hivtam a palit miutan a hasznaltautora felrakta. Utanam fel oraval mar csorgetett nala a kovetkezo vasarlojelolt.
Elementem (nekem videkrol pestre kellett utaznom erte ami nem igazan elony ebben az estben, de korrekt volt az urege mert engem rakott elore a sorban mivel en jelentkeztem elsokent) es azonnal dontottem (indulas elott persze egy villamlatogatas a helyi szakszervizben ahol rendszam alapjan mindent lekerdeztem).
Napok mulva (a hirdetes mar fent sem volt termeszetesen) mikor a tenyleges uzlet megkotodott is meg 2en vartak arra hatha visszamondom es kapasbol fizetnek erte, ugy, hogy ok meg az autot nem is lattak eloben!
Kronologia:  1994 - Toyota Corolla Wagon 1.4 XLi   >   2003 - Toyota Corolla HB 1.6 VVT-i   >   2010 - '07 Toyota Avensis Wagon 2.0 D-4D