Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3763100 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4050 Dátum: 2010.09.08 11:49:14 »
Koszi az infokat.

A fektarcsa  utessel az a gondom hogy a Brembo-t felszabalyoztak es utan par 100 KM-ig jo is volt megint. Kozben ugye volt teli nyari gumicsere is, szoval nem fognam a kerekekre. Egyenes futasban nincs remeges nagyobb sebessegnel sem. A fekpedal gyenge lenyomasakor jelentkezik az apro remego mozgas a kormanyon. Serult nem volt az auto legalabb is nem tudok rola. A csapagy szerintem megfelelo allapotban az auto koranak illoen. A torony csapagy picit log de meg boven a tureshataron belul. Szoval a tarcsa "vetemedik" el de nem tudom mi okozza, mert nem fekezem agyon magam inkabb motorfeket hasznalok.

Mas
Mostt szedtem ki a kormany bajusz kapcsolot ( gyari kb 50 ezer, a bontobol ugy 8000 Ft ert lehet hozzajutni ) az iranyjelzo jobbra egyre tobbszor nem kapcsol ( lasd elobbi bejegyzesem ) szetszedtem es kipucoltam majd az erintkezoket is felpoliroztam. Most mukodik , forgalomban meg nem voltam. Nem tudom megmondani milyen lesz mert igy jartam el a gyujtaskapcsolo betettel is de hiaba pucoltam ki meg is csak ujjat kellett vennem.
Majd beszamolok milyen is par nap hasznalat utan.
99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel


rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4051 Dátum: 2010.09.08 18:52:35 »
az a gondom hogy a Brembo-t felszabalyoztak es utan par 100 KM-ig jo is volt megint. Kozben ugye volt teli nyari gumicsere is, szoval nem fognam a kerekekre.
szó szerint igy jártam énis, mondom az egyik felniról a belső súly leesett, rosszul tették fel. Ha tudod nézesd meg egy gumisnál.

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4052 Dátum: 2010.09.08 20:11:13 »
injector téma...
Most nem mérem ki az injektorokat, mert esik, de a héten sort kerítek rá. Tényleg csak annyi az egész, hogy ellenállást mérek rajta?
Ma tudtam mérni. 13,7-13,8ohm közötti mind a négynek az ellenállása. Azt a fülest kaptam, hogy a gyári ellenállásuk 14,7 ohm
amelyikkel gond van annak eltérő az ellenállása, de mindegyik ellenállása egyforma.
Sok a tényező, hogy mit cseréljek (elosztófedelet, rotort, kábelt, kopogáérzékelő, lambdaszonda, új iridium gyertyákat)? Jósnő nincs köztetek? :D

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4053 Dátum: 2010.09.08 20:30:33 »
injector téma...
Most nem mérem ki az injektorokat, mert esik, de a héten sort kerítek rá. Tényleg csak annyi az egész, hogy ellenállást mérek rajta?
Ma tudtam mérni. 13,7-13,8ohm közötti mind a négynek az ellenállása. Azt a fülest kaptam, hogy a gyári ellenállásuk 14,7 ohm
amelyikkel gond van annak eltérő az ellenállása, de mindegyik ellenállása egyforma.
Sok a tényező, hogy mit cseréljek (elosztófedelet, rotort, kábelt, kopogáérzékelő, lambdaszonda, új iridium gyertyákat)? Jósnő nincs köztetek? :D

Injektort biztosan ne. Mi is a probléma pontosan?
Xanyi

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4054 Dátum: 2010.09.08 21:10:39 »
biztosan ne. Mi is a probléma pontosan?
Itt irtam le.
Hideg motornál sokkal jobban érezni a rángatást, mint üzemmelegnél. És a 2000-es fordulat alatt végig érezni, de 1600 körül jön ki a legjobban.

bobekm

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 21
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4055 Dátum: 2010.09.08 21:23:26 »
Sziasztok!
A következő kérdésem lenne: Bosch elektronikával szerelt Ave1-et (98. 01. havi) át lehet-e alakítani japán elektronikásra, és ha igen hogyan, és melyik alkatrészeket (a motorvezérlőn kívül), kell átszerelni? Ugyanis a kocsi másfél hónapja áll motorvezérlő elektronika hiba miatt, amit eddig még nem sikerült bontóból szerezni (mindenhol azt mondják ritka darab), az újra meg nem szeretnék 300 000 forintot szánni....

protko

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 229
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4056 Dátum: 2010.09.08 22:53:52 »
Koszi az infokat.

A fektarcsa  utessel az a gondom hogy a Brembo-t felszabalyoztak es utan par 100 KM-ig jo is volt megint. Kozben ugye volt teli nyari gumicsere is, szoval nem fognam a kerekekre. Egyenes futasban nincs remeges nagyobb sebessegnel sem. A fekpedal gyenge lenyomasakor jelentkezik az apro remego mozgas a kormanyon. Serult nem volt az auto legalabb is nem tudok rola. A csapagy szerintem megfelelo allapotban az auto koranak illoen. A torony csapagy picit log de meg boven a tureshataron belul. Szoval a tarcsa "vetemedik" el de nem tudom mi okozza, mert nem fekezem agyon magam inkabb motorfeket hasznalok.



Nekem is ugyanez a gondom, már nem is először....
amikor megvettem (87e km) is ütött. => leszabályoztattam a tárcsát, jó lett az első nagyobb fékezésig. Értsd: autópálya 130-ról, ha nem is padló de kb. 80%-os fékezés.
Most  180e km körül is ugyanazzal tárcsával megy, és megint/meg mindig üt.

Szerintem a kis japán mérnökök a 90'-es évek végén inkább a költséghatékonyság oltárára helyezték azt a néhány milliméter féktártcsaátmérőt, mint a féltengely végére....
...vagy az is lehet hogy ez (is) még az E Carina egyik készleten maradt alkatrésze.

Az az érdekes ha csak lehelem a fékpedált akkor erősen ráz, és minél erősebb a fékezés annál kevésbé.
A megoldás egy pár új tárcsa, vagy ha még elég vastag egy újabb szabályozás, és nagyobb követési távolság nagy sebességnél! ;-)




'01 2.0 D-4D Liftback -> sold


'06 D5 S80

viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4057 Dátum: 2010.09.09 08:47:58 »
Sracok :)

Gyorsan leirom meg 1szer talan nem voltam ertheto - tarcsa 2szer volt cserelve - elsonek Brembo, majd ATE lett beleteve , utobbinal mar betet csere is volt szinten ATE. A Brembo felszabalyozva lett de ujra utni kezdett. Amugy nyugodtan autozom hosszu kovetesi tavolsagal, en mar nem sietek sehova :) + ovatosan fekezek !!!! Szoval semmi gyilkolas. Kozben kerek csere is volt lasd teli-nyari idoszak. Valtozast nem hozott. De ha ut a kerek akkor ugy gondolnam ez jeelntkezne nagy sebessegnel is. Szoval gondolnek itt esetleg kerekagyra - kis logas miatt a tarcsa fekezes utan lassan "vetemedik" talan .

Jo hirem van viszont de meg nem kiabalnam el - teny hogy tegnap a bajuszkapcsolo szetszerelest es tisztitasat kovetoen  remekul mukodik. Ha ez igy marad akkor megusztam legalabb 8000 Ft kiadasat.


Koszi az infokat.

A fektarcsa  utessel az a gondom hogy a Brembo-t felszabalyoztak es utan par 100 KM-ig jo is volt megint. Kozben ugye volt teli nyari gumicsere is, szoval nem fognam a kerekekre. Egyenes futasban nincs remeges nagyobb sebessegnel sem. A fekpedal gyenge lenyomasakor jelentkezik az apro remego mozgas a kormanyon. Serult nem volt az auto legalabb is nem tudok rola. A csapagy szerintem megfelelo allapotban az auto koranak illoen. A torony csapagy picit log de meg boven a tureshataron belul. Szoval a tarcsa "vetemedik" el de nem tudom mi okozza, mert nem fekezem agyon magam inkabb motorfeket hasznalok.



Nekem is ugyanez a gondom, már nem is először....
amikor megvettem (87e km) is ütött. => leszabályoztattam a tárcsát, jó lett az első nagyobb fékezésig. Értsd: autópálya 130-ról, ha nem is padló de kb. 80%-os fékezés.
Most  180e km körül is ugyanazzal tárcsával megy, és megint/meg mindig üt.

Szerintem a kis japán mérnökök a 90'-es évek végén inkább a költséghatékonyság oltárára helyezték azt a néhány milliméter féktártcsaátmérőt, mint a féltengely végére....
...vagy az is lehet hogy ez (is) még az E Carina egyik készleten maradt alkatrésze.

Az az érdekes ha csak lehelem a fékpedált akkor erősen ráz, és minél erősebb a fékezés annál kevésbé.
A megoldás egy pár új tárcsa, vagy ha még elég vastag egy újabb szabályozás, és nagyobb követési távolság nagy sebességnél! ;-)




99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel


OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4058 Dátum: 2010.09.09 19:51:58 »
Hali!
Nekem egy offkocsinál (190D) ütött a hátsó féktárcsa. valószinű az előző tulaj tulhevitette,( pl behuzott kézifékkel ment) és a tárcsa elvetemedett. ott felszabályozás nem segitett volna, minden esetre nem volt nagy összeg a tárcsacsere utánna 180 e kmt mentem vele, jó volt!

Ronnie

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4059 Dátum: 2010.09.10 13:57:18 »
Sziasztok!
Olvastam hogy valakinek 2000 alatt rángatózik a paripája. Volt egy másik autóm, annak ugyanilyen problémája volt. Gyertyakábel volt a probléma. Két rétegű szilikon kábelt vegyél hozzá, aminek bakelites gyertyakupakja van. Nekem azután megjavult a gép. (Champion)
Toyota Avensis 1.6 16V Linea Luna

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4060 Dátum: 2010.09.11 11:24:27 »
Sziasztok!
Olvastam hogy valakinek 2000 alatt rángatózik a paripája. Volt egy másik autóm, annak ugyanilyen problémája volt. Gyertyakábel volt a probléma. Két rétegű szilikon kábelt vegyél hozzá, aminek bakelites gyertyakupakja van. Nekem azután megjavult a gép. (Champion)
Nekem van ilyen gondom. Kösz a tippet!

Csöpi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 70
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4061 Dátum: 2010.09.11 17:53:14 »
Sziasztok!

98-as 1.6-os Ave. Mostanában néha a jobb első keréknél valami mintha ütne egy kicsit, legalábbis olyan hang jön ,de inkább csak ilyen esős időben. Nem hiszem hogy féltengely,mert azt ugye kanyarban kellene inkább hallani induláskor. Bár annyira nem értek hozzá.
A másik gondom, hogy indulásnál ahogy engedem fel a kuplungot egy ponton olyan mély nyikorgó hangot ad, mintha valami fémet érne valami.
Köszi előre is a segítséget és az infókat!
Minden jót!

kustora

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
    • mokusradio
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4062 Dátum: 2010.09.11 18:11:44 »
Mint ertesultem rola a kormany kapcsolo ( bajusz kapcsolo ) nagyjabol 200 ezer KM kornyeken kezdi magat megadni. Nalam ez most 180 ezer kornyeken valosult meg.

Mas.
Tortent hogy tavayl kicsereltem csak a tarcsakat ami kis ido mulva elkezdett utni.

Az index kapcsoló nálam is tönkrement. (Kb. 280eKm) Sikerült megjavítanom. A műanyag alkatrészből, ami fogja a mozgó réz érintkezőket levettem 1 mm-t. Ezáltal a réz kopást lehetett kompenzálni. Ez 30 eKm -el ezelőtt volt, azóta is tökéletes.

A fékkel kapcsolatban: Nekem is ismerős a probléma. Felszabályzás, csere nem segített. Szerintem a tárcsa egyszerűen alul van méretezve ehhez az autóhoz. Egy nagyobb autópályás fékezés, vagy a forró tárcsa kap egy kis vizet, és megdobja magát. Ez van.
Land Cruiser J90,  RAV4 2.0

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4063 Dátum: 2010.09.11 21:50:53 »
Cserére érettek lettek az ablakörlő lapátok gumijai!
A gyári (NWB, elsők és hátsó) szettben 6e körül lett volna, cserével. :eek:
Itt, Nagytétényben, 2600-ért cserélte ki egy nagykereskedő.
A dobozolt lapátok gumijain élvédő, OEM minőség. :)
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4064 Dátum: 2010.09.11 22:00:03 »
Közelebbit tudsz mondani a kereskedőről?